Sayfa 10 / 59 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon
Toplam 876 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bulent_7340 Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent YILDIZ
    Son Giriş
    31.12-2012
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    KIRIKKALE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İlginç bir o kadar da objektif bir soru.

Sanıyorum aradığım özellik "engelli olması" olmazdı. Ama böyle bir insanla evlenir miydim bilmiyorum. Bildiğim tek şey seven insanın gözü fiziğinde değil ruhunda olur diye düşünüyorum.

Üye
    kaderb Avatarı

Son Giriş
    27.01-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey size katılmamak mümkün değil
    yalnız, günümüzde ruha nekadar önem veriliyor, o da tartışılır.

Üye
    ozlemckla Avatarı

Gerçek Adı
    Özlem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım ben buna hayır demiştim
    daha esnek bakmak gerek
    bazen başaramasam da

Üye
    guzgulu Avatarı

Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

özürlü olmasak evlenmeyiz çünkü şimdi özürlüyüz yaşadıklarımıza dayanarak evet diyoruz ama evlenmezdik varmı sağlıklı kardeşine özürlü kız arayan.bizde sağlıklı insanlar gibi düşünürdük ve nerde sağlıklı yakışıklı varsa onu beklerdik.annem bile kardeşlerime sağlıklı kız arıyor demiyorki kızım özürlü özürlü bi gelin alayım demiyor evlenirim diyen yalan söyler kandırmayın kendinizi ve bizi

Üye
    muratyavuz Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaş buna cevap vermek o kadar güç ve zorki.Ama şuna inanıyorum ben sevmenin ve sevginin önünde hiç bir engel yoktur.

Üye
    yasin Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    NİĞDE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında biraz geerçekçi düşündüğümüzde bu soruyu yanıtlamak çok ama çok zor en iyisi kadere bırakmak

Seydunay
    Misafir Üye
    Seydunay Avatarı

Aşağıdaki alıntı yaptığım Ataol Behramoğlu’nun yazısının içeriği engellilerle ilgili olmasa da bu başlıkta paylaşmak istedim. Dikkatli okuduğumuzda kendimizden-toplumdan-evlilikten çıkarabileceğimiz bir çok şey var bence...

Evlilik... İnanmadığım halde içerisinde 17 seneyi bitirdiğim bir kurum benim için.... 17 sene de (abartmıyorum) 40 çift arkadaşımın son verdiği kurum ayni zamanda.. Evliliğimin bu kadar uzun sürmesinin gizi belki de kuruma inanmamaktan geçiyor. Evliliği toplumun dayattığı şekilde yaşamamaktan...

Nedir bu dayatmalar? Erkeğin muhakkak kadından yasça büyük olması, eğitim seviyesinin erkeğin lehine yada en azından eşit olması bunların sadece ikisi... Olmaz,yürümez diyor toplum... Erkek yaşça büyük olmalı ki,kadına "höt" dediğinde oturmalı kadın... Ya da yumuşatıyorlar; efendim kadın erkekten önce çöktüğü için (hani doğum falan) küçük olmalıymış yaşı... Eğitimde de böyle... Kadının çok okumuşu bilmiş olurmuş, evde kalmakmış layıkı....

Eşim benden 2 yaş büyük; Ne "höt" dememe gerek kaldı 17 senede, ne de benden önce çöktü... Yıllar içinde ben yaşlandıkça o gençleşti, "Oo Ömer bey kapmışız cıtırı" esprilerine muhatap dahi oldum. Eşim 3 üniversite bitirdi; ben bir taneyi 9 senede bitirdim... Ne o bana bilmişlik tasladı, ne ben ona ezik baktım...

Kulağa gelen müzik tekse de, onu oluşturan notalar farklıdır der Halil Cibran... Bunu unutmadık biz. Ben konuşurken o dinledi, Ben dinlerken o konuştu 17 sene. O öfkeliyken ben, ben öfkeliyken o "haklisin bitanem..." dedik, öfke bitip fırtına durulduğunda "ama bi de böyle düşün" de dedik fikrimizi savunurken. Farklı insanlar olarak görmedik birbirimizi, ayni amaç için savaşan neferlerdik bu hayatta... Asla bilmedik ne kadar para kazandığımızı,ortak cüzdanımızdan gerektiği kadar aldık... Ne kadar çalarsa çalsın masanın üstünde telefonu, kim bu saatte arayan karşı cins diye sorgulamadık da ama... Sevginin en büyük dostuydu bizim için "güven"... Ve güvenin ardına saklanmış bir "saygı" vardı daima...
    Ne kavgalar, ne badireler atlattık 17 senede... Eee ülkeler neler gördü,biz çekirdek aile mi sütliman yasayacaktık... Öyle bir girdik ki birbirimize, ben ilk kez odamın dışında yattım bi gece, misafir odasında... Gece yarısı kapı açıldı, eşim "ne yapıyorsun bur da" diye sordu kapının eşiğinden, "uyuyorum" dedim buz gibi bi sesle.....Gitti, gelmesi 1 dakikasını almıştı elinde yastıkla... "kay yana" dedi daracık yatakta. "ne yapıyorsun?" dediğimde "benim yerim senin yanın, sen gelmezsen ben gelirim" dedi... Anladım ki o gece, en uzun kavgamız yat saatine kadar sürecek... Ve bence doğrusu da bu... Özen gösterdik o günden sonra, evin her yerinde kavga ettik, yatak odamız hariç... Kırsak da zaman zaman kalplerimizi, asla kin tutmadık birbirimize...

Toplum kurallarıyla oynasaydık bu oyunu belki de 41inci çift olacaktık o listede... Ama oyunun kurallarını biz koyduk... Ne de olsa bizim oyunumuzdu, oynanan...

Evlilik;
    hesapsız içine dalınması gereken bir oyun bence... Topluma kulaklarını tıkayarak hem de... Ne benim, ne de bizim sözlerimizle... Sadece gönlünüzden geçtiğince...

Ataol Behramoğlu

Üye
    maliozdogan78 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2005
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu işin içerisindeyim...yani özel eğitim çocuklarına öğretmenlik yapıyorum..engellilik birazda aileden kalıtsal olarak geçiyor..benimde bir engelli kız arkadaşım var..ama kararsızım kendisiyle ileride evlenmek konusunda..gerçi henüz kendisini çok tanımış değilim.. :roll: ama evliliği düşündükçe kararsız kalıyorum...ama o kadarda çok iyi bir insan...ya ileride çocuklarım engelli olursa diye ve yaşamım iyi gitmezse diye düşüncelerim olmuyor değil..ama engelli insanlarla yaşamakta çok güzel bir duygu bunu unutmamalıyım..çünkü ben içindeyim bazen hayat umutsuz geliyor..ama aşmasını biliyorum.. :cry: galiba bu konuda yardıma ve desteğe ihtiyacım var...ama unutulmamalı ki engelli arkadaşlarda bizim yaşamımızı tatmalılar...aşk tabiikide içerisinde olmalı zaten eğer engelli kız arkadaşımla evlenecek olursam sırf aşık olduğum ve beni mutlu mesut ettiği için eveleneceğim...çünkü normal bireylerden ayrı yönü çok..daha çok sevgi dolu ve değer veriyor en azından...karşılıksız seviyor... :lol: ops: ops:

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

evlenecektim ama..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Üye
    tiblon Avatarı

Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk öyle birşeydir ki kesinlikle engel tanımaz. (gerçek aşk)

Üye
    tiblon Avatarı

Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnsanlar çoğu zaman cesur olamadıkları için kalplerindekini derinlere gömüyorlar. Zaten gerçek aşk ta bence cesur insanların yaşayabileceği birşey.

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

herhangi bir özrüm olmasaydı bir özürlüyle evlenmezdim.

Üye
    tiblon Avatarı

Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her cesur insan aşk insanı olmayabilir IRMAK.
    Ama kesin olan birşey varsa aşk cesaret gerektirir. Hele hele bizim burada konuştuğumuz türden ilişkiler kesinlikle cesaret gerektirir.
    Hem kendine karşı cesur olacaksın hem de topluma karşı....

aleyna
    Misafir Üye
    aleyna Avatarı

hani derler ya çeken bilir ,engelli insanların dünyasını dışarıdan ne kadar anlayabiliriz ki ?benim kardeşim de engelli keşke o da evlenebilseydi bu sorunun cevabı bence içimizde saklı.

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sanmam !!!!!!

Sayfa 10 / 59 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon