Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon
Toplam 152 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bir süredir muallâkta olan kontur meselesi dün itibariyle kesinliğe kavuşmuştur. Kafaları karıştıran açıklamalar ESHOT’ UN resmi sitesinde yaptığı ve basına gönderdiği açıklamalarla mahkeme kararına uyacak mı, uymayacak mı soruları dönüp dolaşmıştır.

Baştan beri bir aylık yasal süre bitmeden girişimde bulunmayacağımı belirtmiştim. Çünkü her ne kadar ESHOT’ UN ilk açıklaması kararı uygulamayacağı anlamını taşısa da bu açıklamanın tam bir resmiyeti yoktu. Bu yüzden bir aylık yasal süre bittikten sonra kendileriyle iletişime geçerek yazılı bir açıklama ile duruma netlik kazandıran bir açıklama talebinde bulundum. Dün itibariyle de bu açıklama geldi. ESHOT Hukuk Müşavirliğinin yaptığı bu açıklamanın sizleri ilgilendiren kısmını aynen aktarıyorum.

ESHOT Genel Müdürlüğü
    1. Hukuk Müşavirliği

İzmir 3. İdare Mahkemesi’nin 2010/1481 sayılı iptal kararı ile ilgili olarak 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 28. maddesinde yer alan ; “ Danıştay, bölge idare mahkemeleri, idare ve vergi mahkemelerinin esasa ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararlarının icaplarına göre idare, gecikmeksizin işlem tesis etmeye veya eylemde bulunmaya mecburdur. Bu süre hiçbir şekilde kararın idareye tebliğinden başlayarak otuz günü geçemez.” hükmü ile, 52. maddesinde; “Temyiz veya itiraz yoluna başvurulmuş olması, hakim, mahkeme veya Danıştay kararlarının yürütülmesini durdurmaz.” hükmü uyarınca, İdaremizce özürlü kartlarına 750 kullanım hakkı ile sınırlı yükleme yapılmamaktadır. İdaremizce İzmir 3. İdare Mahkemesi’nin 2010/1481 sayılı iptal kararı gereği yerine getirilmiştir.

Ancak, kişiselleştirilmiş bulunan tüm toplu ulaşım kartlarına, bilgilerin güncellenmesi ve kartın devamlılığının sağlanması açısından vize işlemi yapılmaktadır. Özürlü kartlarına da vize yapılması idari bir gereklilik olup, vize işlemi ücretsiz olarak uygulanmaktadır.

Bilginizi rica ederiz.

ESHOT Hukuk Müşavirliğinin yapmış olduğu açıklamadan da anlaşılacağı gibi kazanılan mahkeme kararı uygulanmaktadır. Danıştay’dan çıkacak karara kadar da mahkeme kararı uygulanacaktır. Yani öncesinde yapılan hukuk dışı talihsiz açıklamaya göre bir mahkemeyi kazandık bir mahkemeyi kaybettik ona göre hareket edeceğiz şeklinde yapılan açıklamalar geçerli değildir. Ve ESHOT’ UN duyurusunu yaptığı 750 kontur yüklenecektir şeklindeki açıklamaları da doğru değildir.

Aksinin zaten Belediye gibi bir kurum tarafından yapılmasını beklemiyordum. Sebebi ise anayasal bir suçu bile bile işleyeceklerine açıkçası en başından beri ehemmiyet vermiyordum. Dediğim gibi ESHOT’UN açıklamalarını ciddiye almamıştım, sadece yasal sürenin bitmesini bekliyordum. ESHOT böyle bir açıklamayı neden yaptı bilmiyorum ama resmi açıklama yapılmadan yapılan ilk açıklamalar Belediyenin puanının düşmesine sebep olmuştur. Bir kurumun ciddiyeti ve işleyişi tutarlılığı ile doğru orantılıdır. Bu olayı başından beri takip edenlerde görmüştür ki çelişkili yapılan kafa karıştıran açıklamalarla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir birimi, önemli bir birimi olan ESHOT’ UN tutarlılığı ve işleyişi çokta İzmir’e yakışır şekilde değildir. Fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum izleyiciler en başından beri izleyip görmüş ve görünen anlamları çıkarmıştır.

Özetle yukarıda verdiğim açıklama resmi ve geçerli bir açıklamadır. Onun dışında yapılan açıklamaları ciddiye almayınız. Ve bu bilgiyi mümkün olduğunca arkadaşlarınıza iletiniz. Mahkemeyi kazandık ve mahkeme kararı uygulanmaktadır.

Birde sizlerden önemli bir ricam verdiğim bu Engelliler Bu Seçimlerde Oy Kullanabilecek ( mi? ) linki sosyal paylaşım ( facebook-twitter gibi )guruplarınızda ve çevrenizde ne kadar çok insana ulaştırabilirseniz sevinirim. Özellikle engel durumu ağır arkadaşlarımızı bağlayan bir konu olduğu için onların bulunduğu gruplara ulaşırsa yerine ulaşacaktır. Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Ve gazamız mübarek olsun diyelim dimi artık.)) İnşallah Danıştay’dan da lehimize bir karar çıkar ve coşkulu bir sevinç yaşarız hep birlikte. O güne kadar haklarımıza sıkı sıkı sarılalım ellemeye kalkanın da karşısında duralım arkadaşlar. Şimdilik benden haberler bu kadar gelişmelerle inşallah olumlu ve güzel yeni gelişmelerle yine gelirim…

Oya Tekin

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Oya hanım bu güzel mücadele ve kazanılan hakkımız için yaptığınız Önderliğe sonsuz teşekkürler...

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Teşekkürler Oya...

Üye
    also Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Oya Hanım...

Üye
    askibeka Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili oya ne kadar duyarlı ne kadar onurlu birisiniz işte bu sizin mücadeleniz insan olmanın gerektirdiği bir mücadeledir sizi gönülden tebrik ediyorum ve herkes adına size teşekkür ediyorum umarım bu mücadeleniz hakkını aramayan insanlarada örnek olur..

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    00:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Oya Hanıma bu mücadeleci ruhunu yitirmeyecegi nice güzel günler temennisi yanında, yürek dolusu teşekkür ve sevgilerimizle...

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle temennileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.

Aslında çok fazla birşey yazmayacağım sadece engelli kartlarına ESHOT neden kısıtlama getirmiş, onun perde arkasında aslında neler varmış bunu sizlerle de paylaşayım istedim. Daha önce bazı yazılarımda üstü kapalı söylemiştim ama şimdi başka bir mahkeme kararıyla bu yolsuzluk ispatlandığı için açıkça söylüyorum. ESHOT yaptığı yolsuzluk ve zararı kapatabilmek için engellilere kısıtlama getirmiştir. İşte o konuyla ilgili yazının linki...

ESHOT'UN_zarara_ugramasının_arkasindaki_gercekler_

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Eshot hayatının en rezil yönetimini yaşıyor. Ben de geçmiş dönemlerde bu kurumda çalıştım. Ne yakın ne de uzak geçmişinde, bugünkü yönetim gibi berbat bir yönetim görmemiştir.
    Sarhoş,
    Ölümlü kazalara karışan,
    Saatlerini yapamayan değil, yapmayan,
    Mutlaka ve mutlaka torpille giren ve bu sebeble rahat ve pervasız olan,
    Yaşları 20'lerde genç ama deneyimsiz olan şoförleri ilk kez bu kadar çok gördü İzmir halkı.
    Hareket memurları işini yapmaz, amirler müdürler camları film kaplı makam arabalarında duraklarda boş boş bakınır...
    Yerel basında gün geçmiyorki bu kurumla alakalı bir haber çıkmasın.
    İşitme engelli bir kadın ve yanındaki kızı kaldırımda yürürken eski ve hurda bir otobüsün lastiği fırlayıp üstlerine çarpıyor. Kadın yatalak oluyor, kız ağır yaralı kurtuluyor.
    Tazminat vermemek için Eshot avukatının basına düşen savunma sözüne bakarmısınız: Otobüsümüzün sürücüsü kornaya basmış!!!!!!!!
    Sena hukuk öğreten hocaların Allah cezasını versin emi... Okumuş adama bakarmısınız ne diyor?
    Ulan dingil, ulan kaba oldu pardon, ülen dingil, her otobüs kornası duyduğumuzda kendimizi yeremi atalım?
    Kadıncağızın hayatını kararttınız, ihalelerle cuplanan paralardan bir kıl kadar koparsanız, bir nebze rahat eder o kadın da. Bu kadar yürekli savunmalarınızı, kentkart ihalesinde Eshot kazıklanırkende göstersediniz ya?
    Eshot böyle bir tuhaf bu günlerde. En köklü, en saygın kurum ne hale geldi.
    Çuvalla kaybedilen paraları, poşetle engellilerden kurtarmaya çalışıyorlar.
    Yiyin ağalar beyler yiyin, aksırıncaya, tıksırıncaya kadar yiyin...

Üye
    E.KOMŞUCU Avatarı

Gerçek Adı
    ERTAN
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    17:15
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oya Hanım;emeğinize sağlık,değerli vaktinizi bizim için harcadığınız için teşekkür ederim.bu gün itibariyle mevcut kartlarımızı vize yaptıracakmıyız?şubat ayında yaptırmıştım.birde mesai saatleri dışında en son saat kaça kadar vize işlemi yapılıyor?Bir başkası benim kartımı nüfus cüzdanım ile vize yaptırabilirmi?bornova metroda vize yapılıyormu?lütfen bilen birileri cevap yazarsa sevinirim.

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

teşekkürler oya abla
    bu arada annem refekatcı kartı kullanıyor benimle binerken.ama yüklemede oyalıyorlar.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkürler oya hn.

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

teşekkürler oya abla

Üye
    Fırtına Avatarı

Gerçek Adı
    nuran
    Son Giriş
    29.10-2014
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    27

hepimiz adına vermiş olduğun mücadele için sonsuz teşekkürler..

sevgilerimle oya..

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Diyelim ki uğraşılar sonucu Engellilerin bu ücretsiz otobüs sorununu çözüldü.
    Yarın İzmir Belediye Başkanı becerip te kafasını çalıştırsa ve;
    "Tamam. Tüm isteklerinizi kabul ediyorum. gidin %40 ve üzeri engelli raporunuzu güncel olarak getirin" dese neyapacaksınız? Siz %40 ve üzeri raporların kimlere verildiğini biliyormusunuz?
    Şöyle söyleyeyim. %40 ve üzeri raporu ancak otobüse binemeyecek derecede sakat olan engelliler alabilir.
    Eeee. otobüse binemeyecek durumda ki engelli ne yapsın ücretsiz otobüs hizmetini?
    Evet. Buyurun. Ne oldu. Hiç beklemiyodunuz dimi.
    Mesela benim raporumu %50 den % 17 ye düşürdüler. Kaldı ki ben bile otobüse binemeyecek kadar ileri düzey bir engelliyim.
    Ya şu izmir belediye başkanına ne demeli ya? Kusura bakmasın ama hiç kafası çalışmıyormuş. Adam azıcık stratejik davransa varya hem bu sorununu çözcek hemde tüm suçu hükümete yükleyecek. Ama yok. Vermemiş mabud, neylesin mahmut.
    Bakın Hükümete nasılda çözdü işi
    Bu uyanıklar engellilere önce 3-5 pozitif hak verdiler ardından engelli listesinden çıkardılar.
    maaşına zam işine son. gibi oldu bu.
    Valla Ters köşeye yatırılmak bu olsa gerek. Ben şahsen dumura uğradım.
    Artık Anlıyorum ki
    İnsana saygının olmadığı bir ülkede elbette engelliye de saygı olmaz.

Üye
    delibaba Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    05.05-2015
    Saat
    00:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    oya kardeşim başarını canı gönülden tebrik ederim inşallah ankarada buşekilde sonuçlandırır

Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon