Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 90 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yasminn;

ne zaman isterseniz Allaha emanet

Yasaklı Üye
    SSaaFFee Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    saint-denis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

trafik poliçesinden tazminat verdilermi?
    tazminat bile alamayan sakatları düşün.

onu bırak tv lerde görmüyormusun. ayağı ile yemek yiyenleri.

şükretmek lazım. hamd etmek lazım.

koşanlardan koşabildikleri için nefret etmek nasıl bir duygudur? onlara bu koşma nimetini veren yaratıcı.
    sizede bir kaza yazılmış. bundan sonrasını kabullenmek lazım. yapacak bişey yok.
    arabayı icat edene nefret et bence...

benim tek nefretim var. oda hukusuzluk!! cezasız kalan hasarlar.

bak düne kadar akp idama karşıydı. geçenlerde gördüm tv.de ilçe bşk larının oğlunu öldürmüşler.
    demin izledim haberleri başbakan şimdi idam isterük diyor.

e 11 senedir. istemezüdük de kendi başımıza(içimizden birinin başına gelincemi) gelincemi isterük.?

ne diyeyim size. gariban ölünce sakat kalınca bunun affı devlete ait. zenginin başına bişey gelince idam isterükkk...
    hadi bakalım hayırlısı...

bırakın ab yi mabeyi idam Allah' ın emri. kısas Allah' ın emri.
    11 sene sonra jeton düşmüş. adalet isterüz olmuş.

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

çok güzel örnek verdiniz

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

yasminn;

çok geçmiş olsun degerli kardeşim allah şifanı versin yaşadıkların hakketen çok zor , allah sana sabır ve acil şifalar versin ,ne yazıkki olanla ölene çare yok , bence kabullenmek yanlış mücadeleye ve iyileşeceginize inanarak yaşamalısınız , allah demansız dert vermemiş,tıp her gün ilerliyor , inşallah sizede ve sizin gibi olan arkadaşlarada yürüme şansı çıkar ,düşünüp aglıyarak kendini üzme ,ilaç kullanıyorum demişsiniz , o ilaçlarda bazen umutsuzluk yapıyor size iyi gelmiyorsa doktorunuzla yeniden görüşün...tekrar geçmiş olsun allah şifanızı versin...

Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

örneğin için tşk ederim ssaffee kimseden bir kuruş tazminat almadım. suçubenim üzerime yıktılar. ben 28 gün komadaydım böyle oluncada ifade veremedim. yakınlarım, ben yoğun bakımda yaşam mücadelesi verirken zırt pırt gelen polislerle tartışmışlar, poliste şikayetçi olan yok diye yazmış tutanağa. 1,5 yıldır kaza davası sürüyor. savcının açtığı ceza davası.

birileri bulmuş beni, kaza mağdurlarını koruyorlarmış. 8/8 ya kusur oranı, 2 puan çıkarsan kusursuzluk anlamında çok iyi tazminat alırsınız diyor. haftaiçi gelecekler eve, umarım ordan bişey çıkarda biraz gülümserim belki...

şem_i teşekür ederim. çok mücadele ettim, inandım, 4 kez ameliyat oldum hepsinde bir parça kırıldı umutlarım ve şimdi çok zorlanıyorum yaşamaktan. hayat güzel tabi, kazadan önce en güçlü felsefemdi "hayat güzel, becermesini bilene" sanırım ben artık beceremiyorum. yoruldum.. uyarın içinde tşk mutlaka doktoruma mutsuzluğumu anlatıcam

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

rica ederim tatlım sen yeterki iyi ol , herzaman bi umut vardır ,en kötü durumlarda bile bunu sakın unutma ,insan bi sıkıntıdayken hayat hep öyle sanıyor , oysaki bi kapıda yazda kalmaz kışda alllha emanet canım...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

yasminn
    arabayı senmi kullanıyordun, araba ruhsatta kimin üzerine kayıtlı, ceza davası sonuçlandımı

Üye
    f-f Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayat gülümsersen gülümser sana arkadasım unutmaa herkes bir yeri 5 dk giderken ben 15 dk gidiyorum napıyım :))

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yürüyememek hepimiz için çok ama çok zor.
    ben 99 marmara depreminde enkaz altından sağ fakat omurilikfelci olmuş olarak kurtarıldım.
    artık belden aşağısını hissetmeyen ve kullanamayan biriydim.
    kabullenme aşamasına gelince benim kabulleneceğim tek nokta sakatlığım degildi maalesef.(bazen keşke sadece sakat kalsaydım dedim)ailede kayıplarda verdik ne yazıkki.en acısı da en ihtiyacınız olduğu anda annenizide kaybetmiş olmak ve onca acınızın yanında onun desteğinden mahrum kalmak=((
    ben bu acıların hepsini birden yaşadım.kolaymıydı degildi hatta çok zordu.günlerce aylarca ağladım.bir insana kendinden başka kimse yardım edemiyor yaşıyarak bunu anladım.belki aşırı derecede zor bir hayatla karşılaştığım için bu kadar mücadeleci oldum bilmiyorum.ama hstneden çıkınca kendi kendime şunu dedim.yaa güldeki dikeni göreceksin,yada dikendeki gülü.güldeki dikeni herkes görüyor mesele dikendeki gülü görebilmekte.ve bu sözle başladım kendi yoluma.yani zorlukların içinde de güzelliklerin olduğunu farkedebilmeli insan ve şükretmeli.inanın ne kadar acıda olsa yaşanan,var olan güzellikler var.ama insan bunu öle haa deyince yapamıyor.zamanla,göre göre,yaşaya yaşaya anlıyorsunuz.
    kabullenmek hayattan vazgeçmek degildir.olanı kabul edip en iyi hale nasıl gelirimin mücadelesini vermektir bana göre.kabullenip bi kenarda kabuğunuza çekilmekten bahsetmiyorum ben.eğer böyle yaparsanız mutsuz olmakla kalmaz çevrenizide mutsuz edersiniz ve en kötüsü zamanla yalnızlığa itilirsiniz.
    niye mi?çünkü sürekli negatif insanlardan herkes kaçar.acı ama gerçek bu.sakat olduğunuzdan dolayı degil,negatif olduğunuzdan insanlar sizden uzaklaşır.bunlar benim acizane 12 yılda yaşamış olduğum gözlemlerim...
    gülümsemenize ve mücadele etmenize bir sebep evladınız var.düşünürseniz başka sebeplerde çıkacaktır eminim.yeter ki o pencereden bakın.
    evladınızın değerini düşünün.yaa hiç kimsem olmasaydı diye düşünün.Allah korusun.
    kimsesi olmadan bu mücadeleyi verenler var.üstelik siz bir çok kişiye göre çok daha iyi durumdasınız.ama farkında değilsiniz.
    tek ihtiyacınız;kendinize güvenmek.yapabilirsiniz yapmalısınız da.kendiniz için olmasada aileniz için,evladınız için,sizi sevenler için mücadele etmelisiz.
    sadece yürümek için değil,mutlu olmak içinde mücadele edin.
    lütfen bardağın hep boş tarafını görmeyin,dolu tarafını görebilirseniz hayat daha yaşanılır hale gelecektir.
    yürüyenlerden nefret etme duygusuna gelince yanlış ve bencilce.nefret etmeyin.
    bir zamanlar siz yürürken yine yürüyemeyenler vardı.mesela siz yürürken belki gülerken eğlenirken ben yürüyemiyordum ve acılar içindeydim.
    ama hiç kimseye neden ben değilde onlar demedim diyemem de bu hakkı kendimde görmem.
    sizinde anlık kızgınlıkla söylediğinizi düşünüyorum zaten.
    sizi anlamayan insanlara kızın,öfkelenin,söylenin ama nefret etmeyin.çünkü nefret sizi yer bitirir...

son olarak şunları da eklemek istiyorum 8 yılda 12 ameliyat geçirdim.aylarca oturmadan yattım.bırakın yürümenin özlemini oturmanın özlemini yaşadım aylarca.ve sonunda iyiyim çok şükür.
    nası iyiyim ama tabii yürüyüp koşmuyorum ama gülümsüyorum=))
    herşeye rağmen yaşıyorum.acılarım herzaman yüreğimin en müstesna köşesinde içimi acıtacak kadar derinde...
    ben mutlu olmayı ve mücadele etmeyi seçtim.bugün tekerlekli sandalyede de olsam mutluyum çok şükür.
    kendime yetebiliyorum,kendimi seviyorum,kendimle barışığım...
    sizde mutlu olmayı seçin sonuç yüzünüzü gülümsetecektir eminim sevgiler...

Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa bey, arabayı ben kullanıyordum, yalnızdım. ruhsat benim üzerime. ceza davası sonuçlanmadı ama kötü gidiyor. bilirkişi istemiştim ben. ama bildiğin biri kişi yani ifadelere, tutanağa bakarak yorum yapan bir trafik polisi deil makina mühendisi gibi teknik bilgileri olan birini istemiştim. arabalara baksın, olay yerinde keşif yapsın, baksın bakalım adamcağızın önüne atlayacağım bir pozisyon varmı.. bilirkişi karşı tarafın kusursuz olduğunu, benim aracımla onun önünde atladağımı yazmış. reddettim tabi, anlattığım şekilde yapılmasını istedim. bakalım görecez aralık ayında duruşmada.

birde bunlarla uğraşıyorum. gelde isyan etme...

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yasemin hanım çok geçmiş olsun yürüyemeyen arkadaşlara durumlarını nasıl kabullendiklerini sormuşsunuz elbette bir başka insanı dinlemek ondan alıntılar yaparak kabullenmeyi birazcık daha kolaylaştırmak istiyorsunuz ama emin olun biraz sakin ve geniş açıdan düşünürseniz kabulleenmeniz ve durumunuzu anlamanız biraz daha kolay olur diye düşünüyorum bir kelimeniz sadece dikatimi çekti yani altını çizerek yorum yapacağım kelimeniz neden ben ben bunu hakedecek birşey yapmadımki şimdi bu kelimeyi biraz açacak olursak bende diğeride ötekide şuda buda bulunduğu durumu hakedecek birşey yapmadımki der tabi olayı o türlü düşünürsek söylem doğru çıkar birde diğer taraftan düşünürsek yani belki bizler yani engelliler ALLAHIN çok sevdiği ve bazı günahlarımızı affettiği veya ebediyette belki bazı mükafatları alabilmemiz için bizi bu fani dünyada sınadığı bir sınav diye düşünsek dahada farklı bir sonuç çıkar bende omurilik felciyim 28 yaşındayım ve engelli olduğumun hemen sabahı aa ben engelli olmuşum deyip yani hayatıma başladım hastahanenin kapısından çıkınca banbaşka ve yepyeni bir dünya ve yeni hayat sil baştan olarak kabullenip allaha şükür kah mutlu kah üzgün kah sinirli yuvarlanp gidiyorum ama asla neden ben veya bunu hakedecek neyaptım gibi düşünmeden yaşıyorum çokta memnunum hayatımdan emin olun mutlu olmama engel okadar çok engelde varki önümde engelim dışında ama ben yinede ALLAHIMA şükürler olsun gülüyorum ve gülmeyede devam edeceğim diğeceğim o ki nasıl düşünmek ve nasıl kabullenmek isterseniz emin olun zihniniz onu mecburen kabullenmek zorunda kabullenmiyecek olursa bak ağzına biber sürerim de korkar tabi bu son kelimem latife olsun diye söyledim tekrar geçmiş olsun yaradan umarım inş yeni hayatınızda mutlu ve azimli yaşamanızda yardımcınız olur

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kabullenme değilde alışma diyelim hatta aslında oda olmuyor bazen unutuyorum işte sonra görünce tekrar ilk bi şok dalgası peşine bir hüzün peşine aynı acı..
    Sonra birkez daha birkez daha.

Üye
    aynurrr Avatarı

Gerçek Adı
    Aynur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Hayat Herşeye Alıştırıyor Merak Etmeyin

Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nagihan hanım çok üzüldüm. yaşadıklarınız çok zor, mücadelenize hayran kaldım inanın. bakın şükretmeyi öğrettiniz bana, "mutluyum" diyorsunuz defalarca. gerçekten keyfiniz, enerjiniz burdan bile hissediliyor. teşekkür ederim özelinizi paylaştığınız için.

kare, isyan deil "neden ben" sözcüğü. sadece merak ediyorum, çıkamıyorum bu işin içinden. teker teker buharlaştı bütün sevdiklerim. bir tek kedim ve can kaldı şu hayatta. herkes dışardan izliyor. ben çok güçlüyüm. komadayken hiç kimse inanmamış öleceğime, doktorlar çok merak etmişler beni. komada olmayan, güçlü beni tabi. aşacağım yani.

malülen emekli olacağı için günlerce yakınımı kaybetmiş gibi ağladım. aslında ben bir kaç gün önce gerçekle yüzleştim. ve hiç ısınamadım bu gerçeğe

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yasemin hanım
    tekrar keşif ve üniversiteden bilirkişi olarak hoca isteyebilirsiniz.ama bunun biraz size masrafı olabilir.mahkemenin kalemine ne kadar masraf olcağını sorup öğrenebilirsiniz.bencede üniversiteden hoca isteyin.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon

LinkBacks (?)

1. 30.11-2012, 13:40
  2. 28.11-2012, 23:54
  3. 28.11-2012, 20:14