Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Misal neden evde bakım aylığı alamayan ve çalışma durumu olamayan ama isteğe bağlı sigorta ödeme şartlarına haiz engelli bireylerin ödeyeceği primlerde bir kolaylık sağlanmaz çünkü bu şahıslar bu primleri öderken direk aile bütçesine yük biniyor nerde sosyal devlet hep laf hep laf.

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

mooncam anlatmak istediğimiz de o

Üye
    ahmet2727 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana göre 'engelli insan yoktur engelli insana engeli hatırlatılmadığı sürece' ama bizde yollar,kaldırımlar ulaşım,kamu binaları,üniversiteler,ulaşım araçları ve ismini sayamadığım onca şey sayesinde hatırlatılıyor.Üstüne birde 3 aralık engelliler gününüz kutlu olsun diyerek yüze vuruluyor.Engel engelli kardeşimde değil engeli yüze vuran zihniyette.Bu güne kutlamak yerine üst makam vb. kişiler bir hafta boyunca belki az ama kendilerini gerçekten onların yerinde empati kurarak yaşaşınlar işte budur ilgi,sevgi,paylaşma ve saygı.İşte o zaman anlayacaklar neleri yapmaları gerektiğini ve yapacaklarını.

Yasaklı Üye
    romeo10 Avatarı

Gerçek Adı
    Doğukan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne komik değil mi ? Sanki engelli olmak çok güzel birşeymiş gibi ÖZÜRLÜLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN deniliyor ve bizde bunları alkışlıyoruz... Her sene olduğu gibi bu sene de yine gözler boyanacak, bir sürü kuru laflar olacak... Madem unutulmuyoruz neden bir engelli görüldüğü zaman burun kıvırıyorsunuz, neden onları işe almıyorsunuz yada neden adam gibi okumalarına izin vermiyorsunuz ? Hani unutulmuyoruz yaaa, hani herkes birer engelli adayıdır deyip saçma sapan bir lafla gözümüzü boyamaya çalışılıyor yaa... Aslında engelli arkadaşlarımda da hatalar o kadar çok ki... Herkes hakkımızı yiyor diyorlar ama haklarını aramıyorlar, herkes bize tuhaf bakıyor diyorlar ama o insanlara karşı sadece susuyorlar... Böyle arkadaşlarım içinde söyleyebileceğim bir kelime dahi yok... Siz böyle devam edin... Ama ben böyle değilim, karşımdaki kırılsada hakkımı alıyorum... Karşımdaki kırılsada lafımı esirgemiyorum... Evet ben ENGELLİYİM ve BUNUNLA GURUR DUYUYORUM...

Arkadaşlar bunlar benim düşüncelerim tabiki bazı arkadaşlarıma sacma yada mantıksız gelebilir herkesin düşüncesine saygı duyarım....

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bütün günlerde hediye veriliyor lâkin engelliler gününde hiç hediye görmedim..hediyelerinizi itina ile kabul ederim..benim kimse günümü kutlamadı ben arkadaşları ikaz ettim,"günümü kutlayın" diye..farkındalık açısından bugün fena değil..belki ilerki yıllarda daha bir yol kat edilir..benim size hediyem de murat menteş'ten gelsin..iyi okumalar..sevgiyle kalın..

Murat Menteş - Engellilerin mahzun olduğu toplum, komple engellidir - Murat Menteş - 12.12.2012

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12