Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    visnee Avatarı

Son Giriş
    16.02-2013
    Saat
    02:02
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    insallah uzaylılar kaçırır böle kişileri

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bırakın enpatiyi telapatiyi boş işler bunlar zamanında sandelyede birini gördümü onun yerine kendimi koyar ne kötü derdim ayaklar gidince anladım ki kötü kelimesi kifayetsiz kalıyormuş bakın estare kardeşimize ne güzel enpati yapmış kendini engellilerin yerine koymuş ve engellilerin engelsizlerden çok daha bencil olduğuna karar vermiş pehhhhh estare engelsizler o denli bencildirki engellileri görmezden gelirler varlıklarını bilirler ama bilmezden gelirler ben sizler gibi enpati yapmıyorum 2,5 yıl önce engelsizdim şimdi engelliyim her iki taraftatada bulununca herşey gayet net oluyor kara kız derdini anlatıyor sen utanmasan adımını düzgün atsaydın alay etmezlerdi diyeceksin

Üye
    kara kiz Avatarı

Gerçek Adı
    selma
    Son Giriş
    29.05-2013
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Demirc helal olsun cok guzel ozetlemissin agzina saglik. Benim drdimde basimdan gecen bir olayi beni anladigini dusundugum siz arkadaslarima anlattim. Onlara bisey demedim buradan. Belki onlar bana o hareketi yaptoginda ben gulseydim ve afferin gencler ne komik yuruyorum degil mi diye bassaydim onlarla kahkahayi. Ve burada da deseydimki kendimle dalga gecmeyi ve gecilmesini cok seviyorum deseydim ne kasar gercekci olurdu? Saglikli bir insan olarak beni anlamaya calisirsin ama asla anlayamazsin.beni benim gibi olan anlar demirc ve diger engelli arkadaslarim gibi.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Kara kız seni anlıyorum ve destekliyorum. Ben de defalarca aynı tarz densiz davranışlara maruz kaldım ve üzüldüm.
    Evet sonradan üzüntümüz geçiyor ama o an, o gün psikolojimiz bozuluyor ister istemez. Kendimizin aslında ne kadar güçlü olduğumuzu bilsek te, bu tür davranışlar o an incitiyor, keşke böyle olmasaydım ya da keşke şu densizlerin ağzının payını verseydim diyebiliyoruz.
    İnsan olan insan etrafındakilere gereken saygıyı gösterir, göstermiyorsa da kendi eşekliğidir. Engelim sebebiyle hiçkimsenin alaylarına/gülüşmelerine neden olamam. Yapılan saygısızlığı hoş görmek zorunda da değiliz Estare!
    Seninle alay etmelerine göz yumuyorsan veya aldırmıyorsan bu seni ilgilendirir.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

kara kız engelsiz vede uzuv engeli olmayan arkadaşlarımızın anlayamadığı şey biz engelimizle barışığız kendi bedenimizle dalga geçeriz tamam ama bir başkası benim eksikliğimle alay edemez en yakın arkadaşım ve ailem dahil... kalp şeker böbrek sorunu yaşayanlarında bizi anlamasını asla bekleme onların muhakkak çok sıkıntısı var ama hiç kimse böbrek nakli olan birine böbreksiz geliyor yada bak diyabetli demez o nedenle burada yapılan aptalca yorumları hoş gör salla gitsin

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

hay allah çok üzüldüm böyle bişeyin yaşanmasına ,sizde üzülmeyin bu onların cahilligi ...
    beni cezb eden hadisi şeriflerden bir taneside ( KUL AYIPLADIGI HALİ YAŞAMADAN ÖLMEZ) buyurmuş peygamberimiz ,inanın ben o alay eden gençlere acırım aynısını yaşarlar merak etmeyin ve onlarıda bi alay eden bulunur o zaman anlarlar ,inan degerli kardeşim buna şahit olsaydın onlar için hayır dua bile ederdin ,adalati yüce allah hiç bir haksızlıgı kimsenin yanına bırakmaz ,bundan şüpeniz olmasın ....
    evliyadan bir tanesi akşam giderken yolda bir sarhoş içip içip sızmış ,almış onu sırtına evine kadar taşımış ,yatagına yatırırkende ,(be mübarek az içseydinde böyle sızmasaydın)demiş adam demişki ,beni bu hale getiren allah seni getiremezmiydi ,ve o yüce evliya orada tövbe ediyor allahım beni af et ben bir kulunu ayıpladım diye....

