Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 77 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    :P Delikanlı çağımızda "Allah'ım neydi günahım?Ben nerde yanlış yaptım?" şarkısını kendime göre yorumlardım sanırım.

Ama Ferit Abi'nin dediği gibi "geriye dönmek zor". Hatta düşündükçe o günleri kendi kendime "ne kadar da ........mışım" derim.

Üye
    ekin972 Avatarı

Son Giriş
    01.02-2007
    Saat
    09:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar
    Neden ben?Bunu tıbbi açıdan düşünürsek daha az kendimizi üzeriz.Sakat olmaya eğilimimiz var,zayıf bir bünyemiz var,vüris gelip bizi bulmuş.Darwin'in bakış açısından da bakmak gerekiyor biraz; güçlü olan yaşar,zayıf olan yok olur.Biz ise güçlüyle zayıf arasında yaşam savaşı veriyoruz.Bu bakış açısı oldukca acımasız biliyorum,ama bana göre gerçek...siz de kendi gerçeklerinize inanacaksınız elbet,saygım sonsuz.
    Dünyaya gelebilme ihtimalimiz vardı geldik,keşkelerle,belkilerle harcayacak vakit yok,geçmişe değil geleceğe bakmak gerek.Hayat,doğa tarafından bize sunulan en güzel armağan....Bunu neden ben diye boş yere harcamayın...sevgiyle ve dostca kalın.

Üye
    BARTO Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SORGULAMADIM KENDİMİ NEDEN BÖYLEYİM DİYE ALLAH BAŞKA DERT KEDER VERMESİN. BUNADA ŞÜKREDİYORUM..

Üye
    gadjodilo Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    uruguay/santa maria
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

evet bence çok basitti.
    olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu....

Üye
    ertandagli Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    k. maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her zaman sorarım neden ben

Üye
    emco Avatarı

Son Giriş
    20.09-2011
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ilk zamanlar kendime neden ben diye sordum,hayata isyan ettim.
    Bundan 7-8 sene önce bir hastaneye kontrole gittim.Orda gördüklerim beni hayata bağladı.Durumu benden kötü olan insanlar gördüm.ve bu insanlar hayata öyle sıkı tutunmuşlardıki,taktir etmemek mümkün değil.İşte o gün anladımki hayattaki herşey insanlar için.
    Şimdi ne zaman zor durumlarla bir karşılaşsam,aklıma hastanedeki o insanlar gelir.
    Ama yinede çok şükür halime.
    DEMEKKİ ÖYLE OLMASI GEREKİYORDU...

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uzun zamandır buraya bir cevap yazsam mı yazmasam mı diye kendimle cebelleştim.

Bu soruyu hangi anlamda olursa olsun kendisine sormayan bir insan hemen hemen yoktur diye düşünüyorum.

Cevabı çok basit aslına bakarsınız;

İnsanız çünkü....

İnsanız ve insanlara ait herhangi bir şey mutlaka bizleri bulacaktır. İyi ya da kötü...

Bu cevabı istemediğinizden eminim. Daha farklı cevaplar bekliyor olabilirsiniz. Ama bana kalırsa daha önemli bir soru var;

Ben ben bu durumda ne yapacağım ? Neler yapabilirim ?

Bunun cevabı yaşamımızın anahtarıdır.

Üye
    mami6 Avatarı

Son Giriş
    09.09-2017
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    hatay/iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tsk ederim icinden gelenleri yazanlar icin tsk

Üye
    albatros_070 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sormayan varmı?
    sormayanlar yazsın mutlaka 1 kerede olsa sorulmuştur

Üye
    MERALASLI Avatarı

Son Giriş
    19.12-2007
    Saat
    11:57
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabiki bu soruyu defalarca kendi kendime sordum ve neden ben dedim ama bunu benim hayatımda yaşamam gerekiyormuş ben istesemde istemesemde benim ve benim gibi arkadaşların elinde olan birşey değil bazen düşünüyorumda hayat hiç adil değil eğer bu bir kaderse neye göre bu insanlar seçiliyor eğer bir cezaysa o kadar yalnış yapan günah işleyen insanlar varki neden onlarda aynı şekilde cezalandırılmıyor ben kaderci değilim bu bir şansızlık olmayabilirdide bunu değiştirecek hiçbirşey yok sadece zorlukları kabuledecek ve engeli olmayan arkadaşlarımıza göre daha zorlu bir yaşam geçirecegiz..üzgünüm..ama hayat bu kime ne getireceğini bilmiyoruz....

Üye
    lady1260 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayatta bir kez gittiğinde asla geri dönmeyecek üç şey zaman ,sözcükler

Ve fırsatlardır.

Hayatta hiçbir zaman kaybedilmemesi gereken üç şey ; barış , umut ve dürüstlüktür.

Hayatta en değerli üç şey ; sevgi , kendine güven ve arkadaşlardır.

Hayatta hiç emin olunmayacak üç şey ; sağlık ,başarı ve zenginliktir.

Hayatta insanı geliştiren üç şey ; çok çalışma ,samimiyet ve başarıdır.

Hayatta insanı mahveden üç şey ; cesaretsizlik ,gurur ve öfkedir.

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hemde çok sordum etrafta kimsede yokken neden ben...

Üye
    ECE Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    16

"NEDEN BEN?"
    DİYEN HERKES İÇİN
    Brenda,yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı.Bir gün bir grupla birlikte tırmanışa katıldı.
    Bir süre tırmandıktan sonra,nefeslenebileceği bir oyuk buldu.Orada asılı dururken,gruptan yukarıda ipi tutan kişi daldınlığa düşerek ipi gevşetiveriyor.Aniden boşalan ip,hızla brendanın gözüne çarparak lensinin düşmesine sebeb oluyor.
    Lens çok küçüktü ve yamaçlarda biryerdeydi.Ümitsizlik içinde Brenda bulanık görüyordu ve ancak Allah'a dua edebilirdi yanlızca...Ve içten içe Allah'ım!Sen bu anda burdaki tüm dağları görürsün. Bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildiğin gibi,benim lensimin yerini de biliyorsun.Onu bulmama yardım et."
    Patikalardan yürüyerek aşağı indiler.Aşağı indiklerinde,tırmanmak üzere oraya doğru gelen yeni bir grup gördüler.İçlerinden biri "Aranızda lens kaybeden varmı?" diye bağırdı.
    brendanın sonradan öğrendiğine göre,lensi bir karınca taşıyordu.Ve parlayan lens kızların dikkatini çekmiştir.
    eve döndüklerinde Brenda karikatürcü olan babasına olayı anlattı ve babası ağzında lens olan bir karınca çiziyor veüzerindeki baloncuğa şunu yazdı.
    "Allah'ım! Ben bu nesneyi neden taşıdığımı bile bilmiyorum.Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar ağır.Ama istediğin sadece bunu taşımamsa,senin için taşıyacağım...."

"BU YÜKÜ NİYE TAŞIYORUM"demeyelim....

Arkadaşlar bir dergiden okuduğum bu hikayeyi sizinle burda paylaşmamamın doğru olacağını düşündüm.Bence harika bir örnek bizlere.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

neden ben?
    mutlaka her engelli bazı dönemlerde kendi içinde bu soruyu sorarak cevap aramıştır ama hiç bir zamanda mantıklı bir cevap bulamamıştır ve bir süre sonra durum kabullenilir ve ben nasıl başedebilirim daha iyi yaşamak için bu koşullar altında ne yapabilirimi sorgular sağlıklı süreçde sanırım bir engelli için budur ama mutlu bir hayat yaşamak için bardağın dolu tarafından bakarak yaşamak gerekir ve şükretmek bu egnelli engelsiz herkes için gerekli ne durumda olursak olalım kaybetmeyi istemeyeceğimiz uzuvlarımız yeteneklerimiz olacaktır en azından bunlar için bile şükretmek gerekli diye düşünüyorum

Üye
    bertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bir yerde okumuştum;
    kısaca:şimdi siz 9 ay boyunca hayalini kurduğunuz bir tatile hazırlanıyorsunuz.(mesala hawaii adaları gibi)hep tatille yatıp kalkıyorsunuz orda şunu yapacağım şunu giyeceğim şunu yiyeceğim denize gireceğim diye düşünüp hazırlanıyorsunuz.o tatil yeri hakkında araştırma yapıp bilgi ediniyorsunuz.
    ve tatile gitme zamanı geliyor farketmeden yanlış uçağa biniyorsunuz ve mecburen hiç bilmediğiniz bir yere gidiyorsunuz(mesela italya).uçaktan inince farkediyorsunuz ve geri dönüş imkanınız yok.ama siz kendizi hawaiiye göre ayarlamıştınız tatiliniz boyunca bunu düşünüp kendinize zehir edeceğinize italyanında güzelliklerini keşfedebileceğinizi unutmayın.italya da da nice güzel tatlar ve yerler var bunu keşfetmeye ne dersiniz.
    yani biz 9 ay(hamileyken) boyunca sağlam çocuk hayali kurup onu şöyle yetiştirceğiz şöyle okutacağız onunla şöyle yapacağız diye hayaller kurmuşuzdur.ama gerçekten benim oğlumun kendinde gizlediği ve kimsenin keşfetmediği heran yeni heyecanlar yaşattığı anlar var ve dahada olacak.o benim kimsenin bilemediği ve keşfedemediği bir hazine,bir oyun her zaman yeni süprizler ortaya çıkaran
    neden ben yada biz diye sorarak düşünüp durursak hayattan zevk alamaz çevremizdekilerinede mutsuz ederiz.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon