Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 33 mesajın 31-33 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dört mevsim Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    insanların değerlerine, inançlarına ve doğaya saygı duymak zorundayız hepimiz.diye belirtmişim ilk mesajımda.nereyi okumuşsunuz remzi bey..ben insanların neye inandıklarını, taptıklarını sorgulamıyorum...bu bir taşta olabilir bir öküzde fark etmez.sonuçta saygı duyulması gerekir...ki ben oradaki insanların hızır'ı ne kadar çok sevip değer verdiklerini çok iyi bilirim.onlar için ne anlama geldiğini de...üniv. kapısına barajı da ancak bu hükümet getirebilir.onun muhteşem projelerinden biridir..güzel ülkemin insanları artık ne hayaller kuruyorlar

Üye
    remzi71 Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    29.06-2014
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

afrika afrika afrika afrika lütven hemen önce bizim açlarımız diye başlamayın çünki ben bu ülkede açlıktan ölen duymadım ve görmedim

Üye
    fikri Avatarı

Gerçek Adı
    fikri
    Son Giriş
    01.10-2014
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    ordu/perşembe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın oturan boğa dediğimiz şey çok açık diyerek yazdığının beş şeye cevab vermek istiyorum 1- Enerji tasarufundan bahsediyonuz. toplumun herkesimi sizin gibi yaşamıyor. büyük çoğunluğu savurganlık peşinde. umursamaz bi hayat yaşıyor. birisi çok harcuyosun dese azıcık kıs dese kıyamet kopuyor. elbette tasarruf çok önemli ama toplumda buna karşı çıkacak çok kişi var. bir dakka elektriğini kes adamın neler olucak gör. 2-rüzgar enerjisi maliyeti üretilen enerjiden herzaman daha fazla oluyor. ayrıca yapıldığında bu seferde görüntü kirliliği ve kullanılabilecek alan kısıtlaması diyerel insanların başına ekşiyolar. 3-nükleer enerji elbette sokulmamalı ama her kapıyı kaparsanız buna mecbur bırakıyorsunuz 4-ben karadenizde yaşıyorum ve hiçbir hes in doğanın dengesini bozduğunu görmedim. aksina oluşan göletlerde yaşayan canlı sayısı artırılıyor. 5-coğrafyada yaşayan insanlara bırakmak istiyorsanız bunu tam anlamıyla yapılmalıdır. birkaç iktidar düşmanı veyaherşeye muhalif veya hes olmamasıda çıkar sağğlayan kişilerin halkın arasına biz doğa severiz deyip girmesine ve halkı proveke etmesinede izin verilmemelidir. halka barajın eksileri anlatılırken artılarıda anlatılmalıdır

ikinci olarak ta sayın oturan boğa hes yapıca şunları yapıyosunuz dediğiniz maddelere cevab vericem 1- bunlaruı inceleme yaparak yazdığınızı düşünmüyorum. ben kazadan önce elektrik teknikeriydim. ve baraj kurulurken yapılan dinamitrlemeler kullanılamayan bozuk arazilerde yapılır. ve zaten su altında kalacağından bi önemi olmaz. baraj kenarlarında ot bile yetişmez değil herşey yetişir. baraj kenarlarına iyi bakın ağaçlar neredyse barajın içlerinekadar girer. 2- ben milyonlarca yılda oluşan su yollarının değiştirildiğini hiç görmedim. değiştirilse zaten aptallık olur maliyet artar çünkü. yağış dengesi herşekilde bozulabiliyor. bir yol yapsanda bozulur bir hes de. çünkü yapılan büyük çaplı kazı çalışmalarında ortaya çıkan toprak içindeki materyaller yağmuru çeker. çölleşmenin aksine bollaşma olur. bizzat yaşıyoruz burda bu durumu. 3-doğa dengesini hesler mi bozuyor acaba. ben karadenizde yaşıyorum buradaki köyler artık boşaldı. sebebi işsizlik. buraya yapılan hesler bir yatırım. burda insanlara iş imkanı sunuyor. en azından burdan geçine biliyolar. ve bu sayede bu corafyayı terk edenler azalıyor. 4- evet su hayattır. suyu öldürmüyor aksine bi araya topluyor ve hayat için farklı alanlarda kullanılıyor. ve bütün gelen suyu tutmuyolar zaten buda imkansiz. aksi halde barajlar aşırı doluluktan patlar. ve elektriğin elde edilmesi için türbinlerin dönmesi gerekli. bunun içinde suyun akması . suyu tutarsan hiç bi işe yaramaz. lütfen bilmeden insanları proveke etmeyin olmayında. bilerek bunları yazıyosanız. siz kasıtlı karalama yapıyorsunuz ozaman iftira yapıyosunuz.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123