Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nayha87 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba,
    Bugün Eskişehir'den Aydın'a Kamilkoç turizm ile geldim. Bilet alırken şöyle bir sorun yaşadım.
    Normalde bilet ücreti 28.5 YTL + 1.5 YTL sigorta bedeli = 30 ytl idi.

Ben bilet alırken özürlü kimlik kartımın olduğunu söyledim ve indirimi maliye bakanının göndermiş olduğu tavan fiyat üzerinden uyguladılar.
    Yani, maliye bakanlığının Eskişehir-Aydın arasına maksimum 33 ytl alınabileceğine dair gönderdiği belge üzerinden yüzde 50 indirim yaptılar.
    Sonuçta;
    bilet ücreti 16,5 ytl + 1,5 YTL sigorta ücreti = 18 YTL ödedim.

Böyle bir uygulama var mı ?

İndirim hangi fiyat üzerinden uygulanıyor

Bu konuda ulaştırma bakanlığını aradım. Bana, belgelerle birlikte başvurabileceğimiz söylediler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Firmanın uygulaması yasalara uygun.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kabatas Avatarı

Son Giriş
    15.05-2010
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inidirim, ulaştırma bakanlığının vermiş oldugu fiyat tarifesinin tavan fiyatı üzerinden uygulanır .

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne yazıkkı aynı sıkıntıyı bende yasadım. Amma bu işte yıne keyfıyet var. ben her hafta cuma gunu dneızlıye gıdıyorum. pamukkale seyahata gıttım normalde 20 ytl bıze 13 yrl oldugu soylendı bır hafta once 12 ytl ye gıtmıstım. sonra bu hafta kamıl koca gıttım onlarda 18 ytl oldugunu bana 12.50 ytl ye bılet verebıleceklerını soyledıler. dondum denızlı seyahata gıttım 10.00 ytl den bılet aldım. pekı oturanboga tarıfe tekse nasıl farklı bılet kesebılıyorlar. Madem oyle neden normal vatandaşa normal tarıfeden kesmıyorlar engellıler gelıncemı tarıfe akıllarına gelıyor. Bu durum nasıl da yasalara uygun oluyor. bu keyfı yasa olmasın

Üye
    kabatas Avatarı

Son Giriş
    15.05-2010
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    güzel kardeşim yasa belli fakat malesefki uygulayanlar bir haber esas oarak ulaştırma bakanlığının vermiş olduğu fiyat tarifesinin tavan fiyatından yapılır indirim .olay bu kadar basit aslında.