Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli arkadaşlar;

Ankara metrosunda tekerlekli sandalye ile yolculuk yapan var mı? Asansörler, giriş çıkışlar uygun mu? Metroyu kullanan arkadaşlardan yorumlarını rica ediyorum.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın dostempati ben Ankara'da yaşıyorum ve metroyu çok sık kullanıyorum. Asansörler ve metro tekerlekli sandalye kullananlar için çok kolay ve rahat. Ama tabi asansörler çalıştığı sürece, bozuk olduğu zamanda yürüyen merdivenleri oradaki görevlilere söyleyerek ters çevirtip, iniş ve çıkışlara göre ayarlatabiliyorum.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler sayın prenses.Bildiğim kadarıyla metronun bütün duraklarında yürüyen merdiven yok.Siz hangi hatlar arasında ulaşım yapıyorsunuz.Hiç asansör bozuk ve yürüyen merdiven olmayan bir durakta sıkıntı yaşadınız mı? Ya da şöyle sorayım metronun tekerlekli sandalyelilere en uygun olduğu duraklar hangileri?

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın dostempati benim bildiğim kadarıyla Ulus durağında asansör ve yürüyen merdiven bulunmuyor. Diğerlerinde sanırım var. Orada da normal merdivenden çıkmak zorunda kalıyorsunuz.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Ankaradaki metrolarda herhangi bi problemle karşılaşacağınızı sanmıyorum (sizden evvel asansöre binmeye çalışan insanları saymazsak)güvenlikler de herhangi bi aksilik durumunda yardımcı oluyorlar gerçekten..

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili mac72 ve prenses; değerli yorumlarınız için teşekkürler.Anladığım kadarıyla Ankara daki metro tekerlekli sandalyeliler için gayet uygun.Metroya yakın bir eve taşınmak ve ulaşım problemini azaltmak gibi bir projem var.Bakalım zamanla uygulayabilecek miyim?

Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

benim bulunduğum semtin durağında ne asansör var ne de yürüyen mediven. üstelik yürüyen merdiven olsa bile akülü sandalyeyle çıkılamıyacağından çözüm de değil. ben birkez refakatçimle kurtuluştan batı kente gittim: aktarmada asansör gürevlisi asönsörü kitleyip defolmuş, reziloldum. neden yardıma gerek olsun ki; ASLOLAN GEÇİCİ ÇÖZÜMLER DEĞİL TEK BAŞIMA BAĞIMSIZLIĞIM, ama bu kent engelimken olmuyor.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın düşle teşekkürler yorumunuz için.Türkiye şartlarında engellilerin tam bağımsız olması çok zor.Ben çok sık hastaneye giderdim, tırmanmadığım mr, röntgen, ultrason, pet ct, kemik taraması, eko kalmadı.Yardımsız hastanelerde bile işinizi halledemiyorsunuz.Diyelim ki metroda asansör var.Ama 364 gün çalışan asansör tam da sizin metroda olduğunuz gün arızalandı ne yapacaksınız? Ya da kilitleyip gittiler.Böyle bir durumda sizi farklı bir sandalyeye alıp, sandalyeyi ve sizi ayrı ayrı çıkarabilirler.Aslında bu geçici çözümler yerine metrolara tekerlekli sandalyelere uygun dönerli merdiven yapabilirler.Şartlar bize uymuyorsa biz şartlara uymak zorunda kalıyoruz...