Sayfa 9 / 69 İlkİlk ... 56789101112131959 ... SonSon
Toplam 1032 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozlemckla Avatarı

Gerçek Adı
    Özlem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kaç kez hayır yazsam nedenini anlayabilirsiniz.
    ya da bana hak verirsiniz
    içim kaldırmıyor yazsam neyi diye sorar mısınız
    ya da hemen iğrenmeye mi yorarsınız bunu
    kaç kez hayır .................................................. .........

Üye
    delgeçvepipet Avatarı

Son Giriş
    26.02-2010
    Saat
    18:53
    Yaşadığı Yer
    belirsizlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha önce cevap yazmıştım buraya..evet evlenirdim engelli biriyle çok seversem..engelli olması sorun olmazdı..ama engelini kendi içinde aşmış biri olması şartıyla..kompleks yapmak yerine engeliyle savaşan biri olması şartıyla..ve yanında olurdum kötü anlarında..ama iyiye dönmeyi istemesi şartıyla..

Üye
    Sevgi Avatarı

Son Giriş
    15.10-2005
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    Hollanda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: esila
    Sevgi bu lafım sana,dikkatimi çekti,adın gibisin,yazılarını okurken bunu hissediyorum.
    Hep böyle sevgi dolu kal.Çünkü böyle çok güzelsin.

Tesekkur ederim sevgili esila.

Sevgi degilmidir insani hayata baglayip mutlu kilan?Sevgisiz bir yasam tipki Arabistan colleri gibi susuz ve kurudur.

eco
    Misafir Üye
    eco Avatarı

Şu an ilk tercihim engelli bir bayanla evlenmek.
    Engelli olmasaydım evlenirmiydim veya çıkarmıydım?buna aslında hiç birimiz cevap veremeyiz;şahsen ben cevap veremem.
    Şu anki kişiliğim,davranışlarım,düşüncelerim hepsi engelliliğimin eseri.
    Engelli olmasaydım bambaşka biri olurdum aynı kişilikte aynı düşüncelerde veya aynı davranışlarda bulunmazdım hayatta bile olmaya bilirdim cadde'de koşarken bir arabanın altında kalıp ölebilirdim.
    Hep varsayım;ben bu soruya cevap veremem şu an bir cevap versem bu engelli bir bedene sahip ercan'ın cevabı olur engelsiz ercan'ın değil.
    Umarım hak verirsiniz. :?

Üye
    ZİHNİ SÜMBÜL Avatarı

Son Giriş
    23.06-2017
    Saat
    06:41
    Yaşadığı Yer
    İNEGÖL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

simdi hemen evlenirdim demek yalan olur özürlülüğü yasamadan anlayamazdık ama su an bu duyguyu yasadığımız için evet deriz.aksi olsaydı şimdi bir tek engelli bekar kalmazdı

Üye
    timurleng_65 Avatarı

Son Giriş
    10.01-2012
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güzel bir soru.ama bence cevabını sadece hayat verir.ne desek yalan olabilir.sizce de öyle değilmi arkadaşlar??? :arrow: :arrow:

Üye
    enya Avatarı

Son Giriş
    17.10-2005
    Saat
    12:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın ercan, evlenecek olsam benimde tercihim kendim gibi engelli biri olurdu . davul bile dengi dengine demiş atalar

Üye
    Kurabiye_Canavari Avatarı

Son Giriş
    01.11-2007
    Saat
    11:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EGER ENGELLİ OLMASAYDIM EVLENRİMİYDİM Bİ ENGELLİYLE,,,, BUNU ŞÖYLE DÜŞÜNMÜŞTÜM EĞER ÇOK SEVERSEM EVLENİRDM... AMA BALIKLAMADA ATLAMASDIM CÜNKÜ BEN ÇOK ÖLE ATLADIM HEP ÇAKIL KUM ÇIKTI...

Üye
    berdos Avatarı

Son Giriş
    11.12-2013
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben şubat 2001 tarihinde sanırım pazartesiyidi sabah kalkmış ve LÖSEV de gönüllü grafiker olarak başvuru yapmaya gidecektim. Birden başım ağrımaya başladı bayıldım kendime geldiğimde perşembe saat gece 04tü. Ve gözlerim kapanmıştı. 1 ay sonra gözlerim açıldı insanları tanımaya başladım ve böbreklerimin çalışmadığını öğrendim. Yani bir özürlü gurubuna yardım etmek isterken ertesi gün kendim özürlü oldum. Bu nedenle yarın ne olacağımızı sadece Allah bilir (allah inancı olanlar için) Bu güne kadar hiç kız arkadasım olmadı ama 3 tane kızdan hemde özürlü olmayan kızdan benim hastalığımı bilmelerine rağmen teklif aldım. Ninelerimiz derdi hep gönül bu otada konar .... Herkese hayırlı kısmetler versin. Ben aşık olduktan sonra ENGEL TANIMAMMMMMMM.

