Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Uzak Diyarlar..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu zaten yasal bir zorunluluk. İyi niyetle yapılan bir işlem değil.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet.. Ergin haklı.. "Yasal zorunluluk" olması için başka ne olması gerekiyor? :roll:

Uygulamanın hatalı işlemesinden mağdur olan kişiler, gerekli yerlere şikayette bulunmalılar! Bir şirkete verilen ceza, diğerleri için "emsal" olur. Ve 'yasal bilinç' bu şekilde zaman içerisinde oluşur..

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ergin
    Bu zaten yasal bir zorunluluk. İyi niyetle yapılan bir işlem değil.
    ÖYLE AMA FİRMALARLA KONUŞTUĞUNUZDA BU OLAYIN FİRMANIN İYİ NİYETİNE BAĞLI OLDUĞU İNANCINA VARIYORSUNUZ.
    DEVLET İÇİN ENGELLİLİK ORANI % 40 TAN BAŞLIYOR İNDİRİMİN DE % 40 ENGELİ OLANLARI DA KAPSAMASI GEREKİR ÖYLE DEĞİL Mİ..
    Kİ BENİM GÖRÜŞTÜĞÜM TURİZM FİRMASI EGENİN EN BÜYÜK FİRMALARINDAN BİR TANESİ MADDİ KAYGISININ DA OLACAĞINI SANMIYORUM..
    SANIRIM YASAL ZORUNLULUĞU ZORUNLU HALE GETİRMEK LAZIM

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Büyük Türk büyüklerinden S.Demirel "Herkesin cebine bir polis koyamayız" demişti..

Aslında Demirel'ce bir laf ama haklılık payı da yok değil!

"Devlet" kavramını Tanrılaştıran, onsuz hiçbir şeyin olmayacağını düşünen necip Türk Milleti, en basit meselelerde bile, kendisinin yapabileceği şeyleri yapmayıp, gözlerini devlete çevirmekte, olmayınca da ondan şikâyet etmekte uzmandır!

Oysa, devleti oluşturan, onun işlevlerini yerine getirmesini sağlayan kişiler; uzaydan gelmiş değillerdir ki.. Kendi toplumumuzdan, bizim aramızdan çıkmış kişiler..

Tamam.. Onun da yanlışları vardır.. (Hem de pek çoktur ) O yanlışlar yüzünden eleştiririz.. (Hem de gerektiğinde salvo atışlarla taş üstünde taş koymamacasına. )

Peki biz, birey olarak, kişi olarak, yurttaş olarak üzerimize düşeni yapıyor muyuz? Sevgili Ergin yaptıklarını anlatmış: http://www.engelliler.biz/forum/view...=344547#344547 Hangi birimiz yaptı onun yaptıklarını? (Yapanları tenzih ederim. )

Gönül isterdi ki, bütün bunları tek başına yapmasın, sağlam ve kaliteli bir engelliler örgütü ile birlikte yapsın. Getirdiği/getireceği ses, çok daha büyük ve kalıcı olsun. Ama yok böyle bi$i.. Öyle diye, eeer bi şeyi devletten mi beklemek lâzım be yav? :P

Değil Ege'nin, Türkiye'nin en büyük firması bile olsa 'yannış :P yapma' kapısı her zaman açıktır. Tıpkı devletin de yaptığı yanlışlar gibi.. Ama onları düzeltmek için hiç bir girişimde bulunmayıp sadece şikayet etmek, biraz (da değil epeyce ) haksızlıkmış gibi geliyor bana..

Üye
    mavisevecen Avatarı

Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kale ve Yonca Seyehat Bana bu konuda her zaman yardımcı oluyor allah razı olsun onlardan % 50 verip yol parası 5 ytl ye istanbula gidiyorum İstanbulda da İETT beyaz Kartım var Bu Ülkede haklarını bilmeli insanlar...

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Otobüsle trafik kazası geçirince;ister istemez otobüs fobisi oluştu bende.Yaklaşık 13 yıldır da hiç otobüse binmemiştim. Hem bir başlangıç olması hemde bu korkudan kurtulmak için, tatil yolculuğunu otobüsle yapmaya karar verdim. Sitede okuduğum başlıklarda, sahip olduğumuz haklarla ilgili olarak da bilgim vardı. Durum böyleyken;

Pamukkale firmasından bilet ayırttım,iki gün sonra da almaya gittim.
    Gişedeki görevli bilet fiyatını söylediğinde,(siz %50 indirim uyguluyomusunuz falan diye sormadan) sağlık raporumu gösterip; yani 14 ytl mi? :twisted: diye sordum (sözde ona cvp hakkı vermiyorum ama ops: )
    -hayır 28 ytl dedi.
    -eee %50 indirim? dedim.
    -rapor geçerli değil hanımefendi. nüfus cüzdanınızın arkasında belirtilmesi gerekiyor engellilik oranınız...nüfus cüzdanınızda yazıyormu? dedi.
    -resmi gazete de raporun geçerli olduğuna dair bilgi var. Ha nüfus cüzdanı, ha özürlü kimlik kartı , ha rapor... hepsi aynı ! dedim
    -evet???... dedi
    -ne evet ???... dedim
    -alıyomusunuz bileti ? dedi
    fazla üstelemenin bi anlamı olmıcağını düşündüm :?
    -alıyorum alıyorumm... Şikayet dilekçeme eklicem bu bileti :evil: dedim.
    -iyi yolculuklar dedi sağolsun : )

aldık bileti...13 yıl aradan sonra, otobüsle yaptığım ilk yolculuğumu, kazasız belasız atlattık çok şükür : ) şimdi şikayet kısmıyla uğraşıcam...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    965
    Verilen Beğeniler
    1.254

Doğrudan şikayet...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    UĞUR-60 Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    01.01-2016
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben %51 derece iştme engelliyim istanbuldan tokata gitmek için bilet istedim engelliyim dedim indirim istedim olmaz dediler ulaştırma bakanı özürlülere %50 indirim önerdi dedim çok konuştum kendime ve 7 yaşındaki kızıma %50 indirimli bilet aldım küçük firmalar zola veriyor tokattan izmire izmirden istanbula metro ile geldim metro çok iyi firma özürlü kartı gösterince hemen indirim yapıyorlar

Üye
    Sylar Avatarı

Son Giriş
    22.09-2011
    Saat
    12:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nüans
    şimdi şikayet kısmıyla uğraşıcam...
    bi zahmet
    bu arada bu firmalara tazminat davası açabiliyor muyuz birinin canını yaksak hepsine ibret olur sanıyorum

Üye
    fidel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:58
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,benim bu indirim olayından hiç haberim yoktu biliyormusunuz. okuyunca şaşırdım ve şunu sormak istiyorum raporun üzerinde sürekli yazmıyorsa
    ne kadar süre önce yenilemem lazım. belli bir süresi varmı 6 ay 1 yıl falan.

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

Arkadaşlar, Anadolu Yakasında sadece METRO firmasına ait otobüslerin kalktığı bi yer var. Adı şimdi aklıma gelmiyor. 21.05.2008 tarihinde oradan bilet aldım özürlü kimlik kartımı beyan ettim verilen cevap şu oldu. % 50 sakatlık oranı gerekli % 40 oranına indirim yapılmıyor. İtiraz ettim sonuç vermedi. Ortada bir kanun var ama uygulama o kadar çok farklı ki. Kaldıki istanbula gidişim uçaklaydı aynı kimlik kartımla indirim yapmışlardı uçakda var otobüste yok :-) garip bi çelişki.

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar , bne bu konuda seyahat ettıkçe yaşadıklarımı yazıyorum.
    dün VARAN firmasından(bilet gişseinde yanlışım yoksa Bülent bey di ,sağolsun buarada ilgilendi epey)
    ist-antalya ya bilet aldım kartımı ve raporumun fotokopisni gösterdim ve %50 indirimli biletimi aldım.....
    ben indirim yapmayan 1-yada 2 firmaya rastladım ama konuşmamla haklı nedenler ve kanun maddesinin çıktılarıyla herzaman indirim hakkımızı aldım....
    bunu sizlerde yapın ...
    bu bizlerin doğal bir hakkı ve kullanacağız haliyle....
    uygulamayanlara da gereğini göstermeliyiz......
    saygılarımla

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar merhaba arkadaşlar,

bu hafta sonu (ki 7 senedir her yaz h.sonları) gidip -gelirim yazlık olduğundan...erikli-yayla sahiline gittim....

Keşan Birlik te Turgay Bey var(Esenler Otogar) ....sağolsun çok yardımcı oldu....raporumu gösterdim indiirmi uyguladı..bilginiz olsun....

dönerkende keşan gürel firmasıyla geldim...ordada Fatih ve Olcay bey(Yayla Sahilinde) var onlarda aynı sekilde yardımcı olup indirimi uyguladılar...
    Keşana ve Yayla sahiline sık gelip giden biri olarak başka arkadaşlara da bilgi vermek istedim.....
    sevgiler herkeze..

Üye
    Sylar Avatarı

Son Giriş
    22.09-2011
    Saat
    12:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçenler de Erzurum'a gittim Esadaş biz özürlü bileti kesmiyoruz talimat var dedi zira Dadaş Turizm'de öyle kavga ettim bilet filan almadım 70 Milyon niye vereyim şikayet de edemedim birazdan onların anlıcağı dilden şikayetvar.com'a şikayet edicem en sonunda Palandöken Turizm'den aldım bileti 35 Ytl'ye ama otobüs felaket rahatsız edici eski bi arabaydı.İstanbula Kamil Koç'la gittim %50 indirim'le ama dönüşte neredese 6-7 firma gezdim ben art niyet seziyorum bütün arabalarda özürlü kontenjanı dolmuş(2 kişilik kontenjan varmış sözüm ona ben bilmiyorum)ertesi gün'e kesebiliriz dendi bende Nilüfer'di sanırım onunla seyahat ettim.Bugun Eskişehir'e gidicem bakalım bu sefer neler yaşıyacağız ve bir soru ;

Garaj'da şikayet edebileceğimiz yer yok mu bu firmaları?

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Garajda şikayet edeceğin yer var ama etkili olmaz...
    En etkili yer kaymakamlıkta; 540 ytl ceza keserler o kadar.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon