Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yazımı baştan sona kadar okusaydınız benim derdimin ne şimdiki iktidarla ne de düzenle olmadığını anlardınız..
    Ben bir kimya mühendisiyim, bir tesisin bütün bölümleriyle eksiksik kurulduğunda ne kadar zararsız olacağından bahsettim ..
    Burada ne akp ne chp ne mhp den bahsediyoruz..Doğanın katlinden bahsediyoruz..Meclisin değil
    Bahsettiğim problemler, Türkiye'nin kuruluşundan itibaren yaşanan problemler..
    Maliyet kaygısıyla yada bir kısmını cebe indirmek amacıyla tesislerin eksik ve yetersiz kurulması, denetimlerin tam yapılmaması , verilen hediyelerle !!denetimlerden rahatça geçmeler , bakım onarım faaliyetlerinin yapılmaması.
    Bunun şimdiki iktidarla ne alakası var..
    Bu Türkiye'nin yönetim birimlerindeki bulunan bir eksiklik..
    Olaylara objektif ve tarafsız gözle yaklaşmak bu işin en temel çözümü ama sanırım bu bizim milletimizin en son yapacağı şey...

Üye
    remzi71 Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    29.06-2014
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili ceren
    ben sana cevap yazarkende yazının tamamını okuyarak yazmıştım. Ama senin bu yazını okuyunca acaba dedim ve yeniden okudum. Yazının sonundaki milletimiz bu tesislere karşı degil onu kuracak zihniyete karşı. Cümlesi aynen anladıgım gibi. Siz akp güzel işlerde yapsanız hatta agzınızda kuşta tutsanız biz istemzük zihniyeti degilmi.
    Ama sen diyosanki yanlış analamışsın ben devletin hantal kokuşmuş yapısından bahsediyorum siyaset üstü. O zaman bende seninle aynı fikirdeyim. Evet hala soygunlar kamu kurumlarında tam gaz iktidar degişsede herkes yerinde sadece bir kısım yanardöner memur işçi anında akp li veya chp li oluyo anında. Dedimya yanlış anladıysam özür dilerim.

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Estağfirullah Remzi eğer seni kıracak bir sözüm olduysa asıl özür benden..
    Ben akp ye karşı biri değilim , çok güzel hizmetleri de oldu ama bunun yanında benimsemediğim politikaları da var.
    Bilindiği gibi her tesisteki işlemler sonucu atık madde oluşur ve bu atık maddelerin % 80 i doğa ve insan sağlığına zararlıdır.
    Dünyanın her yerinde bu tesislerden yüzlerce var ama onlar bu tesislerdeki atıkları zararsız hale getirecek yardımcı tesisler kurarak doğaya ve insana gelecek zararları en aza indirmişlerdir.
    Ne yazık ki Türkiye'de böyle bir çabayı yıllardır göremedik..Sadece bu hükümet zamanında değil geçmiş hükümetlerin zamanındaki ihmeller yüzünden bir çok arazi ve orman vasfını yitirmiş durumdadır.
    Ben nükleer enerji santrallerinin kurulmasından yanayım..Diğer enerji kaynaklarına göre daha temiz bir kaynak..
    Ama şu bir gerçek ki Türkiye bir deprem bölgesi gerek kayma gerek kırılma sebebiyle bir çok sarsıntı hissediyoruz..
    Böyle bir bölgede eğer nükleer enerji santrali yapılacaksa adımların çok dikkatli atılması gerekmektedir.Son nesil tesislerin kurulması , bu alanda hiç bir masraftan kaçınılmaması gerekmektedir.Denetimlerin, bakım onarım faaliyetlerin çok sıkı ve disiplinli bir şekilde yapılması gerekmektedir.Herhangi bir yer sarsıntısı tehlikesine karşı alınacak önlemlerin alınması gerekmektedir.Kısacası Türkiyede yapılan her iş gibi aceleye getirilmemesi gereklidir..

Hepimizin bildiği ve şahid olduğu siyanürle altın arama işleminden bahsetmek istiyorum..
    Yurt dışında siyanürle altın arama işlemi yapan tesislerde bir de yardımcı tesis bulunmaktadır.Bu tesiste oluşan siyanür bataklıklarındaki siyanür zararlı maddesi alınarak sodyum hipo klorürle reaksiyona sokulmakta ve bazı işlemlerden geçirilerek doğaya gaz olarak açığa çıkmaktadır.Böylece prosesin doğaya ve insana zararlı hale gelmesi önlenmektedir.
    Bu tesis üreticilere büyük bir maliyet yüklese de yurt dışında devlet bu tesis olmadan işleme asla izin vermemektedir
    Ne yazıkki Türkiye'de perde arkasında dönen çarklar nasıl dönüyorsa firmalar kolayca tesislerini kurup proseslerini yürütüp arkalarında atıklarını bırakıp gitmektedirler.Bataklıklardaki siyanür toprağın yapısı bozmakta , süzülerek yeraltı sularına karışmakta içme sularımıza kadar gelmektedir.Sonuçta bu ülkenin sahibi vatandaşlar zarar görmektedir.
    Devletin görevi vatandaşın ve ülke topraklarının menfaatini herşeyden önde tutmaktır..
    Bunun için bilim adamlarının oluşturduğu bir kurul , bu ve bunun gibi tesisler için bazı kurallar ve yasalar oluşturmalı yaptırımlarda bulunmalıdır.

Üye
    remzi71 Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    29.06-2014
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam ceren
    Senin gibi objektif olarak olaylara bakan insanlara canım feda. Ben sadece ideolojik yaklaşıp herşeye körü körüne karşı çıkan insanların düşünce yapısını anlayamıyorum. Yoksa ben ne akp nin nede bir başkasının avukatlıgını yapacak degilim ve siyasettende ne benim nede ailemde kimsenin bir kuruş menfaati yok.
    Nezaket gösterip bana tekrar cevap yazdıgın içinde ayrıca teşekkür ederim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12