yani bu deyişmez bi kader bizim elimizde deyil allahın bir imtihanı bunu ayıplayıp alay eden varsa allah onların yardımcısı olsun ...üzülme degerli kardeşim ....

bu arada engelli arkadaşlarımızın olumsuz ve acımasız yorumlarına çok üzülüyorum neden bu kadar gaddarız ,bi arkadaşımız üzüldügü bi konuyu yazınca bi fırçada burdan yemesin...

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

Selma o çocuklar yanlışlıkla doğdu bundan emin ol...anne babaları onları yaparkan o çcoukların babaları annelerine sevgiyle yaklaşmadı adeta tecavüz etti...yani o çocuklar bir tecavüz çocuğu belkide...doğdular ve saçları asla okşanmadı...asla sevilmediler...anne balarınının belkide 4. 5. veya 6.çocuklarıydı...böyleyken böyle...seni anlamalarını asla bekleme...ve o çocuklarda eşlerini sevmeyecekler...onların çocuklarıda sevgisiz olacak...sevgi görmeyen çocukların çocuklarıda toplumda bir oraya bir buraya itilecek...Allahın sevgisiz merhametsiz birkaç kulu değilde puştu olarak yaşamlarına devam edecekler...

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Birisi burda kişiliğiyle ilgili yapılan alayı gururunu,onurunu acınacak bir durummuş gibi yaşları küçük cahil ve eğitimsiz kişilerce dalga geçildiğini üzüldüğünü incitildiğini anlatıyor,

Kalkıp böyle vakalar hepimizin başına geliyor hepimizin böyle cahil toplumda karşılaştığı konular alışırsınız takıntı yapmayın denileceği yerde...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: şem_i Mesajı Gör
    bu arada engelli arkadaşlarımızın olumsuz ve acımasız yorumlarına çok üzülüyorum neden bu kadar gaddarız ,bi arkadaşımız üzüldügü bi konuyu yazınca bi fırçada burdan yemesin...
    Hacım dediğin gibi kendini bilmez üç beş dangalak gerizekalı laf olsun torba dolsun diye yorum yaparlar,sonrada iyi ve faydalı paylaşım yapmış gibi / yapıyorlarmış gibi konularda forum başlıklarında gezinir dururlarrr...

Üye
    *semra* Avatarı

Son Giriş
    21.12-2014
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üzülme selma,tam tersine o acizlere üzül. okadar zavallılar ki. hayatta hiçbirşey başaramamış,kendi ayakları üzerinde bile duramayan zayıf karakterli,düşünme özürlü insan olamamış ilkel bir tür yaratık gör onları. sanki sağlam olmak veya olmamak sağlıklı yada sağlıksız olmak insanın kendi seçeneği kendi başarısıymış gibi ! ALLAHtan gelen bişeyle övünmek yada dövünmek çok anlamsız. bu yaşantında neler yaptın neler başardın nasıl bir insansın o önemli..
    hem engelli hemde ''güçlü'' insan gördüklerinde kendi noksanlıklarını görüp hazmedemiyorlar. eksikliklerini, komplekslerini başkalarına sataşarak, ezmeye çalışarak bastıran kişiliksiz aciz insan cık ! lar onlar.. tepki verirken duygusal davranma,öyle hissettirki o tür insanlara kendi eksikliklerini farketsinler.ister utansınlar ister öfkelensinler.sonrada tadını çıkar..ağlama.. hayat boyu başarı ve mutluluklar dilerim

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

gönülyarası;
    çok asabisin hacı yaagüldürdün benisen yaşıyormuydun hacca gidecen daha uyma

Üye
    *semra* Avatarı

Son Giriş
    21.12-2014
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

metehandro;

çok güzel özetlediniz işin aslı bu.. sevgi,ilgi,şevkat,merhamet ,hoşgörü görmeyen gösteremez ... sevgiyle yapılan,üretilen herşey güzel olur ve hayata güzellik katar.

