Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 115 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deniztrendy Avatarı

Gerçek Adı
    R.M.T
    Son Giriş
    17.10-2011
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende firmanın birinden indirim istedim, kartımı gösterdim. görevli bana ısrarla sadece %50 ve üzeri özrü bulunanların yararlanabileceğini söyledi. hatta bu sıkıntıyı her yerde yaşarsın dedi. bende şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadığımı ve kanunen hakkım olduğunu söyledim. (bu arada rapor oranım %45). az da olsa indirim yaptı. dönüşte kamil koç %50 indirim yaptı. hatta kart bile sormadılar.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Ya bu da bir şey mi Zafer Turizm Malatya otogarından oranın yetkilisi özürlü indiriminin olduğunu ama sizde gözle görünür bir özür olmadığından (işitme engelliyimde %50 ile) yani kolu bacağın sağlam,yerinde duruyor dedi.
    Ben de dedim sende beyin özürlüsün ama görülmüyor dedim.
    Hakikaten hep manyaklara çatıyorum ben de...

Üye
    mehmetbtunca Avatarı

Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul/maltepe
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hakikaten BULNES hep böyle adamlarda seni buluyor
    ama bu adamlar böyle.dayata dayata anca öğreniyorlar işlerine geldiği gibi uygulama yapıyorlar.ne koparırsam kar mantığı var.indirim hepsinde kanuni olarak olmak zorunda ama ben büyük firmaları tercih ediyorum.
    NİLÜFER ,METRO ile yolculuk yaptım.herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım.bi de görevli personelin bilgisi olması çok iyi oluyor o personel yoksa diğerleri kıvırıyor.

Üye
    okan1976 Avatarı

Son Giriş
    13.09-2011
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Arkadaşlar Otobüs terminallerinde bulunan zabita müdürlüklerine firmalardan indirim yapılmadığı anda başvurmanız halinde zabıta görevlileri sizinle geliyor ve uygulama yapmadıkları takdirde bilet fiyatının çok daha yüksek fiyatında firmaya ceza kesiyor buda firmaları ikna için oldukça etkili oluyor lütfen indirim uygulanmadığı zaman o anda zabıtya başvurun.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

mehmetbtunca
    Evet arkadaşım,ben de büyük firmaları tercih ediyorum. Hatta seyahat etmekten mutlu olduğum firmadır Metro Turizm ama gelin görünkü bana uygulamayı yapmayan da metro turizmdi.
    İstanbul'dan Metro turizm'i arayıp görüştüğüm hanımefendi bana haklı olduğumu gereği neyse yapınız bile dedi.Acentesi indirimi yapması gerektiğini söyledi.Ben Metro Avanos acentesinden indirimli almaya çalıştım.Oradakilerde biz Metro Nevşehire bağlıyız onlara soralım dediler.Metro Nevşehir ise böyle bir uygulama olduğunu ama Nevşehir olarak kendilerinin bu uygulamaya dahil olmadıkları gibi "salakça" bir mazeret bildirdiler.Ben de İstanbul'dan bir Metro yetkilisi ile görüşelim dedim (Tabi kendileri aramadılar,bende habire cep telefonum ile aradım) İstanbul Metro'dan ulaştığım başka bir bayan Metro Nevşehirin yalanına devam etti.
    Verdiğim para değil benim şu anda peşimde koştuğum enayi yerine konmayı içime sindiremiyorum.
    Ayrıca Ulaştırma Bakanlığına dilekçemin ulaştığı kesin.Nevşehir Turizm indirim hakıım olanı iade etti. Diğer iki firma yani Zafer Turizm ve Metro Turizm için girişimler ne oldu.Ceza gördü iseler bilmekte benim hakkım değil mi?
    Bunları nasıl öğrenebiliriz,bilen arkadaşlar var ise yardımcı olmalarını rica ederim.

Üye
    ismail77 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2008
    Saat
    10:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben altı ay önce kilisten istanbula çayırağası ile gitmiştim.Sağ olsunlar gidiş normalde 50 YTL idi Özürlü kartımı gösterdim.30 YTL ye götürdüler.

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:48
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

16.10.2008 tarihinde akşam saat 21.00'de VARAN firmasıyla Ordu-Ankara arasını % 50 indirimle 26.00 YTL (Normal Fiyatı 52.00) ye seyahat ederek sabah saat 06.00 da Ankara AŞTİ'ye vardım. Hemen dönüş biletimi almak için gişelerin bulunduğu kısıma yöneldim. Aşti de VARAN ve ULUSOY firmalarının gişeleri yanyanadır bunu görmüşsünüzdür. Varan firmasının dönüş saati bana pek uymadı zira 19.10.2008 akşamı saat 23.00 de kalkıyordu otobüs bende 18.00 de kalkacak olan ulusoy firmasına yöneldim VARAN firması bileti gene 26.00 YTL den kesiyordu ULUSOY firması ise Normal Bileti 55.00 YTL den veriyordu bana ise normalde 22.50 YTL den vermesi gerekiyordu. Ama her nedense Ulusoy firması Engelli Biletinin Ankara Ordu güzergahı için 75.00 YTL olduğunu bana ise 36.00 YTL den bilet keseceklerini söylediler tartışma ve diyaloglardan sonra bunun kesin olduğunu ve bu fiyatın altında bilet kesemeyeceklerini söylediler. Yanyana gişelere sahip bu firmalardan VARAN firmasını kaliteli ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerinden dolayı kutluyorum. Ulusoy firmasını ise Allah bildiği gibi yapsın.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Arkadaşlar,
    Biraz önce evden haber geldi.Ulaştırma bakanlığından mektup gelmiş.
    3 otobüs firmasına ait şikayet dilekçelerimle ilgili olarak gelen cevaplardan biri Metro Turizm hakkında,Ulaştırma Bakanlığı Metro Turizmden savunma istemiş,Metro Turizm de bakın nasıl savunmuş kendini, ben özürlü olduğumu ibraz etmediğim için indirim yapmamışlar güya.
    Böyle saçmalık olur mu yahu.
    Ben indirim hakkını bile bile nasıl ibraz etmem ki.
    Böyle saçmalık olur mu?
    Ama durun bakalım ben akşam gidip bakayım.
    Yarın taratıp burada yayınlarım mektubu.
    Sadece önceden ön bilgi vereyim dedim.
    Sanırım hala uğraşacağız bunlarla.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Evet Arkadaşlar son durum şu,
    Ulaştırma Bakanlığına şikayette bulunduğum 3 Otobüs firması hakkında 2'sinin sonuçları Ulaştırma Bakanlığı tarafından birer mektup ile tarafıma bildirildi.
    Bunlardan birincisi Nevşehir Turizm ile ilgili.
    Nevşehir Turizm yapılan hatayı fark edip beni aradılar,banka bilgilerimi istediler.Özürlü olarak ben ve 5,5 yaşındaki kızım için bilet ücretinin yarı parasını banka hesabıma gönderdiler.
    Nevşehir Turizme ait Ulaştırma bakanlığından gelen mektup aşağıdaki gibidir.

nevehirturizmag1 - Şehirler arası otobüslerde engellilere yapılan indirimler..?

Gelelim 2.mektuba,bu mektup Metro Turizm hakkında,
    Açıkcası Metro Turizm'in savunma yazısını okuyunca çok sinirlendim.
    Beni nerdeyse yalancı,sahtekar olarak göstermiş.Artık olay indirim değil şahsiyet meselesi haline gelmiştir.
    Aşağıda bununla ilgili Ulaştırma Bakanlığından gelen yazı ile Metro Turizm Avukatı tarafından hazırlanan savunmasını gönderiyorum.

metroturizm1xu5 - Şehirler arası otobüslerde engellilere yapılan indirimler..?

metroturizm21rd7 - Şehirler arası otobüslerde engellilere yapılan indirimler..?

metroturizm22ku2 - Şehirler arası otobüslerde engellilere yapılan indirimler..?

Yani ben Özürlü indirim hakkını elde edebilmek için soyut bir şeyler göstermemişim.Sağlık raporu geçersizmiş. (Halbuki sağlık raporunun yanında nufüs cüzdanımı ve fotokopilerinide gösterdim.Fotokopileride hazırdı.Nufüz cüzdanımın arkasında özürlü oranım yazıyordu.Bu durumda nufüs cüzdanıdamı geçersiz.)

Sizlere sormak istediğim şu.

Şu aşamadan sonra ne yapmam gerekir. Tüketici derneğine mi gitmem gerek. Mahkemeyemi başvurmam gerek. Eğer mehkemeye başvurmam gerek ise (ekonomik nedenlerden dolayı) kendim halledebilirmiyim ve nasıl halledebilirim.
    Bu konuda etkin arkadaşların yardımlarını şiddetle rica ediyorum.

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dava açacaksan kendin halledebilirsin. Çok zor değil sadece ilk denemede basarısız kalabilirsin: dilekçe verip ilgili firma hakkında davacı olduğunu belirtirsin. Gerisi Mahkemeye inkal edilmesi kalmış.
    Hatta uygun bir avukat bulabilirsin. Senin yerine dava acacak ve sadece dava masrafları isteyen avukat bulabilirsin; ki davayı kazandığınızda kazancın belli bir bölümü isteyen avukat çıkacaktır.
    Yeterki bir Adliye Sarayına git o zaman net öğrenirsin.

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önce tüketici hakem heyetine dilekçe vermelisin
    5 ytl pul masrafı alıyorlar
    heyetin verdiği kararı firmaya fakslayacaksın
    firma gerekeni yapmazsa
    tüketici mahkemesine dilekçe ile başvuracaksın
    sadece 9 ytl pul masrafı alıyorlar başka hiçbir masrafı yok
    mutlaka şikayet etmilisin

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Tabi ki edeceğim.
    Tüketici hakem heyeti mantıklı görünüyor.
    Ben ümraniye-üsküdar civarındayım. Buraya en yakın heyet nerede oluyor.
    Sizden cevap gelene kadar bende araştırayım şimdi.

Tabi ki muhakkak başvuracağım. Bunun sonunu bırakmam ben. Beni bayağı sinirlendirdiler anlatamam.

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tüketici hakem heyeti kaymakamlık binasında oluyor
    ancak ikametgahın olduğu ilçenin kaymakamlığına başvuruyorsun
    ilçe kaymakamlığından matbu formu alıyorsun
    dilekçenin yazıyorsun belge varsa ekliyorsun
    sonra sonucu bekliyorsun

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Sayın Nuriye Hanım,
    Bilgiler için çok teşekkürler.
    Bu ekleyeceğim belgeler fotokopisi olur di mi.
    Aslını veripte ortada kalmak istemem açıkcası

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet olabilir

Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon