Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Atatürk Havalimanı'nda engelli yolcular için özel bir kontuar oluşturdu.

Alınan bilgiye göre, THY, engelli yolcuların check-in işlemlerinin daha rahat bir şekilde yapılabilmesi için özel bir kontuar oluşturdu. Dış Hatlar Terminali gidiş katında oluşturulan ve sadece engelli yolculara hizmet verecek özel check-in noktası yakın bir zamanda faaliyete geçecek.

Özel check-in kontuarı sayesinde engelli yolcular, bilet ve bagaj işlemlerini daha rahat bir ortamda yaparak uçaklarına binebilecek.

Son Dakika

Üye
    tolga0164 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

güzel bişey

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

iç hatlarda yapılsa daha da bir iyi olurdu ama bu bile güzel bir gelişme. Havaalanındaki karmaşada engelliler check-in işlemleri gerçekten de büyük sorun.

Üye
    blake Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu güne kadar olmaması ayıp.
    ayrıca sadece dış hatlar terminalinde düşünülmesi anlamsız.

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

THY Dünyanın ilk beş Havayollarından birisi oldu, göğsümüzü kabartıyor helal olsun sorumlulara artık Türkiyeninde bir Dünya şirketi var..

Üye
    necoist Avatarı

Gerçek Adı
    Necdet
    Son Giriş
    24.05-2015
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    K.Çekmece İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aptalca yarım yamalak iş yapmışlar.Engelliler sadece yurtdışınamı çıkıyor,yurtiçinde seyahat edecek engellilere neden bu hizmet çok görülmüş anlamak mümkün degil...

Üye
    Fırtına Avatarı

Gerçek Adı
    nuran
    Son Giriş
    29.10-2014
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    27

engelliler yurt-içine çıkmakta zorlanıyor..ki, sürekli yurt-içi seyahat eden insanlar değiller.. nerde kaldı yurt-dışına çıkmak............binde bir..dir yurt-dışına çıkan engelli insanlarımız.. bu uygulama önce yurt-içi seyahatlerde uygulanmalıydı.. sonra yurt-dışı uygulama olmalıydı.. bu insanları anlamak gerçekten mümkün değil.. bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ama beceremiyorlar.. sözde; yine yeni yeniden bize bir iyilik yaptıklarını sanıyorlar (!)

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Engelliler, kuyruk beklemeden uçağa binecek

Türk Hava Yolları (THY) engelli yolcular için Atatürk Havalimanı'nda özel bir hizmet alanı oluşturdu. Engelli yolcuların işlemleri bundan böyle THY görevlilerine önceden bildirmek kaydıyla, asistan eşliğinde özel alanda yapılacak. Bilet ve bagajlarını kuyruk beklemeden rahatlıkla yaptıracak engelliler, pasaporttan geçip uçağa binebilecek.THY Genel Müdür Temel Kotil, oluşturulan birimin açılış kurdelesini, hizmet alan ilk engelli vatandaşla birlikte kesti. Almanya'ya giden Türk asıllı İranlı yolcu Şehnaz Rise, tekerlekli sandalye üzerinde çok güzel bir hizmet olduğundan söz ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Yeni birimde görevlendirilen engelli Ahmet Güzel isimli çalışan da, engelliler için daha önce özel hizmet kontuarları olduğunu ancak bu şekilde ayrı bir yer tahsis edilmesinin çok güzel olduğunu anlattı.

UÇAKTA ENGELLİ KOLTUĞU DOĞRU OLMAYABİLİR
    Temel Kotil ise, engelli vatandaşlar ile hamile, yaşlı, kendini iyi hissetmeyen vatandaşların rahat uçağa binmesini istediklerini söyledi. Kotil, "Uygulamamız ücretsiz. Biz isteyen yolcularımıza tekerlekli sandalye temin ediyoruz. Buradan hizmet alan yolcularımız asistan eşliğinden pasaporttan geçip uçağa binebiliyor. Uçaklarda engelliler için koltuk uygulaması yok. Sadece yan koltuğu boş bırakabiliyoruz. Uçaklarda engelli koltuğu yapmak doğru olmayabilir." dedi.

"Özel ilgi gerektiren yolcular içindir" yazılı bölüme gelen engelliler, önceden THY görevlilerine bildirmek kaydıyla söz konusu noktadan yararlanabilecek. Havalimanına gelince görevli tarafından karşılanacak yolcu, isterse tekerlekli sandalye ile bilet bagaj işlemi yapılacak özel noktaya getirilecek. Daha sonra yine görevli eşliğinde kuyruk beklemeden pasaport kontrolü yapılan engelli, aynı şekilde uçağa götürülecek.

Yeni Şafak

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Gecen hafta yurtdışına çıktım, tüm check in noktaları cok dolu olduğundan THY'nin böyle bir hizmeti olup olmadığını sordum ve beni Özel Yardım (Special Assitance) check in noktasına yönlendirdiler. Uygulama çok güzel, lakin o check in noktasında bir grup işlem yaptırıyordu, konuşmalarından anladığım kadarıyla yurtdışına çıkan bir grup doktor. İşlemlerinin tamamlanması uzun sürdü ve yarım saatten fazla zar zor ayakta durarak beklemek zorunda kaldım. Engelli olduğumu check in noktasına gider gitmez belirtmiş olmama rağmen "sağlam" doktor arkadaşlar bana özel ayrılan noktada maalesef bana öncelik tanımadılar! Bana oldukça uzun gelen bekleyişten sonra kötü durumda olduğumu gören görevli bana öncelik tanımak için "sağlam" doktorlardan izin istedi.
    Gördüğünüz üzere arkadaşlar, uygulama çok güzel ama bize ayrılan noktada bile beklemek ve sağlamlardan izin istemek zorunda kalıyoruz! Ne acı!!! Bana izin verilmesinin hemen ardından yeni gelen tekerlekli sandalyedeki engelliye refakat eden kişi de benim önüme geçmek istedi. ( Beklemekten fazlasıyla yorulduğum, ayakta durmakta zorlandığım ve tekerlekli sandalyedeki arkadaşımız zaten oturduğu ve kendisine yardımcı olan refakatçisi olduğu için sıramı vermedim). Gördüğünüz gibi bizler bile kendi aramızda çatışabiliyoruz, kim daha engelli yarışması yapıyoruz!!

Check in işleminden sonra pasaport işlemlerimi engellilere ayrılan bölümden hiç sıra beklemeden yaptım.
    THY'ye teşekkür ediyorum, sağlamları da bir kere daha empati kurmaya davet ediyorum!

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

belliki yurtdışındaki standartları saglıyolar. gerisi laf

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Fırtına;

Dışarda bizi iyi bilsinler içerisi önemli değil.