Sayfa 22 / 59 İlkİlk ... 1218192021222324252632 ... SonSon
Toplam 876 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yeterli eş, dost ve akraba izlenimlerime dayanarak evlilik için aranması gereken İLK ve TEK şartın AHLAK olduğuna inanıyorum. Ne aklı, ne boyu posu endamı.. ne cüzdanı ne eğitimi ne de o yerlere göklere sığdıramadığınız kocaman aşkınız aynı çatı altına girdikten sonra hiçbir şey ifade etmiyor.

Kala kala elinizde bir ahlakı kalıyor hayatınızı yaşanılabilir kılan. Sayacağınız hiçbir değerle kıyaslanamayacak ölçüde kıymetli olan tek şey insanın ahlakıdır. Ancak ahlaklı bir insanla huzur içinde sağlıklı bir iletişim kurarak hayatı paylaşabilirsiniz. Böylesi bir insanı sevmeme gibi bir lüksünüz ise hiç yoktur notrdamın kamburu dahi olsa..

Üye
    Deli Mavi Avatarı

Gerçek Adı
    maviş:)
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SEVGIM HERSEYIN ONUNE GECER EVLENIRDIM NEDEN EVLENMIYIMKI BENCE SEVGI OLDUKTAN SONRA BEN ONU BASIMIN TACI YAPARDIM HANI DIYORLAR YA ENGELLI INSAN YUK OLUR BEN SALAM INSAN OLSAYDIM DEGIL YUK ONUN AYAGI KOLU GOZLERI YOLDASI OLURDUM BEN BU DURUMDA GENGELLI COCUK ALMAK ISTIYORDUM AMA YUZUME KAPILAR KAPANMISTI... :cry:

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    18:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

empatizan'ın

"......Erkeklerin çoğunun damızlık boğa işlevi görmenin dışında evlilik kurumu içerisinde hiçbir halta yaramadıkları konusunda Kalem’in görüşlerini can-ı gönülden destekliyorum. :lol: ......"

sözlerini şahsım ve tüm erkekler adına "ŞİDDETLE KINIYORUM"...

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

daha önceki yazılarımda....engelli biriyle evlenirdim diye düşünüyodum...çünkü hayat paylaşmaktan ibarettir...acıyı tatlıyı hüznü sevinci herşeyi herşeyi hayata dair ne varsa tek bir yürek olarak bedenin vermiş olduğu değil ruhun vermiş olduğu hislerle!!!ama değişti düşüncelerim ne yazıkki çok üzgünüm...ENGELLİ BİRİNLE EVLENMEM BÜYÜK SÖZÜME TÖVBEneden nasıl değişti duygu ve düşünlerim....bilemiyorum...burası tartışılır ama herkes herşeyin en iyisini ister...insanın kalbi güzel olsun ama....çok karışık şuan düşüncelerim...bocalıyorum ama gönlüm engelli bir insanla evlenmemekten yana değil artık hiçbir zaman için...
    tabiki hayatın garantsi yok engelsiz diye evlenirsin 3 ay sonra bir kazaaaaaaaaaaaaa adam yada kadın felç...hayat bu ya hiç bir şeyin garantisi yok....o zaman napıcam bırakıcammı hayır....sonuna kadar varım ölene kadar hayat yoluna evet dediğim adamla hayatımı sürdürüücem ama ENGELİ VARSA ÖNCEDEN BİLE BİLE LADESLEMEM ARTIK.... artık diyorum çünkü düşüncelerim değişti 180 derecede....
    BELKİ AŞIK OLURSAMM BELKİ BENİ SEVDİĞİNE %100 İNANIRSAM İKİMİZ İÇİN HERŞEYİ YAPARIM.... ONUN DIŞINDA ENGELLİ BİR İNSANLA EVLİLİĞİ DÜŞÜNMÜYORUM AÇIK VE NET KARARIMDIR

Üye
    kalben Avatarı

Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    08:40
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evlenirdim.yeterki aklı ve kalbi engelli olmasın...

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

valla ben evlenmezdim ve engelli olmama ragmen gene evlenmem bir evde 2tane engelli olmaz biri saglam olsun bide ideal vucutta sahip olsun yeter bana ckmu sey istiyorum acaba?

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

ESAT DÜŞÜNEDE KATILAMICAM BİR EVDE İKİ ENGELLİ OLMASI...BU BİRAZ BENCİLCE GELDİ BANA....HEMŞİREYLE EVLENMİCEKSİN....SANA BAKMAK İÇİN YADA SEN ONA BAKMAK İÇİN EVLİLİK OLMAZ....SAÇMA BİR DÜŞÜNCE SENİNKİ SEN GİBİ İŞTE :lol:

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

kendimi tanıdığıma inanarak söylemeliyimki eğer dünyaya engelsiz bir insan olarak gelseydim engelli bir insanla evlenmezdim.burnu havada bir insan olurdum.engelli olmanın nasıl bir duygu olduğunu da anlımazdım.çünkü yaşamayınca insan anlıyamıyor

Üye
    sesiz21 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    17.10-2012
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben öncelikle herkese slm diyorum sağlam olupta engeli biriyle evlenen bi çok kişi biliyorum evet bazıları arasında problemler cıkıyor ama bazılarıda gül gibi gecinip gidiyorlar örneyin benim tanıdığım bi arkadaşım ortopedik engeli bi bayanlan evlenmiş gayet mutludurlar aileleri bile destekliyor bayanın sadece diz altı protez kulanıyor yani merakımdan bi defa sordum nasıl oldu dedim arkadaşa oda döndü kardeşim insanın önemli olan kalbinin engeli olmaması her insan sakatlanabilir hayat bu kimsenin garantisi yok dedi ve beni örnek güsterdi sen bugüne kadar sağlamdın ama ne oldu ani bi kazada bacaktan sakatlandın kendini bilen insan bazı şeylerden ibret almalı ve hiç bir zaman insanın eksikjliğini gürmemeli ve o kişiye söylememeli diye karşılık verdi ve ben o arkadaşımı gercekten candan kutlarım mutlu olmalarını dilerim

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    22.10-2016
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sesiz dedigin cok dogru ama cok buyuk sans gerektiriyor onun icin ...

Mutlaka iyi olan yurekli olan insanin aklina ve yuregine bakan vardir
    ancak azinlikta oyle olanlar yuzde yirmi belki ...

Boyle bu sekilde kabul ederek ve yurege akla bakanlar var onlar cok
    buyuk saygiyi hak ediyorlar cevremizde varsa oyleleri hep destek
    olmakta fayda var onlara...

Üye
    sesiz21 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    17.10-2012
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kuzey haklısın kardeşim ama %20 bi oranda az deyil sonuçta yaşamın varlığını güsteriri bugün %20 ise ilerideki zamanda fazlalaşa bilirde bizimde elimizde geldikce bunu insanlara his etirmemiz sonucta engelide olursak insanız bu bi gercek ve herkese kabulendirmek gerek zor ama önemli olan zoru başarmak

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    00:48
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    77

Bir engelli olarak Şuan ki fikrime göre kesinlikle evlenirdim.

Eğer engelli olmasaydım ne düşünürdüm bunu doğrusunu söylemek gerekirse hiç bilmiyorum.

Fakat; Benim için karşımdaki insanın, benim için hissettikleri ve benim karşımdaki insan için hissettiklerim önemlidir. Benim için aşkta ENGEL yoktur. Aşk, sevgi; gönül işidir. Bunun için bir insanın engeli evlenmesine engel değildir diye düşünüyorum yeter ki aralarında aşk, sevgi, saygı olsun.

Bir zamanlar;
    Leyla ile Mecnun’un yaşadığı zamanda ki dönemin padişahı Leyla ile Mecnun’un aşklarını duymuş. Çok merak etmiş ve Leyla ile Mecnun’u saraya çağırmış Leyla ile Mecnun saraya gelmişler. Padişah bir Mecnun’a bakmış boylu poslu yakışıklı bir delikanlı birde Leyla’ya bakmış zayıf cılız fazla güzel olmayan bir kişi padişah sormuş; Mecnun’a; Sen bunun neyine yandın Mecnun ise padişahım siz onu birde benim gözümle görseydiniz hiç böyle demezdiniz demiş.

Bundan dolayı Kimin ne düşündüğü değil bizim ne düşündüğümüz önemlidir. Benim için gerçekten sevdikten sonra sevdiğim kişinin engelli olmasının hiçbir önemi yoktur. Önemli olan karşılıklı olarak fedakar olmak her türlü zorluklara göğüs gererek gerekirse aşkı için yüreğini her şeyini ortaya koymaktır.

Üye
    özsel Avatarı

Son Giriş
    19.11-2008
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence aşk engel tanımaz.

Üye
    Erdoğan Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan SARI.
    Son Giriş
    29.04-2015
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar biraz kibarlık yapıyo canım gerçekte hiçte öyle deyil Şimdi biz durumun farkındayız ya ondan masum yalanlar bunlar şuan bile karşı cinsimizle arkadaşlık kurmaya çekiniyoruz Biz burda kader arkadaşları olsakbile açabalarla yaklaşılıyor önyargıları kıralım lütfen Şuan bile xbirinden bir byana sizden hoşlandım dese nedersiniz sağlıklı olsaydımı düşünmeyin bide burdan yakın buyurun aynı kaderi paylaşan olsun nedersiniz???

Üye
    filizergin Avatarı

Son Giriş
    25.11-2008
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben engelli olmadan önce bana bu soru sorulsaydı hiç düşünmeden seversem evet derdim hemde gerçekten evlenirdim.ama şimdi ben engelliyim ve bunun ne demek olduğunu çok iyi biliyorum bu nedenle cevabım hayır arkadaşlar kimse kendini kandırmasın bizi aşk falan kurtarmaz OLMAZZZZZ.

Sayfa 22 / 59 İlkİlk ... 1218192021222324252632 ... SonSon