Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon
Toplam 115 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sedo78 Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    27.12-2013
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba;

2 hafta önce Kamil koç'tan bilet almıştım. Özürlü kimliğimi gösterdim. Gidiş-Dönüş diye hepsi birden indirim yapmıyor. Sadece Gidiş normal fiyatı, Dönüş indirim fiyatı. Sizce doğru mudur?

Not: 4 ay önce aynı yerde kamil koç gidiş-dönüş diye ikisinde indirim yapıyordu. bu sefer yapmadı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

4 ay önce sezon değildi ve otobüsler görece boştu. Şimdi ise hepsi tam kapasite ile çalışıyor. Böyle olunca da firmalar bu şekilde kıvırıyor.
    Yasal olarak geliş için de gidiş için de indirim yapmak zorundalar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Ya bende iş dolayısyla Karaman'a gidip geliyorum. Metro Turizm'i tercih ediyorum hep. E-mail yazışmasıyla Metro Turizm'e sordum, onlarda özürlülere ait bir inidirimleri olmadığını söyledi. Sadece firmaya ait kartlarına üye olursanız (buna herkes üye olabiliyor) %18 indirim uygulandığını söylüyorlar. Ama o indirimide normal satış fiyatı üzerinden değil daha yüksek fiyattan yapıyorlar.Dolayısıyla yazıhanelerinizden aldığınızda çok az fark oluyor.Şöyle ki,
    internette aşağıdaki gibi listelemişler. (İstanbul-Karaman için)
    Liste Fiyatı = 65,00 YTL
    İnternet Fiyatı = 60,00 YTL
    Metrocard Fiyatı = 53,50 YTL

Biraz önce yazıhanelerine telefon açıp sordum,yazıhaneden bileti alırsam 55,00 YTL.

Normalde indirim bu kadar işte 1,5 YTL yani,

Bununla ilgili yönetmelik varmıdır,ne yapılabilir?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

O zaman Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğüne baştan dilekçe ile bildirsek bu durumu gereğini yaparlar mı?
    Yani illa biletimi almak gerekiyor. Sonuçta bu bütün otobüs firmalarının yaptığı bir şey bugün indirim yapan dahi hep yapıyorda değil.
    Bu duruma kökten çözüm bulmak gerekmiyor mu?

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Ankaradan sakaryaya metroyla geldiğimde haziran ayında bana %50 indirim yaptılar.. Vib, çayırağası, seç firmalarında da indirimim yapıldı... Henüz olumsuz bir neticeyle karşılaşmadım bu konuda.. demek ki işlerine geldikleri gibi davranıyor firmalar..

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Aynen öyle Ada,
    Ben şimdiye kadar bu indirimden yararlanmadım açıkcası denk gelmedi.Şimdi biliyorum ama soruyorum daha bilet almadan indirim olmadığını söylüyorlar.Malatya'ya uçakla gideceğim, oradan otobüslerle kayseri-nevşehir-istanbul yaparak 3 otobüse bineceğim ama hiç ümidim yok indirim yapmayacaklar gibi.

Üye
    sedo78 Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    27.12-2013
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırma Genel Müdürlüğü'ne

11/07/2008 tarihinde, Kamil Koç otobüs firması ile İstanbul'dan Isparta'ya seyahat etmek için otobüs bileti almıştım. Yetkililer yer olduğunu söyledikten sonra, kendilerinden, engelli olduğum için P indirim uygulanmasını talep ettim. Yasal olarak da 19 Kasım 2006 tarihli ve 26351 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Karayolları Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 12. maddesini hatırlattım.
    Ne var ki firma yetkilileri yönetmeliği umursamayarak gidiş normal fiyatı ve Dönüş indirimli bilet olduğunu söylediler.

Adı geçen firmanın, yönetmeliği uygulamayarak beni mağdur etmesi karşısında yasal ve idari soruşturmanın yapılmasını ve ceza uygulanmasını arz ederim. (Adımı ve soyadımı yazacak)

Ek : 1-) Özürlü Kimlik kartı fotokopisi
    2-) Kamil Koç'tan Gidiş-Dönüş bilet fotokopisi

böyle iyi mi? Eksik ve hata dilekçe varsa bana yardımcı olur musun? Saygılarımla...

Üye
    natlus Avatarı

Son Giriş
    28.07-2008
    Saat
    09:42
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçen hafta istanbul seyahat firmasına bilet almak için gittiğimde karayollarının yönetmeliğinin geçerli olmadığını ve yürütmeyi durdurma kararı alındığını söylediler. az sonra şikayet dilekçesi yazıp göndereceğim.. böyle bişeyi sizde duydunuzmu?

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Resmen dalga geçiyorlar ha.
    Buna kesin bir çözüm bulmamız lazım.
    Ne bileyim Ulaştırma bakanlığa bir yazı yazıp bu yazı cevabını aramızda fotokopi ile çoğaltalım. Firmanın gözünün içine sokarız mesela

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mademki devlet bu kanunu çıkartı. Bize bu kanunun noktası virgülüne kadar
    uygulanmasının takipçisi olalım ve bakanlığa bu konuda yazılar yazalım.

Üye
    KARBEYAZ09 Avatarı

Gerçek Adı
    Semih
    Son Giriş
    25.08-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    Aydın/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tavrınızı koymanız ve hakkınızı aramayı bilmelisiniz.

kesinlikle taviz vermeyin.

bence adamına göre muamele yapıyorlar yoksa baska bişey deil.

ne olursa olsun %50 indirim uygulanıyor.

firmalar genelde engellilere % 50 engelli olması gerekir derken % 30 veya 40 kesiyor bu da yanlıs.

ben kaç kere adamı mat ettim bilseniz.
    bana kanunu öğretiyorlar dedim ki çıkar kanunu göreyim hiçbirşey diyemiyor.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Dilekçeyi yazdın mı,gönderdin mi?
    Gönderdin ise sonuçlarından bize de haber verirsin di mi?
    Ben de bu yaz yola çıkacağım ailemle, ben kendim için özürlü indirimini talep ederken bir de 5,5 yaşındaki kızım için de ayrı bir koltuk alacağım mevzuata göre ona da %50 indirim yapmaları lazım.Yapmazlar ise ben de vereceğim hemen dilekçemi,
    ama ben şu anda yetkililere resmi bir dilekçe ile başvurup yola çıkana kadar alabilirsem cevaplarını bunuda bilet alırken gözlerine sokacağım.
    Bakalım ne olacak

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Bugün aşağıdaki dilekçeyi yazıp Ulaştırma Bakanlığına fakslayıp gönderdim.Sonucu burada bildiririm.

T.C. ULAŞTIRMA BAKANLIĞI

07.08.2008

Sayın Bakanım,

%50 özür oranına sahip işitme engelli bir vatandaşım. Bu ay ortalarında karayolu ile seyahate çıkacağım. Yayınlanan mevzuatlara göre %40 ve yukarı oranlardaki engelli vatandaşlar ile 0–12 yaş arasındaki çocuklar için otobüs ücretlerinde %50 indirim yapılması gerekmektedir. Maalesef sorduğum birkaç otobüs firması böyle bir uygulamaları olmadığını bizzat ben öğrenmiş olmakla beraber benim durumumdaki birçok arkadaşta diğer otobüs firmalarından da çeşitli bahaneler ile karşılaşmışlardır. Bazı firmaların bu yönetmeliklerden haberi olmadığını, olanların da kontenjanlarının dolduğunu, bazıları da normal bilet fiyatlarını daha da yükselttikten sonra %50 indirim yapıyorlar ama güncel bilet fiyatından %5–10 gibi bir indirime geldiği gibi uygulamalarla karşılaşılmaktadır.

Sizlerden, bilet almaya giderken otobüs firmalarına gösterebilmek amacıyla bu konuyla ilgili tarafınızdan resmi bir yazı rica ve talep etmekteyiz. Ve buna rağmen halen yürürlükteki uygulamayı uygulamadıkları takdirde bizlerin ne yapması gerektiğini bildirmenizi rica ediyoruz.

Saygılarımla,

Bülent ÖZÇELİK

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben her hafta denızlıye gıdıyorum ızmırden. normal bılet 20 ytl kamıl koc pamukkale 13 ytl denızlı seyahat 14 ytl ye goturuyor bende anlamadım % 50 nasıl oluyor

Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon