Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 77 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    foton22 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2014
    Saat
    11:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: meltem_ Mesajı Gör
    şubat ayından beri ankaradan gelecek kartımı bekliyorum halen gelmedi. galiba trafiğe takıldı
    Özürlü Kimlik Kartı'mı tam 20 günde hazırdı bir hafta sonra gidip aldım yani tam 27 gün sonra bende.

Üye
    ismail13 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf İsmail Dalkılıç
    Son Giriş
    20.02-2012
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakkaten kardesim kartı alma bence amabulun sun yanımda dıyorsan yine de senbilirsin shçek alabilirsin . sosyalhizmetler müdürlüğü yani .bos gitme yanına iki fotoğraf .raporun aslı gibidirnotere para verme aslı gibidir devlethastanesinde yapabilirsin .ve birkimlik fotokopisi

Üye
    meltem_ Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Başbakanlık Özürlü Kimlik Kartım gelmediği için ankarayı aradım ve neden gelmediğini sordum onlarda artık kartlarınız ankaradan gelmeyecek evraklarızla birlikte bulunduğunuz ilin sosyal hizmetler müdürlüğüne gidip başruvuda bulunun diyor bu kart çokmu önemli almasam ileride bir sorun yaşarmıyım. bulunduğu ilden bu kartı alan varmı? beyaz kartımı almıştım ama diğeri halen gelmedi tekrar resim, rapoır fotokopileri v.s uğraş dur sanki bizimle dalga geçiyorlar.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuda 16 numaralı postta nerelerde kullanıldığını Aferits arkadaşımız yazmış..
    artık kartın önemli olup olmaması sizin taktirinize kalmış..
    kartınız belki de il sosyal hizmetler müdürlüğünde sizi bekliyordur, telefonla aradınız mı..
    gerekli evraklarla başvurunuzu yaptığınızı ve ankara'dan böyle bir yanıt aldığınızı söylediniz mi?
    bu listeden isminizin var olup olmadığını kontrol ettiniz mi?

Üye
    bir_umut Avatarı

Son Giriş
    24.10-2013
    Saat
    11:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim beyaz kartım var ama thy da beyaz kart geçerli oluyormu % 40 indirim için. bilgi verirseniz çok sevinirim. teşekkürler.

Üye
    mehmetbtunca Avatarı

Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul/maltepe
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İndirimlere ilişkin bilgi
    Türk Hava Yolları, yüzde 40 ve üzeri oranda özürlü olan yolcularına, uygulanabilir ücretler üzerinden tüm iç ve dış hatlarda yüzde 25 indirim sağlanmaktadır.

İndirimden faydalanmak isteyen yolcuların, yüzde 40 ve üzeri oranda özürlü olduğunu belgeleyen, T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından verilmiş olan özürlü kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu veya nüfus cüzdanlarını ibraz etmeleri yeterli olacaktır.

Ayrıca, ‘refakatçi ile seyahat etmelidir’ ibaresi bulunan doktor raporunun ibraz edilmesi halinde, özürlü yolcu ile aynı seferde seyahat edecek bir refakatçisine tüm iç ve dış hatlarda uygulanabilir ücretler üzerinden yüzde 25 oranında indirim sağlanacaktır.

24 saat öncesinden belirtilmek suretiyle isteyen tüm Türk Hava Yolları yolcularına ücretsiz olarak tekerlekli sandalye ve sedye hizmeti sunulmaktadır.

* Amerika çıkışlı uçuşlar hariç.

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Bende normalde beyaz kart kulanmazdım ama okul zamanında mecidiyeköy ve yenibosna arasında sefer yapan bi şoför abi vardı ben herseferinde bilet atmak isterdim ve o bileti atmama asla izin vermezdi devletin zenginin senmisin be kızım derdi bana hakkın olanı al beyaz kart çıkar derdi bi gün hiç unutmam bileti makinaya takarken aldı ve ve elime tutusturdu tam arac klalkmak üzere daha bana bilet verirsenn seni almam arabaya haberin olsun dedi.Amam herkes bakıyo bize dedim abicim bak biri seni şikayet eder dedimsede dinletemedim ederlerse etsinler normal engeli olmayan bi insan bie bu haktan yararlanabiliyorken sen neden yararlanamayasın dedi haklıydıda ve onun sayesinde engelli kartımı çıkarttım şimdi çok rahatım bu istanbul gibi yrde bu kart bence bir hazine değerinde ist gibi bi metropoldebiyerden bi yere gitmeye kalksanız yığınla para gidiyor.Bence bu kart cok değerli.Kıymetini bilin ))

Üye
    enjoyy Avatarı

Son Giriş
    25.02-2010
    Saat
    17:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beyaz kart'ı İ.B.B.'ye ait bütün toplu taşıma araçlarında ( metro. i.e.t.t. tramvay,deniz otobüsü vb..)kullanabilrisiniz. Ayrıca maçlara da biletsiz olarak girebilirsiniz.

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar aranıza yenı uye oldum görme özürlüyüm 10 da 1 görüyorum vergi indirimi için hastaneye bas vurdum yuzde 72 oaranla rapor geldı ankaraya yolladı defterdarlık elımde 1 hsatenenın verdigi rapor var başbakanlık özürlü kartı ve beyaz kart almam için malıye bakanlıgının vergı ındırımı evrakınımı beklemem lazım yada elımdekı raporla beyazkart ve başbakanlık özürlü kartını nerden alabılırım

saygılarımla

Üye
    Metehan94 Avatarı

Gerçek Adı
    Metehan
    Son Giriş
    04.04-2012
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben beyaz kart aldım Otobüs kartı gibi artık üstünde Heyet raporunda engelli durumunun oranı yazıyo bana beyaz kart başvurmuzda o vardı Ve yüzdelerine göre alabilceğimiz imkanlar vardı onları bilmiyorum sadece

Ben ataşehir de yaşıyorum ve hasanpaşa dan kartımızı çıkarttık Benim beyaz kartım Ücretsiz otobüslere binerken o karttan ona beyaz kart dediler Ve onun üsütnde T.C. Kimlik No. İsim Soyisim Heyet raporundaki alınan yüzde yazıyo bütün işlemlerini bundan yapıcaksınız dediler

Üye
    bir_umut Avatarı

Son Giriş
    24.10-2013
    Saat
    11:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm aferits bey benim %60 ağır özürlü raporum var ve hiç bir gelirim yok istanbul da kirada oturuyorum yanlız yaşıyorum.engelli maaşı alıyorum.
    size bişey danışmak istiyorum ben tokiden engellilere ev verecek diye duydum bu konuda bilginiz varmı? nereye nasıl başvuracam.
    bilginiz varsa bana yardımcı olsanız.şimdiden teşekkürler.

birde şunu öğrenmek istiyorum ben engelli başbakanlık kartını nasıl alabilirim?

Üye
    levent1962 Avatarı

Son Giriş
    09.01-2016
    Saat
    16:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar.Beyaz kartımı ben bugün aldım nerelerde kullana bilirim diye sorduğumda bana broşür verdiler kullanılan yerler.thy %25,şehirler arası otobüslerde %30,devlet demir yollarında%50,türkiye denizcilik işletmelerinde%20,milli parklar%50,devlet tiyatroları.iyi akşamlar

Üye
    cipo17 Avatarı

Gerçek Adı
    Çanakkaleli
    Son Giriş
    29.06-2017
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben pazartesi başvurdum 10 gün içinde gelin alın dediler ben de perşembe günü alacağım

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cipo17;
    nereye başvurdunuz

Üye
    cipo17 Avatarı

Gerçek Adı
    Çanakkaleli
    Son Giriş
    29.06-2017
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    istanbul bahçelievler sosyal il izmetler müdürlüğü özürlü hizmetleri başvurdum

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon