Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 113 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hoca bana müsait olduğunda özelden ulaş sana bi link adresi vereyim şimdi buraya koyarsam adminlerin verecğim adres hoşlarına gitmiyor hemen siliyorlar bel altı konu olduğunda utanmasalar o konuyu sabit yapacaklar...

Üye
    emine. Avatarı

Gerçek Adı
    emine
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevmek sevilmek elbetteki cok guzel bi duygu ama illaki mutlulugumuzu birine baglamak cok yanlis diye dusunuyorum.insan once kendi icin yasamali kendi icin biseyler yapmali.Allah hayirli kisilerle karsilastirsin herkesi...

Yasaklı Üye
    bebish_5 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2014
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman / Semsûr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emine hanım amin.

Üye
    bykursadtufan Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad Tufan
    Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Çok haklısın illa birisi varken mutlu olup daha sonra o hayatımızda yokken mutsuz olmamalı insan..

Üye
    fatma_24 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

*semra*;

Çok güzel anlatmışsın be semoş, herkesin yüreğine tercuman olmuşsun...
    Sana kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum arkadaşım, gidene neden bile sorulmaz. Çunki gitmeyi tercih edene 'neden' diye sorsan ne ? sormasan ne?
    Ben insanlara çok kez sans verilmemesi taraftarıyım, engelli olsun & olmasın...
    Kısaca; gelen ağam giden paşam !...

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba, bakın şimdi size bi iki örnekte ben vereyim. şimdi benim bi arkadaşım var ortopedik engelli, memur olmasa da belediyenin simit büfelerinde çalışışarak memurdan fazla kazanıyor. bi çokta engelli kız tanıdığı vardı. içlerinden iki kişiyi bana anlattı. kızlar bunun muahbbetine felan gelir otururlar yanında arkadaşlığa gelince süper cocuk tabiki insanlık hali ayrı zamanarda gönlü kayıyor bu kızlara. neyse kızın biri ile bi muahbbet sırasında benim evleneceğim erkeğin makamı mevkisi olcak demiş çocuk soguk duş yemiş gibi kalmış. sonra bi dğeri oda yaşım daha erken v.s. yaşta en az 32-33 yani. neyse ara ara öğütlerle bu tarz insanlardan uzaklaştırdık. şimdi arkadaşları bi kız buldu bu hafta isteyecekler inş. (kız olur demiş) yenge adayımızda engelli. maaşallah ne cocugun engelini nede ne iş yaptıgını önemsedi birlik oluruz mantıgıyla gerçekleşecek bu evlililik inş. yani hayatta ne istediğiniz çok önemli ömür kısaki geçip gidiyor. bilemiyorsun.

Üye
    fatma_24 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Lovex72;

Enson ayrıldığınız kişi, cahilmiş, ayrıldınız noktasıda isabet olmus.

Üye
    bykursadtufan Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad Tufan
    Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Dostum engel hikaye, insanın kalbinde ve beyninde bitiyor. yürek istedikten sonra hiçbir şey önüne geçemez.. sevgi yeter ki hep olsun ve azalmasın...

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de teyzem vasıtasıyla tanıştım engelli olmayan bir kızla. İşitme engelli oluşumu hiç önemsemedi. Güvenilir bir yuva kuracak birini arıyordu. Konuştuk anlaştık. Birbirimize ısındık , gittik başka ildeydi istedik nişan yapıldı. Hayırlısı.
    Ayrıca engelliyiz diye kimse bizi sevmek zorunda değil ki. Burada dürüst olmak lazım. Sağlam insanlar bile zor buluyor sevgiyi. Bazen kadınlar açıkça söyleyemez ayrılma sebebini biz de engelimiz sanırız ancak belki başka şeyler vardır. Geniş düşünmek lazım. Bu işlerin zamanı belli olmuyor. Ben 38 yaşında nişanlandım. Ayrıca belirtmek lazım ki ben nişanlımı sağlam olduğu için seçmedim. Uyuşuyorduk pek çok şeyde. Önce uyum geliyor.

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Sevene merhaba ,sevmeyene elveda...Hayat devam ediyor ileriye bakmak lazım

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru kişi elbet bir şekilde bir gün karşımıza çıkacak diyenlerden olsam da kimi zaman bu düşüncemle ters düşebiliyorum ben... Engelli bireyler olarak ( engelimiz her ne olursa olsun) insanların farklı bakış açıları,beklentileri,fikir ayrılıkları vb durumlar nedeniyle bizlere bakışları normal insanlara göre katbe kat farklı. Benim de uzun ilişkilerim oldu özellikle son yaşadığım ilişki de iş evlilğe kadar yaklaşmışken çekip gitti karşımda ki.. Hemde sözde her şeyi,her halimi kabullenmişkten.. Ki ben de artık umudumu yitirmiş,beklentilerimi değiştirmiş karşı cinse bakış açımı değiştirmişim..Çok fazla kafana takma derim yaşın 25, umarım daha niceleri çıkacak karşına,kimler çıkacak o engelini görmeden seni sen olduğun için sevebilecek. Ama yine de kendini fazla kaptırma Kadınlar genelde hiç gitmeyecekmis gibi sever, ama yeri gelir hiç sevmemiş gibi giderler o yüzden sen hiçbir kadını gitmeyecekmiş gibi ne sev nede iste

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

dostum geç bunları hayatını yaşa bende cpli işitme cihazı takan bir insanım şuan evliyim bir kızım var eşim engelsiz üniversite bitirdim ve bunlarda çalıştığım bankadan yazıyorum hayata küsm kısmet bu işler naibin ne zaman gelirse karşına o zaman yani hayatını yaşa kendini böyle düşüncelere boğma tavsiyem olsun benle de dalga geçerler acıyarak bakarlar ama inan o insanlar daha çok acınası durumda üzülme

Üye
    *semra* Avatarı

Son Giriş
    21.12-2014
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatma_24;

negüzel semoş dedin öyle,içten ve samimi
    yalnız şu da var: uzun süre birlikte olunup herşey yaşanmış ve tüketilmişse,iki kişi sorunları aşamıyorsa yada birbirini anlamıyorsa tabi gidene sebep sorulmaz. fakat daha ilişkinin başındaysanız ve kendinizi doğru ve tam olarak ifade edemediğinizi,anlaşılamadığınızı düşünüyorsanız ve karşı tarafa yoğun hisler besliyorsanız,ruhlarınızın uyuştuğunu düşünüyorsanız sonuna kadar çaba gösterilmesi gerektiğine inanıyorum.ne kör bir inada,nede anlamsız gurura kurban etmemeli sevgiyi..
    çünkü gerçek sevgi emek,vefa,sadakat ve sabır ister.. siz sevginize sahip çıkın görmek istemeyen görmezse o 0' nun kaybıdır. herkes kendi vicdanında yargılanır.vicdan ise Yaratıcının en yüksek mahkemesidir benim için ..............

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

*semra*;

Doğru söze ne denir, tamamen katılıyorum.. Pireyi Deve yapıp baş tacı edersek Egosuna yenilir birşeyleri tavan yapar kendini bambaşka biri görür ve onun için yaşamaya başlar,seni de o dünyanın dışında bırakır kısacası.

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    biz engelli değiliz desek de hikaye engelliyiz desek te hikaye enazından kendim adıma konuşmak gerekirse durum bu. Şaka biryana güzel bir başlık olmuş.Daha önce dedim ben işitme engellimden dolayı çok sıkıntılar çeksem de hiçbirini memur olana kadar takmıyordum hatta olursa olur, olmazsa olmaz diyordum. Ama şimdi bir kaç ilşkim oldu ve ilşkileri yaşayarak tecrübeler ediniyorsunuz. Benim canımı sıkan engelliler arasında bile bu durum var. Mesela ben son bitirdiğim ilişkimde nerdeyse anlaşmıştık ama çok düşündüm ve bu olcak gibi değil en azından sevdiğimi sanıyordum çünkü zorluyordum sonraa düşündüm bu beni dürüst yapmayacaktı ve bıraktım. Kader bakalım bize neler göstercek?
    Diyeceğim odur ki Bizler karanlığın yolcuları değiliz karanlığın ta kendisiyiz. İş bizde bitiyor kendimizdeki aşağılık kompleksi ve yalnızlık tutkusu öyle işlemiş ki bu durumu belkide bizler istiyoruz...

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon