TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 66 / 79 İlkİlk ... 165662636465666768697076 ... SonSon
Toplam 1172 mesajın 976-990 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Rebellious Avatarı

Son Giriş
    12.07-2020
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    istankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @MAYDONOZ

Her ne engelin varsa rabbim tez şifa veya sabır versin yalnız olmak bi ayrı zor. engelini kabullenmek, engeliyle barışık yaşamak ancak bizlerin hayatını kolaylaştırır bizi hayata bağlar.

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Canım cicim demeyin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    venüs den
    Alınan Beğeniler
    2.177
    Verilen Beğeniler
    1.620
    Blog Mesajları
    6

@Rebellious

yorgunluk donem donem agri ve klitleniyorum sanki hicbisey yapamiyorum bazen psiko egitimde fiziksel olmak uzere butun sikayetlerimin yasanabilir hale gelecegi soyluyor mesala spora basliyarak bende bi iki aya kalmaz plateze baslicam ise yararmi bilmem ama ...sifaya ihtiyacim var kisacasi...

Üye
    Sevsonbahar Avatarı

Son Giriş
    31.12-2020
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Biz bu durumda olduğumuz için biz kendimizi anlarız bu yüzden engelli biriyle evlenirdim çünkü insanın huyu güzel olsun dış güzelliği değil. gerisi teferruat fakat bu zamanda bunu normal insanlara anlatmak kadar zor bir şey yok yaşadığım olaylara bakarak söylüyorum bunu herkese aynı gözüyle bakamam tabi ... Artık bu durumdan sıkılmış haldeyim normal insanlar bizi anlamıyor mu anlamamazlıktan mı geliyor biz sevemez miyiz yani olmaz mı ???

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    13.03-2021
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Engelli olmamız sizce engelsiz biri ile evliliğe engel mi? diye sorsanız daha anlamlı bir başlık olurdu.

işi özü şu arkadaşlar; kurduğumuz hayaller yaşadığımız gerçeklerle örtüşmüyorsa biz hapı yuttuk demektir.

Demogoji yapmak kolay, bunu başarmak zor. oran 1/100 dür. Hayatta herşey birbirine denk olmalı, dengeSİZlik olursa burda üzülen maalesef bizim gibi olan engelli arkadaşlar olacaktır. (manevi yönden)

Not:görüşlerim şahsi kanaatimdir. istisnalar hariçtir. SELAMETLE KALIN

Üye
    kuzeyli57 Avatarı

Gerçek Adı
    selver
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Çok güzel bi konu ben engelliyim skolyozum fakat ailem bana benim gibi birini bulmak istiyordu bende hiç cevap vermiyordum yani istemiyodum bi gün empati yaptım ben olsam evlenirmiydim evlenmezdim dedim şuan evlendim eşim engelli değil ama sevdi beni bende onu çok seviyorum nasip kısmet gerçekten

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Canım cicim demeyin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    venüs den
    Alınan Beğeniler
    2.177
    Verilen Beğeniler
    1.620
    Blog Mesajları
    6

benim tessetursuz biri olmam engel oldu ben ruhsal hastayim ben yanlizca kendimi biliyorum baskasini deil dolaysiyla engelsiz olsamda olmasamda baska ruhsal hasta birine hayir derim
    Konu sleeping beauty tarafından değiştirilmiştir (14.06-2017 Saat 00:00 ).

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    13.03-2021
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    15

MAYDONOZ kardeşim kopuş erken başlamış sanırım

Üye
    Rebellious Avatarı

Son Giriş
    12.07-2020
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    istankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    8

@MAYDONOZ
    Aslında gereksiz uzayan bi konu sorunun cevabı çok basit bu soruyu ters sorup kendi durumumuzu baz alacağız empati yapacağız
    Varsayalım ben sağlıklıyım benim durumumda olan birini aşkımdan ölsem istemezdin zira yaşadıklarımı bi allah bi ben bilirim.
    Ha bide şöyle bi cevap verebilirim; sağlıklıdır her anlamda dört dörtlüktür seviyordur beni İSTEMEM.
    Ek olarak; benim çok ağır engeli olupta evlilik yapmış mutlu ve çocuklu tanıdıkladım var dediğin gibi kader kısmet o aşk o engelide sevdiriyor kabullendiriyor.
    Saygı duyuyorum sizlerede herkesin yaşadığı kendine ağır.

