Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    titan Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu başlıkta uçuş deneyimlerinizi yazarsanız herkes için öğretici olur:

1. Uçuşlarınızda engelliler için herhangi bir indirim var mı?

Yüzde 40 ve üzeri oranda engelli olan yolcularımıza, promosyon biletler hariç tüm iç hat biletlerde yüzde 25 indirim sağlanmaktadır. Yolcularımızın bu indirimden faydalanmaları için yüzde 40 ve üzeri oranda engelli olduğunu gösteren bir belgeyi (T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’ndan alınmış engelli kimlik kartı, sağlık kurulu raporu veya ''Özürlü'' ibaresi bulunan nüfus cüzdanı) ibraz etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca 'refakatçi ile seyahat etmelidir' ibaresi bulunan doktor raporunun ibraz edilmesi halinde, engelli yolcu ile aynı seferde seyahat edecek bir refakatçiye de promosyon biletler hariç tüm iç hat biletlerde yüzde 25 indirim sağlanmaktadır.

Uçuşun 24 saat öncesinden belirtilmek şartıyla isteyen tüm yolcularımıza ücretsiz olarak tekerlekli sandalye hizmeti sunulmaktadır.

Engelli indirimi, Amerika çıkışlı düzenlenen biletlerde ve Türk Hava Yolları’nın taşıyıcı havayolu olmadığı code-share seferlerde uygulanmamaktadır.

Online yapılan satışlarda engelli indirimi uygulanamamaktadır. Detaylı bilgi için lütfen en yakın Türk Hava Yolları Satış Ofisi’ne başvurunuz.

Hasta Yolcularımız:
    Hasta yolcularımız ancak "uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı bir doktor raporları varsa uçuşa kabul edilirler. Yolcularımızın kendi doktorlarından veya havalimanı doktorundan alabileceği bu raporun tarihi 10 günden eski olamaz. Raporun dili ise İngilizce veya Türkçe olmalıdır.
    Uçakta bakıma muhtaç durumdaki hasta yolcularımız ancak refakatçileri ile birlikte uçabilirler.

Görme ve Duyma Engelli Yolcularımız:
    Görme ve duyma engelli yolcularımız herhangi bir sağlık raporları olmadan tek başlarına seyahat edebilirler. Ancak hem görme hem de duyma engeli olan yolcularımızın bir refakatçi ile birlikte seyahat etmeleri gerekmektedir.
    Engelli yolcularımıza refakat eden rehber köpekler kabine ücretsiz olarak kabul edilirler. Rehber köpekler için rezervasyonunuzu kalkış saatine 48 saat kalana kadar yaptırmalısınız. Uçağa kafessiz olarak alınacak olan bu köpeklerin temiz ve ağızlıklı bir şekilde sahiplerinin ayaklarının dibinde oturması gerekmektedir.
    Rehber köpeklerin geçerli sağlık belgeleri, kimlik belgeleri ve aşı kağıtları olmalıdır. Buna ek olarak gidilecek ülke tarafından istenen başka evraklar da varsa onların da tam ve eksiksiz olmasına dikkat ediniz.

Hareket Kabiliyeti Kısıtlı Yolcularımız:
    İhtiyaçlarını kendi başına gideremeyen ve gerekli durumlarda uçaktan tahliyesini yine kendi başına yapamayacak haldeki yolcularımız refakatçileriyle birlikte seyahat etmelidirler.
    Sedye taleplerini uçağın kalkış saatinden 24 saat öncesine kadar yapmanız gerekmektedir. 24 saatten az bir süre kalmış uçuşlar için lütfen rezervasyon ünitelerimizle irtibata geçiniz.
    İstanbul Atatürk Havalimanı’nda engelli yolcularımız için ayrı bir check-in bankosu bulunmaktadır. Diğer havalimanlarında ise bu yolcularımıza öncelik tanınmaktadır.

Not: Kabin ekibimiz uçuş sırasında solunum cihazları, yemek, ilaç takibi ve tuvalet ihtiyaçları konusunda maalesef size yardımcı olamazlar. Kabin ekimiz ancak tuvalet ihtiyacı için kapıya gidiş ve gelişlerinizde size yardımcı olabilirler.

Uçuşlara Kimler Kabul Edilmez?
    Uçuş sırasında elektrikli veya hava basınçlı aletleri kullanma zorunluluğu olan yolcular (Türk Hava Yolları tarafından temin edilen oksijen tüpü ve taşınabilir solunum cihazları hariç),
    Uçak kapısı henüz kapanmamışken astım krizi geçiren yolcular,
    İlk 48 saatinin içindeki yeni doğmuş bebekler,
    Bulaşıcı hastalığa sahip yolcular.
    Kaynak: THY sitesi

Üye
    optech30 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün Türk hava yollarından Dış hatlar için bir bilet satın aldım biletin internetten alınan fiyatı 580 TL.

Müşteri hizmetlerini arayıp aynı biletin fiyatını sorduğumda hizmet bedeli farkından dolayı 27 TL. pahalı yani 607 TL. olduğunu söyledi.

Yetkiliden engelli indirimi uygulamasını istediğimde bir süre bekletti, bizde heyecanla indirim bekliyoruz. Tutar ne dedi dersiniz.

Engelli indirimli biletiniz 555 TL. dedi

Yani sitedeki fiyatlarından 25 TL. ucuz, bende Türk Hava Yollarına bu yaptığı müthiş indirimden dolayı minnettar olduğumuzu bundan sonra hiç zahmet etmeyip bunuda kaldırmalarını rica ettim.

Bu 25 TL.lik inanılmaz indirim için checkin lerdede salak salak raporumuzu ibraz edecekmişiz. Çok indirim aldıkya. Kontrol ediyorlar gercekmi değilmi diye.

Türk havayollarının bu terbiyesizliğini şikayetvar vs gibi sitelerdede lütfen dile getirelim. Bunu ya hiç yapmayın kaldırın vermiyoruz indirim diyin yada adam gibi yapın.

Böyle devesa bir şirketin bu rezalate acil son vermesi gerekiyor.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Uçak bilet fiyatları satın alınma zamanına göre değişiklik gösteriyor. Uçuş tarihininden epey önce alınan biletleri promosyonlu olarak normal fiyatının oldukça altında satın alabilirsiniz.
    THY özürlü indirimini bileti satın aldığın tarihindeki fiyat üzerinden hesaplamıyor, en yüksek bilet fiyatı üzerinden hesaplıyor ve bu coğu zaman önceden aldığınız promosyonlu bilet fiyatının üstünde oluyor. Bu sebeple ben ucak bileti satın alırken özürlü indirmini kullanmaktansa mümkün olduğunca erken almaya çalışıyorum.

Bileti satın aldığınıza göre THY'nin havalanında uyguladığı kolaylıktan bahsetmek istiyorum. THY'nin engelliler için en dipte ayrı check in noktası var. Orada sıra beklemeden check-in işleminizi yaptırınız. Ne önemi var demeyin, havalanı bazen cok kalabalık oluyor ve bir kaç kere engelli olmam ve bana öncelik tanınması beni büyük bir çileden hatta ucağı kaçırmaktan kurtardı. Sonrasında engelliler icin özel pasaport kontrol noktasından gecebilirsiniz (Atatürk Havalimanında)
    Bir şey daha var, ihtiyacınız oldugu taktirde girişten itibaren size tekerlekli sandalye ve bir görevli tahsis ediliyor, tüm işlemlerinizi o yapıyor.

Diğer havayollarının ayrı check-in noktası yok ancak durumunuzu belirttiğiniz taktirde öncelik sağlanıyor.

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

%40 indirim yapmıyorlarmıydı yoksa benmi öyle biliyorum

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde bu konuda kafam karışıktı.. Durumu Landish arkadaşımız çok güzel anlatmış.. Teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Evet, bu tür indirimlerin %99'u laf olsun, "mış gibi yapalım" düşüncesiyle konuyor. Göz boyamak işte. Hele de tekerlekli sandalye kullanan kişileri refakatçisiz uçurmayarak suç işleyen THY söz konusu olunca, şaşırmamak lazım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Çok haklısınız, önceki mesajımda belirttiğim gibi özürlü indirimli bilet almaktansa önceden promosyonlu bilet almak çok daha hesaplı.
    Satın aldığınız tarihteki bilet fiyatına indirim uygulayacak ki "gerçek indirim " olsun. Ama nerdeeee...

Üye
    optech30 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dış hatlarda belirttiğiniz özel checkin nerede acaba ben sormama ragmen sadece cocukların gectiği kontuardan geciş yaptım ayrıca özel pasaport noktasınıda görmedim.

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

bu tür sorunlarımızı bimer , engelli hattı vb gibi yerlere seri şekilde anlatmak gerek.örnek bir yazı koyun siteye herkes kendine göre uyarlasın göndersin. birde şu kaldırım işi hergün bilgisayarını açan göndersin çevre düzenlemesi vbkonuları.nerden ne indirim alınacaksa belgelenmeli.birde heryerde gaziler ve engelliler aynı satırda yer alırken çzellikle şu elektrik olayında neden bizleri ayırdılar gazilerden. doğu anadoluda sağlam insanlar bile çoğu yerde hiç ödemezken bizim gibilere neden indirim yapılmaz .bunla ilgilide güzel bir çalışma yapılsın yazalım gerekli yerlere. dağıtım şirketlerine devlet ek bir madde koysun.

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar herkese iyi bayramlar öncelikle... ben THY ile yurt içnde çoğu kez uçtum belirttikleri gibi indirimi uyguluyorlar ister telefonla alın ister nakit hatta enson tranzon/istanbul normal fiyatı 317 liralık bir bileti 259 tl aldım...bana biraz karalama var gibi geliyor

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

indirimi boş verin ben sun express le ilk kez yanlız tekerlekli sandalye de uçucam izin verirlermi?yada türk hava yolu yla?

Üye
    oscar71 Avatarı

Gerçek Adı
    serap
    Son Giriş
    12.09-2017
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul/şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim sorunum sizinkinden daha farklı ama bunuda burda dile getirmek isterim öncelik herzaman engelidir diye yazı yazan postanede bile bana engel çıkartan memuru anlatıcam üzülerek zihinsel ve epilepsisi olan oğlumla engelli maaşımızı almak için engelli butonuna basıp kuyruğa girdik sıra bize gelincede memurdan fırça yedim neden engelli butonundan sıra kuyruğuna girip fiş almışım çocuğumu gösterdim bundan başka engellimi var dedim o yürüyebiliyormuş bekleyip diğer insanlar gibi aynı kuyruğa girmmemiz için inat etti ben sıra beklerken çocuğum nöbet geçirdi bu seferde memur la ben tartışmaya başladım bu nasıl bir hizmettir anlamadım engelli değilsek kim engelli?

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Atatürk Havalimanında dış hatlarda en sağ ve en dipteki check in noktası engelliler icin ayrılmış ve özel hizmet check in noktası olarak gecer adı.
    Pasaport kontrolü ise tam ortada yer alır, ona gidişte herkesin ilk sıraya girdiği noktada genellikle bant ile kapatılmıştır ve bir görevli olur, (türk pasaportlar ve yabnancı uyruklaların ortasında) görevliye engelli oldugunuzu söylediğinizde hemen bantı acıp girişinize izin veriyorlar.

Dış hatlarda yurtdışından dönerken gelişte de engelliler ve görevli personel (hostes-pilot) için pasaport kontrol noktası var. O ise en sağda yer alır.

Üye
    optech30 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayati_islam;
    Trabzon istanbul iç hat bileti için 317 ucuk bir fiyat zaten business filanmı gittiniz, flypgs ile 130-140 TLye gidebileceginiz bir bilet için thy den indirim alıp diğer havayollarının iki katı fiyat vermenin benim için bir anlamı yok. Ha THY fanatiği filansanız buyrun ucun. Dış hatlarda örneğin 1 saat mesafelik yere business 2000 TLden bilet alıp engelli indirimi alırsanız evet saglam bir indirim yaparlar cunku fiyat uçuk.

Gerçek indirim promosyon şu bu bahane etmeden net tum fiyatlara uygulanan indirimdir. Sizin anlattıgınız internette cokca adı gecen önce bindirim sonra indirimdir.

Landish;
    Teşekkürler bu bilgileri inanın çoğu kişi havaalanında dahi çalışanlar bilmiyor.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rica ederim Optech30.
    Milletin işi düşmediği için bilmezler ama bizler için zaman zaman gerçekten büyük kolaylık oluyor.
    Daha küçük havalimanlarında engellilere ayrılmış özel check-in bankosu, pasaport kontrolü yok ama sz yine de sıra beklemeyin, özürlü kartınızı gösterip öncelikli işleminizi yaptırabilirsiniz.
    Etraftakilerin hoşuna gitmese de hiç kimse unutmasın ki başkaları için kolay olan birşey bizler için çok zor hatta yapması imkansız olabiliyor. BU sebeple öncelik hakkınızı kullanmaktan cekinmeyin.

ve haklısınız: Gerçek indirim promosyon şu bu bahane etmeden net tum fiyatlara uygulanan indirimdir

Sayfa 1 / 3 123 SonSon