Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yldzbhr Avatarı

Son Giriş
    18.01-2013
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler arkadaşlar forumayeni kayıt oldum Adım bahire .(yanlışlık yok doğru yazdım) okul hayatımın başlamasından bu güne kadar gelen bi sorunumdan bahsedeceğim.Öncelikle kendimi biraz tanıtayım.15 yaşındayım lise 1 öğrencisiyim.Benim özrüm sadece ayağımda kas hastasıyım ve kemik erimesi var.438 puanla bulunduğum ilçede bi anadolu lisesine gidiyorum (anadolu öğretmen uzak olduğu için a. lisesindeyim.Okulda asonsör ve rampa olmadığı için hergün babam çıkarıyor annemde akşam 4.te kucağında indiriyor.Benim gibi engelli ve öğrenci arkadaşlarım varsa bilirler 500 kişinin tuhaf bakışları önünde okul binasına çıkmanın ne demek olduğunu.
    Herneyse devam edelim asönsör için uğraşıyoruz sanırım yapılacak ama çok uğraştırıyor.
    Diğer bi sorun ise arkadaşım yok. yani sınıfta her kız birkaç kişiyle laflarken ben sıramda tek kalıyorum ve başımı sıraya dayıyorum.Bu sorun gerçekten beni çok sıkıyor artık.insanların neden benden kaçtığını anlamıyorum.. .bu böyle nereye kadar devam edecek! .Biraz uzun oldu ama sorunumu anlatmak zorundaydım kusura bakmayın.benle benzer sorunu yaşayanlar var mı? ya da bana bi tavsiye vermek isteyen?
    EDİT:Kızım

Üye
    gsli Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    ISPARTA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    9

aynı durumları bende yaşadım anadolu lisesi öğrencisiydim
    ama bu sorunları hiç kafama takmadım. Rabbim herşeyin hayırlısını versin sen bu tür şeyleri düşünme derslerine odaklan

Üye
    yldzbhr Avatarı

Son Giriş
    18.01-2013
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gsli;

hiç takmadın mı? ne güzel!

Üye
    aynurrr Avatarı

Gerçek Adı
    Aynur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bu Yaşlarda Çok Normal Böyle Hissetmen Güzel Kardeşim .Bende Senin Yaşında İken Engelimi Sorun Ediyordum .Zamanla Aşıyorsun Ben Çok Fena Aştım Birazda Hırsım Vardı Saglıklı Yürüyen İnsanlara Bu Hırsla 4 yılık Ünv Bitirdim Ve Güzel Bir İş Sahibi Oldum Sana Abla Tavsiyesi Okumak la Engelimizi Aşabiliriz

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

bahirecim iletişim kurmalarını sürekli karşı taraftan bekleme, ilk adımı sen at...Baktın bir değişiklik yok boşver... Eğer hedeflerinde üniversite varsa lise dönemini çok iyi değerlendirerek, geleceğini hedeflemen senin için daha hayırlı olacak.

Üniversite bambaşka bir ortam, eminim ki orada bir sürü arkadaşın olacak, şu aşamada sadece hedefe odaklan

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

ne guzel engelıne ragmen cok saglam cocukların gıpta ettıgı anadolu lısesınde okuma basarısı sansı yakalamıssınız kutlarım sızı
    bu sansı degerlendırsen elındekı saglam uzuvlarını degerlendırsen bak nasıl ılerleyecek egıtım hayatında basarıdan basarıya kosacaksın ama moral onemlı onun ıcın o oyle baktı bu boyle baktı bunu asmayı ogrenmelı gayret etmelısın
    sankı oyle benım konusacak arkadasım yok o oyle baktı bu boyle baktıyla uzulunce bır kazancın olmayacak uzuldukce ıcınde yer edecek moralını bozdukca okuldan ınsanlardan soguyacaksın
    bırde okula gıtmedıgını evde pencere karsısında onu bunu ızledıgını dusun
    bak mesela duyoyorsun goruyorsun bııısuru seyler ogrenıyorsun okula gıderek topluma karısıyorsun
    uzgun moralsız ınsanlar sevımlı olmuyor sen guler yuzle basarılı bırı olunca daha gozde olursun moralın duzgun olunca daha basarılı olursun kucukken ınsan cok kırılıyor bu gıbı seylere ama zamanla bunları asacaksın bıtek gayret
    sana hayatında basarılar dılıyorum hayatın guzel yerlerını gormeye odaklan

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Arkadaşlara katılıyorum. Güler yüzlü ve pozitif olmaya bak, öncelikle kendin için. Sonrası kendiliğinden gelecektir, göreceksin.
    Okulunun adını belirtmende sakınca var mı sorsam ?

