Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayır Şirine benim yaşamış olduğum dünyamda genel olarak arkadaşlarımından neredeyse tamamı engelsiz olan insanlardan oluşmaktadır. Kesinlikle engelsiz olan insanları dünyama kabul etmeme gibi bir durum yoktur.

Evet biraz çekingen bir insanım genelde ilk adımı karşıdan beklerim. Fakat o kadarda içine kapanık bir insan değilim. Genelde mücadele etmeyide çok seven bir insanımdır. Bundan dolayıda hiç çekinmem. Bir mücadele varsa gidilecek makamın ve mevkinin sonuna kadarda giderim.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Engelli olan kişilere yakın olmak benim engelli olduğum için yaklaşımım olabilir. Lakin insanlara yardımcı olmayı onların sorunlarını çözmek benim için hayatta en önemli mutluluklardandır.

Zor durumdaki insanlara yardımcı olabilmek onların o an yaşadıklarını bir nebze de olsa azaltabilmek güzel bir duygudur. İnsan engelli de olunca engelli insanlara karşı mutlaka bir yaklaşımıda söz konusudur. İşte bundan dolayı engelli insanlara karşı bir yaklaşım olabiliyor.

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Bir engellinin hangi duygular içersinde olduğunu , hangi hislere kapıldığını, herhangi bir konu içersinde nasıl bir fikre sahip olduğunu, çektiği acıyı sitresi her dakika kendisinde olmayan özelliklerin araması ; daima bir engelli olduğunu anlaması yani demem odur ki gözleri görmeyen birinin halinden felçli bir engelli anlıyamaz.Kendimizde engelli olduğumuz için belki az da olsa onları kendimize yakın hissederiz ama tam anlamıyla anlıyabilceğimiz ben düşünmüyorum.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Salt engelinden dolayı kimseyi kendime yakın hissedemem."Damdan düşmüşüm,benim halimden damdan düşen anlar" deyip ince bir anlayış çıkarıyla, biriyle muhabbet kuramam...Tam tersine bu durum beni diğer kişiden kaçırır...Beni insanların ortak eksikliklerinden çok, farklı düşünceleri etkiliyor.Ben zaten beni bilip yeterince kendimi hırpalıyorum.Bir de dışarıdan birinin beni tekrar etmesine gerek yok...Ama Duygudaşlık başka şeydir...Birini kendime yakın hissetmem için onun engelli olup olmaması önemli değil.Başka şeyler söylemesi gerek...

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

mezopotamyalı haklı bence, kendimizi engelimize hapsetmemeliyiz. engelli birisi ile engelsiz birisine yakın hissetme manasında bir fark duymuyorum. kişilerin kendisi önemli. tam tersine engelli kişi engelini aşamamışsa, hala durumunu kabullenememiş ise bu durum itici bile olabiliyor.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Değerli arkadaşım; zaten kimse kimseyi zorla sevmek mecburiyetin de değildir. Kimsenin kimseyle muhabbet etme zorunluluğu da olamaz. Burada yazmış olduğum bütün yorumlarda da herkes engellileri kendisine yakın hissetsin gibi bir telâffuz içerisinde de bulunmadım.

Burada anlatılmak istenilen görüngü engelli olan insanlara karşı duyulan sempatiden ibarettir. Engelli insanlar karşı duyulan samimiyettir. Burada sizin diğer kişiden kaçmanıza gerek yoktur. Zaten birilerinin ortak eksiklikleri, birilerinin farklı düşüncelere meyletmesine gerekçe olarak gösterilemez. Böyle bir izan zaten kabul edilemez.

Sizin duygusallıktan kastınız nedir? Tam manasıyla anlayamadım ama anladığım kadarıyla yanıtlamaya çalışayım. Elbette duygusal olarak içinizden bir şeyler hissetmenizin bir kişinin engelli olup olmamasıyla temayül edilemez. İnsanın içinden gelmelidir hissederek yaşamalıdır diye düşünüyorum.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12