Sayfa 40 / 69 İlkİlk ... 3036373839404142434450 ... SonSon
Toplam 1032 mesajın 586-600 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @hakancan06

konu eziklik konusu değil bak orada birşey söylemiş dışarıda çok farklı bir hayat yaşayıp burada cici görünüp tersini anlatıyorlar dedi bu çok doğru ben bu sözüne katılmıştım.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

Ulan engelliyi de ne gömdünüz be engelli genellemelere bak arkadaş engelliyle evlenilmez engelli ezik vs bu ne arkadaş biz insan değil miyiz yani sevgimizin niye bu kadar değersiz olsun ben engelli olmasam da engelliyle evlenirdim hani sevgiyle alakalı bu mutlu olamayacağım manken de olsa ne işe yarar ... aynı şekilde çok güzel olmayan bir bayanla da evlenirdim ama sevgilim çok güzel ve çok iyi önemli olan iyi olması insanın ...

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

muhammed Allah mutlulugunuzu daim etsin
    bu devir de kızın iyi olması hiç birşeyi degiştirmiyor. Ailesi ileri görüşlü olması gerekiyor. bazı anneler var ki selfie çubugunu düşünüyor oğlum görsel bir hayatta yaşıyoruz kusura bakma diyen anneler bile var

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    06.07-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

Arkadaş paran olsun bir de şeyin herkesle evlenirsin paris hiltonu bile alırsın..bu devir aşk meşk devri degil..cüzdanın dolu ise tüm kapılar açılıyor..valla kendi memleketimde bilirim engelli kızları aileleri defolu diye yaşlı başlı adama satarlardı erkekleride ahıra bağlarlardı ben ahırdan kaçtım istanbula geldimde medeniyet gördüm.ailem sakatım diye bunun şeyide sakattır diye erkek olamayacak diye çok söyledi ama yanıldılar engelli erkek 3xxx large erkektir kadında öyle sağlamı eline su dökemez..

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

ALLAH razı olsun inşallah herkese nasip olsun Eyüp dostum ya dediğinde doğru da hani işte bu malesef sert bir paradoks bizim topluma kendimizi iyi tanıtmamız gerekiyor yani hani hemen hemen herşeyi yapabildiğimizi göstermek lazım ama malesef dışardaki her yer engellilere uygun değil bu yüzden dışarda çok fazla var olamıyoruz ve biz var olamadıkça da toplum da buna göre hareket edip bizi düşünerek hareket etmiyor malesef ALLAH bu paradokstan kurtulmamıza yardım etsin ... ve hani kız da severse ailede ister istemez ikna olur yani kızının mutluluğundan daha önemli de değil ... ayrıca hani görünüşe dışa bu kadar önem veren ailenin kızı / oğlu da gelir mi bilmiyorum tabi ki ... para pul olayına da katılmıyorum paran olsa ne olacak insanlık hali zaman gelir insan da dara düşer o zamanda destek olmadıktan sonra ne anlamı var ki yanındaki kızın bir ömür derdine de sevincine de hastalığına da sağlığına da borcuna da parana da ortak olacak yani o düşerse sen tutacaksın elinden sen düşersen o tutacak önemli olan bunlar bence ALLAH iyilerle karşılaştırsın bizleri inşallah

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Uzun zamandır tartışma içeren konularda yorum yapmadığımı fark ettim...
    Düşüncelerimi paylaşmamışım ne zamandır...

Bu sorunun cevabı;

güven duyuyorsam ona
    Seviyorsam tereddüt etmeden,inanıyorsam içindeki sevginin samimiyetine
    Beni tamamlıyorsa varlığı,kalbim onunla atıyorsa, aşk tutkuyla ilk günkü gibi devam ediyorsa
    Heyecanım asla bitmiyorsa...
    Ve Allah benim adımı onun adıyla bir kıldıysa, kaderime yazdıysa, ömrüm ömrüne nasip olduysa..
    Beni mutlu eden onun aşkıysa, sevgisiyse...
    Onu mutlu eden benim aşkım ve sevgimse...
    Karşılıklı bir bütünün iki yarısı isek... Tamamlanmayı bekliyorsak aynı hisleri hissediyorsak
    Gerçek aşksa... Ve bu aşk bana huzur veriyorsa...
    Ben o adama "EVET" derdim,derim yani teklif ederse...
    Neden evlenmeyelim?
    Niye beni mutlu ve huzurlu kılan bir aşka kayıtsız kalayım???
    Neyin garantisi var ki?
    Yarına çıkacağımız belli bile değilken
    Engelli,engelsiz ayrımı yapmakta ne demek? Kimin haddine?
    Kalbimin sesini dinlerim... Bildiğim,hissettiğim gibi davranırdım

Sezen Aksu'nun dediği gibi;

Değer canım, değer elbet
    "Değer bir tanem aşk için her şeye"

Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Kendimi kandırmiyim Evlenmezdim heralde şuan bile kendine uygun birileri seçmeye çalışıyorken insan ama aşk herşeye kadirdir.

Üye
    Murt14 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Bayri
    Son Giriş
    01.01-2016
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında bende evlenirdim, çünkü her insan engelli olma adayıdır. Önemli olan gerçekten iyi bir insan

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    07:29
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    41

Engelli kişi bile engel ayrımı yapıyorken siz neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamış değilim...

Şurada hikaye yazanların bir çoğu palavra,yok evlenirdim,yok sevdikten sonra neden olmasın vs vs...

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    4

@İron, sondan 2. Mesajında kendini kıza yakıştıramadığını, Son mesajında ise kızın ailesine yakın olması, kırılgan mizaca sahip olması gibi spesifik sebeplerden dolayı evliliği istemediğini belirtmiştin!? Her iki mesajında da kendi içinde birbiri ile çelişen farklı sebepler sunmuş olmana rağmen, aslında bu kızı istemediğin çok bariz farkediliyor. İnsan sevdiği Zaman hiçbir kusuru görmek istemiyor ancak işler değişip araya soğukluk girdiğinde karşındaki kişinin su içmesi bile gözüne batıyor...
    Evliliğe sıcak bakmadığını bir şekilde anlatırsan senden soğuyacaktır. (Böyle bir çözüm sunduğuma inanamıyorum ) Bir taraf kırılmadan ne yazık ki bu işler olmuyor...Hakkınızda hayırlısı olsun.

Üye
    içerişehir Avatarı

Gerçek Adı
    SELÇUK
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    21

ben çok kız istemeye gittim engelsiz lakin elimden dolayı yani engelimden dolayı olmadı bunu yüzünüze söylemiyorlar dolaylı yönden anlatıyorlar ve çevremdeki engelli insanlara baktımki evli olanlar kendi engelli eşi engelsiz olanlar baktığımda kendisi memur olduğunu kamuda calıştıgını yada gelir düzeyinin yüksek olduğunu gördüm yada engelli olup da özel sektörde çalışıp engelli biriyle evlenenlerde gördüm çok nadir engelli olup özel sektörde calısan eşi engelsiz olanlarıda gördüm suan normal birini istemeye gitmiyorum birde insanların ön yargılarını yıkamıyorsun aşk sevgi inanırım lakin askta sevgide bence belli bir yere kadardır

Üye
    gtrcgokhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Öz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelsiz olanların bana dedikleri "seni istemememin nedeni engelinden dolayı değil, seni arkadaş olarak gördüğümden". Bu kızların hepsi de aynı mı olmak zorunda

Üye
    Wesley Avatarı

Son Giriş
    16.05-2017
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İnsanın canını yakan bir nokta da şu ki siz seversiniz değer verirsiniz ama bunun hiçbir önemi yoktur o kız ya da erkek gider gözünüzün önünde başkasıyla çıkar çaresizsinizdir yapabileceğiniz hiç ama hiç birşey yoktur aynı ortamda bulunmak en ağırı lisede bunu yaşadım çok canım yandı üniversiteye gittim gene aynısını yaşadım ve artık çok yoruldum sevdiğim her kız bana düşman oldu beni yanına yakıştıramadı onlara da kızamam ayaklarımda sorunum vardı sadece çok sıkıldım hayat çok acımasız herşeyi parayla satın alabilirsiniz ama sağlığı ve sevgiyi alamazsınız şimdi de üniversitede kızlar var ama artık kimsenin yanına yaklaşmamaya yemin ettim ALLAH nasip etmiyor işte yapacak birşey yok yalnız geldim yalnız yaşayıp gideceğim

Üye
    Cimcimee Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    Tokat - Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hic birşey icin büyük konuşmamak lazım. Ama engelli birey normal engeli olmayan biri ile evlenmek istiyorsa, engelli olmayanda engelli biriyle evlenmek istemez sanırım. Yani günümüzdeki aşk çok farklı.

Üye
    rigobert36 Avatarı

Gerçek Adı
    ERSİN ARAS
    Son Giriş
    22.12-2015
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    KARS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Valla şu da bir gerçek ki bir kişi engelli değilse bu onun ömürboyu engelsiz olacağı anlamına gelmez.Yarının garantisi yok.bugün engelsizsin yarın engelli.insanların empatiyle bu duruma yaklaşmaları lazım.

Sayfa 40 / 69 İlkİlk ... 3036373839404142434450 ... SonSon