Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 102 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende %51 oranında engelliyim. Sakaryada yaşıyorum. Çok uğraşmama rağmen bu engelli park kartını alamadım!

kridvan arkadaş sen park kartını tam olarak nereden aldın? Orayla görüşüp bende alabilirmiyim acaba?

Engelli park yerlerini neden diğer engellilerin kullanamıyor. Ben bedensel engelli değilim ve %90 raporum yok. Bu yüzden H sınıfı ehliyet ve özel tertibat kullanabilir raporu alamıyorum. Bu sebepten ötürü engelim mi kalktı yani. Ben gene engelliyim. Yürüme zorluğum var.

Ama park kartını kimlere veriyorlar?

Yalnızca şartları sağlayan bazı engelli arkadaşlara! Bu konuda da bir değişiklik yapılmalı diye düşünüyorum.

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar burda yazılanlara bakarak (krıdvan) b sınıfı ehliyetede verdiklerini gördüm,bunun sonucunda ankara trafik denetlemeye gittim ve

sadece bana söyledikleri h sınıfı ehliyete sahip olan ve aracı özürlü aracı olanlara veriyoruz.başka kimseye vermiyoruz dediler.

Yani boş boşuna öğleye kadar orda bekledik b sınıfı olanlara vermiyorlar................

kridvan;
    Başkomser ile görüştüm,H sınıfı ehliyeti olmayanlara vermiyoruz,b sınıfılarına verilmiyor ama alan olursada hem iptal ediyoruz hemde ceza yazıyoruz dedi....çünkü doldurulan form dilekçesinde h sınıfı ehliyetim vardır diye beyan etmiş oluyorsun altına imzanı atıyorsun dediler.

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende başkomserle epey görüştüm bu konuyu. Yönetmeliği en ince ayrıntısına kadar okudum ve b sınıfı ehliyeti olanlara verilmez diye bir ibare olmadığını söyledim. Orda alınma şartlarında h sınıfı veya aracın engelli olarak tescillenmesi falan yazıyor.

Bende dedim ki devletin bana vermiş olduğu raporla %51 oranında özrüm var? Yürüme zorluğu çekiyorum. Ama özrüm ortapedik olmadığı için vergi indirimli araç değil de normal araç alıyorum. Vergimin tamamını ödüyorum. Şimdi özrüm gitti mi yani? Sizde kendinizce haklısınız ama benim yapabileceğim birşey yok dedi.

Derdinizi Özürlüler idaresi başkanlığına yazın. Onlarda yönetmelikle alakalı değişiklik için başvuruda bulunsunlar. Bir dilekçeyle başvuracağm yakında belki birileri sesimi duyarda yaptıkları yanlışı düzeltirler..

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bende bugun trafik denetlemedekı memur arkadaslarlada görüştüm araç sahibi engelli olursa verılıyormus baska türlü verilmiyormuş alan arkadaslar ne yapmış nasıl yaptıkları konu hakkında bilgilendirirlerse sevinirim

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Benimde B sınıfı ehliyetim var ve kendi adıma aracım var vergi indirimli değil engelli aracı değil.

Şimdi Ankara Trafik Şubasi Müdürlüğüyle görüştüm,engelli olduğumu %74 raporumun olduğunu fakat aracımın engelli araç olmadığını fakat ruhsat kendi adıma kayıtlı B sınıfı ehliyetim var ben bu Özürlü Park Kart hak sahibimiyim diye sordum önce yok cart curt dedi daha sonra İstanbul Trafik Denetleme Şubesi Müdürlüğü sitesinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bu sitede yazan yazıyı okudum tamam ozaman 1 fotoğraf ruhsat fotokopisi rapor fotokopisi getirin 5 dk lık iş verelim dedi.Kartı alana kadar sesimi çıkartmamalıyım dedim sustum neden ilk başta alamazsın dedi daha sonra sitede yazan yazıyı okuyunca evraklarını hazırla gel dedi kartı alınca çatacam kendilerine...

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende o bahsettiğin yazıyı gösterdim ama birşey değişmedi. vermediler anlayacağın!

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Bugün gidip yüz yüze görüşeceğim yazarım buraya detaylarıyla.

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar sizlerin en azından üstünüze kayıtlı aracı var bizim aracımız babamın üstüne benim herhalde hiç sansım yok gönülyarası benim durumumuda sorarsan sevinirim

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Daha gitmedim yemekten sonra gideceğim gidince sorarım ama dün telefonda araç sizin adınızamı kayıtlı diye sordu olmayabilir size ama yinede sorarım tabiki.

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler gönülyarası cevabını merakla bekleyecegim

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

İş yerime şimdi geldim hemen attım kendimi buraya,
    Ankara Trafik Denetleme Şubesine gidip Engelli Park Kart alacağımı söyledim yönlendirdiler Baş polis memuruymuş kendisi karşılaması süperdi buyur otur dedi oturdum ne istediğimi sordu anlattım aracım var ehliyetim var fakat ehliyetim B sınıfı aracım engelli plakalı değil normal araç ama ruhsat kendi adıma dedim.
    Engelli kimliğin varmı dedi evet var dedim bahçede fotokopi çekiliyor 1 tane çektirip gelirsen vereyim hemen dedi gidip engelli kimliğimin fotokopisini çektirdim bi dilekçeye imza attım kartı istediğime dair oradan kendisi veriyor tarih isim soy isim telefon yazıp veriyorsun.

İstenilen evraklar :
    1) adet resim
    2) rapor fotokopisi
    3) engelli kimlik kartı fotokopisi

hepsi bu 3 dk sürdü bütün işlem.

safakyıldızı,
    Alamıyorsun araç senin adına kayıtlı olacak

Üye
    thebaston Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlü amblemli plakalı araçlar içinde bu kart gerekli mi? Çünkü geçengün aracımı park ettiğim yerden çekiyorlardıki yetiştim. (plakada engelli amblemi var)

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkürler sana hayırlı olsun gönülyarası

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

thebaston,
    sormadınmı neden çekiyorsunuz plakaya bakmadınız mı diye ? Şu linkteki numaraları arayıp sorabilirsin alman gereklimi değilmi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü

teşekkürler safakyıldızı

Üye
    zirve2010 Avatarı

Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    bandırma
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar EGM bilgi edinmeye yazı yazdım cevabı aşşagıdaki gibidir

Engelli vatandaşlarımızın araçlarını şehrin muhtelif yerlerinde belirlenen ve özürlüler için ayrılan buna dair işaret bulunan park yerlerine park edebileceği gibi, özürlü derneklerinden veya federasyonlarından alacakları özürlüler için park kartı ile, aracın tescil ve trafik belgesi ile H sınıfı sürücü belgesinin fotokopisi, iki adet fotoğraf ile birlikte bir dilekçe ekinde bulunduğu ilin tescil kuruluşuna müracaat edilmesi halinde, kendilerine park kartı verilerek bu kart ile şehrin muhtelif yerlerinde trafik düzeni ve güvenliğini aksatmadan 15 dakikayı geçmemek üzere park edebilmektedirler.

Bilgilerinize rica eder, iyi günler dileriz.

bu yazıdan sonra bandırma trafik tescil bürosuna engelli araç park yerlerinden faydalanmak icin park kartımı almaya gittim %52 işitme engeliyim H sınıfı sürücü belgem var ve ötv siz vergimi ödeyerek aldığım kendime ait araçı kullanmaktayım trafik tescil bürosundaki görevli polisler park kartını alabilmem icin ruhsatıma özürlüdür yazmak istediler ruhsatın değişmesi gerektigini aksi taktirde alamayacagımı beriltti kabul etmedim bilindiği gibi işitme engeliler ticari olmamak şartı ile her türlü araç'ı kullanabilmektedir ruhsatına işletmeden park kartı alan işitme engeli varsa yazarsa sevinirim

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon

LinkBacks (?)

1. 25.11-2013, 18:13
  2. 22.11-2013, 13:57