Sayfa 14 / 69 İlkİlk ... 41011121314151617182464 ... SonSon
Toplam 1032 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: A_GEYiK
    Bir çok kız arkadaşım oldu. Hepsi de sağlam diye nitelendirdiğimiz kişilerdendi, ha bu arada özürlü olanları vardı ise de ben farketmedim, görmedim. Beni kız arkadasımla beraber yürürken görenler her halde bir çok kişi beşik kertmesiyiz diye de düşünmüştür.
    Ben şunu anladım ki önem vermiyoruz desek bile fiziki görünüm son derece önemlidir. Saf bir şekilde düşündüğümde ben bile özürlü biriyle beraber olmam. Ha şu var ben kendini özürlü hisseden biriyle beraber olmam. Beni sevecek olan kişi beni öyle sevmeliki onun yanındayken ya da yanımda olmadığı anlarda bile kendimi özürlü hissetmemeliyim.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Menekşe
    Biz kendimizi birbirimizden dışladığımız sürece.Normal insanların da bizleri dışlaması gayet normal ve açık
    Biz kimiz?

Aklıma hemen şu soru geliyor. Benimle evlenmeyi düşünen bir kişi ben engelliyim diye mi benle evlenecek? O zaman benle evlenmeyi hiç düşünmesin bile. Yoksa "ben" olabildiğim için mi evlenecek.

Ben engelliyim diye asla bir engelliyle evlenmeyi düşünmem. Davul bile dengi dengine mi çalacak?

Üye
    emco Avatarı

Son Giriş
    20.09-2011
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer sevdiğine gerçekten inanıyorsam ve bende onu seviyorsam evlenirdim.
    Engelli olup ollmamasını gözüm görmezdi bile.
    Çünkü engellilerde insandır,engelsizlerde. Her insanın sevmeye ve aşık olmaya hakkı vardır.bunun önüne kimse geçemez.

Üye
    blue_sail Avatarı

Son Giriş
    22.02-2012
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    BURSA/inegöl
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve cevap verin ben hep merak eder kendi kendime sorarım:
    ben engelli olmasa idim engelli birini sever miydim
    ve net bir cevap veremiyorum ondan sonra da demek ki o da haklıymış diyorum
    SİZ ENGELLİ OLMASANIZ ENGELLİ BİRİYLE EVLENİR MİYDİNİZ?

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

büyük ihtimalle evlenmedim.. büyük konusmamak lazım ama kuvvetle muhtemel o zamanlar evlenmezdim diye düşünüyorum, kötü niyet yok ama bazen farkına bile varmıyordum engelli insanların..

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    03:30
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

aynen katılıyorum schatzzz'a :wink:

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence engelli olmayan biriyle evlenirmisiniz zaten engelli olan insanlara sorulması yanlış bu soruya hangi psikolojiyle cevap verecekleri çok açık yani tarafsız olunması beklenemez bazılarınızda aşık olursam evlenirim cevabı vermiş allahınızı severseniz arkadaşlar az gerçek hayata dönün saglıklısınız ve hayalinizdeki güzel bi kız yada yakışıklı bi erkek bakdıklarınız ve ilgilendikleriniz hep onlarken nasıl engelli birine aşık olacaksınız zaten beyin olarak hayalinizde bile fırsat vermediginiz insanlara

Üye
    selime Avatarı

Son Giriş
    02.07-2007
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu başlık açılalı yaklaşık 2.5 yıl olmuş ve köprünün altından çok sular akmış. Kimbilir kimlerin hayatlarında ne değişiklikler olmuştur?
    Bazı cevapları atlaya, zıplaya okudum
    Ben burada "engelli" kelimesini hiç yürüyemeyen, hiç görmeyen ve hiç konuşup duymayanları düşünerek değerlendireceğim çünkü konu evlilik. Evleneceğim insanla ne kadar çok şeyi paylaşabileceğim öncelikli meseledir. Belirttiğim şekilde bir engelli hayatıma girdiğinde, aslında benim de bir çok şeyde engelleneceğim düşüncesi bir engelliyle evlenmeme engel teşkil edebilir. Kaldı ki kaç kişinin etrafında bu engel gurubunda yaşı yaşına, huyu huyuna uygun evlenilecek aday vardır ? Birgün, bir yerlerde, bir engelliyle kesişse idi yolum çoook düşünürdüm :wink:

Üye
    yasin Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    NİĞDE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben şahsen engelli olmasaydım, herhalde engelsiz biriyle evlenirdim. ama ben şu an engelliyim. ve engelsiz bir kişiyle evlenmek istiyorum. Ama kader hayırlısı umarım herkez ama herkez gönlünce birisiyle evlenir.

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasin sen ne diyosun yada kendindemisin bu konuyla o söylediklerinin ne alakası var

Üye
    cevdet Avatarı

Son Giriş
    30.05-2016
    Saat
    12:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önemli olan sağlıklı olması değil bana verdiği değerdir. Bana değer vermediği sürece Nicol Kidman olsa anlamı yok.

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Samimi konuşuyorum:
    Engelli olmasaydım engelli bir kızla evlenirdim.
    Ama sırf engelli olduğu için değil. Engelli olsada bazı özelliklere haiz olması gerekir.
    - Zeki, Kültürlü ve sosyal bir kişiliğinin olması gerekir.
    - Tertemiz bir kalbi olmalı. Düşünmeli, üretmeli.
    - Fikirsel bazda ondan bişeyler almalıyım. Moloz olmamalı.
    - Kendi başına bazı ufak tefek ev işlerini tek başına yapmasına mani olmayacak derecede engelli olması gerekir.
    - Yüzene bakılmayacak derecede çirkin olmamalı
    - Son olarak yukarda ki özelliklere sahip bir kız varsa (ki biraz zor ) bu kızın beni kabul etmesi gerekir.

Bunlar işin hayal kısmı tabiki.
    Çevremde gördüğüm kadarıyla engelli kadınla evlenen sağlam erkeklerin sayısı, engelli erkekle evlenen sağlam kızların sayısından daha fazla.
    Bu da demek oluyor ki bayanlar evlilikte çok daha seçici davranıyorlar.
    Yada şöyle söylemek daha doğru. Kadın milleti kendini kandırabilene varıyorlar.
    Türküde de dendiği gibi. 15 kızı kandırdım bir şişe lavantaya.Tecrübelerimden konuşuyorum kızlar özellikle türk kızları çok acımasız bence.
    Şahsen şöyle az bişe güzel genç bir türk kızının beyaz atlı prensini hayallerken o hayalindeki prensinin sakat olabilme ihtimalini düşündüğünü hiç sanmıyorum.
    Biz el alem ne derlere çok takan bir milletiz. Kız veya kızın ailesinin akrabalarının söylenmelerini duyar gibi oluyorum.
    " - Aaaa duydunuzmu falancanın kızı sakat biriyle evlenmiş. Bula bula onumu bulmuş!.. hahaha kikiki..."
    Ama erkek için durum böyle değildir. Erkek, engelli bir kızı aldığında kimse onu yadırgayamaz, sorgulayamaz işine kimse karışamaz.
    Tabi bütün bunlar erkeğin marifeti veya kızın kabahati değil. İçine kapalı, bananeci ve bencil toplum kültürümüzün yansımalarının neticesinde karşımıza çıkan bir tablo.

Üzgünüm ama bu böyle..

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hep dedim yinede diyorum engelsiz biri olarak engelli bayanla daima evlenmeye razıyım belkide bir gün buda olacak neden olmasın.Bu onun engelli oluşundan yada ona acıdığımdan değil daha sıcak içten samimi yalansız olduğu gibi göründüğünden kaynaklanacaktır.Zaten engelli dostluğumda burada başlıyor onların hayata bağlanış şekillerinden hepisini seviyor saygı duyuyorum neden bir engelsiz engelli biriyle yaşamasın bal gibide araya nifak sokanlar olmasa geçinir giderler yeterki rahat bırakılsın bu insanlar.Onlarında sevmeye sevilmeye hakları var.

Üye
    wanted 526 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2008
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arada ask sevgı varsa ben evlenırdım am bunlar yoksa bende olmasdım engellıde ınsandır ama farkedene gore

Üye
    atilla atav Avatarı

Son Giriş
    17.07-2009
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer kalb isterse taabiki evlenirdim çünkü sonuçta her insan bir engelli adayıdır diyorsak her şeye rağmen ve her zaman sevdğinin yanında olmak lazımdır bence

Üye
    celalettin_s Avatarı

Son Giriş
    07.05-2007
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    eveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeet

Sayfa 14 / 69 İlkİlk ... 41011121314151617182464 ... SonSon