Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 40 mesajın 31-40 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kullanıyorum zaten, her haftasonu ailemin yanına gidip geliyorum. Önceden 20 TL ye gidiş-dönüş alırken şimdi 40 TL ye alıyorum. başka firma ve rekabet de yok. adamlar tekel olmuşlar.

Üye
    dsarica Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyide bu karar hiç bir firma uymuyor uymayan firmaya yaptırım yada mueyyide uylanacak mı? nereye şikayet edilecek?

Üye
    ortasekerli Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şehirlerarası yolculuklarda %50 olan %30 indirildi gerekçeleri nedir.haklarımızı savunmuyorlar dahada aşağı çekiyorlar.keşke itiraz başvurusu yapılsa.haklarımız korunsa...bilgisi olan varsa paylaşabilirmi.

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir eklemede benden Uçak seferlerini tercih ettğimizde. indirim var mı.? varsa ne kadar.?

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Balthazard felaketi, şehirler arası indirimimizin alınması, rapor almadaki ücret talepleri, vs...
    Bu kadar dernek ve federasyonlar ne için var....

Üye
    byrm_yucel Avatarı

Gerçek Adı
    BAYRAM YÜCEL
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu engellilerde mi şehirler arası yolculukta bi indirim oluyor ?? uygulaması nasıl ?? raporlamı alıyorsun bilet felan konu biraz açsanız ??

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Evet engelli olan arkadaşlarımız yararlanıyor. T.C.Başbakanlık Özürlüler idaresinin vermiş olduğu kartla herhangi bir otobüs şirketinden %30 indirimle biletinizi alabilir ve seyehat edebilirsiniz. Ayrıca bu indirim D.D.Y 'ında ve T.H.Y.' ında da yapılmaktadir.

Üye
    engelsiz_engelli Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iki sene once bulundugum sehirden istanbul'a gitmek icin acenteleri dolasmistim. Her acenteden farkli bir ses cikmisti. Kimi oyle bir uygulamamiz yok derken, kimi firma sakatlik oranina gore ve ust limitli bir indirimden, kimi firma %50 olan indirim oranini %30 olarak uyguluyordu. Hatta bir acente oyle bir uygulamamiz yok. Devlet bize o indirim icin destekte bulunmuyor ki. Aracin yakitini ben karsiliyorum, calisanlarin parasini ben veriyorum, vergileri ben veriyorum. Ama bu uygulamayi yaparsam benim karim ne olacak bu isten diye serzeniste bulunmustu. Zor bela bir firmadan %50 indirimli bilet aldim o da liste fiyati uzerinden. Atiyorum bilet fiyati sordugumuzda 70 lira diyorlar. Ozurlu indirimini sordugumuzda fiyat 80 liraya cikiyor indirim o fiyat uzerinden uygulaniyordu. Sebebini sordugumuzda bize bir liste gosteriyorlar. Donuste de ayni sorunu yasadim. Istanbul donusu Esenler otogarinda ayni firmanin iki farkli acentesinin uygulamasinda bile zitlik vardi. Birisi oyle bir sey yok derken diger acente liste fiyati uzerinden %50 indirim oldugunu soyledi. Firmalara gore mi degisiyor yoksa isguzar calisanlar tarafinda mi yorumlaniyor bu kanun cozemedim..

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı olayla ben de karşılaştım yani resmi gazete de yayınlanmış bir hakkı nasıl oluyorda uygulamada bu kadar saptırabiliyorlar anlamadımgitti .Nasıl bir ülkede yaşıyoruz nasıl bir hukuk devletiyiz anlamadım gitti ya .Adama bilet ne kadar diyorsun misal 39 tl engelli indirimi ile ne oluyor diyorsun üst limitten indirim yapıyoruz diyor .EE üst limit ne 60 tl oha be hayvan herif az önce 39 tl dedin bilete engelliyiz diye bir anda 60 tl diyor indiriml hali ne mi oluyor 35 tl neymiş arkadaş indirim uygulamış yazıklar olsun bir kanunla bir hakla nasıl böyle dalga geçilir nasıl böyle açıklar bırakılır pes ya pes

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşım bak bu yönetmeliği denetliyecek tek kurum neresi biliyormusun bence mesela izmirde izotaş yani belediyenin terminale bakan kısmı İstanbul ve Ankara da bu kolların isimleri ne bilmiyorum .Yetkili ve denetliyicek tek kurum burası yoksa tenis topuna dönersin ulaştırma bakanlığındaki personel yok yapamazlar der firmalar öyle uygulamamız yok der sen de lanet olsun dersin .Ben bu konuda kusura bakmayın çok öfkeliyim kusura bakmayın ama tüm firmalar ağız birliği yapmış aynı muhabbeti söylüyorlar üst limitten indirim yapıyoruz .Yerin dibine batsın yapıcağın indirim Malesef devletimiz engellisine her zaman yaklaştığı mantıkla davranıyor çıkarttığı kanunu ne uyguluyor ne özel sektörüuygulaması için denetliyor .Var mı var işte kanun kim uyguluyo kimse ne diye çıkıyo dışarıya karşı şirin gözükmek için

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123