Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mailimize cevap bile vermiyolar arkadaş :evil: sen hala neden bahsediyon

Üye
    TILSIM Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    00:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben yaşadıgım olaydan bahsediyorum basari anladın dimi.

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

tılsım

yok ben başka mesaja cevap yazmıştım sana değil ulusoyu savunuyodu arkadaşın biri :lol:

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: burakgumus
    ...-Bu karşı konulamaz yöntemide şu şekilde açıklamak isterim. Firmaların kurumsal internet sitelerindeki ilgili rezervasyon ekranından günler öncesinden yerinizi ekranda görerek beğenerek rezervasyon yaparsınız, opsiyon tarihinden önce rezervasyon bilgilerinizle birlikte satış acentasına gider, özürlü kimlik kartınızın fotokopisini teslim eder indirimli biletinizi alırsınız.

Aksi taktirde

Otobüsün hareket saatinde,

Abi İstanbula yer varmı hemide indirimli olacak derseniz özellikle Ulusoy Varan ve Boss size bilet satmaz satmamaktada sonuna kadar haklıdır.

...

Demek ki neymiş.. Her işin bir yolu yordamı varmış.. Bunları bilmeden ve yerine getirmeden sonuç almak olanaksızmış..

Sağolasın Burak..

basari,

Kim, hangi yazısında ULUSOY'u savunuyordu? Yanlışı SEN yapıyorsan başkaları seni niye savunsun? :roll:

Üye
    Muhammed Göktaş Avatarı

Son Giriş
    03.09-2010
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili TILSIM

Bu konuyu geçen hafta konuşmuştuk sanırım. Ama hala anlamış değilim sana nasıl bir uygulama yapıyorlar. Ayhan ŞAHİN aradı beni pazartesi günü ( seni arabasıyla bıraktığımız arkadaş ) arkadaşı ulusoya gitmiş % 20 indirim uyguluyorlarmış bunlar neden böyle yapıyorlar diye sordu. Bende kendisine ulusoyla gitmemesini varanla gitmesini söyledim. Ben ulusoydan aldığım bileti dilekçeyle ulaştırma bakanlığına yolladım. Sanırım bir kaç gün içinde gerekenler yapılacaktır. Konun takipçisiyim mutlaka uygulayacaklardır buna inanın bu konuyu halldeceğim. Gelelim TILSIM sana verilen bilete % 20 indirim uyguluyorlar heralde onu diyorsun. Engelli olan herkese % 50 indirim uygulamaları gerekiyor. Biletine iyi bak belki de % 50 indirim değildir sizinki . Saygılarımla

Üye
    TILSIM Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muhammed %4o raporu olanlara %20 indirim rapor derecesi %40 geciyorsa %50 indirim yapılıyor bende %20 indirimden yararlanıyorum.ayrıca yapmamız gereken herne varsa yapmayada hazırım kendi adıma.

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Baben

evt yanlış görmüşüm heralde ulusoy savunulacak bi firma değil zaten ayrıca ben kolay kolay yanlış yapmam savunma olayına gelince kimseye zorla beni savun demiyoruz :lol: isteyen savunur isteyen savunmaz demokratik bi ülke burası

Üye
    Muhammed Göktaş Avatarı

Son Giriş
    03.09-2010
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Burak, Baben ve Tılsım

Öncelikle sevgili Burak:

Tecrübelerini bizimle paylaştığın için teşekkür ederim. Şunu bilmeni isterim ki bende aynı senin izlediğin yollarla biletimi alıyorum. Gideceğim yere günler öncesinden ilgili firmaya gidiyor yerimi seçiyor ve biletimi alıyorum. Sorun bu değil özürlü kimlik kartımı gösteriyorum. Sorun ULUSOY firmasının yönetmeliği prosödörlere göre uygulamaması, prosto etmesi. Ha diyeceksin ki başka firma mı yok. Dolu firma var mesala VARAN, METRO buna benzer bir çok firmadan özürlü kimlik kartımla %50 indirimden faydalanarak bilet alabiliyorum. Hiç bir sorunla da karşılaşmıyorum. Günler öncesinden telefon edip engelli olduğumu bildirip biletimi ayırtıp alabiliyorum. Ama ULUSOY firmasının bunu uygulamaması, yönetmeliğe karşı prosto başlatması, kafalarına göre uygulama yapmaları, bir engelli vatandaş olarak beni rahatsız ediyor. Ben bu rahatsızlığımı dile getiriyorum. Bunları da sizlerle paylaşıyorum. Yasal olarak ta yapmam gerekenleri yaptım zaten. Ceza alacaklardır eninde sonunda uygulayacaklardır buna eminim. Sevgiler sana Burak.

