Sayfa 49 / 69 İlkİlk ... 3945464748495051525359 ... SonSon
Toplam 1032 mesajın 721-735 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Vsnya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu soruyu yaşayarak yanıtlamak daha güzel. Mesela ben asla evlenmem diyordum. Açık NET evlenmem diyordum. Bir sevgilim oldu, trafik kazası geçirdi hal böyle olunca tekerlikli sandalyeye mahkum kaldı yüzünde ayağında çok ameliyatlar geçirdi yine eskiyee dönemedi. Fakat nedendir aşırı seviyordum sürekli yanında olmak istiyordum git gide bağlanmıştım. Fakat bu olaydan sonra kendisi benden utanırsın diye ayrılmak istiyordu sürekli. Ben bunu kabul etmiyordum. Eve almıyor benimle buluşmuyor ama ben vazgeçemiyordum sevince böyle oluyor işte. Evlilik hayalleri bile kuruyordum... ta kiiii beni aldatasıya kadar.

İnternettlerden bir kız bulmuş beyefendi moralini onunla düzeltiyormuş, dalga geçiyormuş. Benide evlenilecek kız olarak görüyormuş bak bak yerler öyle işi.
    Sonuç ? Bitti.
    Büyük konuşmanın zararlarını yaşadım fakat anladım ki sevince göz birşey görmüyor.

Üye
    gul38 Avatarı

Gerçek Adı
    gül
    Son Giriş
    13.06-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    7

@shukufe canım kimse kimseyi beğenmiyoki. Sanırsın erkekler bred pit kızlar ancelina coli. Herkes kendine bakmadan karşısındakini beğenmemelere, küçümsemelere bi havalara giriyor. Ya arkadaşlar bi kendinize bakında sonra karşınızdakini eleştirin @shukufe haklı kimse kendine iğneyi batırmıyor ha bire çuvaldız saldırısında, %40 engeli olan %70i beğenmiyor, kaldı ki engelli engelsiz ayrımı.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:29
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu işlerin Nasip olduğuna inanan arkadaşlara katılıyorum. Balıkçı tezgahında son kalan balığı almaktan farkı yok, Nasibiniz varsa o gün o saatte o balıkçının tezgahının önünde olur ve o son kalan balığı alırsınız aslında bu kadar basit. Nasip sizin ise kimse alamaz...

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar mutlu olmak her insanın dileği ister engelli ister kendine bakabilir bir insan olsun sorun hep aynı, kafama sıkar giderim, vaz geçmem köpeklerimden,
    Konu evlilik olunca, hep farklı birşeyler atarız, HZ Musa nın Nişanın 10 emrinin dışına çıkar, bir umut bir senaryo uydurur gideriz, oysaki çok yorulur çok incinir kahroluruz, ben kimim diye haykırırız, Leylaya, birdahamı gelecez Dünyaya
    Bakıma muhtaç olmak aklı dengesi olmuyan insanlar evlenemez, evlense bile komik olur, Bu şuna benzer 70 yaşında çok zengin birinin 26 yaşında genç bir kızla evlenmesi, hayat her kesim hayatı, engeller olsa bile,
    Boşuna kaprislere tahriklere kapılmıyalım, kendine güvenen kendini bilen insanlar kendi seçimlerini fırsatlarını kaderlerini bir şekilde yaşıyor, sorun bakıma muhtaç olmak,
    Hiç Doktorla hastası boşanırmı, hiç polisle suç işleyen afedilirmi, hiç Bakanla muhtarın kızı evlendirmiştir, hiç milletvekili biriyle kadı kızı evlendirmiştir ve saire
    Ben Anneye Babaya yük olmuyum diye evlenenler denim, muhtaç lık benim evliliğin, mantık evliliği, severek evlenmedim esrar içerek evlendim fakat görücü usülü bir evlilik olmadı, bide o olsaymış oldu olacak, boşuna dememişler bekarlık sultanlık.
    Her keş bir şekilde kadınıyla yaşıyor, kıskanç bir baba, zalim bir ana ve kısır bir kış, bebeksiz ve bakir, kardan adam, beyine muhtaç, Siz gelip giderken, ben gün sayıyordum
    Umutsuzluk deyil ama yinede içindeki ümitsizlik bir türlü rahat vermiyor, içinde engelli olarak yaşıyor, Kandırıyorsunuz beni, kör ediyor beni, yakınlarına uyduruyor beni,
    Eş selamın aley küm, ya rahmetullah ya zişan, bismil rabbike, enuzubillahimine şeytani racim, Siz biçimde meyzu şarkıdan önce ( Siz gidinde meyzu varmıdan önce euzuyu varmıyı okuyun)

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

engelli birisiyle evlenmeyi düşünüyorum kendi adıma. engel kalpte olmasın gerisi amenna

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Yillar yillar evvel birinden hoslandim sessiz sakin mazbut al eve es yap evde bulamazsin ufacik bi kiz gele gide cozmeye calisirken kizi bi firsatini bulup goruselim dedim vs kafaya koymustum evlenecektim acildim derken bi yakininin dugunune davet etti. Gittim upuzun bi masa komple isaret diliyle anlasiyolardi. Oynamaya kalktiklarinda muzik baska kendileri baska oynuyorlardi. Kiza sordum durumu annesi babasi dahil ailesinden bi cok kisinin sagir dilsiz oldugunu kendininde cihaz kullandigini soyledi. Eve gittim anne sozunu cok dinlermisim gibi anneme anlattim annem sen istiyorsan olur dedi amayi ekleyerek ya cocuklarindada olursa dedi belliki baya kalitimsal biseydi. Kizdan uzaklastim cocuk gitince isin icine.
    Sonra baskasiyla evlendim bi sikinti yoktu bigun uyumak icin yattigimizda seslendim duymaz durttum oldunmu diye dedi sagima yatmisim o zaman duymam meger sol kulagi cok yuksek sesleri isitirmis. Cok onemsemedim. Bi kizim var cok sukur biseyi yok.
    Lakin evlenmeden once insan olmaz desede evlendikten sonra ogrenince kafasinda 10 saniye bile dusunmeden unutuyor velhasil onemli gibi gorunen onemsiz seyler bunlar.

Ve ilginctirki su ara yuregimi titreten biri var ve onunda babasi sagir dilsizmis. 15 yil icinde birbirine bana gore ibretlik boyle seyler yasamis olmama ragmen. Yinede engelli biriyle evlenmem tamam yukarda bahsettiklerim engel bile sayilmaz ama yinede ilginc bi dizi yasanti. Lakin evlendikten sonra engelli olursa gerekirse altindan alirim.

Belkide bu benim kil kuyruk olmamdan kaynakli 8 yil evvel 4 yil surmus bi iliskim var idi sakayla karisik siyasi bi laf soyleyip zafer isareti yapti ve hala aklima gelince dolar gozlerim ve o an benim icin bitti cunku ben dunyada kimsesi olmayan bi adamim cocugumu o sevdigim kiz yetistirecek ve benim istedigim gibi hedef turan diyen bi dile sahip bi evlat olmaktan uzak yetisecegini dusundugum icin biraktim.
    Engelliyle evlenmem derken ben artik yuregimi titretmeyi birak yerinden sokse saglam biriylede evlenmem cunku evlilik oyle sanildigi kadar matah bisey degil.
    Kendi kendime dogurabilseydim soyle 2 kiz 1 erkek uc cocuk tovbe evlenmezdim zaten. Ama ALLAH bi kiz evlat nasip etti bunada sukur.
    Sonuc itibariyla mutluluk nerdeyse siz orda olun engelli engelsiz size kalmis ama evlilik tavsiye etmiyorum. Insanlar kendi beynindekileri cozmekten yorgunken bide baskasi zor.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    0

Kader ne derse o olur... Allah a güvenmek lazım...

Üye
    Bozkurt_032 Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu soruyu cevaplayabilmek için engelli olmamak gerekiyordu ama durum öle değil o yüzden ne dersem diyim kesin doğru yada yanlış diyemem ama evlenirdim heralde 😀

Üye
    alihaydarkoyun Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Haydar Koyun
    Son Giriş
    14.12-2016
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar

