Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cockpit Avatarı

Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    binnur@
    raporunuz eski olabilir eski raporlarda AĞIR ÖZÜRLÜ ibresi yazmiyor yeni rapor almanız lazim.
    yeni raporda en az % 50 ve ağır özürlü ibresi EVET ise refekatçı kartı veriyorlar.
    yada ağır özürlü değilse rapor oranı en az % 80 olan refekatçı kartıda veriyorlar.

Üye
    Nil. Avatarı

Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İETT'nin hangi birimi ile görüştü isem beyaz kart'ın istanbul kart ile ilgisi olmadığını söylediler.

Refekatçi kartı için ise muhakkak ağır özürlü ibaresi olması gerekir dediler. Hatta kardeşimin %80 raporu var dedim, yok dedi ağır özürlü olursa refekat kartı verilir dedi.

İstanbul kartı için de anonim bir karttır, özürlü vatandaşlarımız için ayrıca özürlü kartı vardır diye de eklediler.

Net bilgiyi nereden alabileceğiz?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: N. UÇAN Mesajı Gör
    Beyaz Kartlar iptal edilerek özürlülere İstanbul Kart veriliyor. İstanbul Kart ile ilgili refakatçi kartı için, % 50 oranında Ağır Özürlü olduğu belirtilen Sağlık Kurulu Raporu ile müracaat ettiğinizde, İstanbul Kartınızı Refakatkli olarak alabiliyorsunuz. Ayrıca, Refakatli İstanbul Karta özürlüye refakat edecek kişinin adı yazılmıyor. Herhangi biri özürlünün yanında refakat ederek ücretsiz yolculuk edebilir.
    Siz nereden bu bilgiyi aldınız? Ayrıca;

özürlü kişi istanbulkart -alırsa- aldığında üzerinde özürlü ibaresi olmuyor değil mi?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: barissever Mesajı Gör
    bugün otobüse bindim ve yanımda bulunan 1 yakınımıda refakatli kartımı okutarak geçirdim. Sonrasında otobüs şöförü refakatçi mi 1.derece yakınım olmadığı için refakatçi olarak almadı ve otobüsten indirdi. Elinizde bu konu ile ilgili her hangi bir genelge veya resmi yazı olan var mı ? İett sitesinde bulamadım.
    Araçtaki hiçbir yolcuda çıkıp bir şey demedi mi? Çok yazık.. Haydi diyelim ki öyle biliyor, 1.derece yakını değil
    insaniyet namına duyarlı davranması gerekirdi.
    Şikayette bulunmuşsunuzdur inş..

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cockpit Mesajı Gör
    binnur@
    raporunuz eski olabilir eski raporlarda AĞIR ÖZÜRLÜ ibresi yazmiyor yeni rapor almanız lazim.
    yeni raporda en az % 50 ve ağır özürlü ibresi EVET ise refekatçı kartı veriyorlar.
    yada ağır özürlü değilse rapor oranı en az % 80 olan refekatçı kartıda veriyorlar.
    bu bilgiyi nereden aldınız?

İETT sayfasından alıntıdır: ( http://skart.iett.gov.tr:81/Ucretsiz...ari2.aspx?id=8 )

Refakatlı kartı:
    "16 Aralık 2010 tarih ve 27787 (Mükerrer) sayılı resmi gazetede yayımlanan
    "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik"
    hükümleri doğrultusunda düzenlenmiş ve raporun Ağır özürlü bölümünde "EVET" ibaresi olanların
    P ve üstünde bir oranda Özürlü Sağlık Kurulu Raporu'na sahip kişilerin
    refakatçisi ile birlikte iken kullanabileceği Seyahat Kartı'dır"

Hem %50 oranı hem ağır özürlü ibaresi var ise refakatçi kartı veriliyor.
    Ben böyle anladım.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Beyaz kardiye birşey kalmadı elinde ağır engeli raporun varsa raporunnla direk baş vuru yorsunuz agır engeli yazması sart refakatlı kart için karrtlar engelli kartların aynısı normal engelli tek sefer okuturken refakatlide ikikere okuta biliyorsunuz yani degişik bir kart vermiyorlar ayrıca refakat cinin birin ci sınıf akrabası olması gerekmez engelli kişi yanındaki kişiyle binebilir binemez diyen işgüzarın tekidir

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12