Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kalpkası Avatarı

Son Giriş
    16.05-2013
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli tanımı Türkiye'De çok farklı, %98 kesim Engelli tanımını aciz olarak algılıyor !

Bana göre Engelli tanımı yapılan İnsanlar ile kendilerine normal diyen İnsaları farklı katogoride düşünmek lazım !

Engellilerin gerçek Engelli Arkadaşlarımı ayırıyorum ve tespitimi açıklamak isterim Türkiyede %98 Halkın algılama engellidir !

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Mert senin okulunda senin rahat hareket etmen için gerekli önlem ve tedbirler alındımı peki , bu ülkede sırtında çocuğunu okula götüren anne babalar var. Ben çalışıyorum hemde çok iyi bir firmada ama engellilerin rahat hareket etmesi veya çalışması için herhangi bir tedbir yok. Bana engelli gibi bakmıyor müdürüm ve çalışma arkadaşlarım normal birey gibiyim hiç rahatsızlığımı yüzüme vurmadılar ve inan sağlıklı insanlardan hiçbir ayrımım yok hatta maaş olarak çoğundanda iyi alıyorum. Evet ağlamamak lazım dik durmak ve mücadele etmek lazım bu konuda sana katılıyorum. Gerçek şu engelliler için yapılan asansörlere sağlıklı insanlar biniyor , görme engelliler için kaldırımlar yetersiz ve gelişi güzel arabalar park edilmiş gözleri gören biri zor yürürüyor istanbul da engelli ne yapsın. Türkiye de kaç tane engellilerin okuyabileceği şekilde dizayn edilmiş okul var araştırdın mı? Milletin isyanı ne biliyormusun ellerinden haklarının teker teker gitmesi 2008 yasasını oku bizden önce eskiler babana sor bilir 3600 günden emekli olan sağlıklı insanlar vardı şimdi bak bakalım engelli bireyler 4080 gün 18 yıl sigorta sürecine tabi tutuluyor. Çalışırken sağlıklarını kaybediyorlar bu insanlara bu devlet bi kolaylık yapamazmı istese yapar ama işlerine gelmez kendilerine gelince zamın dibine vuruyorlar 10 dak yasa onayladılar daha çok küçüksün ama iş hayatına atılınca sende bu haksızlıkları yaşayacaksın.

Üye
    dilnişin Avatarı

Gerçek Adı
    dilnişin
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    37

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    insan mecburen engelini kabulleniyor aslında,kendi engeliyle dalga geçmek bir kabullenme şekli olmuyor gibi, yaşamak zorunda kalıyorsun, ardında mücadeleler derken şu yollar binalar kaldırımların engellerine odaklanıyorsun bakıyorsunki senin engelin sana zorluk vermiyor, asıl çevre zorluk veriyor, tabiki sağlıklı insanlardan ayrıcalık beklemek zorundayız,4 kişinin yerini aldığım hastane v.b kuyruklarda saatlerce beklemek engelli biri için hiç kolay değil, engelini acındırıp kullananlar vardır tabi ama genelleme yapmamalıyız, herkez kendi yaşamından sorumlu .

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12