TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 78 / 79 İlkİlk ... 2868747576777879 SonSon
Toplam 1172 mesajın 1.156-1.170 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    19
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Toplumda var olan çarpık engelli algısını nasıl dayattılarsa engellilerde de aynı algı var sağlamlar bile yapamıyorsa engelliler nasıl yapsın .. Sağlamlığı neden bu kadar üstünlük sağlayan bir şey olarak görüyorsunuz bilmiyorum ama sağlam sakat farketmiyor ilişki olayı dikkat isteyen bir şey ve malesef tecrübeyle öğreniliyor... sitede gene engelli erkekler engelsiz kadınları tercih ediyor kısmında da aynı durum var ... arkadaş engelli kadınlar da engelsiz erkeği tercih edebiliyor yani ne bu genellemelere tutunmak bu kadar ... kadın fedakarlık yapınca hizmetçin mi erkek yapınca aman ne var sanki gibi algılar da var ... Sevgi saygı sadakat güven olsun iki taraf da karşı taraf için fedakarlık yapmaktan gocunmasın ve nankör olmasın kendi için uğraşan kişiye karşı bazı durumlarda sağlam durabilsin önemli olan bunlar sakat sağlam kadın erkek değil insan olan herkes için bazı şeyler böyle ... Allah hakkımızda hayırlısını versin

Üye
    incisel Avatarı

Gerçek Adı
    incisel
    Son Giriş
    08.04-2021
    Saat
    02:21
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    valla aşk diye birşey yok sağlam insan engelli insan diye ayrım yapanlar nebiliyim ordan kaybediyor sanki... aslında sözü bile edilmememli bunun o kadar tartişiyoruz ama hani derler ya kul plan yapınca kader gülermiş aynen öyle valla. yani elbette engel durumu birbirine yakın olan insan birbirini elbet anlar benim düşüncem bu ama diğer türlü düşününce de çok üstüne düşmemek gerekli. kaderimizde ne varsa yasarız ya da yaşamayız... kaldı ki cevremizde insanlar yok söyle severim yok böyle severim deseler de icraate gelince malesef bahaneler devreye giriyor ...

Üye
    Serebralmipalsi Avatarı

Son Giriş
    10.11-2020
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

engelli olmasaydım engelli biriyle evlenmezdim net..
    çok başka bi bağ yakalarsın o ayrı ama mantık açısından kimsenin bunu aklından geçirmeyeceğini biliyoruz şimdi burda pollanyacılığa gerek yok..
    engelli olmayan biriyle de hayatımı birleştirmeyi düşünmüyorum tabi ki..

Üye
    doğaevrim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cehennemin dibinde n'olmuş
    Alınan Beğeniler
    2.604
    Verilen Beğeniler
    2.404

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    ....kadınlar erkeklerden...erkekler kadınlardan şikayetçi...🤓

Üye
    nikola_tesla Avatarı

Gerçek Adı
    SELÇUK
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    72

Insanın doğasında ön yargılar vardır hafif engelli biri nasıl ağır engelli biriyle yapamam derse engelsiz insanlarda engelli biriyle yapabilirim demez bu işin rajonu böyle istisnalar kaideyi bozmaz tv soruyorlar insanlara engelli biriyle evlenirsimsin diye evet neden olmasın diyorlar bunlar hepsi bence hikaye ön yargıları yıkmak kolay olmuyor engelli insanlar bile kendi kariyerine uygun ve kendi engeline uygun bir insan ile evlenmek istiyor engelliler bile kendi içinde ön yargılar varken bile normal insanların böyle olması inanın normal doğal engelli bir bayanın bir sözü var ^^ben okadar okudum öğretmen oldum benim normal bir insanla ve bir öğretmenle evlenme hakkım yok mu demişti ^^ şu cevabı vermiştim tabikide evlenme hakkin var
    Peki normal bir insan kendisi gibi bir öğretmenle evlenmek varken neden senin gibi bir engelliyle evlensin demiştim
    Sonuç olarak gerçekler acıdır bunu kabul etmek zordur zaman alır ama insan bir şekilde kabul eder

Üye
    SGB Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    233
    Verilen Beğeniler
    404

@nikola_tesla

Şu önyargı önyargı diye bahsettiğin bence senin kendikendine koyduğun engeller,tüm insanlar aynı olacak diye bi kural yok elbette vardır biyerlerde seni olduğun gibi kabul edebilecek ve senin olduğu gibi kabul edebileceğin biri )

Üye
    celebikizi Avatarı

Gerçek Adı
    nevin
    Son Giriş
    10.05-2021
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    16

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Bence sorunun bu şekilde sorulması çok yanlış.
    Çünkü engelli-engelsiz fark etmiyor..Sorun biz dahil ön yargılar ve öğretilmişliklerimiz ile şekillenmemiz..kişiler birey olabilmişlerse ve sorumlukluklarına karşı ayakta durabilecek güçtelerse zaten engelli engelsiz ne bileyim eşcinsel vs fark etmiyor yaşadığı ilişkiye sahip çıkabiliyor. Günümüzde bir çok kişi değil ilişki yaşamayı sorunlarıyla bile başa çıkmayı bilmiyor.Ve bu yüzden her şey artık hızlı tüketiliyor ve ilişkilerin çoğu kalıcı değil çünkü fedakarlık yok sabır yok.

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    271
    Verilen Beğeniler
    589

Anlamsız bir soru bence!
    Sevgi varsa her türlü kabul görür herşey!

Üye
    ersnkrcn Avatarı

Gerçek Adı
    ERSİN
    Son Giriş
    29.04-2021
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Maltepe
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    1

@ Engeller kalpte olmasın yeterki, elbette olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    b07b Avatarı

Gerçek Adı
    .
    Son Giriş
    07.11-2020
    Saat
    11:59
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    11

ben kendimden daha fazla engelli olduğu için biriyle konuşmak istemedim daha sonra sevgilisi oldu ve kızın hiçbir sağlık problemi yok karakter meselesi

Üye
    incisel Avatarı

Gerçek Adı
    incisel
    Son Giriş
    08.04-2021
    Saat
    02:21
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Valla ne oldum değil ne olacağım demeli insan.Bugün cok sagliklisindir yarin da sağlıklı olacağın anlamına gelmez. Herkes engelli adayıdır kimse bana birsey olmaz demesin.

Üye
    oldboy2 Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    25.05-2020
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    27

engelli olmadığım zamanlara bakınca 18 19 yaşında ,toplum ne düşünmemi istiyorsa onu düşünen , içgüdülerimle hareket eden ,daha kendini tanıyamamış bir çocuktum.zaten bunlar yüzünden hasta oldum.hayattaki yenilgilerle ilk önce depresyon ,daha sonraysa psikotik özellikli depresyona evrildi.
    o zamanlar çevremde gördüğüm tanıdığım birkaç engelli kız olmuştu ama onlara hiç bu gözle bakmadım.hatta onların neden öyle olduğu üzerinde bile düşünmedim.bunları şimdi düşününce evet onun şu derdi vardı öbürü şöyleydi diye kafamda oturttum.
    yani o zamana gitsem heralde imkansızdı bu.
    insan herzaman en iyisi benim olsun en çok benim olsun ister.bunu söyle örneklendiriyim.küçükken kendimi pek tanımıyodum ama meraklıydım ask mesk meselelerine.bir birlikteliğim varken ,bu aşk dedikleri şeyin o kadar abartılı ,hayatın anlamı olmayan bişey olduğunu olasılıklar üzerinde düşünerek kavradım.belkide herkesin düşündüğü şeyler.
    düşündüğüm şuydu.şimdi mesela benden daha zengin daha başarılı bi adam gelip onu elde etmek istese,edemezmiydi ?
    veya ondan daha iyi birisi beni istese elde edemezmiydi ? bu soruların cevabını dürüst olup cevapladım.ve bu basit mantıkla bu sonuçları çıkardım.biri aşktan meşkten bahsedince bu geliyor aklıma.

şuan bu nasıl olurdu diye düşününce sanırım benim dertlerime savaşıma ortak olan biriyle bağım olsun isterdim.ama bu hem çok zor yani bana benzeyen biri hemde bi sorumluluk almanın benim ve o kişi için için iyi olup olmayacağı meçhul.ama kendimde o gücü görsemde sanırım kendime yakın biriyle evlenirdim.benim yaşadıklarıma yakın dertleri olan.

Üye
    Hipoksi Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    26.12-2020
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Birini sevmek için insanlar ilk önce dış görünüşe bakıp yargılarlar, iş yerinize yeni biri gelince ne yaparsınız? Hemen kıyafetine vb. özellikleri ile kafanızda bir yargı oluşturursunuz -olumlu veya olumsuz- ama o insanla vakit geçirdikçe, dış görünüşü ve fiziksel özellikleri dışında bir şeyler öğrendikçe düşünceleriniz değişir.

Engelli olmak için hayattaki bir saniyeden küçük bir an bile yetiyor. O yüzden ön yargıları yıkalım ve insanları tanıdıkça olumlu veya olumsuz yönde yargılarımızın değişeceğini unutmayalım.

Üye
    Kevser er Avatarı

Son Giriş
    01.04-2021
    Saat
    18:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    1

Ben evlenirdim ama engell olmayan birini seversem ondan uzak durrurum çünkü nebileyim ben o kişinin benim çektiğim acıları çekmesini istemem aile faktörü var mesela ailesi nediyecek ilerde başıma kalkarmı bu durumu zaten evliliği düşünmüyorum sosyal hizmetten mezun olup birde 1 2 kedi alirim eve zaten 3 kedim var illa çocuk istersemde koruyucu aile falan olurum birine zaten kimseye güvenmiyorum bazı tanıdığım insanlar yüzünden zaten engelli olduğum için insanlar ön yargılı ama öte yandan engel insanların çıkardığı bişeydir bana ve kime göre neye göre engelli sirf çoğunlukla yaptığı şeyleri yapamiyorum diye ben engelli sayıyorum fakat benim yaptığım şeyleri yapsmaysn engelli denmeyen arkadaşlarım var engwl görecelidir herkesin aslında belli şeyleri yapmaya engeli vardır ama nedense çoğunluğa uymayanlar engelli sayılıyor ben ancak dezavantajlıyım hayatta herkeseşit şartla doğmuyor bazılarının dediği gibi 2. Sınıf vatandaş degiliz biz ha evlilik tercim degil yoksa gerçekten seven adam birakmaz zaten aslında engelli insanlar hayatı yaşamayı en çok hakedenler herşeyin en iyisini
    Konu Kevser er tarafından değiştirilmiştir (08.06-2020 Saat 09:55 ).

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1.864
    Verilen Beğeniler
    2.599

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevmiş değer vermiş isem neden olmasın

Sayfa 78 / 79 İlkİlk ... 2868747576777879 SonSon