Değerli abimiz BABEN;

Konuyla ilgili yorumunuzu okuduğumda size bir yerde hak vermiştim. Anlatmak istediklerimi kısa ve öz anlatmalıyım. İnsanların vaktini çalmaya hakkım yok. Bunu düşündüm ve eleştiriniz ardından daha dikkatli olmaya karar verdim. Ancak şimdi görüyorum ki o kadar açık ve uzun yazmama rağmen hala konu tam olarak herkes tarafından anlaşılmış değil. Diğer fikirlerinize ise katılmıyorum. Demişsiniz ki evden dışarı çıkmayan bir insan için bu konu ne kadar önemlidir? Sevgili abim bu konu senin için önemli olmayabilir. Ama bir çok kader arkadaşın için çok önemli bir konu. Hem bizlere verilen haklarımızı biz savunmazsak kim savunacak. Bu konuya destek vermen de hiç bir sakınca yoktur. Yarın da bizi pek fazla ilgilendirmeyen ama senin için önemli olan bir olumsuzluğa karşı da biz seninle beraber mücadele edeceğimizden emin olabilirsin. Birlikten kuvvet doğar. Bunu böyle düşünmüştüm ben.

Ve Sevgili Tılsım :

Gelelim sizin yorumunuza. Sanırım yukarda ki yönetmeliği okumadınız heralde yanlış anladığınız bir yer var. Yönetmelik özür oranı diye bir ayrım yapmıyor. Özürlü kimliği olan veya % 40 ve üzeri sağlık raporu olan herkese firmalarca %50 indirim uygulanmalı. % 40 engelliye %20 %40 üzerine % bilmem kaç diye bişey yok. Bu arada % 50 indirim de hiç uygulamıyor ulusoy. Bi tek %90 ve üzerine % 30 indirim yapıyorlar. Biz bunlara karşı çıkıyoruz. Bunlara yanlış diyoruz. Yine de teşekkür ederim yapabileceğim bişey varsa hazırım demişsin.

Umarım konu tam olarak anlaşılmıştır. Sevgili BABEN abim kızmadan yazıma bura da son veriyorum. Uzatmamalıyım. Saygılarımla............

Üye
    TILSIM Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seni anladım muhammed etik olmayana karşısın.tşk

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Muhammed Göktaş
    ...
    … Ancak şimdi görüyorum ki o kadar açık ve uzun yazmama rağmen hala konu tam olarak herkes tarafından anlaşılmış değil.
    Hah işte ben de onu diyorum.. Yazdığın ilk mesaj uzunsa okunmaz bile.. Sen de net olarak anlaşılmasını bekliyorsun. Eğer ben yanlış anladı isem o benim sorunum. O kadar da önemli değil! Ama diğer arkadaşlardan destek bekliyorsan daha kısa ve daha net olmalısın!

...Diğer fikirlerinize ise katılmıyorum. Demişsiniz ki evden dışarı çıkmayan bir insan için bu konu ne kadar önemlidir? Sevgili abim bu konu senin için önemli olmayabilir. Ama bir çok kader arkadaşın için çok önemli bir konu. Hem bizlere verilen haklarımızı biz savunmazsak kim savunacak. Bu konuya destek vermen de hiç bir sakınca yoktur. Yarın da bizi pek fazla ilgilendirmeyen ama senin için önemli olan bir olumsuzluğa karşı da biz seninle beraber mücadele edeceğimizden emin olabilirsin. Birlikten kuvvet doğar. Bunu böyle düşünmüştüm ben.
    O benim fikrim değil. Reelde ve sanalda pek çok kişinin o şekilde düşünebileceğini vurgulamak için söylemiştim onu.. Senin düşüncelerini de hayata geçirmek hiç ama hiç kolay değildir.. Kolay olsaydı, şimdiye kadar kaç tane sosyalist devrim olmuştu biliyo musun? :P

O düşüncelerin hayata geçirilmesinin o kadar çok ve önemli şartı vardır ki.. O şartlardan birini bile yerine getirmezsen ayazda kalırsın. Bir kere karizman yerinde olacak.. Çok kişi tarafından sevilip, sayılacaksın.. Geçmişinde yannışın :P olmayacak. Güven verici olacaksın, kimseyle polemiğe girmeyeceksin, vb. vb. Sonra 'iğneyle kuyu kazmayı' becerebileceksin.. Daha önceden ve şimdiden sonra başarılı olduğun her eylem senin referansın olacak.. Gerekli olduğunda/sorulduğunda bu referansları tek tek çıkarıp, seni tanımayanlara sunacaksın..

Bu kadar yeter mi..

Yani, şimdi "alt tarafı bir bilet indirimi, Baben abi burnumuzdan getirdi" diye de düşünebilirsiniz ama bir arkadaş 'safların belli olmasından' sen de 'mücadeleden' bahsedince yazayım dedim..

..Umarım konu tam olarak anlaşılmıştır. Sevgili BABEN abim kızmadan yazıma bura da son veriyorum. Uzatmamalıyım. Saygılarımla............
    Valla benim kızmam hiç ama hiç önemli değildir. Önemli olan, yapılan işten somut, elle tutulur, gözle görülür, çok kişiyi ilgilendiren YARAR sağlanmasıdır!!!

Üye
    ASIM YILDIZ Avatarı

Son Giriş
    20.03-2013
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

asim yildiz,

Firmamızda %90 ve üzeri engelliler için %50 indirim, %90 altı
    engelliler için %25 oranında indirim uygulanmaktadır.

Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,

ULUSOY OTOBÜS GRUBU
    HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Firmamızda %90 ve üzeri engelliler için %50 indirim, %90 altı
    engelliler için %25 oranında indirim uygulanmaktadır.
    Sevgili ASIM YILDIZ,

Bu ayrımı neye göre yaptıklarını da sor bizahmet.. Yönetmeliğin ilgili maddesinde herkes kafasına göre davranır mı demiş, bir tek oran ( %50 ) mı verilmiş?.. İlgili maddede 'engellileri gruplara göre ayır' diye bir ibare geçmiyor da.. :roll:

İlgili madde:
    Karayolları Taşıma Yönetmeliğinin 48. Maddesine eklenen
    (Değişik: RG 19/11/2006- 26351) ı) 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunlu olup, 6-12 yaş arası çocuklar ile yaş şartı aranmaksızın özürlüler için bilet ücreti % 50 indirimli düzenlenir.
    ile yeni bir düzenleme yapılmıştır.

Ayrıca http://www.engelliler.biz/forum/view...=239364#239364 deki gibi davranacağımızı da belirtiver..

Üye
    TILSIM Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence şuna göre yapılmış %90 engelli olan bu indirimden ne kadar faydalanabilir bu mantıkla yolla cıkmışlar az zararla bu işi bitirmek istiyorlar sanırım.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ulusoy Varan ve Boss Turizmi de kapsayacak şekilde yasalaştığına inanmıyorum.
    Valla böyle bir şey varsa, istisnaların baştan belirtilmesi gerekir. Öyle her isteyen kafasına göre hareket ederse yasa, "yasa" olmaz ki..

Üye
    ASIM YILDIZ Avatarı

Son Giriş
    20.03-2013
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Metni aşağıdaki şekliyle yolladım.

Anayasamız da indirimle ilgili geçen madde tekrar bir okuyun isterseniz ben sonuna kadar okudum ama hiçbir maddede istisna oldğunuzu görmedim varsa öyle bir madde siz yollayın ya da gereken yerlere müracaat edin hem siz rahatlayın hem de bizi rahatlatın.

Değişik: RG 19/11/2006- 26351) ı) 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunlu olup, 6-12 yaş arası çocuklar ile yaş şartı aranmaksızın özürlüler için bilet ücreti % 50 indirimli düzenlenir.

Aksi takdirde hakkımızı bu şekilde aramak zorunda kalacağız

KONUYLA İLGİLİ ŞİKAYETLERİNİZDE;

1- Ulaştırma bakanlığı kara ulaştırma genel müdürlüğüne yönelik yazılan bir dilekçe. (dilekçede ilgili firmanın tam adı ve kısaca konu)

2- Engelli kimlik yada rapor fotokopisi

3- Eğer alınmışsa normal biletin fotokopisi

Eklenip ilgili bakanlığa gönderilecek.
    Faks için ilgili numara: 0 312 212 08 49

Bu durumda firmaya 540 ytl ceza kesiliyor.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon