Sayfa 53 / 69 İlkİlk ... 34349505152535455565763 ... SonSon
Toplam 1032 mesajın 781-795 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nur67 Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    16:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    beden engelli die kalbimiz engelli değil tabiki nasipde varsa olur , aşk sevgi hayat yaşamaya değer engelinizden sakın utanmayın sakın kendinizle barışık olun hayata pozitif bakın hayatınız pozitif gitsin hayat güzel yaşamak güzel hayata küsmeyin mevlam sevdiği kula verirmiş derdi kederi mutlu olun hepiniz
    Konu nur67 tarafından değiştirilmiştir (13.04-2016 Saat 10:24 ). Gerekçe: eklem yaptım

Üye
    özcanbjkli Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZCAN
    Son Giriş
    29.06-2017
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burda engelsiz bayan varmı yazan bilmiyorumda yazılanları okudum. kendi açımdan söyleyeyim şuanki ortamda engelsiz bir bayan engelli bir erkeği kabul etmesi yada engelsiz erkeğin engelli bayanı tercih etmesi yüzde 1 çok nadir kimse birbirini kandırmasın arkadaş kaç defa tecrübe edindim bi ilişkiye başlıyorum ciddiyete binince kızlar kaçıyor benim açımdan öyle en basitinden çevremde görüyorum duyuyorum görücü usulünde bile soruyorlar eli ayağı sağlam vs biri diye neyse genede kısmette ne varsa o olur ..

Üye
    nur67 Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

ben yorumları okudum ve çok üzüldüm . engelliğiz die sevemeyecek miyiz evet Türkiye burası ne olmuş Türkiye die insanlar kendi seçimlerini kendileri yapar çevrenizdeki arkadaşları siz seçmelisiniz onların sizi seçmelerine izin vermemelisiniz , biraz polyana gibi oldu ama inanın benimde hayatım süper değil öncelikle engelinizi bir tarafa bırakın kalpte engel yok ise sevgi aşk dünyanın en tatlı mutluluğu olucaktır. sevginizi de göstermekten korkmayın , gidecekse gider kalıcaksa kalır zaten Rahmetli anneannem derdiki sakat ev yapar sağlam ev yıkar , ben çok kızardım bu lafına ama hayatın içine girince ne kadar haklı olduğunu öğrendim . sevmekten aşık olmaktan korkmayın ama seçimlerinizi iyi yapın derim saygılar

Üye
    _MUSTAFA Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA A.
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    45
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

* Kalbin bir gün seni Sevgiliye götürecek. Ruhun bir gün seni Sevgiliye taşıyacak. Sakın acında kaybolma. Bil ki çektiğin acı bir gün Dermanın olacak.

* Gerçek AŞK’ı bilen kalp bir damla Suya bile hürmetle bakar.

Bu İki Sözz Çookkk Anlamlı. Hayırlısı İNŞAALLAH.
    Konu _MUSTAFA tarafından değiştirilmiştir (13.04-2016 Saat 11:09 ).

Üye
    nur67 Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

arkadaşlar bu konu beni biraz ilgilendiriyor. 95 yılında 27 yaşındayım ve takıntılarım var engelimden dolayı. artık yaş gelmiş ama evlilik bana uzak görünüyor ve kendi kendime diyorumki sen olsan engelli biriyle evlenirmisin diye.
    sonra bir gün biriyle tanışıyorum ve karşılıklı etkilenme gözlerdeki anlamlı bakış ve o aşk denilen şey kapını çalıyor. ben sağ ayağımdan % 40-45 engelliyim O ise cıvıl cıvıl bir halk oyunları hocası, bunu düşünebiliyormusunuz. Kendi ekonomik bağımsızlığı var işi var ve gayette güzel bir bayan ve sonunda çok güzel bir evlilik ve süren giden yıllar şimdi 10 sene oldu gene o sevgi, saygı ve aşk devam ediyor 2 güzel çocukla mutluluğa bezenmiş bir yuva. Yani kısaca sevgi engel tanımaz

işte bu çok güzel bir örnek Mevla'm mutluluğunuzu daim ettirsin ..

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli değilim , ama engelli bir erkekle evlenirim tabiki. önemli olan beyin ve kafa yapısı. Gerçekten çok insanla karşılaşılıyor engeli yok dışardan ama içinde oldun mu insanlık yok vicdan yok. Ben beyin kanamasının etkilerini gezerken nasıl olduysa bu konuyu gordum ve dikkatimi çekti. kalpteki engel en kötüsü hayatta kimse çıkıp diyemezki ben ölene kadar cok sağlıklı yaşarım hiç bi sorunum olmaz kendi babamda gordum ben bunu Bi anlık bi hastalıkla yataklara dusuyorsun. Zaten bir insanıda engelli diye ayıran bi insanla da 1 sn. Harcamak buyuk kayıp. Unutmayın ki arkadaşlar birde evlendikten sonra engelli kalınca eşini bıraknlar var bizzat kendi anne sıfatındakinde insanda yaşadım . Allah sütü bozuk imansızlardan korusun hepimizi

Üye
    Mutem Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Temizyürek
    Son Giriş
    13.05-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üzerine fazla konuşmaya gerek yok. Fazlada süslü cümle kurmam, kadın akıllı ise, anlayışlı ve dürüst ise engelli olup olmaması önemli değil.Aşk bu,gördüğünüzde içinizde bir şeyler kıpırdıyorsa doğru kişi odur. Engelli olmayıpta size cehennemi yaşatan kadın çok vardır

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

zor çok zor. diğer tarafın bazı şeylerden ödün verebilecek düzeyde olması lazım. sağlam bi kız gezip tozmak isteyecek, yürüyecek dolaşacak, onunla ortamlara Gİreceksiniz. ayak uydurabildiğiniz sürece iyi ama ya olmazsa?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    91

para bol, zengin bi yasanti sunacak biri engelli olsun engelsiz olsun kadin erkek kimse hayir demezzugurt olanlar dusunsunsagligi yerinde olduktan sonra engel farketmez

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Engelli olmasaydım asla sedefliyle evlenmezdim, kısır biriyle asla evlenmezdim, heleki böbrek yetmeziyle asla kaldıki kalpli ve kanserli biriyle, bilseydim gider delikanlı gibi hapiste yatar çıkar Adam gibi Adam olarak yaşardım,
    Canıma minnet kendimi iflas etmiş bir Adam gibi hissediyorum veya savaşta esir düşmüş bir mahkum gibi, Allah her insanına yük verirde benim gibi olanı varmıdır bilmem, hemen şeytanlar beterin beteri var şükür et haline der gibiler, hayırlı traşlar gibsle traş keyfi bir başka.
    Rezillik istiyen birine nasıl davranılır, Ben engelli bir erkeğim azda olsa çalışan biriyim yaptığım iş ağır sanayi yıllarca noterdamın kanburu gibi çalıştım yüksek ses ve hararetli bir işte, azda olsa işim saygınlık istiyor fakat benim engelli halim buna yeterince izin vermiyor, çok güçlü ve cesaretliyim, kimseyi insanlığımdan dolayı korkutmak istemem bilmeden birilerini incittiysem bir engelli olarak özürdilerim, ama biliyorumki ôzürdilemesi gerekenler, bana bu kaderi yaşatan şerefsizler.
    Evet engelli olmasaydım asla ama asla bir engelliyle evlenmezdim, her şey arkadaşca olurdu kalleşce deyil, çok şükür bakıma muhtac deyilim Allah onlara güc ve akıl sağlığı versin öncelikle, fakat şerefsizlik öyle birşeyki atam desen atılmīyor satam desen satılmıyor gece yanlız yatılmıyor güzel bu nasıl sevda imiş, hic bir engelli arkadaşımda kendini bu kötü kadere fazla ezdirmesin,

Üye
    Ayrton Senna Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    292
    Verilen Beğeniler
    273
    Blog Mesajları
    83

Valla beni gerçekten sevsin değer versin yemişim engeli ni sırtlar hacca götürürüm

Üye
    serder Avatarı

Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    samastıra
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

slm, bizim bu soruya cevap vermemiz pek doğru değil, çünkü hepimizin engeli var küçük büyük engelimiz var, size başımdan geçen bir olayı anlatayım benim bir engelim var doğuştan ... velhasıllıl kelam ben birisine aşık oldum sonra onu sevdim sevginin ne olduğunu ondan öğrendim sevmenin nasıl bir duygu olduğunu onda öğrendim bir kaç yıl konuştuk sonra kendi durumu söylemek istedim başlarda söyliyemedim acaba tepkisi ne olur diye ama söylemek istedim sonra birgün kendimi toparladım durumumu ona söyledim ve haytımda duymak bile istemediğim sözleri duydum bir insnaın sevdiği kişiden duymak istemediği sözlerdi bunlar aklıma geldikçe kalbimin parçalandığı , gözlerimin yaşardığı sözlerdi,o kadar üzüldüm ki canımı bile istese vereceğim kişiden bunları duyamak ama kader işte ben demek bunları duyacakmışım ki duydum , insan kaderinde ne varsa onu yaşar benim kaderim de bunları duymak varmış ki duydum, şükürler olsun ki ben başkasına bunları diyen insan olmamışım, ona kızmadımda,beddua bile etmedim ALLAH var dedim sustum kimseye bile dert yanmadım.onunda vicdanı rahatsızdır bana dedklerinden dolayı bundan eminim ama ne kadarda rahatsız olsa söyledikleri elbet birgün karşısına cıkar ya bu dunyada yada ahirette cıkar.onun için birbirimiz kandırmıyalım engelli değilim ama engelli birisiyle evlenirdim diye vicdan rahatlasın diye öyle diyiyoruz , benim kanaatim böyle, ALLAH bizim gibi insanlara yardım etsin.

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    18

Durup durup şu konuyu hortlatmanızdan gına geldi artık,demoralize oluom şuraya bakınca.Bu engel neymiş arkadaş herşeyi sıfırlıyor,ölek o zaman hepimiz toplu intihar edek.Neden yaşıoz biz hatalı doğduk zaten?Allah aşkına şu engelli mevzusunu aşalım artık.Sağlıklıyım diyen bir insan bile kaza geçirip engelli olabiliyor,1 dakika sonrasını bilemediğimiz hayatı yaşıyoruz neyi hesap ediyorsunuz anlamıyorum.Hayat sandığınız kadar uzun değil.Engelleri aşmalı hayat dolu olmalıyız, o zaman sevdikleriniz size gelir.

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    01:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    60

@kaderortaklari
    anneniz acaba babanız engelli yada yatalak kaldığın damı terk etti sizi. O zaman evlenirken insanlar iyi günde kötü günde sağlıkta hastalıkta diye boş yere yemin etmesin. Ben kaza geçirdiğimde nişanlıydım ve yoğun bakımdayken doktorlar sakat kalabilir demiş ve evleneceğim kız nişan yüzüğünü aileme verip gitmiş işte gerçek hayat bu Allah a şükür evlenip çocuk yapmadan kurtulmuşum . Şanslı adamım aslında yoğun bakımdan çıktım ve çok şükür sağlığıma kavuştum.

@shukufe
    paran bitince ne olacak shukufe herkes seni terk edecek . sen seni terk etmeyeni bul yeter sana , seni bu halinle seveni bul para bulunur kaybedilir.

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @İron babam hastalandı bakıcıya vermek istedi hemde ilk gün dedi bunu , ki işin en acıklı tarafı kendi doğurduklarından bile vazgeçti. Dmekki insan kendi menfaati uğruna evladını bile bırakıyormuş . Sizde ucuz kurtarmıssınız . Halk arasında bi deyim var ya " gençliğini geleceğini yakma" sizin nişanlınızada muhtemel bunu dediler. Oda direk kaçtı. Allah kurtarmış sizi

Sayfa 53 / 69 İlkİlk ... 34349505152535455565763 ... SonSon