Sayfa 11 / 59 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
Toplam 876 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgileri kategorilere ayırmak kadar saçma bişey yok. Ne yani zenci olsan beyazla evlenir miydin gibi bir soru bu. Ya da uzaylı olsan dünyalı ile evlenir miydin ...
    Önemli olan kalp gerisi hikaye....

Üye
    nuray özdemir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2009
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akasyacıgım sana katılıyorum sevgıde asla ayırım olmaz ama ne demısler düsenın halınden ancak düsen bırı anlar dıye
    ben dokuz aylıken beyın felcı gecırdım soruya gelınce benım evlenecegımkısı mutlaka engellı olmalı .engellı olmalıkı bırbırımızı anlayabılelım
    su da bır gercek engellı olmayan engelllı bıryle evlenıp mutlu olabılıyor bu cok güzel ama sunu da unutmamak lazım kık kaıdeler
    ıstısnayı bozmaz

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    18:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Akasya sevgileri kategorilere ayırmanın saçma olduğunu belirtmişsin.
    Söyler misin; anne sevgisiyle arkadaş sevgisi aynı şey midir? Ya da eşinize duyduğunuz sevgi ile kardeşinize duyduğunuz sevgi aynı duyguya mı tekabul eder? Sevginin kategorize edilmesinin saçma olduğu tezi tartışmalı görünüyor. Çünkü sevgi de bambaşka duygulardan beslenerek çok farklı formlar alabilen bir duygudur. Tıpkı tanrı sevgisinin kedi sevgisiyle alakalı olmaması gibi.

Saygıyla.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Ben sevgileri kategorilere ayırmak derken engelli engelsiz ayrımından bahsetmiştim. Anne sevgisi , hayvan sevgisi , sanat sevgisi , kardeş sevgisi elbette bunlar farklıdır. Ama engelli ya da engelsiz sonuçta bir insandan bahsediyoruz. Ve tartışılan sevgi türü de karşı cinsin birbirine beslediği hisler. Elmayla armutu birbirine karıştırmanın gereği yok.

Benim şahsi düşüncem sevgiler de engelli engelsiz ayrımı olmaz. Olmamalı. Oluyorsa da bence bu gerçek bir sevgi değildir. Çünkü gerçek bir sevgide eğer diyemeyiz. " Çok güzelsin , zekisin eğer sağlıklı olsaydın seni severdim. Ama engellisin . Sevemem " Bir insan bunu söylüyorsa sevgisi asla gerçek değildir. İnanmam.

Ama öyle sevgiler vardır ki ; seni seviyorum dersin karşındakine. Ne olursan ol seviyorum. Seni sen olduğun için seviyorum. İşte bu gerçek bir sevgidir. Toplumun değer yargıları ya da sıfatlarıyla ilgilenmez. Bedende atan yüreği görür. Bedeni değil.

Böyle düşünen insanlar var mıdır ? Evet vardır. Sağlıklı olup da engelli biriyle evlenen çok insan vardır. Çok da mutludurlar.

Ben sadece engelli biriyle evlenirim demek bana biraz da olsa kendimize güvenmediğimizi anlatıyor. Bence aşalım artık bunları. Biz aşamazsak karşımızdaki kişinin aşmasını nasıl bekleyebiliriz ki :?: :?:

Üye
    yalnizefe Avatarı

Son Giriş
    29.12-2015
    Saat
    20:02
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok güzel bi konuya değinmiş arkadaşım ocean70 teşk.

Bizler, bir engellinin psikolojik durumunu, isteklerini, hayallerini yaşayarak gördük; ya engelli olmasaydık? Kendi adıma; ya engelli olmasaydım? Bi engelliyi nasıl ve ne kadar anlayabilirdim, ona bakışım nasıl olurdu? Diye soruyorum kendime.

Engelli olmasaydım engelli biriyle evlenirmiydim?
    Eğerki, kendi ayakları üzerinde durabilen biri olsaydım ve bi engelliye AŞIK olsaydım evlenirdim, diye düşünüyorum. Fakat burada engel derecesi önemli tabiî ki. Mesela kendim gibi biriyle evlenmeyi göze alamazdım. Hayır bu sorumluluğu kaldıramazdım. Koskoca bi hayatı paylaşacağız kolay değil annem-babam kadar vefakar olmak…

Çok yakın bi arkadaşım var bayan arkadaşım, engelli; kazadan sonra tanıdım. Onu düşündüğüm zaman, bazen “keşke derim, keşke böyle olmasaydım yada bu durumdan tamamen kurtulabilsem onunla evlenirdim” derim. Bunuda bi dipnot olarak paylaşmak istedim sizlerle… ops:

Üye
    mami6 Avatarı

Son Giriş
    28.12-2016
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    hatay/iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok zor vede dusunulecek bir konu ama sayet oyle buyuk bir aska tutulsaydım eger evet neden olmasın derdim ama matıklı dusunmek gerekiyor bence hayat musterektir vede iki insandan birinin engelinin az yada artılarının fazla olsa gerek cunku hayat uzun vede zorluklarla dolu asmak ilerde guc olabilir kimse bile bile damdan atlamaz

Üye
    gülşahh Avatarı

Son Giriş
    31.10-2007
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli olmasaydım yüreğinin temizliğine ve dürüstlüğüne inandıktan sonra gözüm hiç bir şey görmez evlenirdim....

Üye
    Tuvok Avatarı

Son Giriş
    29.09-2007
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli birisiyle tanisip onu seversem evlenirim tabiiki. Engelini dusunmem bile.

Üye
    O B E N Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit TORUN
    Son Giriş
    09.03-2010
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnsan yaşanmaya değer bulduğu herşeyi yaşamalı engelli yada engelsiz yaşanılacak bir hayat var önümüzde nasıl mutlu oluyorsak ve kim ile mutluluğun zirvesine çıkacağımızı umut ediyorsak korkmadan atılmalıdır adımlar...

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili mami lafı çok dolaştırmışsın . Kısaca evlenmem deseydin daha şık olurdu.

Üye
    unicorn Avatarı

Son Giriş
    15.04-2009
    Saat
    12:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben evlenirdim hatta evlenme planlarıda yapıyorum yani yapıyoruz nişanlım sizlerin tabiriyle engelli benim tabirimleyse sadece sevgilim.insan bu tarz şeyleri hiçmi hiç görmüyor bence olayı abartmayın arkadaşlar."AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR" artık yorumlaması size kalmış. :roll: nişanlım iş bulur bulmaz sanırım sorunuza bi cevap benden kesin gelcek kalın sağlıcaklaaaaaaaa

Üye
    asimavi Avatarı

Son Giriş
    05.06-2012
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet veya hayır demeden önce net olarak bilemiyorum fakat bildiğim şey şu: ben çok duygusal biriyim aşkın gözü kördür diyenlerdenim
    AŞK oldukdan sonra herşey olur diyorum

Üye
    EsRaNaS Avatarı

Son Giriş
    12.06-2010
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    bUrSa Ve HaTaY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevginin engelli ile ilgisi olduğunu sanmıyorum.eğer engelli biriyle birbirimizi seviyorsak neden olmasın.yeterki gönüller bir olsun.bazı insanlar vardır,2 engellinin evlilik yapamayacağını savunur,bence bu çok yanlış bir düşünce.aşk engel tanımaz.

Üye
    polatH Avatarı

Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gercekten çok zor bir soru bunu tekrar yuruyunce duşunmek lazım tabi bu benim fikrim

Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2016
    Saat
    01:51
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende izninizle bu konuda birşeyler söylemek istiyorum. yalnız konusacaklarım şahsi fikrimdir. her türlü fikrede saygılıyım. bütün yazılanlara bakıyorum. engelli lafı ağızdan düşmüyor.bana göre fiziksel yönden sakat olan her insan engelli degildir!! fiziksel yönden bir rahatsızlığı olmayıp engelli olan insan günümüzde çok.
    Yani bence engelli insan hayatta bazı işlerini yapamayan insandır.
    o yüzden engelli lafı bana çok ters geliyor. Kusura bakmayın.
    Benim engelim yok.Fiziksel rahatsızlığım var.O yüzden engelli olmasaydım demiyorum.Su anda bile engelli olan bir kişiyle evlenmem. rahatsız olan bir kişi karşıma cıkıncada onun o yönünü hiç görmem.Bu işler nasip kısmet işidir.
    Aynı durum ailemizde mevcut. SAYGILARIMLA........

Sayfa 11 / 59 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon