Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tekerlekli sandalyede herhangi bir hava yolu yanlız gitmesine izin verirmi

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar ben 1400 tl lik bir bilet rezerve etmistim.Ve engelli indirimini sordugumda, fiyat 1285 tl ye indirildi !! Neden bu kadar az indirim"? diye sordugumda, koltuk ucreti 800 tl uzerinden indirim yapiyoruz' dendi... yani 600 tl sine indirim uygulanmiyormus...ne ilginc? isin ilginc tarafi sizin biletinizin normal fiyati 1486 dendi..oysa benim biletim 1400 tl idi..ama onemli olan bu degil tabiki..neden 1400 tl uzerinden %25 uygulanmiyor? Yani gercektende indirim yapilacaksa biletin fiyati 1400 tl uzerinden yapilmali yoksa biraksinlar bu indirim hikayesini!!! neyse iste paylasmak istedim sizlerle....

Aklima gelmisken bir baska bilet satis gorevlisi bayana sordugumda,yurt ici %25 uygulanir ama yurt disi %25 uygulanmaz demisti bana birkac gun once...hatta inkar ederlerse kanitlayabilirim cunku bankoda bile konusmalar kayit altinda...

Üye
    naser34 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Hava alanı, iyi ki engelliyim dediğiniz tek yer.Aracınızla gidiyorsanız,Arabanızı otoparka bırakabilirsiniz. Ücretsizdir. Rapor yada başbakanlık kimlik kartı yeterli. Ben Yünanistan-Selaniğe gittim 5 gün tatilden sonra otoparka gelip aracına binip eve aracın ile dönmek muhteşemdi. Normal olarak koysaydım 125 tl ödemem gerekiyordu.

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aynı olayın bir benzeri kamil koç firmasında başıma geldi konyadan ankaraya otobus bileti alıcağım internet fiyatı 23 lira ben engelli indirimi ile bürodan 21,5a aldım bu ne diye sordugumda işin uyanıklıgına yatanların sunu yaptıgını öğrendim, firmaya bilet almaya gittiğinizde aynı bilet için 3 fiyat cıkıyomus işte 25-29-32 gibi en düşük fiyatdan satıyolarmıs size ancak engelli indirimi söz konusu olunca en yüksek ücretden satıyolar arada da 1,5 lira gibi komik bir rakam kalıyor.

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Soyleyecek bir sey bulamiyorum !!!!

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

türk havayolları nın yaptığı sadece engellilere indirm adı altında sadece reklam amaçlı birşey arkadaşlar thy kendini ya çok kurnaz sanıyor yada çok küstah bir firma bence uçak kullanacağımız zamanlarda siğer hava yollarını tercih etmenizi tavsiye ederim arkadaşlar hem daha ucuz hemde engelliye pozitif ayrımcılık yapıyorlar azda olsa mesela ben uçağa binmem gerektiği anlarda pegasusu tercih ediyorum ve çok memnunum fiyat olarak çok çok ucuz indirim yapmıyorlar ama THY gibi saman altından dalga da geçmiyorlar atıyorum THY izmirden adanaya 500 e uçuyor uçuş günü alınan bilet fiyatı pegasus ta 200 TL ye uçuyor hizmette süper bende tekerlikli sandalyedeyim tek başımada binebiliyorum çalışanlar engelliyi diğer yolcular binmeden 15 dk gibi bir zaman önce uçağa bindiriyorlar ve koltuğuna kadar resmen götürüyorlar emniyet kemerini bile takıp gidiorlar inerkende aynı şekilde görevliler diğer yolcular indikten sonra gelip koltuğundan alıp bagaj alma bantına kadar götürüyorlar indirim adı altında engelliyi kullanarak reklam yapmıyorlar hiç olmazsa diğeceğim o ki arkadaşlar çok çok zorda kalmadıkça THY kulanmayın elinizden geldiğince diğer firmaları kullanmaya özen gösterin hiç olmazsa dalga geçer gibi indirim rakamlarıyla bizleri reklam aparatı gibi görüpte birde bizim paralarımız ceplerine girmesin birlik olup THY ye biz engelliler olarak binmeyelim

Yasaklı Üye
    chedo Avatarı

Gerçek Adı
    EroL
    Son Giriş
    13.10-2013
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekerlekli sandalyedeki bir kişi Türk Hava Yolları ile yalnız seyahat edemez. Refakatçi şart. Gerekçeleri ise saçma sapan güvenlik önlemleri...Engelli bir insan tekerlekli sandalyede bile olsa istediği yere özgürce tek başına gitme hakkına sahiptir her insan gibi. Fakat THY bunu anlamamazlıktan geliyor ve aptalca kurallarını devreye sokuyor. Ben baktımki olmuyor heryere giderken bir refakatçi çok saçma..Bilet alırken önümdeki yanımdaki kişiye söylüyorum durumu benim refakatçim olurmusunuz diye memnuniyetle kabul ediyorlar durumu anlatınca..Tek yapması gereken bilet kontrolü sırasında size refakatçiniz varmı diye sorduklarında evet var diyeceksiniz ve yanınızda oturan kişiyi göstereceksiniz ve seyahatinizi yapacaksınız başka yolu yok ben böyle yapıyorum ve tekerlekli sandalyemle gidiyorum istediğim yere bu şekilde... 2 sene önce star Tv de çalışırken bunun haberini yapmıştım..tınlayan bile olmadı THY den...

