Sayfa 12 / 69 İlkİlk ... 289101112131415162262 ... SonSon
Toplam 1032 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    walla arkadaşlar inanın bazen gerçek cevapları vermiyoruz ama şuna inanınki büle-
    nt inde dedigi gibi bakış açısı olayı eger varsa durumun çok iyiyse yani geçim olayı
    çok iyiyse ki(istisnalar hariç) paran varsa açıkçası engelli engelsiz fark etmiyor o ir-
    enç para ailelere insanlara kadınlara erkeklere unutturuyor fizyolojik ve ya neyse
    durum buna inanın ama ne ben öyle bir ailede yaşıyorum nede siz buna inanıyorum
    sorunun cevabına gelince hiç öyle bir bayanla tanışmadım yani bizim gibi ama birşe
    yler başlasaydı kesinlikle ben devam ederdim .

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

evlenirdim

Üye
    BATUHAN Avatarı

Son Giriş
    09.11-2012
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer engelli olmasaydım bir engelliyle evlenirdim.çünkü:aşk ve devamında sevginin engel tanımadığı kanısındayım.ben şimdiye
    dek bir insanın karşındakini kolu-bacağı,gözü-kulağı yada başka bir organıyla sevdiğini işitmedim.sanırım herkes yüreğiyle
    seviyor.önemli olan bir evliliğin idamesi için gerekli olan maddi birikim ve kişilerin bu evliliği devam ettirebilecek düşünce engeline sahip olmamaları.günümüzde sağlıklı olduğu halde sağlıklı düşünemeyip evliliğini devam ettiremeyen ne çok insan var düşünsenize....

Üye
    Dostlarima Merhaba Avatarı

Son Giriş
    12.02-2006
    Saat
    01:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bu konuda bence öncelikle yapacagimiz sey, söyle bir cevremize göz atmak.O kadar engelsiz kisilerin kötü giden evlilikleri var ki.Neden olmasin diyorum,engeli kisinin evlilik yapmasina mani olabilecek bir durumu yoksa neden herkes gibi o da sevdigi bir insanla yasamini birlestirmesin.Evet,ben buna kesinlikle evet diyorum.Benim icin engel önce kisinin beyninde baslar.Beraber yasam zaten her iki taraf icinde karsilikli sorumluluk alisverisidir.Kisi yeterince sorumluluk yüklenemiyorsa hic evlenmesin daha iyi.Burada önemli olan taraflardan birinin engelli olup olmamasi degil,aradaki sevgi,saygi ve güven duygularinin yeterli olup olmadigidir.Eger hepsi tamamsa o zaman hic durmasinlar bence.Engeller beraber olunca daha kolaylikla asilir diyorum.Heleki sevginin önünde duracak bir engel varmi acaba.Bu soruya engelsiz olupda hayir evlenmem diyenler,bence önce bir düsünsünler bakalim.Kimin ne olacagi bellimi,insan hayati saniyeler icinde degisime ugruyor.Ben kendi adima EVET diyorum.Yeterki o insani sevebileyim,ve sevildigime ciddi anlamda inanayim.Gerisi bos laf bence.

Üye
    kitap38 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğru söyluyorsun ESRA. bizim toplum şekilcidir. arada gerçekten sevgi olsa bile ve bundan hiç kuşkusu olmasa bile gene o seven kişinin sevgisi sevgi diye sayılmıyor engelli diye. bu her konuda da geçerlidir. istisnalar kadeyi bozmaz tabiki. ama genel durum itibariyle bu böyledir. seversiniz hep aşık olursunuz gerekli emek ve çaba neyse onu yaparsınız, karşılığını sizden kaçmak olarak alırsınız. yoğun olarak ilişki yaşanırken birden o kişi hayınızdan çıkıp gitmiştir. çünkü sevginizden korkmuştur. ağzınızla kuş tutsanız gene sevgininizin gerçek sevgi olduğunu kanıtlayamazsınız. gözler bir şeyi EZBERLEMİŞTİR bir kere. o da iki ayak iki kol çok güzel bir yüz. öncelikli KRİTER budur herzaman. sonra kişilik ve karakter tanımasına girerler. sonra bir bakıyorsunuz evlilik kötüye gidiyordur. neden? çünkü önceden gerekli olan şey tanınmamıştır. o da o kişideki sevgi gerçeği ne kadar samimidir. sonra bir bakıyoruz ki kavgalar ve boşanmalar arkasında gelir ve damadağınık bir yaşam. herşey berbat olur. Öyle bir şey ki çoğu zaman insan kendini sevgiyle ve aşkla ifade etmesi yetmiyor insaNlara,tabiki bir engelli olarak.bozulmuş bir taraf varsa sevginizde bozuktur, anlamsızdır. Ama NE OLURSA OLSUN yine sevmek vardır. Bu engelli veya engellsiz önemli değil, önemli olan insan kendi kafasında dünyayı nasıl taşıdığıdır. O kafanın karşılaştığı engeller karşısındaki tutumu önemlli olan. Gerisi HAYAT...

mutem36
    Misafir Üye
    mutem36 Avatarı

merhaba aşkım..şaka şaka
    ben sonradan engelli olan birisi olarak zaten engelli birisi ile evlilik yaptım.
    bilmem anlatabiliyommu

Üye
    baharhayat Avatarı

Son Giriş
    04.06-2008
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba..benim sizlere bir sorum olacak arkadaşlar.ben engelli değilim ama sevdiğim insan tekerlekli sandelyede.bir kaza sonucu bu şekilde yşamak durumunda kaldı.ümit ediyorum ki bu böyle devam etmez. ilk başlarda yanında olmama izin vermişti. ama ben her şeye rağmen yanında olacağımı söylemiştim ve bunu da ona hissettirdim zaten. gerçekten de sevginin engel tanımadığına inananlardanım. ama şu anda benden tamamen uzaklaşmak istedi. ve yapıyor da bunu. bunun canımı ne kadar çok acıttığının da farkında zeten. tek açıklaması beni bu şekilde mutlu edemeyeceğini düşünüyor olması. ama bana onun yanında olmak yetiyor. elini tutmak,sesini duymak yetiyor. ve onun için de her şeyi yapmaya hazır olduğumu da biliyor. bu konuda çok güçlüyüm ben bunu biliyorum ama ikna edemiyorum. sizce yaptığı ne kadar doğru? bence doğru değil tabi de...ben sonuna kadar savaşmak istiyorumm ama 'o' böyle yaptıkca canım yanıyor. yanında olamamak..artık ne yapmam grekiyor onu bile bilmiyorum. bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. acaba ben mi anlayamıyorum 'o'nu..
    şimdiden teşekkürler

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    13:38
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    28

http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=9480
    baharhayat , benzer duyguları yaşayan arkadaşlar var yukarıdaki linkte. Yardımcı olabilir sanırım.

Üye
    ==ORHAN== Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevebileceğim ve beni sevebilecek birisi ile evlenmek için asla engel tanımam.

Üye
    unicorn Avatarı

Son Giriş
    15.04-2009
    Saat
    12:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"Engelli olmasaydınız bir engelliyi ne kadar anlayabilirdiniz?" sorusuna şöle yanıt vermek istiyorum.ben engelli değilim ama nişanlım engelli onu anladıma eminim üstelik onunda bana demesi bu yönde.yani engelli yada engelsiz bi şekilde araya aşk sevgi insanlık girdimi herkez birbirini anlayabilir.ama şunuda sölim ben nişanlımı anlıyorum fakat hisettiklerinin hepsini hisedebiliyormuyum bilmiyorum.anlamak kolay önemli olan onun hayatta kendini nasıl hisettiği ve olaylarda nasıl hissettiğidir.ben elimden gelenin fazlasını yapıorum.şuda bi gerçek bi insan bi insanın ne hisettiğini tam olarak anlayamaz çünkü insan kendi hislerine bile yeri geldiğinde yabancı kalıyo.bu engelle yada başka bişeyle alakası yok.tamamen insan olmamızla alakası var.
    belki tam hisettirdiklerimi anlatamadım belkide size farklı gelmiştir ama benim HİSSETTİKLERİM de bunlar :!:

Üye
    MÜDÜR Avatarı

Gerçek Adı
    Nusret
    Son Giriş
    22.12-2014
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul/Şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben engelli değilim tekerlekli sandalye bağımlısı eşimle yedi yıldır mutlu bir evliliğim var, bir daha evlenecek olsam gene ayrım yapmazdım, evlilik ve ilişkilerde, özellikle evlilikte fizik değil kafa yapısı daha önemlidir bence Saygılar

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    6

Sevgili Esra bu başlığın ve senin soruna ortak bir paydada cevap vermek isterim eğer engelli olmasaydım bir engelliyi nekadar anlayabilirdim anlamaya çalışırdım ama kesinlikle engelli birinin anladığ kadar olamazdım belki istemeden bir çok potlar kırar yardıma ihtiyacı olduğu durumları kestiremediğim zamanlar olabilir, özellikle engelinden dolayı duygusal olarak boşlukta olduğu zamanlarda belki farkedemeoiğim için yeterince yanında olmayabilirdim vb.bir çok hataya istemeden düşebilirdim diye düşünüyorum ve başlığımızdaki ana sorumuza ne diyebilirim bu bağlamda evet sevgi,aşk engel tanımaz diyoruz ama dürüst olmak gerekirse ne evlenirdim diye cesurca konuşabilirim ne de evlenmezdim diye önyargılı olabilirim (ama böyle bir sıkntı yaşamaacağım için sevinmelimiyim :?: ne because engelliyim :cry: )

Üye
    Diba Avatarı

Son Giriş
    06.11-2009
    Saat
    15:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba,
    Biz baharhayat ile aynı sorunu olan iki insanız burada.
    Ben de onun düşündüğü gibi düşündüğümden dolayı elbette engelli ile yaşamanın zorluklarını yaşamadığım için bilmiyor olabilirim ama yaşadığımda güç gelmeyeceğini çok iyi hissediyorum ve yaşamak istiyorum. Buna rağmen bir red var karşımda ve bazen çaresiz kalıp canımın yanması ile başbaşa kalıveriyorum.
    Yani kesinlikle evlenirim diyorum ama karşının da bana onay vermesine bağlı. Benim sabırlılığımda çare olmayacabilir belki de bilmiyorum. Bu noktada ben de yapmam gerekeni bulamıyorum. Burada da görülüyor ki bir ilişki yaşamak yada yaşayamamak için engel olan tek şey engellilik değil.

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    11:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

İlginç gerçekten yaa...Birbirine tıpatıp benzer iki hayat. Baharhayat arkadaşım, diba bir başlık açmıştı. Orada onun yanında olmaya çalışmıştım. Sana da söyleyebileceğim tek şey sabır. Yada ben bu işten anlamadım desem. Sizin eşleriniz biraz inatçı bu mevzuda galiba. Ben de t.sandalyeli bir engelliyle birlikteyim. İşin vahim kısmı bende engelliyim. Buna rahmen birbirimize sıkı sıkı tutunduk. Belki ömür boyu bize yetemeyeceğimiz zamanlarımız olacak. Ama yine de sarıldık işte. Onlara bence, insanların birbirlerini böylesine sevebileceklerini açıklayın. Ne biliyim yaaa belki gerçek sevdadan haberleri yoktur. Ne dersiniz?

Diba sorunlarının devam etmesine üzüldüm canım İnşallah olaylar sizlerin istediği yolda gelişir.

Esra sana tamamen katılıyorum. Minervayı söylememe bile gerek yok, çünkü onun her söylediğine imzamı atabilirim.

Nasıl, "toplum bizi kabul etmiyor", "bizi anlamıyorlar" diye sesimizi yükseltiyorsak, bizlerde onları anlayamayız. Ben kendi adıma açıkçası hiç anlayamam. Çünkü ben doğuştan engelliyim. Tamamen sağlıklı olmanın "S" sini bile bilmem, anlamam ve kendimi onların yerine asla koyamam..... :roll:

Üye
    ELİFŞAH Avatarı

Son Giriş
    31.01-2007
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ask engel tanımazz...
    eger gercekten seversen sorun olmaz!

Sayfa 12 / 69 İlkİlk ... 289101112131415162262 ... SonSon