Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Engellilerin Şehir İçi Taşımacılıktan Ücretsiz Yararlanmaları İçin 'Engelli Kart' Çıkarttı.

Belediye Başkanı Kadir Kara, belediye meclis salonunda düzenlediği kart dağıtım töreni sırasında yaptığı konuşmasında, engellilere sahip çıkmanın vatandaşlık görevi olduğunu, 'engelli taksi' hizmetinin ardından 'sosyal sorumluluk projesi' kapsamında, 'engelli kart' hizmetini vermenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

Engellilerin daha rahat yaşaması için çalışacaklarını ifade eden Kara, 'engelli kart' ile engellilerin kent içerisindeki ulaşım hizmetlerinden ücretsiz faydalanabileceğini belirtti.

Engellilere yönelik bir bina yapımı konusunda da hazırlıklarının sürdüğünü belirten Kara, 'Bazı derneklerimiz belediyemize ait olan yerlerde kalıyor. Önümüzdeki yıla kadar inşallah engelli vatandaşlarımızın yararlanacağı ortak bir tesis yaparak sizlere teslim etmeyi düşünüyoruz. Konu Belediye Meclisimizin de gündemindedir. Meclisimizden olumlu bir karar alındıktan sonra herkesin yararlanacağı şekilde, dışardan bir misafiriniz geldiğinde ağırlayabileceğiniz vasıf ve ölçüler içerisinde güzel bir tesisi sizlere kazandırmak istiyorum' şeklinde konuştu.

Daha sonra 114 engelliye ulaşımdan yararlanmaları için 'engelli kart' dağıtımı yapıldı.

Son Dakika

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bende o karta sahip bir bireyim kullanıyorumda,başkanımıza hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

ne güzel umarım ilerde izmir gibi olmaz yani kontörlü olmaz

Üye
    denizkızı88 Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

süper bişi nisanda osmaniyeye gidicem ama benim o karttan yok nasıl alabilicem? bi tarafımız osmaniyede cünkü çoğu zaman ordayız ....

Üye
    atilla.ozdemir Avatarı

Gerçek Adı
    ATİLLA
    Son Giriş
    31.08-2013
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli indirimini diğer ilden gelen engelliler kullanamıyor galiba. Çünkü belediyenin vermiş olduğu engelli kartı geçerli diyorlar. herkes kendine göre engelliye kart veriyor. Başbakanlıktan almış olduğumuz kartı saymıyorlar. Yani anlicanız arkadaşlar Belli kişiler (belediyenin vermiş olduğu engelli kartına sahip kişiler hariç) kullanıyor diğer ilden gelen engelliler bu tür uygulamadan (ücretsiz taşıma) yararlanamıyorlar.

Ne kadar komik bir uygulama.

Üye
    engelli_80 Avatarı

Son Giriş
    13.08-2013
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%70 ve üzerindeki rapor olanlara veriliyor yazık değil mi kardeşim %70'in altındaki engellilere bir engelde kadir kara çıkarttı bunun reklamını yapıyor birde ayıptır günahtır yaa çok teşekkürler osmaniye belediyesi....

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

%70mi yuh yani izmirde böyle şey yok en az %40 rapor alan anında toplu ulaşım kartı alıyor osmaniye belediyesini kınıyorum.

Üye
    engelli_80 Avatarı

Son Giriş
    13.08-2013
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek yaptıkları reklam hiç bir şey yaptıkları yok engellilere engel çıkarmaktan başka gittim sormaya belediye meclisi kararıyla oran %70 yapıldı dediler anlam veremiyorum amaç nedir ne yapmaya çalışıyorlar

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçen hafta 10 gün osmaniye'deydik ...her yıl gidiyorum eşim oralı olduğu için ..pek de engelliler için anlayışlı değiller ..bir de yöresel olarak ksba insanlar olarak gördüm şöförleri ..onun için bisiklet ya da yaya dolaşarak işlerimi gördüm .yanılıyor olabilirim ..itici geldi bana toplu taşım araçları ..

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar eger yüzde 70 oranla veriliyorsa osmaniye belediyesine buradan sesleniyorum. yapmış oldukları imdirimli kartları geri alsın lar hemen. benim bildiğim hatta kanunda da buna yer verilmiştir.yüzde 40 oranı olan engelli haklarından yararlanabilir. sayın osmaniye belediyesini buradan şiddetle kınıyorum.yazık sizin yapmış olduğunuz kart dağıtımına