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Erol Bey size yapilana cok uzuldum...Cunku size yasatilana yabanci degilim bende..Bir cogumuz bazi alanlarda bu olumsuz duygulari bir sekilde yasamisizdir, yasatilmistir bize...Ama bunlarin tam tersi pozitif duygulari da yasatan insanlarla da karsilastigimiz cok olmustur....Sevgiyle baglantili (yada sevgisizlikle)durumlar bunlar ... Icinde sevgi barindiran insanlar baskasina kotuluk yapamazlar..Yani herzaman pozitiftirler...Ama icinde sevgi yoksa bir insanin,zaten ne bekleyebilirizki ondan? Acik olan yollari bile tikar...Cunku icindeki kimya olumlu seylere yol vermez,yikicidir, pozitif davranislara da dayanamaz,katlanamaz.....Onun icin, cocuklarimizi herzaman sevgiyle egitelim,sevgimizi onlara hissettirelim....Cunku gercek sevgi,herseyin ustesinden gelir....Sevgiyle kalin..

Üye
    onurhan Avatarı

Son Giriş
    21.11-2013
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1. Uçuşlarınızda engelliler için herhangi bir indirim var mı? Varsa şartlarını öğrenebilir miyim?
    Yüzde 40 ve üzeri oranda engelli olan yolcularımıza, promosyon biletler hariç tüm iç hat biletlerde yüzde 25 indirim sağlanmaktadır. Yolcularımızın bu indirimden faydalanmaları için yüzde 40 ve üzeri oranda engelli olduğunu gösteren bir belgeyi (T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’ndan alınmış engelli kimlik kartı, sağlık kurulu raporu veya ''Özürlü'' ibaresi bulunan nüfus cüzdanı) ibraz etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca 'refakatçi ile seyahat etmelidir' ibaresi bulunan doktor raporunun ibraz edilmesi halinde, engelli yolcu ile aynı seferde seyahat edecek bir refakatçiye de promosyon biletler hariç tüm iç hat biletlerde yüzde 25 indirim sağlanmaktadır.

Uçuşun 24 saat öncesinden belirtilmek şartıyla isteyen tüm yolcularımıza ücretsiz olarak tekerlekli sandalye hizmeti sunulmaktadır.

Engelli indirimi, Amerika çıkışlı düzenlenen biletlerde ve Türk Hava Yolları’nın taşıyıcı havayolu olmadığı code-share seferlerde uygulanmamaktadır.

Online yapılan satışlarda engelli indirimi uygulanamamaktadır.

Üye
    serkanbaba Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    13:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Türk havayollarının avukatlığını yapmıyorum ama thy dışında hangi havayolu şirketi inidirim yapıyor. Ben size benim yaşadığımı anlatayayım Trabzon İstanbul KIBRIS birde dönüş business bilet aldım. 800 küsürdü 500 küsüre düştü. Eşimde refakatçi oldu onun kide aynı oldu. Kızım da çocuk indirimi hepimiz aynı fiyata uçtuk. Ikram herşey süperdi. Iyiki de thy var.

Üye
    optech30 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Business biletlerde yapılan indirimlerden kaç kişi faydalanabiliyorki. Diğer havayolları THY'den ucuz satıyor genelde. Dolayısıyla indirim her turlu sembolik kalıyor. Hiç olmamasından iyi ama
    yetersiz. Hele o engelli oldugunu ispat etme safhasına hiç girmiyorum.

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende THY çarşıda bir bayiyi aradım 390 dedi engelli dedim 310 liraya indi ve rapor da ibraz etmedim

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başbakanlık kartın varsa raporu ibraz etmene gerek yok artık sistem seni otomasyon olarak engelli olarak görüyor

Üye
    Libertarian Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

sitede refakatci ve yolcu için %25 yazıyor

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    thy de kendi sitesinde internette gördüğünüz ucuz fiyattan değil yine kendi sitesinde internette gördüğünüz ekonomi sınıfı için pahalı biletin yüzde 25 i kadar indirim uygulanıyor. firmanın değişik bir taktiği..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon