Sayfa 39 / 69 İlkİlk ... 2935363738394041424349 ... SonSon
Toplam 1032 mesajın 571-585 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    01:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    60

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli bile engelli ile evlenmiyor . Sağlıklı biri neden sağlıksız biri ile evlensin ki ? para yada hayat şartları zorlamadıkça evlenmez.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    4

Engellilerin geneli ezik karakterli, bu karakterde olan insanlarla kimse evlenmek istemez sebebi engeli değil ezikliğidir...yalnız şunu fark ettim ki gerçek hayatta çok farklı düşünceye sahip olup, bu başlık altında sırf cici görünmek adına tamamen zıt görüş belirten arkadaşlar var, Üzücü bir durum insanın kendisi gibi olamaması...günümüzün hastalığı "oynuyoruz"...

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hayatı paylaşmayı engellemeyecek, hayalleri gerçekleştirebilecek bir evlilik, bir yuva... henüz sağlıklı olan insanlar arasında bile çok zor kurulmuyor mu günümüzde?

insani bazı duygular hep engellerin en büyüğünü teşkil etmiyor mu dünya hayatında. özellikle kıskançlık çekememezlik ve az ile yetinmeme hatta elindekinin kıymetini bilememe. kaçımız bu sabah elini yüzünü yıkaya bildiği için şükretti yaratana.

evlenmekte amaç ne? sevgi? aşk? cinsellik? bence hiçbirine bir çok engel engel değil ama insan fazlasını isteyip durur yaratılışı böyle. sabredenlerden olmak kolay değil.

engelli olduktan sonra ayrılanların sayısı az mı? hayat toz pembe değil olmadı olmayacak...
    Taki biz art niyetli olmayana dek.

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    8

Bu zamanda insanlara guvenmek çok zor.iki iki dört..

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    60
    Blog Mesajları
    2

@sgurkan

kesinlikle haklısın...

Üye
    fatsev Avatarı

Gerçek Adı
    fatma
    Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Boyu boyuma değil, huyu huyuma uygun olsun

Üye
    günayengin52 Avatarı

Gerçek Adı
    günay
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm güzel bir konu açmışsınız bende paylaşayım kimselere anlatamadığımı siz değerli abilerim ablalarım ve kardeşlerimle paylaşmak istedim biraz uzun yazdım ama kusura bakmayın ben sanal bir oyun oynarken birtane bayanla tanıştım ilk zamanlar faceden konuşmaya başladık sonra telefon numaralarımızı bir birimize verdik başladık konuşmaya derken bir birimize aşık olduk görüntülü sohbet ediyoruz devamlı ben onu çok seviyorum oda beni çok seviyor şimdi dersiniz sorun ne diye sorun çok büyük aşık olduğum kız Azerbaycan lı ve azerbaycanda önemli iş adamlarından birtanesinin kızı onla öyle bir arkadaşlığımız olduki 1 senedir konuşuyoruz ve bir birimize hiç yalan söylemedik yani ne sorduysa cevapladım hiç birzaman ona engelli olduğumu söylemedim keşke ilk bastan soyleseydim artık çok geç o benim engelli olduğumu hala bilmiyor ve ben ona nasıl söyleyeceğim bunuda ben bilmiyorum benim fakir olduğumu biliyor ben defalarca söyledim aramızda maddi manevi herseyimiz farklı uçurum var benle sen neden konuşuyorsun defalarca dedim her seferinde bana hersey para değil zenginsek bu babamın parası benim değil dedi çok mütavazi çok iyi birisi hatta ablası avukat buraya gelirsen sana oturma izni rahatlıkla ben çıkarırım dedi bir keresinde babasıylada konuştum buraya gelirsen sana iş kurmanda yardımcı ben olurum dedi hiç birisi bilmiyor benim engelli olduğumu söyleyemedim bir türlü sorsa söylerdim ama hiç bir zaman bana fiziki soru sormadı bana deseki sen bana neden söylemedin daha önce diye sorsa sen sormadınki derdim yalan hiçbir zaman ona söylemedim bu yüzdende arkadaşlığımız çok sağlam oldu bir birimize aşık olduk sonumuzun olmadığı için bu yüzden kaç defa ondan ayrıldım kaç defa buraya istanbula gelmeye kalktı ayrıldığım için gelmesin diye tekrar tekrar başladım konuşmaya tek nedenide beni görmemeli beni engelli bilmiyor görürse bütün dünyası yıkılır ben ona onun yasadıgı hayatı asla sağlayamam zengin bir hayat yasadıgı için onun bir günde harcadığı parayı ben bir ayda anca çalışıp kazanırım bir keresinde ona evlenme teklif ettim onu çok seviyorum kabul etmeyeceğini bilerektende olsa teklif ettim cevap olarak bana seni çok seviyorum sana aşığım ama evlenmeyi düşünmüyorum dedi devamlı beni azerbaycana davet ediyor gelmessen ben oraya gelcem diyor aşık olmak güzel birsey ama bir yere kadar burda devreye para giriyor keşke zengin degilde fakir birisi olsaymış bendede ne şans varmış ben hala onla evlenmek istiyorum kabul edeceğini bilsem gidip kaçırırdım herkese çok selamlar

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    60
    Blog Mesajları
    2

burda bi çelişki var seviyorsa neden evlenmek istemiyor madem seviyor evlensin ,yok evlenmiyorsa sevmiyor demektir sende engelli oldugunu söyle bi an önce ne olacaksa olsun ,okurken bile çok gerildim valla üzüldüm...

Üye
    bykursadtufan Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad Tufan
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    20:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Çok seven birisi olursa evlenirim

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    60

@selda*

Merhaba Selda Hnm,
    Size hak veriyorum kimse ezik bir kişilik ile evlenmez. Ben sonradan engelli olan ve çalışan biriyim ekonomik sıkıntım yok yalnız yasıyorum 10 yıl oldu ve hayatıma giren bir engelli bayan var . Çok temiz saf üniversite muzunu ekonomik sıkıntısı yok ama ben kendimi o ` na yakıştıramıyorum. Bunu söyleyemedim . Biz görüşüyoruz o temiz ben ise kirli beyaz ile siyah yapamam o ` na kıyamam üzülmesini istemem ama yapamıyorum elimi tutuyor yeni doğmuş bebek gibi bana güveniyor ama benden daha iyilerine layık olduğunu düşünüyorum. Bu benim ezikliğimden değil hayat tecrübelerimden kaynaklanıyor. Ya o ` nu kırarsam ya üzersem düşüncesi beni deli ediyor. Yapamayacağım galiba annesi ile tanıştım bir evin bir kızı nasıl derim olmaz diye . çok zor inanın çok zor pişman oldum. Eğer şimdi vazgeçmezsem evleniriz .

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

selda haklı engelli ile engelsizin aşkı imkansız ya test ettim denedim ögrendim hayır es kaza evlenseler bile bu uzun soluklu bir cekirdek aile yapılanmasına gidecegine inanmıyorum.
    Konu UnFeeLinq tarafından değiştirilmiştir (22.09-2015 Saat 10:47 ).

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    138

sevgili unfeeling,seni 1 yıldır bu forumda tanıyorum,yorumlarını zaman zaman okuyorum,başkalarının kendini karekter ezikligi içinde hissetmesine,veya engelliler karekter ezikligi içinde demesine,dikkate alıpta verilecek bir cevabım yok,ama ben senin kendinide karekter ezikligi içinde tanımlanama yada kabul etmene hem şaşırdım hemde üzüldüm dogrusu..

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    4

@İron, yanlış anlama da sakın kızı kendine yakıştıramıyor olmayasın ?

@UnFeeLinq önündeki maçlara bakacaksın artık

@hakancan06, Pembe gözlüklerle dünyaya bakmak da başka bir çözüm şekli tabiki...

Üye
    özcan kamil Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul pendik
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@selda*

sonucda oda bir insan her güzelin bir kusuru varmıs derler

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    60

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: selda* Mesajı Gör
    @İron, yanlış anlama da sakın kızı kendine yakıştıramıyor olmayasın ?
    Selam Selda ,
    yakıştırmama değil bir evin bir kızı ailesinden kopamaz . Annesi ile arkadaş gibi olmuş her yere anneyle gidiyor. Evlensem aileme yakın olalım diyecek. Evliliği yapamaz çok nadir , kırılgan yapısı var. üzmek istemiyorum kimseyi sadece bunu nasıl derim kendine olan güvenini kırmadan ve incitmeden .

Sayfa 39 / 69 İlkİlk ... 2935363738394041424349 ... SonSon