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk başlarda bendede oluyor du bu tür sıkıntılar özellikle 17 gibi tam deli dolu yaş evremde bu kaza gelinnce başıma çok sıkıntı olmuştu...
    kızlar böyle sanki acıyarak bakıyordu...
    delikanlı bir genç için ölüm gibi bişey...
    tabi sonra alıştım. bir gün parkta birkaç genç kız karşıdan ben yürürken bana doğru iyice baktılar..
    bende yanları yaklaştım...
    içimi buz gibi edecek bişeyler dedim..
    o oldu...
    (kimse yanlış anlamasın en azından bende başka kimseye öyle bakmazlar)

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Evladı doğuran, huyunu doğuramaaz derler.. Aile terbiyesi çok, çoook önemli, ama günümüz gençliği terbiye edilecek gibi değil. Ana-baba takmıyorlar ki gösterdiğin yoldan gitsinler.. Ben olsam hem terbiyesine hem cahilliğine verirdim.. Belki birgün gelecek o anı hatırlayıp kendinden utanacak bu çocuklar, nasıl yapmışız böyle birşeyi diyecekler.. En deli çağlardır 18-20'li yaşlar.. Daha kendi kimliğini bile bulamamış, nerden geldiğini, nereye gideceğini bilemeyen bu çocuklara hiçbirşey kar etmez. Zaman zaman zaman.. Zamanla olgunlaşacaklar, belki de hiç değişmeyecekler hep aynı kalacaklar onu Allah bilir artık..

Kafaya takılacak bir durum değil, yanlış zamanda, yanlış yerde, yanlış insanlar çıkmış karşına.. Belki başka bir zaman olsa umursamayacaktın sen de bu hareketlerini.. Hassas olduğun bir ana denk gelmiş olabilir.. Çözümü olmayan sorunları kafaya takmamak gerekiyor.. Milyonlarca farklı fikre, zikre, ahlaka, huya, suya sahip olan insanları kınayarak, döverek, söverek ne iyilikle, ne güzellikle, ne kötülükle terbiye edemeyiz.. Sakatlığa olan bakış açılarını değiştiremeyiz..

Bunun hiçbir yolu yok, ne eğitim ne başka bişi.. Kişi kendini bilecek, ruhunda insana saygı olacak, birey olarak olucu bir tip olacak ki değişsin sakatlığa ve sakat olan insanlara bakış açısı.. Sokma akıl on adım ileri giderse anca yani..

Üye
    serkanser Avatarı

Gerçek Adı
    SerkaN
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende içimden atayım dedim;

5 gün içinde tanıştığım, arkadaşlarla sahilde gezerken, ortopedik arkadaşım yürürken tempolu yürüyordu mesela hiphop tarzı gibi,
    onun yanına geçerek yürürken bende aynen eşlik ettim, dans eder gibi yürüyorduk
    diğer ortopedik arkadaşımda görünce güldü.. gerçektende komikti; eşlik ettiğim arkadaşım bile gülüyordu
    aramızda hiçbir olumsuz bir söz geçmedi.. bunu yabancı yapsa farklı algılanabilirdi..
    o arkadaşın yerinde olsam ben hiç bir sorun yapmazdım..
    bırak eğlensinler, gülsünler sende o haraketi yap dans gibi eşlik et çağırın milleti parti var, thriller dansı yapıyoruz izleyin diye bağırırdım

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ooo öyle herşeyi kafama taksaydım hayatta hiç mutlu olamazdım herhalde bana bakana bende dik dik bakıyorum,sonra yönlerini çeviriyorlar, korkutuyorum galiba
    Belli ki o kişiler kendini bilmeyen serseri kılıklı kişilermiş,o tarz insanları hiç görmezden gelip yola devam etmek en doğrusu olur bence,öyle kişilerden zarar da gelebilir insanın başına
    Unutmayınız ki, mutlu olmakta olmamakta hepimizin kendi elinde hep mutlu olmanız dileğiye sağlıcakla kalınız

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon