TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 74 / 79 İlkİlk ... 2464707172737475767778 ... SonSon
Toplam 1172 mesajın 1.096-1.110 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    -GEBZELİ- Avatarı

Gerçek Adı
    gebzeli
    Son Giriş
    10.05-2021
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    50

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.

herkese acık gogleden aldım .. olay budur gerisi teferruat ...

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.501
    Verilen Beğeniler
    6.562

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Balım aslı bittimi atakanla cnm

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş / Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    276
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaş bu soru nedir ya? Cevap olarak engelli olduğum için bana değil engeli olmayan birine sor diyeyim sen düşün ondan sonra.

Yasaklı Üye
    Navy Blue Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    15.04-2018
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    2

@flora19

Bitti fulyacim

Üye
    The.ApoLLo Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    11.03-2021
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    42

@Libertarian

Evet veya hayır meselesine girmiyorum ama dostum sen daha gerçek aşk nedir görmemişsin

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.501
    Verilen Beğeniler
    6.562

@Balım aslı niye cnm özelden yazabilin güzel gidiyodunuz hayırlısu cnm

Yasaklı Üye
    Navy Blue Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    15.04-2018
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    2

Aynen canim hayırlısı yapacak bişey yok. Tercih meselesi başka bir hayatı tercih etti mutlu olsun ne diyeyim

Üye
    biyologzeyno Avatarı

Son Giriş
    22.10-2018
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    arkadaslar ben işitme engellisiyim eşim ise sağlam 8 yıldır eşimle beraberim 2 yıldır evliyim bugüne kadar tek birsey yansıttığını gormedim aynı sekilde kendi ailem ve eşimin aileside ... eşimle tanıştığımda cihaz dahi kullanmıyordum cunkü kabullenmiyordum birgünde duymadım kendisinden duymuyorsun diye ... hatta eşim gözlük kullanıyor ama engelli değil sevgiliyken kendisine sormuştum senin için sorun olurmu diye ama oda bana sen bir ömür boyu benim gözüm ol ben senin kulağın olayım demişti .... fakat bu sorduğunuz soru hemen cevaplanacak birşey değil tamamen karşınızdaki insanla alakalı cevap verilmeli engelli yada engelsiz faketmez karsınızdaki innsan olmadıktan sonra hiçbirseyin anlamı olmaz...

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Canım cicim demeyin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    venüs den
    Alınan Beğeniler
    2.177
    Verilen Beğeniler
    1.620
    Blog Mesajları
    6

@TahaAY

25 yasina kadar problemim yoktu ve arti cok guzeldim hemde basariliydim ve dusunmustum hatta ablam suan evli oda dusundu ozellikle gazi yi o dusunmustu...yani ben israrla yas alakali diyorum suansa iki kisi engelli hasta olursa olmaz diyorum mesala

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş / Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    276
    Verilen Beğeniler
    3

@MAYDONOZ Denge olacak denge artı ve eksi gibi. Ama insan olunca bu dengeyi aramayacaksın. Nasıl yani diyeceksin? Anlatayım. 300 tane insanın olduğu yerde 300 çeşit insan vardır. biri engelli ister, biri engelsiz ister, biri gözü mavi olsun der diğeri yeşil olsun der, biri kısa boylu olsun der, biri uzun ister, biri zayıf, biri sessiz, biri sesli... uzat gitsin bunu sayfalarca günlerce yazarsın. şimdi o 300 kişiden biri de sensin diyelim "Sen ne istiyorsun?" bu soruyu kendine sor ve o bulduğun kişi ne istiyor ondan sonra onu düşün? Evlilik vs bunlar alın yazısı o gelir seni bulur kafa yormayacaksın.

Üye
    Aydin Demir Avatarı

Gerçek Adı
    aydin demir
    Son Giriş
    15.01-2018
    Saat
    01:05
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

bir platformda engelli biriyle evlenirmiydiniz diye bir konu actim gelen cevaplari paylasiyorum sizinle bu arada ben evliyim 3 kizim var ellerinizden öper hafif isitme kayipliyim cihaz yok kemik kireclenmesinden kulagimda implant var sadece bakin saglikli insanlar nasil dusunuyor ne kadar saglikli olduklarida soru isareti tabiiki)))))

1 Kesinlikle hic kimseye engelinden dolayi farkli bir acidan bakilmamali, ben de bedeninden cok da buyuk engeli olmayan birini sevdim, birbirimizi cok sevdik, ama benim ailem kabul etmedi, kendine layik gordugune bak falan diye soylendiler,2.5 yillik beraberligimi bitirmek zorunda kaldm. Ama omrumun sonuna kadar hickimseyi sevemeyecegimi aşik olamayacagimi biliyorum kendisi kadar mukemmel bir insani hayatimda gormedim. Her zaman soylerim "Allah insani akildan mahrum edecegine bedeninden bir sorunu olsun daha iyi." Dısardan baktiginda eli ayagi sapasaglam oldugu halde akildan yoksun o kadar cok insan var ki..
    Neyse hakkimizda herseyin hayirlisi

2 Elifim06 Elifim06 eig 0% 4gün
    Asıl özürlü sensin engellilere özürlü diyerek hitap ederken düştüğün durum bunu gösteriyor..
    Soruya gelirsek evet evlenirim hepimiz bir engelli adayıyız ve ben şu an engelliyim hemde sonradan oldum yani şöyle ki ne oldum değil ne olacağım demeliyiz evlilik her bireyin. hakkıdır ve şuna bir açıklık getirmeliyiz ki aslında bizler engelli değiliz engelleri aşmaya çalışan engelsizleriz asıl engelli kalpleri körelmiş vicdanları kaybolmuş insanlardır...
    Ben şu an bir adamı seviyorum engelsiz ama önümüze sorun çikaran insanlar var istemiyorlar ama iki insan birbirine gönül verdikten sonra ve Allah bu sevgiye yardım ettikten sonra da aşılmayacak şey yok buna inanıyorum herşey yoluna girer..

UNUTMAYALIM UNUTTURMAYALIM ENGELLILER ENGELLI OLARAK DA AYİRT EDILEMEz

3 s imdi burada cevap verenlerin çoğu akştan falan dem vuracak ama aslında onlara onları aşk bağlamında sevecek şekilde tanıma şansını bile vermiyoruz ve sadece ilgilendiğimizi göstermek babında yaklaşıyoruz. Herkes elini vicdanına koyup versin cevabını bence. Amacım kimseye siz böylesiniz dmek değil ama gerçek böyle gibi geliyor bana. Yani kaç kişi diğer erkek ya da kadınlara yaklaştığı gibi yaklaşıyor ebgellilere? Yani potansiyel kız ya da erkek arkadaş olabileceğini düşündüğü kişiye yaklaşır gibi. Hiç bunu aklından geçiren oldu mu? Lafta iş klay ama icraate gelince olmuot maalesef. Oysa ki her sağlam da bir engelli adayı değil midir? Sen evlenir misin peki diyeceksen de ben dürüst olarak cevabımı vereyim. Hayır evlenmezdim. Çünkü çoğu zaman onunla ona acıdığım çin vlendiğimi düşünecektir ve bu bana ondan daha çok acı verir.

4-zor bir karar bu..bir ömür onunla geçecek sabır ve sevgi var mı ilk başta insan kendini sorgulamalı çünkü yolun yarısında bırakırsan onu o senden çok daha ağır atlatır ayrılığı..ben seversem herşeyine katlanırım diyorum ama başına gelmedikçe bilemezsin ne yapacağını ne tepki vereceğini..

5-ben engelli biriyim bu soruya cevap vermek istedim evet bazen insanlar potansiyel bir erkek ya da kız arkadaş gibi bakmıyor engeli olan birine ama önemli olan senin ellerine değil kalbine dokunabilmek şu ana kadar bir sürü sevgili adayım oldu ve hepsi sağlıklıydı ve görme engelli olup sağlıklı bir kadınla evlenmiş bir akrabam tekerlekli sandalyede olup sağlıklı bir erkekle evlenmiş bir kız arkadaşım var ve insanlar bazen önyargılı yaklaşsa bile tanımak için (duygusal anlamda yani ) aslında vakit geçirdikçe sevmeye başlayabiliyorlar bunu engelli biri olarak söylüyorum aslında bu sitenin dışında bir sürü engeli olan birileriyle evlenmiş sağlıklı insanlar var ve asla evlenmem deme çünkü engeli olan biri belki ellerine değil ama kalbine dokunabilir kaderin karşımıza kimi çıkaracağı belli olmaz ki ) sağlıklı günler dilerim arkadaşım

6-Ben seviyorsam dikkat etmem bile cunki yarin basimiza ne gelicegini bilmiyoruz normal olan sevgilimiz esimizde yarin engelli ola bilir birakalimmi ozaman her kes engelli adayi ben evlenirim fark ertmez yeterki kalbime girsin

7-konuyu dagitan arakadas bu Evet arkadaşlar Özürlü Biri ile Evlenir miydiniz ?

Kör,Sağır,Topal,Dilsiz yada bunlardan herhangi biri..

biliyorum %90 evet oda insan diyecek eminim fakat öyle aslen öyle düşünmediğinize eminim sadece burda öyle söylemek zorunda hissediyorsunuz!

hangimiz dışarda özürlü bi bayan yada erkek görünce alıcı gözüyle bakıyoruz ?Burdan olmayacagını bile bile evet demek zor ? yinede kendıne güvenen biri varmı ?

8-Öncelikle özürlü kavramını cidden doğru bulmuyorum engelli demen daha iyi olucaktır,kimse özürlü değildir bu hayatta bir şeylerden engellenmiştir.Cevabıma gelicek olursak açık ve net zihin engelliliği olmadığı sürece evlenirdim sevdiğim kadınl

kisacasi böyle arkadaslar

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Canım cicim demeyin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    venüs den
    Alınan Beğeniler
    2.177
    Verilen Beğeniler
    1.620
    Blog Mesajları
    6

@TahaAY

Tahay altaki yani suan usteki cevaplara bak...demekki hakliyim...ben 25 yasina kadar cok guzeldim uni ogrencisi avrupa da projelere katilmis insandim ve dusundum cunku kompleksim yoktu.

Suan 3 paket sigara icmisim gunde agir ilaclar kullanmisim yillar icinde bikez ruh sagligim iyi deil yas 34 kompleksim fazla dysunmem
    Ama cevaplarda oldugu gibi dogru
    Engelliler bence kendilerine guvenmeli
    Arti sen ekstra guvenmelisin

Verstuurd vanaf mijn SM-G935F met Tapatalk

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş / Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    276
    Verilen Beğeniler
    3

@MAYDONOZ Ben güveniyorum şükürler olsun. sizin için yapabileceğimiz bir şey varsa biz elimizden geleni yapalım.

Askıda Üyelik
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    26.09-2018
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    853
    Verilen Beğeniler
    682

@MAYDONOZ Marco yu Allah ın izniyle müslüman yapacağız bacım. Sen gönlünü ferah tut.

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş / Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    276
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Love Master Şehadet şerbetimi içirecen adama ede

Sayfa 74 / 79 İlkİlk ... 2464707172737475767778 ... SonSon