Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşlar,
    Ben İstanbul içinde engellilere uygun olarak düzenlenmiş metro,metrobüs,tramvay,vb.durakları ayrıntılı olarak nasıl nerden ögrenebilirim?İETTyi aradım ama tabiki bilmiyorlar.Sürekli başka yerlere yönlendirdiler.Acaba ögrenebileceğim başka yerler var mı?Ayrıca uygun olmayan durakları nereye şikayet edebiliriz?Neler yapabiliriz.Gerci bir metrobüs durakları ile ilgili bir mahkeme olmuştu ama kim bilir onunla ilgili calısmalar ne kadar zaman sonra hallolur( ya da olur mu)...Yarım yamalak birşeyler yapmakla yapmamak arasında bir fark yok bence.Engelli otobüsleri var ama bekle ki gelsin.Bu yaz 3 kere beyazıt taksim civarlarına gitmek istedim,her seferinde bir buçuk iki saat otobüs bekledim ama gelmedi...ben duraktan ayrıldıktan sonra uzaktan gördüm bir taksim otobüsü...Ama yetişemedim tabi..Ne şimdi bu hizmet mi? Gün içide ne zaman geleceği belli olmayan bir otobüsü mü bekleyeceğim ulasım hizmetinden yararlanabilmek için?

Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakırköy'de oturuyorum.Ama işte her metro duragu uydun değil...Nereleri uygun bunları ögrenmem gerekiyor...Evet otobüsler cogu zaman adam gibi yanasmıyorlar.Zaten yanında refakatcin yoksa yine inip binemiyorsun cünkü soförün senle ilgilendiği yok.Metrobüs için de aynı sey gecerli...Tamam güzel yanasıyıolar ama ilgilenmiyorlar.Ayrıca bütün duraklar yine uygun değil.Ama sunu bildireyim Metrobüsün Ömür duragı uygun ama bize cok uzak.Bahcelievler duragı uygun değil ki o evimizin dibi.Ama her seferinde eve 45 dk uzaklıgındaki durakta inmek zorunda kalıyorum.

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bırakın engelımızı sogutlucesme son duragında bebek arabasıyla gecmek bıle ımkansız cunkı bebek arabasını ıkı kısı havaya kaldırmassa gecemıyorsun boyle sacmalıkmı olur..