Önce size kendimi tanıtayım. Benim adım Ali Haydar Koyun. 1994 yılından 2015 yılına kadar Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi Başkanlığı yaptım. Dört yaşımdan itibaren bende ortopedik engelli biriyim. Yazar ve şair olma yolunda çaba göstermekte olan bir insanım.
    1999 yılında “Sessizliğim” adlı şiir kitabımı 2015 yılında da “Sevginin Gücü” adlı derleme öykü kitabımı çıkardım. Şu anda da yapmayı planladığım bir kitap çalışmasında sizlerin de desteğine ihtiyaç duymaktayım.
    Yapacağım kitap çalışmasının ana konusu engelli bireyler olarak yaşadığımız sevgi olayıdır. Bir engelli insan olarak engelli veya engelsiz biri ile yaşadığınız, yaşayamadığınız, karşılıklı veya karşılıksız, sevginiz, aşkınız hakkında daha önce yazmış olduğunuz veya yazarak hazırlayacağınız bir yazıyı göndererek destek vermenizi rica edecektim. Sadece engelliler değil engelsiz olup da engelli birini sevenlerde bu konuda destek verebilir. Gönderilecek yazılarda gerçek isimleri kullanmak zorunda değilsiniz. Yapılacak kitap çalışması için gelen yazılar başka bir amaçla kesinlikle kullanılmayacaktır.
    Yazılarınızın içeriğinde (Sevdiğiniz kişi engelli mi, engelsiz mi? Engelli veya engelsiz olmasını istemeniz sizin için neden önemliydi? Onunla nasıl ve nerede karşılaştınız ve tanıştınız? İlk teklifi kim yaptı? Onu sevmenize neden olan neydi? En çok sevdiğiniz ve beğendiğiniz yönü nedir? Sevgi sizin ne anlam ifade ediyor? Onunla gelecek hakkında neler konuştunuz ve planladınız? Engelli oluşunuz sevginizi engelledi mi? Aileniz ve çevreniz nasıl karşıladı? Sevdiğinizle evlenebildiniz mi? Evlilik sürecinde neler yaşadınız? Devam etmediyse nedeni nedir? vb.) konulara yer verebilirsiniz. Yazınızda gerçek isim belirtilmemesini istediğiniz zaman bunu bildirmeyi ihmal etmeyin.
    Aklınıza gelebilecek benzeri gibi konuları içerecek şekilde yazarak hazırlamanızı rica ediyorum.
    Yazılarınızı alihaydarkoyun@hotmail.com email adresine gönderebilirsiniz.
    Umarım bu çalışmada beni yalnız bırakmaz ve destek verirsiniz… Şimdiden katkıda bulunan ve bulunmayan tüm engelli arkadaşlara teşekkür ediyorum…

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ah aask ah

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ayın var aynı mal, güneş sola sola, Ben sonradan engelli biriyim, evlendikten 2-3 sene sonra %40 raporun oldu, fakat eşim sedef hastası pasif engelli bir bayan, severek evlenmedim, esrarkedeşlerim, kadınıma razı oldum.
    Sorun Engelli veye Engelli adayı olmak deyil, Onurlu, şerefli, Sağlıklı güzel ve temiz toplum yaratabilmek, İnsan hayatı ebedidir, dönümlür, İnsan haklarıyla ve toplumsal kurallarla bir bütündür, Evliliği insanlar okadar gözlerinde büyütüyorlarki, hatıra bile karşı geliyorlar, çok büyük inatlar uğruna insan hayatı yok ediliyor,
    Lütfen değerlerimizi bildiğimiz kadar, örf ve adetler deki bazı korkunç yanlışlıkları da kabül etmeyelim, engelli ve özürlü çocuklar doğurmuyalım buna izin vermiyelim, akraba evliliklerinden uzak duralım, anne babamızın isimlerini çocuklarımıza vermiyelim, Allah ın 99 isimlerini de çocuklara vermiyelim, onları hak etmedikleri günahara, ateşlere sevk etmiyelim, yeni engeller yaratmıyalım

Üye
    1Şans Avatarı

Gerçek Adı
    Samet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL (samsun)
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Ben engelli olmasam, engelli birisiyle evlenirmiydim bilmiyorum. Ama ben engelli olarak engelsiz birisiylede olamam heralde .Neden mi ? Çünkü karsımdakini düşündüğümden; her insan evlendiğinde dans etmek ister, el ele tutup gezmek ister , yanında yürürken kendini koruyabilecek birisini ister heralde , ... Daha birçok örnek verebilirim. Hatta doğrumu yaptım bilmiyorum ama beni seven birisini sırf bu yüzden terk ettim. Benim kötü biri olduğumu düşünebilir ancak sadece onu düşündüğümdendi . Paylaşmak istedim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    727

@1Şans

Koyayım o kafaya bi odun!

Üye
    1Şans Avatarı

Gerçek Adı
    Samet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL (samsun)
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Abi ben bazı şeyleri çok ayrıntılı düşünen birisiyim . Yanlışmı düşündüm bilemiyorum, yani şunu demiyorum . Asla normal birisiyle olmaz diye kastetmedim . Hayat bu neyi karsımıza çıkarıcak , gönül kimi sevicek bilinmez tabiki

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    727

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @1Şans

Ben bilmem kardeşim. "Sakatı alıp ne yapacaksın" klişesine düşen kafasına odunu yer Maddi olarak bağımsız olabiliyor musunuz, birbirinizi sevip sayıyor musunuz, birlikte bi hayat ritmi tutturabileceğinize inanıyır musunuz, güçlüklere karşı güçlü duracak mabadınız var mı... zor olan bunlar. sakatlıkmış, sandalyeymiş, topallıkmış hikaye.

Sayfa 49 / 69 İlkİlk ... 3945464748495051525359 ... SonSon