Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu konularda uzman birisi olarak; önce keşke 155 arayıp şikayetçi olsaydınız.Beni engelli olduğum halde üstüme yürüdüler bana vurmaya çalıştılar deseydiniz. neyse bunları yapsaydınız çok iyi olurdu.bir daha olay çıkarsa 155 arayarak yardım isteyin. size birşey yapacak olurlarsa,

izmit terminalininden danışma kısmından gideceğin yerin mechul fiyatı nedir öğrenip kağıt üzerinde imzalatıp size vermeleri söleyin.

otobüs şirketine gideceğiniz yerin normal fiyatı kağıt üzerinde imzalı şekilde elemana gösterin. sonra bu fiyat üzerinden indirim uygulanması rica edin.

indirim uygulamazlarsa orda ilk yapacağız şey, terminal zabıta müdürlüğüne bana bu fiyat üzerinden indirim uygulamıyor diyin ve şikayetçi olun 60 milyon ceza yesin..

bundan sonra yapacağınız ulaştırma bakanlığına (bileti aldıktan sonra indirim uygulamamış ise)
    özürlü kimlik karı fotokobisi, bilet fotokobisi, terminalin vermiş olduğu normal fiyatın kağıt üzerindeki fotokobisi, bir dilekçe yazarak ulaştırın. 10 uyarı cezasına çarptırılsın, 10 uyarı cezası demek 1000 tl demek, ödemek zorunda kalırlar çünkü 50 uyarıda işletme çalıştırma iptali olur.
    sebeb; özürlü indirimi uygulamaması ve normal fiyat üzerinden fazla göstermesi......

Yasaklı Üye
    c-legg Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    19:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ancıl;

155 mi arayacaz hiç güleceğim yoktu Kendi 155 imiz olsa keşke...

Gözünün önünde adamı öldürüyorlar.155 geliyor hatta seyrediyor sonra öldükten sonra müdahele ediyorlar.

İşini yapmayan bir kurumu neden beslemek zorundayız? A dur bu engelli müdahele mi edelim diyeceklerini sanıyorsun

Başıma geldi 7 sene önce adam beni tehtid etti üzerime yürüdü çağırdım hiç bir şey yapmadılar...

Üye
    PALESTİNE_25 Avatarı

Gerçek Adı
    karabulut
    Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa/siverek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginizden dolayı tşk ederim arkadaşlar

seyahat firmaları o kadar akıllıki adamlar taban fiyatından yolculara bilet vermiyor engelli indirimi uyguluyormusunuz dedigimiz zaman adamlar devlete verdikleri taban fiyatından engelli indirimi yapıyor yanı ben şimdi ne kadar şuç duyurusunda da bulunsam yine dönüp dolaşıp aynı kapıya cıkıyorum koceli urfa arası bilet taban fiyatı 70 tl ee adamlarda bana 50 tl ye bilet verdiler bu dogrultuda sikayet etme hakkım ortadan kalkmıs oluyor
    bugün koceli otobüs terminalindeki zabıta amirligi beni aradı olayı bana izah etti ve elimiz kolumuz baglı kaldı

sadece geriye sikayet edebilecegim tek bi konu kaldı istanbuldan urfaya gelen bir yolcu ile benim aldıgım bilt fiyatı aynı onu konu alarak dava acacam

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

c-legg;

155 i aramak o anda yapılacak en iyi birşey, akıllı insanlar önce bu yolları denerler, güleceğiniz yoksa şimdi güldünüz galiba, bundan sonra başına birşey geldiğinde 155 i aramazsın.

"gerçeği görmek kormamak demektir." gerçekle herzaman yüzleşmek gerek

palestine25;

ulaştırma bakanlığına direk şikayetinizi yapın elinizde biletiniz var nasıl olsa, ulaştırma bakanlığı inceler, başkasının biletini almanıza gerek yok,

Üye
    PALESTİNE_25 Avatarı

Gerçek Adı
    karabulut
    Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa/siverek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

soykankaan kardeş..

bilet.engelli kimlik kartı fotokopisi vs vs bunlara ek olarak aynı otobüste yolculuk yaptıgım bir vatandaşın biletide bende bunu ek olarak yollasam faydası olurmu ? bana ve arkadaşa verilen bilet fiyatı aynı sence bişeyleri degiştirirmi ?

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ne oldu actinizmi davayii?

Yasaklı Üye
    c-legg Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    19:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ancıl;

O zaman ben akılsızlık yapmışım kendi 155 imden yardım istemekle...Siz sözlerimi yanlış anladınız heralde!

Aramasına ararsınız da yardım göremessiniz demek istedim.Göreve icabet göremedim ben açıkcası bu yaşıma geldim.

Ha bir kere bir şöför üstüme araba sürdü hızlı engelli oldumu göre göre söyledim bir trafikçiye söyle hemen ceza yazalım dediler.İyisi denk geldi ama genelde görevlerini kötüye kullanıyorlar malesef

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12