Üye
    grkn 89 Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim benle irtibata geç konuşalım yeni mezunum

Üye
    redkit Avatarı

Gerçek Adı
    MK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli-Merkez
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlara katılıyorum. Bu yaşlarda normal aynılarını bizde geçirdik ben şimdi sana ne kadar takma boşver desemde mümkün değil çok sıradan nasihat gibi gelecek ama sıradan olsada gerçek bu tecrübe istemişsin sen de bir kaç yl sonra daha da hak vereceksin ne kadar üzülsek ağlasak boş bizim de dünyadaki rolümüz bu senaryomuz bu önemli olan bu roldeyken yani bu durumdayken bile hayattan zevk almaktır. Hayatın eksilerinden çok artılarılarını görmeye çalışırsan artılar eksileri götürür. Ne güzel annen baban yanında okuyabiliyorsun hemde iyi bir seviyede okumana engel bir durum yok ortada.inşallah fiziki şartlarda en kısa zamanda istediğin gibi olur. Sana bi arkadaş tavsiyesi öğrencilik hayatının tadını çıkarmaya bak arada mutlaka sıkıntılar yaşacaksın yaşamalısın da zaten bu şekilde olgunlaşır insan yoksa hayat tos pembe değil... Koy ver gitsin neşeli ol gülümse her zaman sen pozitif olursan etrafındaki değişimi farkedeceksin başarılarınla göster kendini eminim başarıların kafana taktığın o sorunun önüne geçecek. çok uzun konuştum be :d
    hadi dinle gülümse

Pijama - Boşvermişim Dünyaya - YouTube

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çok çalışkan ol , dikkatleri üzerine toplarsın bu sefer de soru sormaya gelenler sayesinde herkesle tanşrsın yani popüler ol ; )

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

kıyamam sana bebegim , neden üzüyorsun kendini bu kadar , ayrıca saglıklı olanlar çokmu popüler ohooo ben neleri biliyorum , saglıgı yerinde parası var 15 yaşında kendine ayrı ev açılmış ama inan cigerleri 5 para etmez gece gündüz içen serseri çocuklar aileleri vermiş ellerine imkanı para sınırsız , ama ahlak yok namus desen hiç sorma ,bu kadar imkan var onlarda okula devam etmediler orta terk foçada yazlık vermiş aileleri altlarında jeep araba benim oglanı çagırıyorlar bide asla izin vermedim vermem ,gecenin yarısı sokaga çıkıp kedi kesen , ve kanlarıyla ain yapan tipler , konuya gelelim , sen o kadar degerlisinki bunun farkına var , güzel ahlak hiç bi şeyle deyişilmez sen agır sakin derslerine çalış hedefine gayret göster ,ilerde bak nasıl gözde olursun kariyer yap her gününü degerlendir , burda egede bi doçent var kadın engelli ellerinden kalem bile zor tutar ayagıda aksak ama ona ragmen koskoca üniversitede 1 numara ben dahil başkasına gitmiyoruz yani sözün özü , çalış , çalış , çalış...

Üye
    gsli Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    ISPARTA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    9

yldzbhr;

çünkü yapcak bi şey yok, üzülmekle sadece kendine zarar verirsin.Bu yüzden sen kendini derslere ver.
    Yukarıda abilerim, ablalarım anlatmış. boşver her şeyi kafamıza takarsak bu dünyada yaşanmaz

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    31

yldzbhr;
    Başını sıraya yaslayarak oturman vücut dilinle aman bana bulaşmayın demek istiyormuş gibi algılanbilir. Bunun yerine kitap okuyabilirsin belki bir sohbet konusuna vesile olur. Sana en yakın oturanla işe başla bence ve akşam tv de izlediğin bir şeyi onun da izleyip izlemediğini sorabilirsin.

Benim en yakın arkadaşım okul hayatım boyunca aynı zamanda sıra arkadaşımdı. Kendisi biraz çekingendi. Okulun ilk günü henüz sınıflara dağılmamışken bahçede başka bir renk çorap giymişti "beyaz çorap giymesi gerektiğini bilmediğni ne yapacağın"ı sordu bana. Ben de ters bir cevap vermişim hiç hatırlamam hala Sınıflara dağıldığımızda öğretmen bizi yan yana oturtmuştu. Eve gidince annesine öğretmenle konuşmasını istemiş başka bir sıraya oturtması için. Öyle saçma bir diyalogdan doğan arkadaşlığımız bu günlere kadar devam etti.

Bunu sorun olarak görme kendine alışma sürecindesin. Yeni bir işe girdiğinde bile 3 yada 6 ay deneme süresi verirler. Sen de kendine o süreyi ve tanı çok iyi arkadaşları olacak buna eminim.

Üye
    lider334 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ikinci dönem değişikliği görürsün bence. arkadaşların çoğalmaya başlar. benden sana bir tavsiye arkadaşım ki bende anadolu lisesinde çalışıyorum, hiçç kasma kendini. rahat ol. düşüncelerini söyle, paylaş. sınavlar ve derlerin ağırlığı başladıkça ki derslerin bence çok iyidir etrafında toplananlar olmaya başlayacaktır. umudunu kırmıyosun, kendini soyutlamıyosun. rahat ol derslerine odaklan onlar ikinci dönem sana yaklaşacaklardır.

Üye
    Cumali Avatarı

Gerçek Adı
    Cumali
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    02:46
    Yaşadığı Yer
    ELAZIG
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bak bende unv gıdıyorum bende tekerleklı sandalye aynı durum bendede var kımse konusmaz ama az gırısken ol olursan emın ol cevren genısler benım lısede arkadasım cok oldu unv bır elın parmakları kadar ben bu durumu pek umursamıyorum yanı gırısken olursan emın ol cevren olacak sımdıden basarılar hayata

Sayfa 1 / 2 12 SonSon