Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kovboyy Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    böyle işlere karışmam hayırlısı olsun derim sadece ama konu yabancı deyil içimi boşaltıyım. neresinden başlasam bilmiyorum uzun lafın kısası bende kaza geçirdim sol kol kısmen ve sol ayağımın diz altından kullanamaz hale geldi. zordur çok zordur sonradan bir uzvunu kullanamamak engelli olmak zıplayamamak birilerine muhtaç olmak yaşayan bilir. 6 ay yataktan hiç kalkamadım 2 yıl süreyle devamlı hastanelere gittim. bu süre içinde psikolojik ilaçlar kullandım kız arkadaşım yanımdan hiç ayrılmadı o iğrenç yaramı kaçkere pansuman etti gözyaşımı sildi yemeğimi yedirdi terimi sildi uykusuz kaldı sabaha kadar uykum var demedi annem babam cahildi bütün hastane işlerini kendi halletti.

ufak hatasına sinirlendim bağırdım ağır hakaret ettim tv kumandasını kafasına fırlattım tokat attım burnunu kanattım kovdum aklıma gelmeyen daha neler neler. bir kere bile ben senin için şunu bunu yaptım demedi. yaptıklarım tabiki hoş değildi. sevdi doğal olarak neler hissetiğimi hisseti anlayabildi. hep destek verdi. annensi istemedi akrbaları istemedi ama o bırakmadı beni

çok şükür hepsi geçti evlendik ben duruma alıştım ruh halim düzeldi huzurluyum onu üzmüyorum o yaptıklarıyla böbürlenip bunları ne benim yüüme nede arkamdan hiç söylemedi. ben eşimin hisetiğini sevgi biliyordum. burdaki durum sevgiymiş. acaba eşimin bana hisstetikleri ne?

Üye
    tsira08 Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    15:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o da sevgi ama sizinki de sevgii bütün yaptıklarınızın benzerleriyle ben de karşılaştım karşılaşınca hemen ayrıılalım ben yapamıyorum demedim tabi..ben onunla istediğim hayatı onun benim kadar istememesi içiin ayrıldım ondan..sewmeseydim durumdan ötürü ayrılmaya kalksaydım bunun için olayın üzerinden 3 yıl geçmesini beklemezdim..kurduğum hayaller planlar hepsi yarım kaldıı..neden..çünküü onun düşünmesi gereken ve düşündüğü farklı durumlar vardıı..kendi hayatını yada bizim hayatımızı düşünmedi..benim burda yazdıklarım tekrar ısrarla sölüyorum kimsenin başına kakıp yaptım demek değil..her durumunda yanında olduğum insanı ömrüme dahil etmek isterken onun bizimle ilgili hayata dair düşündüklerinin sadece düşünceden ibaret olmasıydı ki o düşünceleri de ben sonradan öğrendim..sewdiğini göstermek yada hayatının geri kalan insan için planlar yapmak bunun için çaba sarfetmek zor şeyler değil..nasıl olsa hayatımda her türlü deyip kenara çekilmek ne yaparsam benimle demek sonucu bu hale getiriyor..konuya dair gerek konunun başlığının değişiminden gerekse sanıyorum hissettiklerimi yanlış ifade etmemden yanlış anlaşılmalar oldu sanırım...hiç gocunmadım hiç zor gelmedi şimdi olsa yine yaparım sadecee ben herşeyimi ona göre ayarlarken onun beni hep ertelemesiydii durumun özeti..sewgimi kimseye ispat edicek değilim zaten herkesin sewgisini yaşayışı farklıdır..ayrıldığımız 1 sene oldu ben hep sewiyorum hep özlüyorum niyee olmuyo derseniz..değişen hiçbirşeyin olmayacağının farkındayım..benim önceliğim oyken onun önceliği benden başka herşeydi..

Üye
    yaren gezgin Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ona acıdığını hissettirmişsin sanırım sevmekten öte.kimbilir. kendini hiç eleştirdin mi kardeşş

Üye
    RİCH Avatarı

Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendi içinde tutarlılık yok daha. sevgisinin bitmesinin nedenlerini sıralamış hala çok seviyorum demiş hem bitmiş hem seviyormuş (Allahım kimseye böyle sevgi nasip etmesin ) buraya vicdanını rahatlatmaya gelmiş diyen arkadaşa cevremdeki insanlar rahatlattı diyor ))))) benim önceliğim o iken diyor kendisi ilişkisini çevresine danışıyor adamın diliyok bol keseden salla burda... herkese ve herşeye diyorsun memur olması diyorsun onun önceliklerinden bahsediyorsun bu işin içinde para var çekememezlik var çıkar var daha neler vardır neler ))))) zaten sizinki sevgi değil çıkar ilişkisi gibi duruyor. ve burdan hiç masum durmuyorsun.

Üye
    kzmrl Avatarı

Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tsira yı biyerde anlıyorum. tamam engelli olmak çok zor, olmayan anlayamaz. ama engelli yakını, annesi, kardeşi, eşi artık enyakınında ona bakan kimse bu kişileride engelli yakını olmayan anlayamaz, engellilerde anlayamaz. siz kendinizce tanımlıyorsunuz bizim duygularımızı, merhamet falan diyorsunuz. ama siz özellikle bu durumun ilk safhalarında bizimde neler hissettiğimizi anlayamazsınız. mesela eşimi yeni zor bir hayata alışmasına nasıl yardımcı olabileceğimi, ona destek olmak için yaptıklarımın doğru veya yanlışlığını, ya da geri tepecek davranışlar olmamasını, en çok o mutsuzken bende mutsuz olup iyice içini karartmamak adına ona mutlu görünmeyi ve daha birçok kestiremediğimiz davranışlarımızın çaresizce işe yaramasını beklemek.... sizin için başınıza gelen şey sadece sizi ilgilendirir. Ama Allah bir insanı bu şekilde sınıyorsa, etrafındakilerde bu sınavın içine dahildir. Eğer evlenip bir insanla bütün olmuşsanız , bir insanın diğer eşi olmuşsanız, artık birdaha ikiye bölünemezsiniz. Yarım kalırsınız...
    yanlız tsira biraz uzaklaşıp onu yanlız bıraksaydın, ve onun tepkisini izleseydin, seni sevmediği istemediği içinmi böyle davrandığını, yoksa bu davranışların diğer arkadaşlarında söylediği sebeplerden mi kaynaklandığını anlardın ve daha sağlıklı karar vermiş olurdun. Allah inşallah onu hayırlı kişilerle karşılaştırsın...

Üye
    ferhat21 Avatarı

Son Giriş
    03.06-2014
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baştan sonuna kadar okudum. en başında şunu belirtmeliyim o kadaryıl beraberolduğunuz cevap veremeyecek durumda olan belki de sizin düşündüğünüz gibi düşünmeyen bir insanı burada satmanız. bu konuyu okuyan ve cevap yazamayan bir çok kişinin sizin anlatıklarınız karşısında o insanın insanlığına şerefine karakterine belki de annesine babasına küfür ettirme pozisyonunda bırakmanız en iyi tabirle ayıp. çok ayıp

bir insanı bırakmanız için engelli olup olmaması önemli değil engelli bir insanda bırakılabilir ama kafama takılan nokta onu beklentileriniszle birlikte sevmiş olduğunuz. anladığım kadaryla daha evli değilmişsiniz. o insanın sizinle birlikte sorumlu olduğu insanlar vardır sanırım sadece kendinizi tercih ettirmeye cevresini yok saydırmak onda bir yıkım yaratmış olabilir. yaren gezginin dediği gibi kendinizi hiç eleştirdiniz mi burada bile 4-5 mesajda o kadar davranış bozuklunuza rastladım ki o insanda bunlardan nasibini almış olabilir.

Üye
    kovboyy Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tsira benim eşimin benden hiçbir beklentisi yoktu asla birilerinin önüne geçmek için çaba sarfetmedi. sonradan engelli olmuş bir insanın psikolojisi öyle 3 yılda düzelmez. ki sen bu süreyi ona bir ihtimal önce ben baskısı yaparak daha da uzatmışsın. her durumda yanında oldum demişsin ama ona öncelik sırası yaptırarak karşına almışsın. benimle birlikteliği düşünmedi demişsin bir sonraki mesajında düşünce de kaldı demişsin. kaybettiğinde veya kaybetmediğinde önemli değil sevgisini göstermiş mutlu etmeye çalışmış seninle 3 yıllık bir beraberlik yaşamış bir insanı burada neredeyse oylamaya sunmuşsun. öncelikler Allah yazgısı değildir öyle değişmez diyemezsin. hayatını seninle birleştirmesini senin kadar istemediği senin düşüncen bu yanlış olabilir onun bu düşünceyi ilerletebilemsi için gertekli fırsatlar senin ki kadar kolay mıydı zormuydu seninle aynı imkanlara sahip miydi değilmiydi.bunların hesabını yaptın mıu ?

Üye
    electrorock Avatarı

Son Giriş
    17.07-2013
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bir insan bir insana tavır aldıysa kafası yapıcı olmaktan çok yıkıçı olmaya yatkınsa kırkbin neden bulur kırkbininede inanır herkeside inandırır

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12