Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar bugün isöm'den arac istedim ve soförle kısa bir diyaloğumuz oldu.Su sekilde bilgiler öğrendim.
    İlk önce ben ona kac arac oldugunu sordum bünyelerinde, o istanbul geneli için 10 arac oldugunu söyledi. Ben de yeterli olmuyordur herhalde dedim ve acaba aracların arttırılması konusunda herhangi bir sey yapıyorlar mı diye sordum. O da öyle birseyin olmasını bırakın olan aracların yarısı iptal edildi dedi.
    Demek daha cok arac kullanımdaymıs eskiden. Neden olarak ta bu işi ilçe belediyelerinin üstlenmesini istemişler.
    Şimdi aslına bakarsak mantığın bu olması bir yerde güzel olabilir cünkü merkezden kontrol cok daha zor ve ani değişikliklere izin vermiyor. Mesela isöm için bir hafta öncesinden haber vermek gerekiyor. Ama bir hafta içinde planlar değişebilir. Ya da bir yere gidilip gidilemeyeceği 1 hafta öncesinden belli olmayabilir.
    Mesela benim yarın bir işim cıksa isömle gidemem. Oysa ilçe belediyelerinde ya gideceğin günün sabahı ya da bir gün önce haber veriyorsun. En azından benim bulunduğum ilçede böyle. Ama öte yandan olan aracların kullanılmaması da üzücü. Sonucta imkan varken böyle birseyi nede kullanmayalım ki.
    Mesela benim bulunduğum ilçe belediyesinde iki tane arac var ama bence yeterli değil. Benim gidiş gelişlerimin aksadıgını söyleyemem ama sonucta belki benim yüzümden baskalarının ki aksıyordur. SOnucta ne kadar cok arac o kadar cok özgürlük herkes için.

Bir de söyle bir durum daha var: İlçe belediyesinin aracı bana en gec 3 e kadar hizmet verebiliyor. Oysa mesai bitimi 5 filan. Ama sanırım onlar servis kaldırıyorlar. Sanırım değil öyle dediler yani. O zaman mesaileri devam ettiği halde engelli minübüsleri 2 saat eksik hizmet veriyor. Belki soförler az sayıda ama bilemiyorum bana dogru bir uygulamaymıs gibi gelmedi.

Yani benim belediye izlenimlerim bunlar. Birseyler yapmalı.Acaba siz ne düşünüyorsunuz? Mesela bu ilçe belediyelerinin bulundurması gereken arac asgari arac sayısı gibi birsey var mı? Her ilce belediyesinde bu araclardan var mı? Siz kullanıyor musunuz bu aracları?
    Bilgi verirseniz ve yasadığınız sorunları da yazarsanız bu konu hakkında sevinirim?(Amma uzun yazdım yahu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Vaay! Sayıyı ciddi şekilde düşürmüş İBB.

Ben de tüm hizmetlerin ilçe belediyeleri nezdinde verilmesini doğru buluyorum. Ama bu tabii ki büyükşehir belediyeleri elini ayağını çeksin demek değil! Çünkü ilçelerin ödenekleri çok daha az, büyük şehir destek veremezse bütçe ayırmazlar kolay kolay...
    Kuralım şu: Her sorunum için belediyeyi arayıp bıdı-bıdı sorun çıkarmak ve çözüm istemek!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alperencsm Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    mersin - bozyazı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her ilçe belediyeden söz konusu şekilde ulaşım için araç isdeenebiliyormu?
    yani her belediyede bu araçlardan varmıdır?
    ben ilçemde olup olmadığını ve böyle bir hakkımız olduğunu bilmiyorum(dum)...!

Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yanılmıyorsam her belediyede var.Alperencsm sen hangi ilçedensin?Bence tez vakitte sor araçların olup olmadığını belediyeye ve hemen haber ver bana da mümkünse.Her belediyeden haberimiz olsun di mi

Üye
    UYGAR Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    19:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlçe belediyelerin hepsinde özellikle tekerlekli sandalyelilerin ulaşımını sağlayacak araç sayısı yok denecek az. Kadıköy ,Şişli, Beşiktaş belediyeleri buna öncülük eden belediyelerdir.Yani bir iki belediye dışında böyle bir hizmet yok.

Üye
    MÜDÜR Avatarı

Gerçek Adı
    Nusret
    Son Giriş
    22.12-2014
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul/Şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şişli belediyesinin engelli aracı kişiye özel servis hizmeti veremiyor, araç 10 adet tekerlekli sandalyeli engelli taşıyacak şekilde asansörlü'dür, ancak toplu gezilerde ve belediye bünyesindeki rehabilitasyon merkezine engellileri getirip götürme işlerinde kullanılmaktadır.

Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hadi ya bu çok kötü işte.Her zaman toplu biryerlere gidilmez ki.Beşiktaş ve Kadıköy'den olan arkadaslar varsa onlarda belediye aracları hakkındaki bilgilerini paylaşabilirler mi? Peki müdür sen hiç konustun mu bu hizmetin yeterli olmadığı hakkında?

Üye
    UYGAR Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    19:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kadıköy belediyrsinin aracı tek kişilik araç olup,Beşiktaş belediyesinin araci ise otobübüs.

Kadıköy beldiyesinden engelli taksi talap edebilmek için kadiköy sınırları içirisinde oturuyor olmak gerekiyor.Kadıköy belediyesinin 4440081 nolu telefonu arayarak anadolu - avrupa yakalarına ulaşım olanağı sğlanmakta ve tedavi, rapor gibi işlemlerde de yardımcı olunmaktadır.

Üye
    SELCUK Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Kağıthane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet Şişli Belediyesinin engellilerin hizmetinde olan aracı hakında bilgim vardı. Güzel bir uygulama. Bu tür hizmetlerin giderek çoğalması gerekir.