Sayfa 15 / 69 İlkİlk ... 51112131415161718192565 ... SonSon
Toplam 1032 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    06ankaralı06 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2009
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bence bu kadar tartışmanıza gerek yok son noktayı ben koyayım isterseniz benim hiç bir engelim yok olmadı da ama kesinlikle engelli ya da degil gibi bi ayrım yapmazdın insnı sevdikten sonra hiç farketmez ileride ne olacagı belli olmaz belki bi kazada bende engelli olabilirim bunu da düşünmek lazım arkadaşlar hepinize acil şifalar diliyorum

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

angaralı arkadasım son noktayı koymuş :wink: böyle düşünmen çok güzel.seni tebrik ederim.iyi niyet sahibi insanlar her zaman mutlu olurlar.önemli olan bizim niyetimiz...06ankaralı06 Allah gönlüne göre versin arkadaşım...

Üye
    06ankaralı06 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2009
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zelish saol canım allah seninde gönlüne göre bi eş verir umarım

Üye
    BALIM Avatarı

Son Giriş
    03.11-2009
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaslar engellı olmasaydım engellı bırıyle tabıkı evlenırım neden evlenmıyeyım ama suda var engellılerın dunyasında dusuncelerınce ben engellıyım evleneccegım ınsanda engellı olsun ıstıyorlar bu sekılde daha ıyı anlasabıleceklerını dusunuyorlar en azından benım yasadııgm kentte bu dusunce bolyle

Üye
    efkan Avatarı

Son Giriş
    22.10-2011
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayatdaki sartlar neyi gosterir kimi için belli olmaz evlenmem diyenler olur elbet buyuk konusmus olurlar asık olsuktan sonra insan gozu kararıyo zaten hersey ona vız geliyo kimileri kabul eder kimileri kabul etmez o herkesin dusuncesi sevdikten sonra asık olduktan sonra neden olmasın
    sevgiler

Üye
    EsRaNaS Avatarı

Son Giriş
    12.06-2010
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    bUrSa Ve HaTaY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ENGELLİ OLMASAYDIM ENGELLİ BİRİNİ SEVMİŞ OLSAYDIM TABİKİ EVLENİRDİM.NEDEN EVLENMEYEYİM?

Üye
    halacs Avatarı

Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şekilci bir dünyada, biler bile şekilci olarak yaşıyoruz.
    Uzun süre ilişki yaşadığım kişi, seni çevreme ve aileme savunamıyorum gerekçesi ile ayrıldi. Üzüldüm fakat hak verdim. Ben bile, bu nedenle terkedilmişken, sağlıklı birisini tercih ederim.

Aslında geçen gün izlediğim bir belgesel bunu çok güzel açıklıyor. İnsanlar ve hayvanlar da var olan beğenme duygusu aslında içgüdüsel ve yardışsal. Sebep, en güzel, en saglıklısını eş olarak secerek genlerini saglıklı olarak yayma güdüsü.

40 yaşında cogu saglıklıya göre aktif, geçimini saglayan, uzun çabalarsonu B sınıfı ehliyeti olan,
    İşte bu güdülerin elemesi neticesinde, hala yanlızım.

Üye
    polynikes Avatarı

Son Giriş
    15.03-2007
    Saat
    22:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım bu soruya objektif bir cevap vermek zor çünkü insan hayatını beyniylemi kalbiylemi yönetmeli eğer cevap kalpse evet engelli biriyle evlenilebilinir ama ya beyin ne der sanırım şunu iyi düşün bundan sonra yaşamın hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak rahat gezemeyeceksin çünkü insanlar sanki hiç bir zaman kendi başlarına gelme olsaılığı yokmuşcasına yanındaki karına aptal aptal bakacaklar engelli olmayı o istemişcesine yada acıcaklar sana hayatını bir kimseye adayabileceğini düşünmeksizin
    ama bana sorarsanız evet ben engelli bir bayanla evlenebilirim onu hiçbir zaman bırakmamacasına çünkü kimsenin kontratı yok ne zaman ne olacağı konusunda sağlıklı biriyle velenirsin bir kaza bu kadar kolay
    evet evlenirim çünkü kalbim bu konularda beynimi yeniyor

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

BENİM İÇİNDE ÖNEMLİ OLMAZDI ENGELLİ OLUP OLMADIĞI :wink: ÖNEMLİ OLAN KAFA YAPILARIMIZIN UYUP UYMAYACAGI İNSANLARIN NE DÜŞÜNDÜĞÜNEDE KAFA YORMAM :wink: ÇOK SEVEYİM SEVİLEYİM DE GERİSİ VIZZZZZZZZZ GELİR :wink:

bulenters0506
    Misafir Üye
    bulenters0506 Avatarı

bu konunun cevabı aslında basit.şu an ki ekonomik parametrelerle ilgili.aşık olmak çok güzel bir şey...evlilik bir şirket gibidir... bende özürlüyüm soruyada evet derim evlenirdim.çünkü biz engelliler enpatisi kuvvetli insanlarız...ama dediğim gibi herşey bu kadar kolay değil.romantizim akımı 2000 li yıllarda demode olmuş durumda.onun yerini kapitalizim almış ve onun bize dayattığı ekonomik parametreler var.
    saygılar sevgiler....

