Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 152 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şu an zannetiyorsunuz bu ay kontörsüz ama arada sırada kontör düşüyor.düşmez sandığınız düşüyor.
    inşallah seneye bu uygulama kalkar.
    bizde rahat ederiz

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dava ile ilgili bir gelişme getirmedim ama dolaylı olarak davayı ilgilendiren bir haberi getirdim. Neden dolaylı olarak ilgilendiriyor onun da cevabı ekleyeceğim linkin içinde yazıyor. Ama birkez daha söylemek gerekirse İzmir bu sefer Avrupa'ya da örnek teşkil edecek bir davaya imza attı.) Yani görünürde İzmir'de açılmış davaların ilk teşebbüsçüleri her zorluğu yaşasada genele yansırken hayat kolaylaşıyor. Bu seferki başarı emin olun ayakta alkışlanacak bir durum sadece davanın Kahraman'ı değil alkışlanacak olan bir de bu karara imza atan mahkeme heyetimiz.

İşte size bahsettiğim İzmir'de bir engelle daha dur diyen karar...

Üye
    ali4377 Avatarı

Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    23:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oya hanıma gayretlerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    00:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oya hanım örnek bir davranış, örnek alınası bir davranış. Başarı sizinle olsun...

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Özürlü Kartları Hakkında Açıklama

İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ESHOT Genel Müdürlüğü, Metro A.Ş., İzdeniz A.Ş., İzulaş A.Ş. tarafından işletilmekte olan tüm toplu taşıma araçlarında kullanılmakta olan özürlü kartlarına ve refakatçi kartlarına 01.02.2010 tarihinden itibaren, 750 biniş hakkı yüklenmesi ve 90 dakika içinde sınırsız aktarma hakkı verilmesine ilişkin İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin 28.01.2010 günü ve 2010/26 no.lu kararı ile ilgili olarak;

İzmir 2. İdare Mahkemesi’nin 2010/361 Esas ve 2010/1471 No.lu Kararı ile; İdare’nin kamu hizmetinin gereklerine ve kamu yararına uygun olarak Yönetmelikte tanınan yetki uyarınca özürlü kartlarına 01.02.2010 tarihinden itibaren, yıllık 750 biniş hakkı yüklenmesi ve 90 dakika içerisinde sınırsız aktarma hakkı verilmesine ilişkin işlemde hukuka aykırılık bulunmadığı gerekçesi ile davanın reddine karar verilmiştir.

İzmir 3. İdare Mahkemesi’nin 2010/358 Esas ve 2010/1481 no.lu kararı ile; aynı konu ile ilgili olarak dava konusu işlemin iptaline karar verilmiştir.

Bu durumda Mahkeme kararının gereğinin yerine getirilmesi bağlamında;

-2010 yılı için 750 kullanım hakkı dolan kart sahiplerinin kartlarına yeniden yükleme yapılacaktır. Ancak bu kartlar 01.03.2011 tarihine kadar geçerli olacaktır. Bu kart sahiplerinin 2011 yılı için Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğünde vize işlemi yaptırmaları gerekmektedir.

-UKOME’nin 30.12.2010 tarih ve 342(2010/23 toplantı) olağanüstü toplantısında alınan 2010/359 no.lu kararında; 2011 yılı için (01.03.2012 yılına kadar ki süreyi kapsayan) “Özürlü kartlarına yıllık 750 biniş hakkı yüklenmesi ve 90 dakika içerisinde sınırsız aktarma hakkı verilmesi” belirlenmiş olup, bu karar uyarınca vize yapılması işlemlerine 01.02.2011 tarihinden itibaren başlanılacaktır.

-2010 yılı için vize yapılan kartların geçerliliği 01.03.2011 tarihinde sona erecektir.

ESHOT
    GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

diye bir yazı okudum bu tam olarak ne anlama geliyor..yani eshot geri adım mı atıyor bu durumda...kart yüklemesi yapmamız gerekiyor mu? ben henüz kart yüklemesi yapmadım...

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Belediye dansöz gibi kıvırıyor haala.
    İlk mahkeme kararına göre 750 kontör sınırı kabul edilmiş olduğu söyleniyor.
    İkinci mahkeme kararı 750 kontörü iptal ettiği halde "Bu durumda Mahkeme kararının gereğinin yerine getirilmesi bağlamında; " diye cümle kurup tekrar 750 kontör yüklemesine devam diyor.
    Valla ne sihirdir ne keramet, anlayan varsa izah etsin bir zahmet.
    3. İdare mahkemesi 750 kontörü kaldırdı, bu bağlamda nasıl 750 kontör yükleniyor?
    Var yaaa, şu 2012 senesi bir gelsin, AB uyum yasası için attıkları imzaya istinaden, yaptıkları tüm hatalı kaldırımlarda, düzenlemedikleri her noktada bizlere verilen mahkeme açma hakkını kullanıp, delim delim delirtmek farz oldu büyükşehiri.
    Yapın beyler yapın, yapabildiğiniz kadar inat yapın.
    2012 gelecek, siz bu gün dahi bile yaptığınız kaldırımları engelliye uygun yapamadığınız için mahkemelerde hesap vereceksiniz.
    Şimdilik sopa sizin elinde, istediğiniz kadar kullanın, seneye o sopa sonsuza kadar bizim elimizde olacak.

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bugün kartımı götürüp yükleme için gereginin yapılmasını istedim. Tamam deyip neredeyse saniyelerle ölçülebilecek kadar hızlı bir işlem yapıp tamam deyip kartımı verdiler. Biraz şaşkın olarak kartıma 750 kontör yüklendi degil mi diye sordugumda evet denildi ve sonrasında otobüse bindigimde, hatta gün içinde bindigim her defasında" Engelli Kartı 01.03.2011 e kadar geçerlidir" şeklinde bir ibare belirlendi durdu otobüsteki kent kart cihazı ekranında. Kısmetse yarın tekrar gidip sormak istiyorum nedir bu durum diye...

Üye
    YUCi Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir de kimsenin fark etmediği bir şey var.Bindiğim bazı otobüslerde kartların son kullanım tarihi olarak 01.03.2011 tarihi gösterirken, bazı otobüslerde 28.02.2011 tarihi var!Bu nasıl bir iş anlamadım, otobüsten otobüse değişiyor tarihler!

Üye
    bay.menderes Avatarı

Gerçek Adı
    menderes bayer
    Son Giriş
    19.05-2011
    Saat
    11:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

passionate ye ben iki gün önce vize yaptırdım otobüse bindiğimde 01 03 2011e kadar geçerli yazıyordu bugün sordum ay sonuna kadar o yazı devam edecek dediler . selamlar .

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Menderes Bayer'e teşekkür ederim. Dogrusu fırsat bulup gidememiştim ögrendiğim iyi oldu. Demek ay sonuna kadar o yazıyı görecegiz. İlgine teşekkür ederim, sagol...

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sona iki kala hala aynı yerdeyiz galiba. Salı günü ne olacak hep beraber göreceğiz. Benim merak ettiğim bu duruma hala derneklerin sessizliği. Neden hala anlamamakta direniyorlar bir sonraki adımda belediye ulaşımından tamamen yararlanamayacaklarını neden görmüyorlar. Bu uygulama onun ilk adımı. Bunu görmemekte direnmek bana çok şey düşündürüyor. Öyle olduğunda üyelerine ne anlatacaklar doğrusu çok merak ediyorum. Mümkünlüde son durumu vermeye gelmişken bu notuda düşmeden geçemedim.)

Mümkünlü Kasabasında İzmir ESHOT (Son)

Üye
    hera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İzmirimizi çok güzel özetlemişsin Oya

ve ifade ettiğin gibi, İzmirin büyükşehir olmaktan çıkıp kasaba olduğuna aynen katılıyorum ....

Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

25 yaşınd 11 yıldır yürüyemiyen Kas hastası FİZİK TEDAVİ görmesi gereken bi bayanım.Adana da hikamet etmekteyim.Oturdugmz daire 3.katve asansör bulunmamaktadır.Yıllardır yaz kış eve mahkumum .Annem Babam 63 yaşındalar beni kaldırıp indirmye güçleri yetmiyor.Asansrlü eve çıkmaya maddi durumumuz el vermiyor.Bi çok dernekten ve büyük şehir belediyesinden blulundugum kata şu linkteki Sultangazi Belediyesi'nden Engelliye zel Asansr - Sultangazi Belediyesi gibi beni şaga inmeye çıkmaya yetecek asansör yaptırmalarını bi çok kez dilekçe yazarak rica ettim ama bimerede şikayet etmeme ragmen belediyemiz bunun vicdana ve belediyelerin insiyatfine baglı oldugnu söylediler.istanbul sultan gazi belediyesi engellilere özel asansr,özel engelli taksisi, atla terapi merkezleri ve ayda bir evlere temizlikçi gönderme gibi bi çok fliyetleri mavcutken adana büyük şehir belediyesi benim hayat kalitemi artımam ve kolaylaştırmam içinhiç bir adım atmıyor.yasal olarak bi hakkım varmı.Cumhuriyet Portal

Üye
    YUCi Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Belediyeden hala tık yok ilginç!İşin diğer ilginç tarafı otobüslerdeki kart son kullanım tarihiyle ilgili.Kimi otobüste 28 Şubat, kimisinde 1 Mart, kimisinde ise 30 Mart tarihi yazıyor!Bu nasıl çelişkidir böyle anlamadım.Nasıl belediyecilik yapıyor bunlar?

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu sabah 3 sefer otobüse bindim. Hepsinde de son kullanım tarihi 1.03.2011 yazdı. Yarın dananın kuyruğu kopacak.

Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon