Sayfa 13 / 69 İlkİlk ... 3910111213141516172363 ... SonSon
Toplam 1032 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    baharhayat Avatarı

Son Giriş
    04.06-2008
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    görüşleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. tamam engelli olmayabilirim ama sizlerin yaşadıklarınızı çok iyi biliyorum. tabi ki birlikte olma kararı aniden verilen bir karar değil. ben çok düşündüm,karşılaşabileceğim problemleri biliyorum.ama inanın bana bunlar hiç de zor gelmiyor. gerçek sevgi ve saygı olduktan sonra aşılamayan hiç bir problem yok bence. anlayamadığım tek şey neden bu kadar inatçı. inanın çok şey yaptım o'nun için. sevgim için. hala da bişeyler yapmak çabası içindeyim. hala hayır diyorr ...o ne kadar inatçı ise ben de o kadar inatçıyım sevgim için.sevgimiz için. benim mutlu olmamı çok istiyor. bir anlayabilse keşke sadece o'nun yanındayken mutlu olduğumu.bir anlayabilse.....
    kral, senin de dediğin gibi umarım eski günlere dönebiliriz..

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    11:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

baharhayat. bak aklıma ne geldi. engelli insanlar hayatlarında başka bir kaygıyı taşırlar. Bu, sağlıklı bireylerle birliktelik düşünen insanlar için daha önemlidir. Bu kaygı, "yarın öbür gün bana, herhangi bir tartışmamızda 'sen de şunu yapamadın' yada 'sen bu işin ucundan tutmadın' gibi şeyler söyler mi" kaygısıdır. Ben eşime, böyle bir şeyi söylemesini bırak, ima etmesi halinde dahi, o an ölebileceğimi söyledim. O da bana aynı şelikde aynı şeyleri dedi. Bizler elbette çok zor bir durum olduğunu bildiğimiz için birbirimize bu şekilde hitap etmemiz mümkün değil. Ama sen sağlıklı bir birey olduğun için ona yetemediğini söylemenin tedirginliğini hayatı boyunca yaşamak kaygısıyla,şüphesiyle senden uzak duruyordur.

Bak bahar. Onu,senin de eksik yönlerinin olduğunu ve bu yönleri onun tamamlayabileceğine inandırmalısın. Ama bu eksiklikler fiziksel anlamda olmalı. IIImmm ne biliyim. Onunda yapabildiğinden emin olduğun, "x eşyasını kaldırmama gücüm yetmiyor" diyebilirsin gibi en basitinden. Ondan yardım isteyebilirsin.

Emin ol ki benim yapamadığım birçok şeyi eşim yapabiliyor. T.sandalyeli olmak dünyadan elini ayağını çekmek demek değildir. Sizin sevdalarınız yolun kolay tarafını seçiyorlar bence... :wink:

Hadi bakalım kıpırdatsınlar biraz sandalyelerini....

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    6

Sevgili Dilem şu en son yazdıkların tek kelimeyle engelli bireyin engelsiz ile birlikteliğindeki kaygıları özetlemeye yetiyor ama olmazmı böyle bir birliktelik evet olabilir iki tarafta kendi durumunu baştan her yönüyle artılarıyla eksileriyle paylaşıp ve eğerki bu şekilde birbirlerini idare etme gücünü, cesaretini ÖZVERİSİNİ gösterebileceklerine inanıyorlarsa niye olmasın ama gerçekten kolay olmadığını düşünüyorum :cry:
    ve Dilem tekerlekli sandalyeleri kımıldatma gerçekten iyiydi :lol: :wink:

Üye
    gülenaz Avatarı

Son Giriş
    28.08-2007
    Saat
    00:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı düşünceleri paylaşdıktan sonra neden olmasın, bir çok engeller olacaktır ama aşılmaz hiç bir engel yoktur..

Üye
    Selina Avatarı

Gerçek Adı
    Selina
    Son Giriş
    28.06-2012
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben işitme engelliyim eşimin hiç bir engeli yok 10 yıldır mutlu bir evliliğim var. Eşim benim duymadığımı hiç dert etmedi.ben kendisine sordum bu soruyu neden bir engelli ile evlendin diye.

Ben seninle mutluyum, önemli olan budur gerisi boştur. Dedi.

Ne güzel değilmi. Bizden 3 yıl sonra eşimin kardeşi evlendi ve evlendikten sonra farkettik ki eşimin yengesi benden beter duymuyor.

Işte o zaman eşim dedi ki?

"eeee etme bulma dünyası, kimbilir benim eşim için ne düşündü ki allah kendisine de verdi. " yorum sizin arkadaşlar

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    16:26
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

şu ana kadar kendim gibi engellilere bakıyordum ama gördüm ki engellide olsa olmasada insan insandır kaprisinden tutunda en güzel huyuna kadar onun için kapım özürlü olanada açık olmayanada.... En azından benden az özürlü biri tercihimdir... özürlü olupta sağlam insanlarla evl,iliği olan arkadaşlarımda var çok güzeller yani... Onun için kendimizi sınırlamamak lazım

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: selina
    arkadaşlar ben işitme engelliyim eşimin hiç bir engeli yok 10 yıldır mutlu bir evliliğim var. Eşim benim duymadığımı hiç dert etmedi.ben kendisine sordum bu soruyu neden bir engelli ile evlendin diye.

Ben seninle mutluyum, önemli olan budur gerisi boştur. Dedi.

Ne güzel değilmi. Bizden 3 yıl sonra eşimin kardeşi evlendi ve evlendikten sonra farkettik ki eşimin yengesi benden beter duymuyor.

Işte o zaman eşim dedi ki?

"eeee etme bulma dünyası, kimbilir benim eşim için ne düşündü ki allah kendisine de verdi. " yorum sizin arkadaşlar

ya öle dememek lazım selina allah ne verirse kuluna hayırlısını verir kul kıymetini bilirmi oda kulun iradesine kalmıştır ona görede yolunu çizer

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bildiğim kadarıyla sevgi engel tanımaz,ben sakat eşim sağlam hiç bir zaman böyle bir şey düşünmedik eğer insanlar sevgilerine inanıyorlarsa böyle birşey düşünmemeleri lazım bence evliliğin en idaalide bir tarafin sağlam olmasından yanayım. Yaşam içerisınde destek şart , 16 senelik evliyim hala huzurlu bir şekilde devam ediyoruz.

Üye
    kaderım Avatarı

Son Giriş
    10.04-2006
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/ PENDIK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MRB ARKADASLAR COK GUZEL BIR KONUYA DEGINMISINIZ BENCE DE SEVGI ENGEL TANIMAZ ÖNMELI OLAN KARSILIKLI ANLASMAK VE SEVMEKTIR....

Üye
    burak_irmak39 Avatarı

Son Giriş
    02.08-2015
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    usak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kendı adıma konusuyorum t.sandalyede olmanın cok avantajları var mesela asansöre bınmede sıze oncelik tanıolar sonracıma self servıs lokantalarda sadece sıze ozel servıs yapılıo(kı bı cok hosuma gıdıo)baska aklıma gelen sinemaya beleş girebilme ımkanı bilmiyorum her yerde aynı mı ama bu yuzden ehr fılme gıdıorum tarzım olsun olmasın sımdılık bı kadar aklıma geldikce yazarım

Üye
    kobecan Avatarı

Son Giriş
    30.12-2014
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşılmayacak hiç bir engel yoktur mutlu olduktan sonra. Enegelliyle evlenmeyi tabii isterim çünkü benim derdimi en iyi o anlıyor

Üye
    emco Avatarı

Son Giriş
    20.09-2011
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne olursa olsun karşımdaki insanın beni gerçekten sevdiğine inanıyorsam ve bende seviyorsam,evliliği o insanla kurardım.karşımdaki kişinin engelli olması hiçbir şeyi değiştirmez.Ne olursa olsun o insanda benim yaşadığım duyguları tadıyor ve mutlu olmak onunda hakkı diye düşünürdüm.
    Çünkü hastalıkta,sağlıkta insanlar için.Ancak evlilikte aşk olması şart

Üye
    yönetmen Avatarı

Son Giriş
    12.11-2006
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

:? Bu soru bence diğer sorular gibi sorulmaz aynı 2+2=4 edermi? Tabiki eder. Engelli olsaydım ve ya engellsizken engelli biriyle evlenirmiydin sorusuna ben şahsen şuan engelliler sitesine üyeyim soruda bizim gibi engelli arkadaşların birinden geldi evet deyim bari derdim içimden gelmesede. Ama çok önemli bir nokta var unutmayalımki ''aşk engel tanımaz kardeşim''bunun bir vakti zamanı var vakit dolunca cevabını zaten vermişim demektir.sevgiyle kalın unutmayın günün birinde herşey herşey son bulacak........................................... .................................................. .................................................. .................................................. .......bide aklıma bişi geldi engel para veripde alınmıyorki insan oğluyuz engelliz biriyle evlenmem deriz bakarsın ilerde bizde engelli oluruz hayat süprizlerle dolu deyilmi

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Ben engelliyim ve engelli biri ile evliyim.
    Hiç bir sağlama değişmem eşimi. O benim bütün dünyam.

Üye
    sanaldunyam Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail ÖĞE
    Son Giriş
    18.05-2017
    Saat
    18:29
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu soruyu ben de çoça sormuşumdur kendime. Ve her seferinde de şuna benzer bir yanıt verdiğimi anımsıyorum: "Bilmem, kendimi bildim bileli engelliyim---4-5 yaşımdan bu yana---O yüzden engelsiz biri gibi bu soruya tam anlamıyla mantıklı bir cevap vermem çok güç". Şimdi de şunu diyorum: "Evlenirdim herhalde, bir engelliyle evliliğin bir sağlam için ne kadar kötü tarafı olabilir ki...En azından bir engelli açısından olduğundan daha fazla değildir muhtemelen..."

"Sonuçta paylaşılan ortak bir hayat vardır" noktasındaysa terazinin yönü yine engellinin tarafında ağır basar. Çünkü engelliliği birebir yaşayan bizzat kendisidir.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engelliyim bir engelliyle evlenmem. Engelli olmasaydım da evlenmezdim.

Sayfa 13 / 69 İlkİlk ... 3910111213141516172363 ... SonSon