Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tsira08 Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    15:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    siz hiç kaza geçirip yerinden kalkamıcak durumda olan sevgilinizin başında saatlerce beklediniz mi?
    ona yemek yedirip ayaklarına masaj yaptınız mı?
    azarlamaarına anlayış gösterip uzun bir süree psikolojisine verdiniz mi?
    onun için sitelere üye olup bi umut aradınız mı?
    hayatını memur olarak devam ettirmesi için bütün bilgileri günlerce edindiniz mi?
    bütün doktor kontrolerini hatırlatıp onunla beraber gittiniz mi?
    en önemlisi herşeye rağmen herkese rağmenn onunla bir ömür düşündünüz mü?

bu da sewgilisi geçirdiği trafik kazası nedeniyle enggeli olan birinin eski sevgilisinden bir yazı..sevgi değil mi yukarıda olanların tek cevabı..bukadar büyük bi sevgi nasıl mı bir hiç haline geldii...

hayatında herkesten sonraya almasıyla,
    bütün sürprizlerimee saçmaa oldugu izlenimiye,
    düşüncelerimi basit görecek kadar egosuyla,
    hergün mutlu etmek için attığım maillere ben de bile yazamıcak kadar kibiriyle..
    sadece kaybettiğinde anladıgı sevgisiyle,
    sadece kaybettiğinde mutlu etmek için gösterdiği çabasıyla,
    ve yine kaybettiğini anladığındaki anlayışı,düşünceliliğiylee

yani yüreğinin engelli olmasıylaa..

engellilik mutluluk için engel değil anlayacağınız...mutlu olmaya çalışın ,mutlu edin..hayat herşeyin bir anda ucup gideceği kadar kısa..

beyninizin ,yüreğinizin,vicadanınızın engelli olmaması dileğiyle...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

sole yapmııııs bole yapmıııs
    engellıyı bakmısss
    hadı baktın bu kadar basına kaktıktan sooora normal
    hadı gecmıs olsun
    kurtulmusun ıste engellıden

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    81
    Blog Mesajları
    2

tsira08;

sizi canu gönülden tebrik ederim fedakarsınız ve çok sevmişsiniz ama inanın sizin yerinizde bi erkek olsaydı ve engelli olan kadın olsaydı , çoktan terk eder ve yerine başkasını bulurdu ,size hep zoru oynamış anladıgım kadarıyla , bırakın zor olmaya devam etsin sizde yolunuza devam edin bunca fedakarkarlıga ragmen gönül alıp size sevgiyle yaklaşmıyorsa sizi hak etmemiş diyorum ,ve size 1 benden küçük gelmiş

Üye
    tsira08 Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Basina kakip kaknmadigima dair nasil yorum yapabiliyosunn suann bunlardan haberi bile yok..

Üye
    vission Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yalan söylüyorsunuz demiyorum ama anlattıklarınız sizin düşünceleriniz birde karşı tarafı dinlemek lazım. ve anlattıklarınızı, siz kaza geçirseydiniz oda yaparmıydı diyerek sorgulamalısınız. Cevabınız evet ise değersiz bahaneler içerisindesiniz. Yemek yedirip masaj yaptığınıza göre kötü bir kaza geçirmiş. Psikojisine verdim diyorsunuz ama psikolojisini anlayamamışsınız. Yaptıklarınız extra değil olması gereken şeyler. Bunu burda dile getirmişseniz pekala onun yüzüne ve ya onun arkasından da dile getirmişsinizdir ki bu yakışık bir durum değil. Sizi üzmek istemem ama herkese ve herşeye rağmen sevememişsiniz

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bence sizi kendisinden soğutmaya çalışıyor ve engelli biriyle evlenmenizi istemiyor bu kendisi bile olsa ben artık engelliyim seni mutlu edemem istediğin hayatı yaşatamam sağlıklı biri ile mutlu ol diyemiyor

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

ee sen onu bakmissin hizmet etmissin kendi deyiminle kiii bu insanlik gergi egerkiii seviyorsan ben bunu bunu yaptim demen akla en son gelecek birsey olmali sevgi diyosan
    en cok takildigim
    herseye herkese ragmen
    bu demmek engelini kabul bile edememissinkiii
    o saglam birii
    neden engelliyle yasayacakkii
    seven bunu bi kere aklina bile getirmemeli
    ne varmiss ayagimi engelli
    kolumu engelli
    kafada olmadfigi
    kor sagir olmadigi memur ogretmen meslekleri telafuz edebildiginden nasilsa kendine yetecek para kazanacak islevi oldugu asikar
    bide burasi biz engelliler sitesi
    bizleri en cok uzen eksikligimizi yuzumuze vurarak kendini bisey zanneden sozde saglam takimi

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

tsira08;

En iyi ihtimalle seni kendinden soğutmak istiyor olabilir.. İkili ilişkiler konusunda kendini yetersiz görüyordur, debresyondadır, atlatamamıştır sonradan sakat kalmış olmanın şokunu...

En kötü ihtimaller ile (birden fazla ihtimal olma olasılığı yüksek) hayattan ve karşı cinsden beklentileri değişmiş olabilir. Çıtası yükselmiştir.. Seni kendisi için yetersiz buluyor olabilir.. Daha fazla, çok daha fazla özelliğe sahip birini istiyor olabilir...

Senin yaptığın fedakarlıklar onu boğmuş olabilir.. Üstüne düşmen, maddi manevi her sorununa burnunu sokman, sürekli onu kontrol etmen, nefes almasını engellemiş olabilir..

Senin bana göre yanlışların üstüne fazla düşmen.. Neden sen yediyorsun yemeğini ki? Annesi yok mu? Neden hastane işlerini sen hatırlatıyorsun ki? Neden o asabiyken, kavga modundayken susuyorsun, alttan alıyorsun ki, Etseydin çatır çatır kavganı onunla..? Sağlıklıyken göstermeyeceğin iltiması, neden sakat kalınca yapayorsun ki?

Kıyamamışsındır.. Diğer bir adı acımışsındır..

Sevginden çok ona olan merhametin ön plana çıkmış, onu senden soğutanda bu olmalı.. İnsan sevdiğine merhamet eder tabi, zor zamanlarında susar, alttan da alır ama bu senin zaafın haline gelmemeliydi.. Ona sunduklarının karşılığını aynı şekilde almayı umut etmemeliydin.. Senin ona karşı aldığın her yumuşak tavır onda senin umut ettiğin etkiyi yaratmamış. Buda demek oluyor ki yani bence, sen ona korunmaya, kollamaya muhtaç, bir sokak kedisi muamelesi yapmışsın. Kendi başına bir hiç olduğu izlemini yaratmışsın.. Onun eli ayağı kolu olma rolünü üstlenmişsin.. Yanlış yapmışsın..

Senin beklentin minnet.. Sana minnettar olmasını ve kendince sarfettiğin emeğin karşılığı olarak aşkına aşkın kadar bir aşk ile karşılık vermesi..

Sen aşk dolu sözler yazmışsın, maillerine cevap vermemiş, kibirli diyorsun.. Seni artık sevmiyor olabilir, hayatının bir bir bölümünü yalnız yaşamak istiyor olabilir...Şu olabilir, bu olabilir.. herşey olabilir.. Benim aklıma ilk olarak bunlar geldi..

Vefasızda diyorsundur sen onun için..

Sevgi emektir lafına hiç inanmıyorum ben.. Gönül işlerinin pusulası başka türlü çalışıyor.. Zamanında sevmiş seni, şimdi sevmiyor ve istemiyor, ben onun için şunu yaptım, bunu ettim, kadir kıymet bilmedi vs.vs. geçti artık bunlar..

Bitmiş işte nokta..

Üye
    cenhan038 Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    31.12-2012
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birşey demek istemem bu konuda ama demeden geçemeyeceğim her ne olursa olsun herşeye herkese rağmen sevememişsiniz siz çünkü sevmek fedakarlık ister doğru ama sevgi emek ister sevgiyi bir günlük yaşamak istersen emeğin buraya kadar yok ömür boyu yaşamak istersen onu yargılamadan onun her türlü sebeblerine rağmen itirazlarına rağmen sevmek lazım ALLAH ONU SENİN SENİDE ONUN KADERİNE YAZDI İSE BİRBİRİNİZDEN KAÇIŞINIZ YOKTUR...HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

İşin özü: dün bu adama aşıkmışsınız, bugün değilsiniz. Bu kadar basit aslında. Şusu-busu hiç önemli değil.

Yazdıklarınızın aşkın değil merhametin ifadesi olduğunu da söyleyebilirim, adamın korkak olduğunu vs. de! Ama dedim ya, bugün bunların hiç bir önemi yok. Şu anda tek bir gerçek var, bugün ona aşık değilsiniz. Onun için de onunla olmak için değil, onunla neden olmadığınıza dair yükünüzü hafifletmek için yazıp düşünüyorsunuz... Gerek yok ki. Örttüğünüz kapıdan ileriye doğru yürüyün gidin... Merak etmeyin, o da yeni durumla başetmenin bir yolunu bulacaktır...

Üye
    vission Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

vicdanını rahtlatma adına leyla ) insanlar burda kendisine destek vererek vicdanını rahatlatma kendini temize cıkarma yoluna gitmiş tsira. ama doğruluğu kesin olmayan bir kişinin düşüncelerini içeren doğruysa diğer kişinin hangi koşullar altında böyle tepkiler verdiğini bilmeden ben kendi adıma tsiraya böyle bir destek veremem.

bana kalırsa dünde aşık değilmiş. yazılan mazeretlerden bir ilişki bitmez. bir ilişki bitebilir diyelim bir sevgi asla bitmez. seviyordum dediğine göre artık sevmiyor. dünde sevmiyordu. sevgi bu kadar basit değil. bu kadar basit nedenlerle bitecek bu kadar ayak altına alınacak kadar küçük de değil..

eğer aşıktım diyorsa aşık olan kadar aşık eden insanında bunda payı vardır. sizi kendine bu kadar aşık edebiliyorsa artı yönleri eksi yönlerinden çok çok fazladır. karşısında dörtdörtlük bir insan bekleyip onu hatalarıyla sevemiyorsanız kimse bana aşktan bahsetmesin.

kişi kaybettiğinde mutlu etmek için çaba göstermiş. ama diğeri bu çabayı görmezden gelip aksine bunu bile sevgisinin bitimine mazeret göstermiş. sadece bu paranoya onun size değil sizin ona bir beden küçük geldiğinize inandırıyor beni.

Üye
    tsira08 Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

komik geldi vicdan rahatlatma dediğin olay kusura bakma..vicdanım rahat..vicdanımı etrafımdaki insanlar da rahatlatırlar zaten bunun için buraya yazmama gerek yok ben sadce eğer bu durumda olan biri varsa yazdıklarımdan yola çıkarak dikkatli olsunlar diye yazdım..engelli birinin normal sevgilisi olabilir buna hemen vicdan etiketini yapıştırmak çok yanlış bir okadar da acımasız..aşıkk-tın sewiyor-dun olayın o kısmı çok da önemli değil hala çok sewiyorum çok özlüyorum..sadece herzaman yanında olmak istedğim birlikte oldugum süre boyunca ne yaparsa yapsın peşinden koştuğum adam bi noktadan sonra onu hayatımdan çıkarmama neden oldu..herkese karşı dediğim nokta da buydu zaten..onun için herşeyi göze alırken onun biçok şeyi benden önceye almasıydı..bu yazdıklarımı yapmış olmak için de yapmadımm daha ne olabilirdi daha fazla kendimden nekadar ödün verebilirdim sabrımı nekadar zorlayabilirdim yada daha kimi karşıma almam gerekirdi...herkesin düşüncesi kendine sadece bir örnek ve eğer benzeri bir durum olursaa ona göre davranılması...

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    81
    Blog Mesajları
    2

degerli kardeşim kimseye açıklama yapmak zorunda deyilsin ,herkez ne yaşadıgını kendi bilir , dogru yaptıgına inanıyorsan bu kadar yorumlarada fırsat tanıma bu senin yaşamın , mutlu yada mutsuz olacak olan sensin , kim ne düşünürse düşünsün ....

Üye
    vission Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısınız Tsira08. Buradaki insanlara yardımınız için çok tesekür ederim. Kendi adıma yazdıklarınızdan yola çıkarak çok dikkatli olacağım . Bana göre sizin bir eşiniz dünyada yok, çok fedakarmıssınız. ayrıca yaptıklarınızı kimse yapmaz emin olabilirsiniz.. ALLAH sizin yardımcınız olsun.

Üye
    tsira08 Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ewet benim istediğim de sizin tarafınızdan böyle anlaşılmaktıı..bakış açınızın dar olması sizin suçunuz değil tabi de biraz daha düzgün üslupla yazsaydınız daha iyi olurdu.bu arada konu başlığı benim açtığım başlık değil yöneticiler tarafından bu şekilde düzeltilmiş ben daha farklı bi başlık yazmıştım anlatmaya çalıştıklarım başllıkla alakası yok

Sayfa 1 / 2 12 SonSon