Üye
    savaş kılıçaslan Avatarı

Son Giriş
    04.10-2012
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENCE ENGELLİ İNSANLA NORMAL İNSANIN EVLİİĞİ UZUN SÜRMÜYOR SÜRMEZDE .BELLİ BİR SÜRE SONRA ARAYA soğukluk giriyo EVLİLİK ÇIKMAZA GİRİYOR.SONRADA MAHKEME BİZ YİNEDE KENDİMİZ GİBİ O9LANLARLA EVLENELİM DAVUL DENGİ DENGİNE ÇALAR YAŞDIK BİLİYOZ BAZEN SEVGİ BİLE YETMİYO ARKADAŞLAR TECRÜBE KONUŞUYOR.

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    22.10-2016
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DUZ MANTIKLA BAKARSAK GUNUMUZDE ENGELLI ENGELSIZ BU AYRIMI
    YAPMAKTA ISTEMIYORUM YAPANLARIMIZ VAR ONLARADA SAYGI DUYUYORUM..EVLILIKTE CIKACAK YADA ILISKIDE CIKACAK ANLASMAZLIKLAR EVRENSEL GENEL SORUNLAR OLABILIYOR EKONOMIK NEDENLERDE AYRILAN INSAN COK VAR GORUYORUZ DUYUYORUZ VS..
    VE BASKA NEDENLERLE AYRILANLAR GUNUMUZDE AYRILMA COK YASANIYOR BU ORAN YUZDE ELLIDEN FAZLA :wink: SORUNUMUZU ENGELIMIZDE ARAMAYALIM ANLASMAZLIKLAR HER ILISKIDE ORTAYA CIKABILIR...

Üye
    kosova Avatarı

Son Giriş
    14.08-2007
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bence evlenmesdiniz belki bunları söyluyom diye bana kızcanız belki yargılacanız ama doğrular bunlar tabi istisnalar wardır ama cok az.mesela sizlere soruyorum we kendimede cok sordum engelli olmadan önce her ne sekilde olduysak olalım doğustan olanlar haric ne zaman gidip engellilerle oturup dert dinlediniz yada bi siteye üye oldunuz tabi örnekler coğaltılabilinir.lafı uzatmaya gerek yok bence bazen insanlar doğruları ya görmez yada itiraf etmez.simdi herkers bi düsünsün ne yapardınız?

Üye
    serife_ka Avatarı

Son Giriş
    22.09-2007
    Saat
    13:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalpleri evirip çeviren Allahtır.Allah kalplerimizi birleştirdikten sonra neden evlenmeyeyim...

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    13 sayfa bu topiğe görüş yazılmış ...13 sayfanın tamamını okumadım,ama ara ara sayfa numaralarını tıkladım...şimdi;hemen dikktimi çeken hadiseyi aktarayım,bakınız;

1-engellii erkek diyorki; valla sağlıklı olsam sağlıklı insan isterim tabi...(çoğunluk bu görüşte)
    2- engelli bayan diyorki;sevdikten sonra elbette evlenirim.....(çoğunluk bu görüşte)
    3-sağlıklı erkek(çoğunlukluğu);hayır
    4-sağlıklı bayan çoğunluğu;aşıksam evet

şimdi hemen şu analizi yapabiliriz....bayanlarda bir kaleme bakarken;kalemin ne renk olduğunu,boyutunu,içeriğini,elde tutuluşunu kısacası derliğine herşeyini inceler(biz buna detay diyoruz)
    erkeklerde ise durum tamamen farklıdır..kaleme kalem olarak bakarlar(buna da yüzeysel bakış diyoruz)

kadın ruhu duygudur...erkekte tamamen direk bakıştır...

bir çok engelli arkadaşım (baylar) sağlıklı insanlarla hayatlarını birleştirmişler ne güzel....bu oran engelli kadınların 2-3 katı ..

kısacası engelli bir erkek,engelli bir kadından %50 daha şanslı bu durumda...

vesselam.....

engelli bayan evlenemez sağlıklı bir insanla(istisnalar var ama çok az)
    engelli bir bay evlenebilir sağlıklı bir insanla(burda da istisnalar çoğunlukta)

Sayfa 15 / 69 İlkİlk ... 51112131415161718192565 ... SonSon