Üye
    SGB Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    233
    Verilen Beğeniler
    404

@kuzeyli57
    Nasip kısmet tabiki; görüyorum ki; uzun zamandır bu konu üzerinde yorum yapılıyor, valla 18 yaşımda hiçbişeyim yokken bigecede engelli olmuş biri olarak, yaşadıklarımdan öğrendimki; Hayat böyle planlar yapılacak bir yer değil.. bi saat sonra ne olacağımızın garantisi yok; ondan gayet sağlıklı, zengin diye biriyle evlenirsin kaza geçirir engelli olur,ne olacak ozaman..? sağlık zenginlik hatta bedenimiz bile Allahın bize bisüreliğine emanet olarak verdikleridir,bunun bilincinde olmalıyızki, emanetini aldığı zaman isyan etmeyelim.. Fakat ; düşüncelerimiz,inançlarımız ve davranışlarımız hep bizimledir, ondan; zenginlik, sağlık gibi geçici şeyleri baz almak yerine; İnançlar kişilk karakter gibi özellikleri baz alırsak; sanırım herşey çok daha güzel olur. )

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    1

Evlilik farklı bir düşünce hayatın boyunca taşıyacağın bir durum, ben işitme engelli olarak bazı sıkıntılar yaşıyorum aynı durum eşim içinde olsun istemem engelli biri ile evlenirim belki ama insanlar birbirini tamamladıkça hiç bir şey imkansız değildir Rabbim herkesin gönlüne göre verir inşAllah..

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş / Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    276
    Verilen Beğeniler
    3

Sevdikten sonra... ne engel olabilir?

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Canım cicim demeyin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    venüs den
    Alınan Beğeniler
    2.177
    Verilen Beğeniler
    1.620
    Blog Mesajları
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    ben bundan onceki erkek arkadasimi saglikli sectim...ama biseyin farkindaydim madden ve maneven benden asagidaydi dedimki belki bana kanat gerer tam tersi bi durum oldum; iki gidim akliyla benim hastaigima takildi cinci hocaci gezdi...ben unide den tek bi bayandim o ise orta okulda bunlar sorun deildi..maddi acidan ondan iyi durumdaydim bi maASIM vardi ve yetiyordu onun buda yoktu..bosgezen bos kalfasi biriydi calismaya sicak bakmayan biriydi..bana dolayli olarak kac kere cep telefonu istedigini sorsam yada sormasam..sSIKISTIGINDA TUM SAF kalpligimle parada gonderdim asktan gorememistim ya...sonuc itibariyle bu kis tevafuklar uzere ailesinin onayladigi bi kizla nisanlandi ustelik benle beraberken ben klinikgi boyladim bu olayda 3 4 ay kaldim...bu adam sagliklida ne yani insan deil....ustelik bilerek oyle bilrini secmistim sahip cikar diye beni hasta etti olay bu..hersey kismet nasip

Üye
    Zorro Avatarı

Gerçek Adı
    Žorro
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    883
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    en iyi dost engellini yAşayandır.
    Konu Zorro tarafından değiştirilmiştir (15.06-2017 Saat 10:11 ).

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Memleketim
    Alınan Beğeniler
    820
    Verilen Beğeniler
    185
    Blog Mesajları
    22

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Araba sürmek de onemliymis meğer.araç kullandığım için tercih edildim geçenlerde.o kişi engelinden dolayı araç suremediginden araba süren gelin arıyorlarmış.bunu da yaşadı bu fani ))))

Üye
    ATOM KARINCA Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    24.03-2021
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    3364954
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @_çalıkuşu_ gülsem mi ağlasam mı bilemedim benimki şimdilik cüzdan ehliyeti, bu koşullarda benim durum nasıl olur ki

engelinden dolayı hayatı kolaylaştırmak istemesi anlaşılabilir de (ki bir çoğumuz fiziki desteğe veya motivasyona, cesaretlendirilmeye vs ihtiyaç duyabiliriz bu ayrı konu) yalnız bunun ön koşul sunulması pek olmamış... hoş bu faninin de "arabası da var, rahat edersin " gibi laflarla çöpü çatılmaya çalışılmıştır

İşin esprisi bir yana bu başlık zaman zaman dikkatimi çekiyor da çok farklı bakış açıları ve çok farklı yaşananlar/yaşanamayanlar da var, o yüzden kısacası hayatta her şey kısmet diyelim...

Sayfa 66 / 79 İlkİlk ... 165662636465666768697076 ... SonSon