Üye
    sgurbeytasdelen Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Gürbey
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Bayan arkadaşlarımızdan bazıları engelli bir erkeğin engelsiz bir bayanla evlenmesi kolay ama engelli bir bayanı engelsiz bir erkek tercih etmez demişti. Buna bilmiyorum cevap olur mu bende 5 yıldır engelli olmayan bir beyle arkadaşım. Yakında evlenmeyi düşünüyoruz.
    Yani umutsuz olmayalım benim gibi tekerlekli sandalyede birinin tercih ediliyor olması ve ailesinin de bu anlamda hiç karşı gelmemiş olmaları umarım sizler için güzel bir örnek teşgil eder. :lol:

Yine bir arkadaşımızın "engelli birini sevmeye çalışırmıydınız, sevdikten sonra evlenirdim diyorsunuz ama sevmek için emek gerekir ve siz o emeği vermek için gayret gösterirmiydiniz" demişti. Doğru söze ne denir. Karşımızda göze hitap eden biri olunca sevme duyguları harekete geçer oysa engelli biri olunca bu biraz daha geç, zamanla oluşan belkide farketmeden oluşmuş olur içimizde sevgi, yani baştaki gayreti çok az kişi gösterir. :cry:

Bence sevelim karşımızdaki her kim olursa olsun, :P sevdikçe insanları :P ömrümüzü geçirmek istediğimiz kişiyide bulacak kalbimiz. :P

Bende engelli olmasaydınız engelli biriyle evlenirmiydiniz sorusuna cevap vereyim. Evet evlenirdim. Şu anda engelli olduğum için söylemiyorum bu sözü ama engelliliği tanımış onu yaşamış olduğumuda es geçemem tabii... Neden olmasın bir zenciyle, yabancı bir kişiyle de evlenebilirdim ama çevre baskısı olumsuz etkileyebilirdi. Hayat zaten bir mücadele, hayat arkadaşımı bulduktan sonra engelliymiş, engelsizmiş hiç farketmez.

Bu arada Menekşe'ciğiminde sorusuna cevap; engelli olmanıza rağmen engelli biriyle evlenirmisiniz demiştin ya canım, neden olmasın; biz birbirimizi anlarız ama arada işte böyle bizi anlayan engelsizlerde var :wink:

Üye
    yıldırım74 Avatarı

Son Giriş
    12.02-2006
    Saat
    02:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkes özürlü sağlam diyen de özürlü peki insanlar uçar mı hayır insanlar panter gibi koşabilirmi HAYIR o zaman kim özürlü sağlıklı düşünmeyen tabii (fizyolojik olarak zihinsel engelliler hariç) kafanızı varsayımlarla yormayın hayatı yaşamak varken kısacası herkes özürlü bu yüzden fazla yormayın

Üye
    ceylan Avatarı

Son Giriş
    09.07-2007
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    hollanda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zor olurdu galiba. engeli, bir engel olarak degilda, baska kisinin kabul edemeyecegi bir huy diyerak bakarsak, bence daha uygun olur. turkce iyi anlatabildim mi bilmiyorum...

Üye
    Duman Gözlü Avatarı

Son Giriş
    05.08-2008
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    SAKARYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar önemli olan bedenin değil kalbin sakat olmaması bence böyle önemli olan dış güzellik önemli değil önemli olan kalp ve beyin güzelliği insanlık yani tabi sağlamlığı hiç tamadım ama ben böyle düşünüyorum aşık olduktan sonra herşey olabilir. :lol:

Üye
    FATOS Avatarı

Son Giriş
    19.11-2008
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim durumum tam tersi yani ben engelliyim eşim engelsiz. Ama tüm samimiyetimle söylüyorum eğer engelsiz ben olsaydım kesinlikle engelli ile de evlenirdim. Gönül gözüyle bakınca herşey engelsiz oluyor. Sevmek çok güzel sevilmek daha da güzel. Engelleri ortadan kaldırıyor tüm sevgiler.

Üye
    ciyager Avatarı

Son Giriş
    22.11-2005
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet nafiye size gerçekten katılıyorum. Aşk herşeyden üstündür. Engel sorun değildir. Belki burdaki arkadaşlarda birbirlerini tanıyıp evlenir. bizide düğünlerine davet ederler ne güzel olur değilmi? öyle değilmi nafiye

Sayfa 9 / 69 İlkİlk ... 56789101112131959 ... SonSon