Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    MİLYONLARCA ENGELLİYİ BELEDİYE BAŞKANLARINA, BANKALARA ATMLERE,VALİLİKLERE, KAMU BİNALARINA, DEĞİŞENLERE........

7 Temmuz 2005 yılında Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 5378 Sayılı Özürlüler Yasasının hiç bir belediyenin 7 yıl gibi bir sürede hiç bir hazırlığını yapmaması sebebi ile HAZİRAN 2012 de 3 yıl daha erteleyenlerin....

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNÜ
    KUTLAMAK İSTEMİYORUM
    3 Aralık Dünya Engelliler Günü, ekonomik sosyal olarak gelişmiş insana engellilerine yaşlısına değer veren onların yaşam kalitesini artırdığı için eşit ve özgürce bir yaşamayı sunabilen ülkelerde kutlanabilir.
    Oysa bizim ülkemizde dünden bugüne engellilere giydirilen elbise
    yardıma muhtaç anlayışıyla dilenci kıyafetidir.
    ...Bizler bu anlayışı kabul etmiyor ve kutlanacak bir şey yok diyoruz.
    Dünden bugüne mecliste yer almış tüm siyasi partiler Bir gün kutladılar şov yaptılar 364 gün
    ise sustular oyaladılar. Onlara görünmez olduk. Çöp kamyonlarında ezilip yok olduk.
    Bunun için mi KUTLAMALAR YAPILACAK yoksa
    eğitim için okullara giremediğimiz
    Sosyal hayatın içinde değil dört duvara hapsedildiğimiz için mi yoksa
    İş bulamadığımız ve yoksulluk çektiğimiz için mi?
    Umutlarımız özlemlerimiz hep kuruduğu rüzgarlarda uçup gittiği için mi?
    KUTLAMAYACAĞIZ VE KUTLAMALARA KATILMAYACAĞIZ
    Bizlerin Bir Hayali Var…..sokağa çıktığımız da, bu kaldırama nasıl çıkarım, otobüse nasıl binerim derdi olmadan, gitmek istediğimiz yer bize uygun mu diye düşünmeden ya da kamu binalarında işimizi bir başkasının değil de kendimizin halledebildiği, gittiğimiz sosyal alanlarda wc’ler bize uygunmu diye düşünmeden hayatımızı sürdürebildiğimiz ve sevdiğimize sevdiğimizi söylediğimizde toplumun baskı mekanizmalarının olmadığı bir ülke istiyoruz….
    Yasal düzenlemelerin yapılıp bu haklarımızın da sadece yasalarda güzel sözler olarak kalmadığı bir sürece kadar 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününü
    KUTLAMAKDA KUTLATMAKDA İSTEMİYORUM .......

Üye
    hakan_turk Avatarı

Son Giriş
    06.04-2014
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye Cumhuriyeti
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Böyle bir günü kutlamıyorum, hala insan ahayatını bir hiç gibi gören hükümeti kınıyorum, belediyelerin engelliler için hiçbir olumlu gelişmesi yok, üzerine düşenleri yapmıyorlar.
    - İşKurlarda verilen eğitim yok
    - hala milyonlarca işsiz engelli vatandaşımız var
    - hala kaldırımları DÜZENLENMEYEN BELEDİYELER MEVCUT, ENGELLİ park yerlerini HALA İŞGAL EDEN SIĞIRLAR MEVCUT ,ÇİFTLİĞE GİTMELERİNİ ÖNERİYORUM, engelliye ücretsiz eğitim sosyal yaşamlarını düzenlicek ve sorunlarını tartışıcak, engellileri DİNLEYECEK şehirlerde herhangibir devlet kurumu yok.
    - devlet memuru 2 bin tl ile yokluk sınırında ve işçisi 800tl ile açlık sınırında olarak kabul eden bir hükümet engelliye verdiği AYLIK 250TL ACABA NE SINIRINDA ÇOK MERAK EDİYORUM...
    ... - HALA ENGELLİLER İÇİN BİR TOPLUKONUT PROJESİ YOK, GERÇİ OLSADA ALACAK PARAYI NEREDEN BULUCAKLAR ODA AYRI BİR MEVZUU....
    - 8.5 MİLYON ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZDAN SINAVA GİREN VE KURALARA KATILANLARDAN KAÇ KİŞİ İŞ SAHİBİ OLDU?
    - SOKAKTA CİKLET,MENDİL SATARAK AYDA 250 TLYE MAHKUM EDİLEN ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ ACABA HİÇ DİKKAT ÇEKMEDİMİ.
    - ALIN ŞU PARAYI SİZ GÖRÜNMEZ ADAM OLUN, BİZDE GÖRMEMEZLİKTEN GELELİM ROLÜ NEREYE KADAR ENGELLİYE DAYATILICAK. ÖLME SÜRÜN PARASI NE İÇİN VERİLİYO..
    BEN KUTLAMIYORUM SENEDE BİR HATIRLANAN VE ZORLA HATIRLATILAN,BAKIN BİZ HATIRLIYORUZ UNUTMADIK YALAKALIKLARINI.....KUTLAYAN KUTLASIN

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşin kutlama kısmı zaten bizler için değil; kurban bayramında koyunlarla sığırların kutlama yaptığını mı zannediyorsunuz???

Üye
    honor Avatarı

Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne kutlayacağız "3. sınıf vatandaş" olmayı mı? (3. sınıf da en iyimser ihtimal)

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

sakat düşmeni bi hükümetimiz var

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kutlama mantigini anlamiş değilim gercekten
    neyi neden niçin kutluyoruz ki?
    Bana sorarsaniz bir engelli birey olarak bugunde daha fazla calişip örnek birer vatandaş olmamiz cok daha mantikli ve yerinde olucaktir.

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

ENfER yarın kamu kurumlarında çalışan engelliler ilgili genelgeye istinaden idari izinli sayılacaklar, konuya gelirsek bencede kutlama sözcüğü saçma nesi kutlanacak, engellilerin hayatlarını kolaylaştırma adına gerek sosyal yaşamda gerek emeklilik adına gerek sokaklarda kanunen ve altyapı olarak çözümler üretin bizim gibi bireylere engelliler günü diyip insanları afişe edeceğinize ey yöneticiler, iyi geceler.

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

devletimizden bi yetkili çıkıp ösym ve işkur bu günün hediyesi diyip tercih yapmanızı bu günü seçtik diyip 20 bin engelli kamuya alınacak die medyadan duyursa o işe giremesekte gönlümüzü almış olur bu devlet..

Üye
    nurullah baytekin Avatarı

Gerçek Adı
    Nurullah
    Son Giriş
    26.05-2015
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    Kayseri-Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kutlu olsun olmasına da..
    neyimizi kutluyoruz..engelli oluşumuzumu kutluyoruz..iyiki ben sakatım diye bir kutlama biraz acıtasyon gibi geliyor..
    aslın da biz bu günü engellerimiz kolaylaştırıldığı gün olarak kutlamalıyız..yerel ve genel basında devlet kade
    melerin de nutuk dinleyerek 3-5 arkadaşımızı ifşa ederek bir reklamatik havada vaadlerle geçirilen bir gün olarak seyredip dertlerimizi depreştirip kaybolan devlet erkanının göz boyaması günü olarak hatıralarımıza yad ettiğimiz bir gün olarak görüp geçeceğiz..
    saygılarımı sunarım..

Üye
    Cimcimee Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    Tokat - Merkez
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten maksat kutlamak değil ki. Daha iyi dilekler , temenniler , umutlar işte ...

Üye
    mooncam Avatarı

Gerçek Adı
    Ayça
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün 3 ARALIK "DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ".

Ben engelli dostlarımın 3 aralık "DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ"nü kutlamıyorum.Çünkü ben onları "ÖTEKİLEŞTİRMİYORUM" Ben engelli (ki bu kelimeye bile karşıyım) "ÖZÜRLÜ" diye hitap eden özürlü'nün ÖZÜRLÜLER GÜNÜ'nü kutluyorum.

Metrolarda, kaldırımlarda, otoparklarda tekerlekli sandalye'de olan dostlarımızın haklarını bencilce, egoistçe gaspeden düşüncesiz beyinlerin engelliler günü'nü kutluyorum.

Ben bu toplumun parçası olan dostlarımızı "engelli" diye ötekileştiren düşünce özürlü, beyinsizlerin engelliler günü'nü kutluyorum.

Ben engelli dostlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak yerine zorlaştıranların engelliler günü'nü kutluyorum.

Engelli diye ofislerinde, şirketlerinde istihdam sağlamayan işverenin engelliler günü'nü kutluyorum.

Engelli diye ötekileştirerek, sizlerden binlerce kat daha yürekli ve cesur olan dostlarımı aşka layık görmeyen küçük yüreklerin engelliler günü'nü kutluyorum.

Engelli dostlarımızın ne bu sıfatlara ne de acınası gözlerle bakılmaya ihtiyaçları var.Onların sıkıntı duydukları şey engelleri değil, onlar engelleriyle yürekleri sayesinde başetmeyi öğreniyor bir şekilde,onların başedemedikleri senin, benim, onun önlerine çıkardığı engeller,dışlamalar, ötekileştirmeler.

UYAN BE KARDEŞİM UYAN...

Türkiye'de 8.5 milyon engelli var. Bugün , "engelli" diye ötekileştirdiğin dostlarımızdan çok daha desteğe muhtaç duruma düşebilirsin. Unutma "engelli" sıfatına sahip olman sadece birkaç saniye alır ve her sağlıklı insan, yarının değil, bugünün engelli adayıdır..

Bu bilinçle, farkındalıkla, erdemle ve sevgiyle yaşayabilmeniz dileğiyle...

Sevgilerimle
    Ayça AKIN
    Danışman & Yazar
    http://www.aycaakin.com/
    http://www.facebook.com/aycaakinofficialfanpage
    http://twitter.com/aycakn

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Katılmamak elde değil. Kaleminize sağlık..

Üye
    mooncam Avatarı

Gerçek Adı
    Ayça
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim.

Sevgiler.

Üye
    mooncam Avatarı

Gerçek Adı
    Ayça
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı şekilde...

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hehehehee arkadaşlar akşam mahallede davul çaldıracam olleyyy engelli oldum diye ardından halay ve havai fişek gösterilerimiz var iyimi şanpanya da palatmayı düşünüyoruz

şaka bir yana devlet en azından şu bir günde bizleri hatırladığını türkiye topraklarında herkez gibi bizlerinden hakkı olduğu herkez gibi yaşama alanlarından istifade etmemiz de hakkımız olduğunu anlayıpta şu günde yapacaksa hatırlicaksa adam gibi hatrı sayılır birşey yapsada bizde diyebilsek ya evet bizlerinde var olduğunu hatırladılar işte adamlar çalışıyorlar birden bire herşey yerine oturmuyo yavaş yvaşta olsa bizler için çabalıyorlar diye bilsek ama nerde nerdeyse tv lerde plaket verecekler engellilere seni gidi sakattttt gel bağam buraya köfte hor al şu pilaketi de sesini etme gibisinden

Sayfa 1 / 2 12 SonSon