Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Trabzon'dan dönüşte aldığım bilette Metro ve diğer firmalara bilet fiyatını sordum 60 lira dediler. İndirim istedim ve indirimi liste fiyatı üzerinden 75 liradan yaptılar. İkaz ettiğim halde bu böyledir dendi.

Özürlüler idaresine sordum onlar bunu doğru olmadığını belirtti. Benim gibi böle bir durumla karşılaşan varsa yazın arkadaşlar.

Buna bir çözüm getirelim. Şikayet edelim. İlgili yerlere dilekçe yollayalım...

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    00:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pamukkale Turizm İzmir'den İstanbul'a normalde 45 TL bilet parası talep ederken, engelliligin belirtilmesi durumunda bu rakamı 31 TL ye indiriyor, keza dönüşte de aynı rakamla dönebiliyorsunuz...

Üye
    Cumali Avatarı

Gerçek Adı
    Cumali
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:46
    Yaşadığı Yer
    ELAZIG
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben karsılastım hemde cok ıyılıkle yapmayınca ısı kotuluge vuruyorum zar zor olsada alıyorum ındırımı

Üye
    murat-t Avatarı

Son Giriş
    30.04-2015
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Terminalde çalışmaya çalışan biri olarak söylüyorum, normalde fiyatlar üzerinden indirim yaptıkları için engelli indirimi isteyince gerçek fiyat üzerinden yapıyorlar -ki haklılar mı tabiki de değiller, indirim için ısrar edince de iş kaba kuvvete kadar gidiyor... (herkes aynı değil tabi)

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O halde bu konuyla ben ilgileneceğim ve bir dileççe ile ilgili yerlere bildirelim... Eskiden böle değildi. Hakkımızı yemek için bir taktik bu... Allah vicdan versin...

Üye
    Cumali Avatarı

Gerçek Adı
    Cumali
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:46
    Yaşadığı Yer
    ELAZIG
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

indirim yapmazlar ayni ucret atiyorum 50 tl ise indirimsiz o bileti kesin( indirim yapilmasa) o bilet ile ilgili bi dilekce yazin uyari alirlar muhakak

Üye
    RK.209 Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    ORDU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende aynı derten muzdaribim.Ordu İstanbul arası liste fiyatı 75tl ama 55-60'a veriyorlar.Ben engeli indirimi isteyince liste üzerinden %30 indirim yapıyorlar tabi aynı fiyata geliyor 52,5tl ye.Bunun neresi indirimli???

Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü, şehirlerarası otobüslerde indirimli tarifeden yararlanacak engellilerde aranan sakatlık oranını yüzde 60'tan yüzde 40'a çekmek üzere çalışma başlattı. Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü, kısa süre önce yaptığı bir düzenlemeyle şehirlerarası otobüslerde indirimli tarifeden yararlanacak engelliler için aranan sakatlık oranını yüzde 40'tan yüzde 60'a çıkarmış, şehirlerarası yolculuklarda engellilere tanınan yüzde 50'lik indirim de yüzde 30'a indirilmişti. SABAH, Birleşik Sakatlar Federasyonu ve onlarca engelli yurttaşın bu düzenlemeyle ilgili tepkisini gündeme getirdi. Bu yayın üzerine Devlet Bakanı Aliye Kavaf, Ulaştırma Bakanlığı'na bir yazı yazarak, düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesini istedi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da devreye girince Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü, engellilik oranını yeniden 'daha makul' bir düzeye düşürmek için çalışma başlattı. Yetkililer, oranı yüzde 40-50 arasına çekmeyi düşündüklerini belirterek, "Tabii bu biraz zaman alabilir. Ancak, engellilik oranını mutlaka yüzde 50'nin altına düşüreceğiz" dedi.
    İNDİRİME DEVAM
    Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü'nün bilet fiyetlerinde engellilere tanınan yüzde 50'lik indirimi, yüzde 30'a düşürmesi kararı ise aynen devam edecek. Yetkililer "Oranın şu aşamada bu düzeyde kalacak gibi görünüyor. Ancak, değişik formüller ele alınabilir" dedi.

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu olaya benzer bir durumu bende bir sayfada yazdım http://www.engelliler.biz/forum/ulas...i-yapmadi.html

adamlar internette 35 liraya satıyor liste fiyatı 40 lira ama normal bilet fiyatı 50 liraymış normal bilet fiyatı üzerinden yapıyormuş ozaman. bu normal bileti kim alıyor allah aşkına herkes internetten yada liste fiyatından alıyor. normal bilet neyin nesi. birde bakanlığın belirlediği normal bilet diye yutturuyorlar.

Üye
    ozgur55 Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    22:32
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de hatay-ordu arasında has turizmle gidiş geliş yapıyorum. % 60 raporuma % 30 indirim yapıldığını belirtiyor.

Üye
    fatihaçıkel Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana indirim yapmayacak baba yiğit yolcu firması aranıyor...

Üye
    32ilhan Avatarı

Gerçek Adı
    ilhan
    Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu olaya benzer benimde geldi başıma başka firmadan aldım biletimi % 30 indirimli eve gelince ulaştırma bakanlığını aradım ordaki tlf cıkan bayan dedi ki %30 indirim yapılmadıysa almış oldğunuz normal biletle birlikde özür raporunun foto kopisiyle dilekçe yazarak bize fax çekin dediler biz o firmayla irtibata geceriz dediler

Üye
    suskun62 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/esenyurt
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    2

Arkadaşlar pek fazla seyahat etmeyen biride olsam , yılda 6-7 defa şehirler arası gidip gelirim . Genelde otobüs firmaların da karşılaştığım bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Antalya'ya gidecektim bundan bir kaç ay önce ve bilet almaya Otogar'a gittim. Bilet fiyatını önce sordum 50 tl dedi , engelli kartımı çıkardım ve adam'da aslında biletin engellilere 50 tl üzerinden hesaplanmayacagını söyledi ve önüme bilet fiyatlarının bulunduğu bir liste koydu ve fiyat 65 tl idi ve bu sorunu 2 defa yaşadım, sizlerle paylaşmak istedim ki bu dalaveradan hepimiz haberdar olalım.

Üye
    gsli Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    ISPARTA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    9

bu indirimi tüm firmalrın yapması zorunlu mu

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de sadece metroda karşılaştım bu sorunla, diğerleri normal fiyat üzerinden yapıyor, yani en azından bana öyle denk geldi.

Üye
    cage451 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2017
    Saat
    01:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu durum gişedeki görevlinin ahlak yapısına göre değişiyor. Kimisi zorluk çıkartmak ve kanunda yeraldığı halde indirimi uygulamak istemiyor ve bin dereden su getiriyor. Bu gibi durumlarda ben karşı tarafın anlamak isteyeceği dilde hakkımı söke söke alıyorum. İşin komiği ben pes etmeyip hakkımı alıyorum diye adam diyor ki: " aslında normalde olmuyor ama sizin için yaptım ! " sanki kendince sadaka veriyor. Arkadaşlar kanun geçerli olduğu sürece lütfen hakkınızı yedirmeyin yapılması gerekeni yapın

Sayfa 1 / 2 12 SonSon