Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler

Konu: Bu Bir Yalan

Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yazar
    Bülent Küçükaslan Avatarı

Son Giriş
    15.11-2010
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Burada yer alan yorumlara konu olan içerik: http://www.engelliler.biz/forum/cont...7-Bu-Bir-Yalan

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

mükemmel bir yazı paylaşım için teşekkürler,bir kızılderili sözünde herkes etrafında ki bir kişi için bir şey yapsa dünyada mutsuz fakir insan kalmaz deniyor,maalesef insanlar birbirlerini gagalamayı seviyor,14.yüzyılda ilk köle gemisi portekize geldiğinde portekiz halkı buna karşı çıksaydı,o gemiyi portekize getirenler yargılansaydı insanlık belki de bugün çok daha ilerilerde olacaktı,veya memurlar sırf kendileri için değil de asgari ücretliler içinde yürüyüş yapsa ve onların hakkını arasaydı o zaman bu toplumda empati diye bir şey var diyebilirdik,ve ya kendi ırkımızdan,dinimizden ,rengimizden olmayanların hakları için de endişelenseydik o zaman herşey daha iyi olurdu

vakti zamanında sanırım 18.yüzyıla kadar ingiltere de angut isminde bir kuş türü yaşamış,bu kış çok cana yakın ve sevecen olduğu için kendisini çağıran her insanın yanına gidiyormuş,ve derken kuş canayakın ve sevecen olmanın bedelini doğal seleksiyona uğrayarak ödemiş,artık yeryüzünde angut diye bir kuş yok,birey olarak toplum içerisinde bir çok endişeye sahip olmamız paranoyak olmamızdan ziyade belkide çevremizde ki insanlardan gördüğümüz zararın bir yansımasıdır

peki şimdi sevecen olup yok olmayı mı tercih edeceğiz,yoksa önemli olan kazanmak tır diyerek başarılı olma adına her şeyi deneme yoluna mı gideceğiz,güçlü olmak demek iyi olmak demektir,varsın insanlar fakir,sakat,aptal,yeteneksiz vs desinler insanın bedeni değil yüreği engelli olmasın

maxim gorki nin ana isimli romanında <şiddet ören insan şiddet uygular<diye bir söz var,bu söz aslında yaşadığımız bir çok yanlışın nedenini çok güzel açıklıyor

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

60 lı yıllarda kenya başkanı john kenyatta nın söylediği çok güzel bir söz var ,şöyle diyor <beyaz adam topraklarımıza geldiğinde elinde incil vardı,bize gözlerimizi kapatmayı ve dua etmeyi öğrettiler,biz de gözlerimizi kapatıp dua etmeye başladık,gözlerimizi açtığımızda ise bizim elimizde incil ,onların elinde topraklarımız vardı....

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Pinhan'daydı sanırım ,ucube görünüşlü bir kişi meydana kurulan sahnede yoğun kalabalığın bakışlarına maruz kalıyordu.Benimde görünüşüm çok ucube olduğundan bu yazıda anlatılan kişiyide ,diğerlerini de çok iyi anlıyorum.Sizede oluyor mu bilmiyorum ama bazen bu bakışlar yapacağım bir işin başarısılığına sebep olabiliyor.Neysek o olalım ,sevecensek sevecen,dikkafalıysak dikkafalı...Bana ne derlerse desinler,sakatlığımın en çok bu yanını seviyorum zaten 0'dayım kaybedecek neyim var ki,umrumda değil aptal,çirkin,iğrenç görünümlü olmak.Olaylara olduğu gibi bakıyorum cici bakmak için yırtınmıyorum.
    Bu yazıyı sevdim,ben mutfakta 3 parmakla çalışıyorum,soğan doğramak işkence oluyor zaman zaman,ama soğan doğrayabilmenin bile çok büyük nimet olduğunu böylelikle yaşayarak öğreniyorum.Evet bazı insanlar bu doğal seleksiyonu sözleriyle dile getiriyorlar.Onlar için anne karnındaki her sakat cenin öldürülmeli,sakatlara ölüm hep sağlamlar yaşasın.Zaten bizi görmek bile onları rahatsız ediyor.İnsanlara göre insanlar ne düşünecek ne diyecek hoş görecek mi hor görecek mi topuna hoşt.
    Bâki saygı ve sevgilerimle...

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

eğer bir insan diğerini engelli diye,laz diye,kürt diye ,ermeni diye ,türk diye,kıyafeti ucuz diye,cebinde parası yok diye ,cinsel kimliğinden ötürü,dışlıyorsa ,alsında dışladığı kendisidir,felsefenin değişmez kuralı ,insan tanımadığına düşmandır,bir insan tanımadığı birisinin derinliğine inme zahmetine girerse elbette orada çok güzel inciler bulacaktır

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bazen normal insanlar gibi ,bazen de parçalanmış kişiliğimden ifade veriyorum,sahi ben neyim gerçekten,birinin ötekiyle alay etmesi ,öteki için başlangıçta kabullenilmesi çok zor geliyor ama zamanla bu durumada alışmaya başlıyor ötekisi,insan zamanla her şeye alışıyor ya da alışmış gibi yapıyor,işte şizofreni bu esnada kendini göstermeye başlıyor,işte karanlık bu vakit teslim almaya başlıyor ötekisini,o hep ötekisiydi birileri için,ona dokunmaya korktular,ama hırpalamaktan çekinmediler....güçlü olmak ne için kim için,kendim için mi ,peki ya kendmden de bıkmaya başlamışsam

hayat yaşamak adına bir şans verirse yaşam başlıyor,diğer türlü elinde biletinle,yanında patlamış mısırınla,kafası dağınık ,duyguları dezankarnitive olmuş bir seyirciden öte gidemiyorsun,bazen sorarsın kendi kendine ,mecburmuyum bu saçmalıkları izlemeye,evet mecbursun!!!!!çünkü kendini o saçmalıklardan kurulu dünyadan uzak tuttuğun zaman,onlar peşine takılıp seni buluyorlar,onlar her yerde tv de,pc de,alt komşun yan komşun,uzakta ki akraban,patronun,iş arkadaşın hepsi birbirinden anlayışsız ,kişiliksiz kalabalıklar zümresi,kendi doğrularına itaat ettirmek adına yüzüncü baskıyı tükürürler suratına

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iki eli olanlar için hazırlanmış bu dünyada ,idare etmek zorundayım......mmmm bu cümleyi okuyunca fena doldu gözlerim,ahh ya neden bu insanlar bu kadar zalim,neden toplumda ki yardımlaşma ,paylaşma bu kadar az