Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yüzde 80 özürlüyüm .2006 yılında nüfus cüzdanımın arka yüzüne ,nüfus müdürlüğünden yazılı olarak aldım .Bazen bazı firmalar nüfus cüzdanını kabul etmiyorlar..illa ki ,özürlü kartı olacak diyorlar. Sosyal hizmetlere baş vururken,özürlü kimliği artık verilmiyor,nüfus cüzdanına işleniyor demişlerdi .
    Gerçekten özürlü kimliği verilmiyor mu ?
    Ayrıca bazı firmalar kimlik fotokopisi istiyorlar....gerekli mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Artık Özürlü Kimlik Kartı verilmiyor. Nüfus cüzdanı o işi görüyor. Firmalar nüfus cüzdanını kabul etmek zorunda.
    Fotokopi isteyebilirler. İndirim yaptıklarını firma merkezine ıspat etmeleri için bu gerekli olabilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Sylar Avatarı

Son Giriş
    22.09-2011
    Saat
    12:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben izmirden eskişehire gittim eylül ayında gidiştede dönüştede %40 indrim yaptılar ben nie %50 değil dediğimde %40 indirim yapılıo dediler

Üye
    seyma Avatarı

Son Giriş
    05.05-2008
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2007 şubatta İstanbulda Adana'ya gittim , haziranda da Fethiyeye gittim ama indirim yapmadılar , gerçi Fethiyeye giderken sormadım indirim yapılıyomu diye ama Adana'ya giderken sormuştum öyle bir uygulama yok , bize bildirilmedi dediler,

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: seyma
    ben 2007 şubatta İstanbulda Adana'ya gittim , haziranda da Fethiyeye gittim ama indirim yapmadılar , gerçi Fethiyeye giderken sormadım indirim yapılıyomu diye ama Adana'ya giderken sormuştum öyle bir uygulama yok , bize bildirilmedi dediler,
    yapman gereken şu arkadaş aldığın biletle bulunduğun yere en yakın tüketici hakları derneğinin şubesine o biletle gidip şikayet etmen bunun örneklerini okudum forumda para cezası kesiliyo o zaman anlarlar böyle uygulama varmı yokmu :evil: ayrıca o adamı dövmeni tavsiye edecem ama en iyi dayak para cezasıdır :lol:

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

katılıyorum yeşimciğim ya raporun aslı yannıda bir fotokopisini isteyebilirler ya da başbakanlık özürlüler idaresinden verilen özürlü kimlik kartının bir fotokopisini vermen yeterli oluyor % 50 indirimden yararlanabiliyorsunuz...

Üye
    Sylar Avatarı

Son Giriş
    22.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benden rapor istemediler zaten yanımda götürmüştüm lazım olur diye ama sadece özürlü kartının fotokopisini aldılar eshot otobüslerinde kullandığım kartın.Kimlik şubatta gelicek . Ama dediğim gibi %40 yapıolar indirimi %50 yapmaları gerekiyoda %40 yapıolarsa şikayet etmek en doğal hakkımızdır.Hakkımızıda sonuna kadar arar ve alırız

Üye
    Sylar Avatarı

Son Giriş
    22.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fotokopisi yetiyor die biliyorum

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pamukkale fırması musterı hızmetlerıyle gorustum. bırazda atıstık basbakanlık kartın olmadan veremeyız dedıler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Halt etmiş Pamukkale seyahatteki çalışan! Başbakanlık artık o kartı vermiyor ki, indirimi o karta bağlamak mümkün olsun!
    Nüfus kağıdına sakatlık yazılıysa, özürlü kimlik kartı ya da sağlık raporu varsa mecburlar indirim uygulamaya. Aksi davranan kişi ve firmaları lütfen şikayet edin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bulunduğunuz terminalin zabita noktasına yada kaymakamlıkta tüketici köşesine şikayet ettiğiniz taktirde. Şikayet sayısı 5'i bulduğunda o firmaya kapatmaya kadar olduğu gibi para cezai yaptırımı var.
    Firma bunu göze almaz.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bildiğim kadarıyla otobüs firmaları bu uygulamanın iptali için karşı dava
    açmışlar. Yakında durum dahada netleşir.

Her zaman olduğu gibi biz bu konuyu da suistimal etme yolunu buldukki firmalar karşı dava açmışlar.

Verilen haklara iyi sahip olmalıyız.
    Kötü kullanım için bizlerde elinden geleni yapmalıyız.

Üye
    Ergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Uzak Diyarlar..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Yıllardır sürekli seyahat ediyorum. İşre benim hikayem.

Yönetmelik çıktıktan sonra;

Çağlar Seyahat,
    Şampiyon Hersekli (daha sonra İstanbul Seyahat tarafından satınalındı)
    İstanbul Seyahat,
    Metro Turizm,
    Özlem Seyahat, ile yollara düştüm. Ama,

Çağlar Seyahat: Binbir zorluk çıkardı ve uzun süre yönetmeliği uygulamadı. Sonunda aba altından sopa gösterip uygulatmayı başardım. ("Valilikte çalışıyorum, şikayet mi etmem gerekiyor" diyerek) (Çözüldü)

Şampiyon Hersekli: Nispeten küçük bir firma olduğundan işler gayrıciddi yapılıyordu. Önce yönetmeliğin Ocak 2007de uygulanmaya başlayacağını bildikleri hikayesini uydurdular. Yönetmeliği çıkardım ve göstermek istedim, bu defa patronun aldığı kararla ocakta uygulayacağız dediler. Patronun kararının Devletin Yönetmeliğinden üstün olamayacağını söyledim ve kötü adam kabul edilip indiririm yapıldı. Bir süre iş gereği hergün kullandığım bu firmada adeta öcü kabul edildim. Sonraki çalım atma girişimleri "Kısa Mesafede Uygulanmıyor" oldu. Yine Yönetmeliğie başvurup zorluk çıkardım ve bir gün uyguladılar ertesi gün yine aynı hikayeye başvurdular. Her gün aynı gerginliği yaşadım uzun süre. Sonra çıkardıklardıkları zorluk ise, bilet kesmemek oldu. Bana yerinizi ayırdık, ücreti muavine verirsiniz diyorlardı. Bazen ayrılan yerimi başkalarına sattıkları da oldu. Muavinler nispeten daha yumuşak davrandılar. Yönetmeliği hatırlattığımda sorun çıkarmadılar. (Muallakta)

İstanbul Seyahat: Bir yazıhanenin uyguladığı indirimden diğerinin haberi yoktu. Hepsine öğretmek zorunda kaldım. Hâlâ sorun çıkarmaya devam ediyorlar. (Muallakta)

Metro Turizm: Trakyadaki yazıhanelerinden (Lüleburgaz-Kırklareli ve Edirne) onlarca defa bilet aldım fakat sadece bir defa sorun yaşadım. O seferde de Metro Turizm'in aracı bir yazıhanesinden bilet almıştım ve bileti satan amca çok yaşlıydı ve bir türlü durumu anlamadı. Genelde kartı Başbakanlık Kartını göstermek yeterli oluyordu. İstanbulda ise Gümüşsuyu ve Esenler Otogar ve Mecidiyeköy şubelerinden bilet aldım. Önceleri sorunlar çıkardılar:

1-Yönetmelik hakkında bize bilgi gelmedi. (Bilgi göstererek durum çözüldü)

2-Kartınızdaki oran kadar indirim yapabiliriz, yani %40. (Saçmaladıklarını kendilerine anlattım. %90 engeli olan birine o oranda mı indirim yapacaksınız. Yönetmeliğe gerek olmadan ikna oldular)(çözüldü)

3-İndirimi uygulamıyoruz. (Metronun Call Centerini arayıp durum çözüldü)

4-O indirimi artık yapmıyoruz. (Yine Call Center yardımıyla çözüldü)

5-İndirimi yapmam için şube müdürümüzden onay almalıyım, kendisi şu anda yok. (bu benim sorunum değil Metro Turizm'in sorunudur. çözüldü)

6-Kartınızın fotokopisi gerekiyor (hayhay, hemen vereyim. çözüldü)

Özlem Turizm: Asla indirim uygulamadılar, çok fazla uğraşamadım. Çözülemedi

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

evet çoğuna dersini vermişsin ergin arkadaş fakat özlem turizmede vermelisin bu dersi nasılmı ordan aldığın bileti sana en yakın kaymakamlıkta bulunan tüketici haklarına o biletle şikayet etmen gerek sonra o firmaya ceza vermeleri gerekiyo eğer ceza verilmezse bi üst makama bu seferde ceza vermeyen tüketici haklarını şikayet edicen o yerde ceza vermezse daha üste oda olmazsa dahada üste şeklinde uğraşacaksın bayağı uğraştırır tabi en sonda ülkeyi şikayet ediceksin avrupaya bi çok firmanın benimde başıma geldiği şeklinde böyle bi kanun elimize ulaşmadı demesidir bu ne kadar doğrudur orasını bilmem eğer gerçekte böyle bi kanun onların bazılarına ulaşmadıysa bu seferde o kanunları onlara ulaştırması gereken mercide suç var bide bazı firmalara nasıl ulaşıyoda bazı firmalara ulaşmıyo dediklerine göre orası tam bi muamma dediktif gibi konuştum bugünde neyse bana komiser kolombo diyebilirsiniz artık :lol:

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    PAMUKKALE TURİZM/ DENİZLİ BÜROSUNA GİTTİM GEÇENLERDE , ÜZERİNDE % 40 ENGELİM OLDUĞUNU BELİRTEN KARTIM OLDUĞUNU , İNDİRİM HAKKIM OLUP OLAMAYACAĞINI SORDUM BİLGİ AMAÇLI

ONLARIN CEVABI % 50 VE YUKARISINA İNDİRİM YAPIYORUZ % 40 ORANINA İNDİRİM YAPMIYORUZ OLDU.

O ZAMAN BÖYLE BİR UYGULAMA GETŞRMENİN PEK BİR ANLAMININ OLDUĞUNU SANMIYORUM ...YASAL BİR ZORUNLULUK GETİRİLMEDİKÇE HİÇ BİR FİRMA BU KONUDA SOMUT ADIMLAR ATMAZ..

Sayfa 1 / 3 123 SonSon